ONE Netbook A1 Pro läbivaatamine
-
Design
-
Build Quality
-
Display
-
Performance
Kokkuvõte
Overall
4.4User Review
( votes)Pros
- Kompaktne ja kerge disain
Mitmekülgsed ühendusvõimalused, sealhulgas RS232 port
Uuenduslik disain kahesuguse kasutuse jaoks
Kõrgresolutsiooniga IPS puuteekraan
Cons
- Aeglasem mitutuumaline jõudlus kui GPD Pocket 3-l.
ONE Netbook A1 Pro on ultrabook, mis käitub nagu traditsiooniline sülearvuti ja muutub kiire keeramise ja ümberpööramisega tahvelarvutilaadseks seadmeks. Meie ONE Netbook A1 Pro ülevaates vaatame seda üksikasjalikumalt, viime läbi mõned võrdlusnäitajad, võrdleme seda sarnase GPD Pocket 3-ga ja proovime seda ka koos ONEXGPU eGPU dokkimisjaamaga mängimiseks.
One Netbook A1 Pro läbivaatamise video
One Netbook A1 Pro lahtipakkimine
Esmalt on meil karbist välja toodud A1 Pro ultrabook ise. Me vaatame seda kohe lähemalt üle.
Ümbriku sees on inglis- ja hiinakeelne kasutusjuhend. Karbi sees on laadija ja USB Type-C kaabel. Lisame teie riigi jaoks õige adapteri.
One Netbook A1 Pro ülevaade
A1 Pro on mõõtmetega 6,8 x 5,35 x 0,74 tolli (17,3 x 13,6 x 1,9 cm) ja kaalub 550 g. Ekraan on 7-tolline IPS-puuteekraan, mille resolutsioon on 1200P. Üldine pildikvaliteet on hea, heledus ja värvid on head.
A1 Pro alumisel poolel on sisselogimiseks sisseehitatud sõrmejäljelugejaga toitenupp. Allpool on taustavalgustusega QWERTY klaviatuur, vaatamata ultrabookide väiksusele on põhiklahvid üsna suured ja neil on lihtne kirjutada. Ülejäänud klahvid on väiksemad, kuid see on hea kompromiss kasutatavuse ja mittekasutatavuse vahel.
Vasakul on USB 4 Type-C port, mida saab kasutada suure jõudlusega seadmete, näiteks eGPU dokkimisjaama ühendamiseks.
Paremal küljel on 3,5 mm audioport ja micro SD-kaardi pesa.
Tagaküljel on RS232 jadaport, micro HDMI ja kaks USB 3 porti. Ja lõpetame RJ45 Ethernet-portiga.
Ülemine pool saab alla voldida nagu tavaline sülearvuti, kui seda ei kasutata, see hoiab ekraani ja klaviatuuri kaitstuna.
Ja kui eelistate hõlpsasti käes hoitavat tahvelarvutilaadset seadet, saate ekraani keerata ja tagasi alla voltida. Ekraani saab nüüd kasutada nagu tahvelarvutit, mis mulle eriti meeldis, oli allosas olev liigendiga osa. Saate seadet kindlalt käes hoida, ilma et vajutaksite või puutuksite kogemata ekraani. Ekraani pöörlemine on sujuv ja see püsib kindlalt paigal nii sülearvuti kui ka tahvelarvuti režiimis.
One Netbook A1 Pro tehnilised andmed
CPU | Intel i3-1110G4, 2 tuuma 4 lõime kuni 3.90Ghz, 15W TDP |
GPU | Intel UHD Graphics, 48 EU, 1,10 GHz |
RAM | 16GB LPDDR4x 4267Mhz |
LAOSTAMINE | 512 GB SSD |
SIDE | WiFi 5 Bluetooth 4.2 |
BATTERI | 6000mAh aku |
PORTS | Native RS-232 port, RJ45 port, 3,5 mm audio port, USB 3.0 x2, Micro HDMI x1, Type C x1, Micro SD lugeja. |
Meie testides, kui käivitasime Cinebenchi mitmetuumalise võrdlusuuringu, et seda tõesti stressida, saime 1 tund 45 minutit.
