Chat with us, powered by LiveChat

Oculink: 2023. gadā pārveidos grafisko karšu savienojamību

Oculink Transforming Graphics Card Connectivity

Tuvākajos mēnešos Oculink redzēsim arvien biežāk, jo tā būs pieejama nākamās paaudzes rokas spēļu datoros. Bet kas ir Oculink?

Strauji augošajā skaitļošanas pasaulē savienojamības attīstībai ir izšķiroša nozīme aparatūras komponentu efektivitātes un veiktspējas noteikšanā. Runājot par grafikas karšu savienojamību, šī tehnoloģija ir kļuvusi par revolucionāru risinājumu, kas piedāvā būtiskas priekšrocības salīdzinājumā ar tradicionālajām metodēm. Izmantojot PCIe (Peripheral Component Interconnect Express) tehnoloģijas jaudu, tā ir revolucionizējusi grafikas karšu savienošanas veidu. Šajā rakstā mēs iedziļināsimies Oculink sarežģītībās, izpētīsim tā funkcionalitāti, priekšrocības un tehniskās specifikācijas, vienlaikus uzsverot tā priekšrocības salīdzinājumā ar citām metodēm, piemēram, USB 4.

OcuLink kabelis un ports
OcuLink kabelis un ports

Oculink ir moderns, ātrdarbīgs interfeiss, kas īpaši izstrādāts grafikas karšu savienošanai ar galvenajām ierīcēm, piemēram, pamatplatēm vai ārējiem korpusiem. Oculink, ko izstrādājuši vadošie tehnoloģiju uzņēmumi, ir ieviesis jaunu grafikas karšu savienojamības laikmetu ar savu izcilo veiktspēju un daudzpusību. Atšķirībā no parastajām metodēm tā izmanto PCIe tehnoloģijas jaudu, nodrošinot zibensātru datu pārsūtīšanas ātrumu un atbalstot vairākas joslas, lai palielinātu joslas platumu.

Lielisks datu pārsūtīšanas ātrums

Oculink ievērojamo veiktspēju apliecina tā datu pārsūtīšanas ātrums. Izmantojot PCIe 4.0 vai 5.0 paaudzes protokolu (atkarībā no versijas), tas nodrošina nepārspējamu ātrumu. Izmantojot 4.0 ģints versiju, tā atbalsta datu pārsūtīšanas ātrumu līdz 16 gigapārskaitījumiem sekundē (GT/s) katrā joslā. 5.0 paaudzes risinājums ir vēl jaudīgāks, sasniedzot ātrumu līdz 32 GT/s katrā joslā. Šis iespaidīgais ātrums ļauj ātri un bez problēmām apstrādāt milzīgus datu apjomus, tādējādi uzlabojot sistēmas veiktspēju un samazinot latentumu.

GPD WIN MAX 2 2023 OcuLink ports
GPD WIN MAX 2 2023 OcuLink ports

Lielāks joslas platums un mērogojamība

Oculink izmantotā PCIe tehnoloģija sniedz priekšrocības, kas saistītas ar lielāku joslas platumu un mērogojamību. Izmantojot vairākas joslas, Oculink nodrošina vienlaicīgu datu pārsūtīšanu, tādējādi ļaujot efektīvi izmantot pieejamo joslas platumu. Šī mērogojamība padara to ideāli piemērotu augstas klases grafikas kartēm, kurām nepieciešama liela datu caurlaidspēja tādiem uzdevumiem kā spēles, renderēšana vai mākslīgā intelekta lietojumprogrammas. Turklāt spēja atbalstīt vairākas grafikas kartes tādās konfigurācijās kā SLI (Scalable Link Interface) vai CrossFire vēl vairāk palielina tās pievilcību entuziastiem, kas meklē maksimālu veiktspēju.

Jaudīgs un kompakts formāts

Oculink piedāvā kompaktu formātu, padarot to par pievilcīgu risinājumu sistēmām ar ierobežotu vietu vai kompakta formāta datoriem. Salīdzinot ar alternatīvām savienojamības iespējām, piemēram, USB 4, tas nodrošina racionālāku un efektīvāku savienojumu ar grafikas kartēm ar 63 Gbps efektīvu joslas platumu. Lai gan USB 4 ir universāls un nodrošina līdz pat 40 Gb/s efektīvu joslas platumu, tas ir paredzēts plašam ierīču klāstam, un tajā nav pievērsta īpaša uzmanība grafikas karšu savienojamībai, ko nodrošina Oculink. Tā kompaktā konstrukcija uzlabo sistēmas gaisa plūsmu un ļauj elastīgāk konfigurēt aparatūru.

GPD G1 dokstacija ar GPD WIN MAX 2 2023
GPD G1 dokstacija ar GPD WIN MAX 2 2023

Efektīva enerģijas pārvaldība

Vēl viena ievērojama Oculink priekšrocība ir tā uzlabotās enerģijas pārvaldības iespējas. Tā inteliģenti pielāgo enerģijas patēriņu, pamatojoties uz grafikas kartes darba slodzi, optimizējot energoefektivitāti. Šī funkcija ne tikai samazina kopējo enerģijas patēriņu, bet arī līdz minimumam samazina siltuma veidošanos, tādējādi nodrošinot vēsāku un energoefektīvāku sistēmu. Turpretī USB 4 nav grafisko karšu prasībām atbilstošu granulāras enerģijas pārvaldības iespēju, kas var novest pie neoptimāla enerģijas patēriņa.

Nākotnes saderība

Oculink ir izstrādāts tā, lai būtu savietojams ar iepriekšējām PCIe paaudzēm, nodrošinot savietojamību ar plašu ierīču klāstu. Šī atpakaļejošā savietojamība ļauj lietotājiem netraucēti pieslēgt jaunas grafiskās kartes esošajiem PCIe slotiem bez nepieciešamības veikt plašus aparatūras uzlabojumus. Turklāt Oculink atbalsts jaunākajām PCIe versijām nodrošina nākotnes saderību ar gaidāmajām grafikas karšu versijām, aizsargājot ieguldījumus un nodrošinot ilgāku savienojamības risinājuma kalpošanas laiku.

2023. gadā produkti, kas atbalsta Oculink, būs pieejami jau no iepakojuma. Rokas spēļu personālo datoru ražotāji GPD ir priekšgalā ar saviem WIN MAX 2 2023, Win 4 (7840U) un Win Mini produktiem, kuriem visiem ir īpašs ports.

GPD G1 priekšējais skats
GPD G1 priekšējais skats

Turklāt GPD laidīs klajā arī GPD G1– kombinētu dokstaciju un grafisko karti ar Oculink portu. AMD Ryzen RX 7600M XT GPU tiks tieši savienots ar GPD portatīvo datoru, nodrošinot ātrdarbīgu datu pārsūtīšanu spēlēm.

GPD G1 aizmugures skats
GPD G1 aizmugures skats

GPD G1 dokstacija nodrošina ne tikai ātrdarbīgu grafikas savienojumu, bet arī USB4 un USB 3.2 pieslēgvietas, ātrdarbīgu SD 4.0 karšu lasītāju un HDMI 2.1 un DisplayPort 1.4a līdz pat trim monitoriem.

Secinājums

Oculink maina spēles grafikas karšu savienojamību, pateicoties lieliskam datu pārsūtīšanas ātrumam, uzlabotam joslas platumam, kompaktam izmēram, efektīvai enerģijas pārvaldībai un nākotnes saderībai. Salīdzinot ar alternatīvām metodēm, piemēram, USB 4, tas nodrošina īpašu veiktspēju grafikas karšu prasībām, tādējādi sniedzot izcilu izvēli entuziastiem un profesionāļiem, kas meklē visaugstākā līmeņa veiktspēju un uzticamību. Tehnoloģijām turpinot attīstīties, tās joprojām ir priekšplānā, pārveidojot grafikas karšu savienojuma veidu un nodrošinot izcilu pieredzi datoru pasaulē.

Bringer of videos, text and images! AKA the social media guy at DroiX. Massive retro gaming fan and collector, with a far too large collection of consoles and computers from 1970's to modern.