Meie ventilaatori müra ja soojusnäitajad näitasid kõrgeimat ventilaatori müra 58 db ja kõrgeimat temperatuuri umbes 45 °C.
Võrdlused GPD Pocket 3’ga
A1 Pro otsene konkurent on populaarne GPD Pocket 3, mis on juba mõnda aega kasutusel olnud. Vaatame lühidalt ja võrdleme seda A1 Proga.
Pocket 3 on suurem (7,7 x 5,3 x 0,7 tolli) ja raskem (725 g). Kuid selle lisamõõduga kaasneb ka suurem 8-tolline H-IPS puuteekraan. Pocket 3-l on suurem klaviatuur, millel on võrreldes A1 Pro-ga veidi lihtsam kirjutada.
Peamine erinevus on Pocket 3 hiire puuteplaat ja A1 Pro sõrme optiline sensor. Mina valin alati puuteplaadi optilise sensori asemel, neid on lihtsam kasutada, kuid padja paigutus üleval paremal ei ole ideaalne, kuid töötab hästi.
Tehniliste näitajate poolest on Pocket 3-l Intel N6000 protsessor, millel on neli tuuma ja neli niiti, mis töötavad kuni 3,3 GHz. Seal on 8 GB LPDDR4x RAM-i ja 512 GB NVMe SSD. A1 Pro jääb protsessori südamike poolest maha, kuid juhib 16 GB RAM-i ja sama suure mälumahu poolest.
Sama Cinebenchi mitmetuumalise võrdlusuuringu käivitamisel saime aku kestvuseks 2 tundi ja 30 minutit. Ja peaaegu sama kõrgeim ventilaatorimüra 59 db ja kõrgeim temperatuur 45°C.
Süsteemi võrdlusnäitajad
Teeme mõned süsteemi võrdlusuuringud ja võrdleme ONE Netbook A1 Pro vs GPD Pocket 3 ultrabooki.
PassMark
PassMark viib läbi rea teste protsessori, GPU, RAM-i ja salvestusruumi tippvõimsuse kohta. Me saime A1 Pro puhul tulemuseks 4,116 ja Pocket 3 puhul 4,393 punkti. Üsna sarnased tulemused siin.
PCMark
PCMark teeb rea teste reaalsemate stsenaariumide jaoks, nagu veebi sirvimine, suurte kontoridokumentide redigeerimine, videokonverentsid, kerge pilditöötlus ja palju muud.
A1 Pro puhul saime tulemuseks 3,453 punkti, võrreldes GPD Pocket 3 2,821 punktiga. Näeme, et igapäevases kasutuses on A1 Pro siin esikohal.
Cinebench
Cinebench võrdleb protsessorite ühe- ja mitmetuumaliste protsessorite jõudlust. A1 Pro puhul saame vastavalt 809 ja 1181 punkti ning GPD Pocket 3 puhul 696 ja 2235 punkti.
Siin näeme suurt erinevust, GPD Pocket 3 kaks täiendavat protsessori südamikku annavad peaaegu kahekordse jõudluse mitme tuuma kasutamisel.
3DMark
Meie viimase võrdlusuuringu jaoks käivitame 3DMark TimeSpy, mis testib CPU ja GPU koostööd tarkvara, näiteks mängude, video kodeerimise ja dekodeerimise jõudluse osas.
Me saime A1 Pro jaoks 583 punkti ja Pocket 3 jaoks 437 punkti. Mängude jaoks ei ole see massiliselt kõrgeid tulemusi, kuid need ultrabookid ei olegi selleks tehtud.
Võrdlusarvu kokkuvõte
Võrdlusuuringutes on kahe mudeli vahel natuke edasi-tagasi. Pocket 3 võitis PassMarki ning A1 Pro võitis 3DMarki ja PCMarki. Cinebenchi puhul on suurem mitmetuumaline jõudlus parim, seega anname selle GPD Pocket 3-le.
Kes on siin võitja? Ma ütleksin, et Pocket 3 on tänu suuremale arvu südamike arvule veidi ees. Kui kasutate näiteks nõudlikke rakendusi, siis näete üldiselt, et protsessid lõpetatakse kiiremini. Kuid protsessori jõudlus on vaid osa sellest, tuleb võrrelda süsteemi üldist jõudlust ja siinkohal on A1 Pro esikohal.
Mängude jõudlus
Sisemine GPU
A1 Pro on võimeline kerge pilditöötluse, lihtsa videotöötluse ja kerge mängimise jaoks tänu Inteli integreeritud GPU-le. Saate ilma probleemideta käivitada mitmeid vähem nõudlikke mänge heal graafikatasemel ja resolutsiooniga.
Sa võid isegi veidi kõrgemale tõusta, kuid see võib toimuda resolutsiooni ja graafika seadete kvaliteedi langetamise arvelt. Tegemist ei ole mängukonsooliga ja see on suunatud professionaalsele kasutamisele, kuid miski ei takista teid näiteks teel tööle ja töölt koju kiiret mängu mängimist.
Väline GPU
Kui aga vajate videotöötluseks või mängimiseks veidi rohkem graafilist võimsust, saate A1 Pro (või GPD Pocket 3) muuta peaaegu lauaarvutiks. ONEXGPU või GPD G1 2024 abil saate ühendada AMD Radeon 7600M XT eGPU ja nautida oluliselt kvaliteetsemat mängimist kas sisemise 1080P või välise kuvari kaudu kuni 4K, näiteks teleril või monitoril.
Näiteks saime 3DMark Time Spy’s ONEXGPUga tulemuseks 4680 punkti, mis on 702% rohkem kui sisemine GPU. Vaadake meie eraldi põhjalikku ülevaadet ONEXGPU kohta. See on ideaalne, kui teil on vaja toimetada suuremaid nõudmisi esitavaid meediume, näiteks videot, või kui soovite mängida AAA-mänge.
Lõplikud mõtted
A1 Pro kui eraldiseisev toode on hea ultrabook ja kindlasti väärt kaalumist. See on äärmiselt kaasaskantav ja mahub väga lihtsalt jope taskusse. See on kerge ja seda saab kasutada ühe käega nii ultrabooki kui ka tahvelarvuti režiimis, mis on kasulik, kui töötate käsitsi millegi kallal ja vajate seda võrdlusmaterjalina. Üldine jõudlus on hea igapäevaste ülesannete täitmiseks, olgu selleks siis e-kirjade kontrollimine, dokumentide töötamine või veebi sirvimine igapäevasel töölesõidul ja töölt lahkumisel ning töökoormus kontoris.
Võrreldes GPD Pocket 3-ga on sellel mõned eelised ja puudused. Pocket 3 on füüsiliselt suurem ja selle ekraan on veidi suurem. Meie võrdlusuuringutes nägime, et Pocket 3 edestab A1 Pro mitmetuumalist jõudlust, kuid süsteemi üldine jõudlus on sõltuvalt olukorrast võrdne või väiksem. Mitme tuuma jõudlus võib olla otsustav tegur, kuid kui see on oluline, siis võiksite vaadata kõrgema spetsifikatsiooniga seadmeid, näiteks GPD WIN Mini 2024 või GPD WIN Max 2 2023, kui see on oluline.
Muidu on mõlemad ultrabookid väga võimekad selle töö jaoks, milleks nad mõeldud on: Et olla kaasaskantavad, mida kasutatakse sõltuvalt olukorrast sülearvutina või tahvelarvutina ja mis sobivad ideaalselt igapäevaste ülesannete täitmiseks.
Loodame, et leidsite meie A1 Pro ülevaate kasulikuks, kui teil on küsimusi, küsige julgelt kommentaarides.