Recenzja Anbernic RG35XX H
-
Design
-
Build Quality
-
Display
-
Performance
-
Features
-
Software
Podsumowanie
Anbernic RG35XX H to kompaktowy i lekki handheld do gier retro, znany z solidnej wydajności emulacji w szerokiej gamie klasycznych systemów gier.
Overall
4.3User Review
( vote)Pros
- Kompaktowa i ergonomiczna konstrukcja
- Szeroka gama obsługiwanych klasycznych systemów gier
- Dwa gniazda kart micro SD
- Dobra żywotność baterii do 8 godzin
Cons
- System menu jest prosty, ale funkcjonalny
- Nie nadaje się na PSP i wyższe systemy
Trochę się spóźniliśmy z recenzją Anbernic RG35XX H, ale lepiej późno niż wcale! Sprawdźmy, czy pozioma wersja RG35XX Plus jest warta rozważenia.
Recenzja wideo Anbernic RG35XX H
Rozpakowywanie Anbernic RG35XX H
Recenzję Anbernic RG35XX H rozpoczynamy od rozpakowania. Pudełko otwiera się, aby odsłonić samą słuchawkę Anbernic RG35XX H, za chwilę sprawdzimy ją bardziej szczegółowo.
Pod spodem znajduje się pudełko zawierające kabel USB typu C, którego można używać do ładowania. Dostępna jest instrukcja obsługi w języku angielskim i chińskim. I wreszcie, co nie mniej ważne, jest osłona ekranu i chusteczki do jej stosowania.
Przegląd Anbernic RG35XX H
W następnej części naszej recenzji Anbernic RG35XX H przyjrzymy się bliżej temu urządzeniu przenośnemu. Anbernic RG35XX H mierzy około 5,7 x 2,7 x 0,6 cala (14,5 x 6,9 x 1,6 cm) i waży tylko 180 g. Klasyczny handheld do gier jest dostępny w trzech kolorach: przezroczystym białym i fioletowym oraz czarnym.
Mamy 3,5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 640×480, który świetnie nadaje się do gier retro. Po lewej stronie wyświetlacza mamy przycisk SELECT, drążek analogowy i D-Pad. A po prawej START, cztery przyciski do gier i drugi drążek analogowy.
Po lewej stronie mamy przyciski głośności, a po prawej przyciski zasilania i resetowania.
Wzdłuż górnej części znajdują się przyciski spustowe i naramienne, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, port USB typu C do podłączenia urządzeń peryferyjnych, port HDMI do wyjścia wideo na monitor lub telewizor, drugi port USB typu C do ładowania oraz przycisk funkcyjny do wywoływania menu emulatora.
Na spodzie przenośnej konsoli do gier retro znajdują się dwa gniazda kart micro SD. W pierwszym slocie znajdzie się karta o pojemności 64 GB, która zawiera system operacyjny i pliki. Drugie gniazdo można w razie potrzeby wykorzystać do rozszerzenia pamięci masowej.
Specyfikacja techniczna Anbernic RG35XX H
W ramach niniejszej recenzji Anbernic RG35XX H przyjrzymy się pokrótce specyfikacji technicznej.
CPU | H700 czterordzeniowy ARM Cortex-A53, częstotliwość 1,5 GHz |
GPU | Dwurdzeniowy G31 MP2 |
RAM | 1 GB LPDDR4 |
PRZECHOWYWANIE | Karta Micro SD 64 GB, drugie gniazdo do 512 GB |
KOMUNIKACJA | WiFi 5, Bluetooth 4.2 |
BATERIA | 3300mAh Li-polymer |
OS | Linux |
KOLORY OBUDOWY | Przezroczysty biały, przezroczysty fioletowy, czarny |
ROZMIAR | 5,7 x 2,7 x 0,6 cala (14,5 x 6,9 x 1,6 cm) |
WAGA | 180g |
Przegląd Anbernic RG35XX H OS
Przed sprawdzeniem emulatorów w tej recenzji Anbernic RG35XX H, najpierw przyjrzyjmy się pokrótce systemowi operacyjnemu i oprogramowaniu menu, aby zobaczyć, jak to wygląda. Jest to zasadniczo to samo menu używane w przenośnym urządzeniu do gier RG35XX Plus, jest podstawowe, ale funkcjonalne.
Dostępna jest ikona gry, która wyświetli listę systemów gier znajdujących się na karcie micro SD. Do wyboru jest wiele systemów, w tym Arcade, PC Engine, Master System, Mega Drive, a także PS1 i PSP. Wybierz system, przejrzyj listę gier i załaduj je stamtąd.
Drugie menu to RetroArch, które oprócz opcji menu Gry zawiera jeszcze kilka innych systemów, w tym Atari, Piico8 i WonderSwan.
W dalszej części menu mamy opcję ustawień, w której można skonfigurować różne ustawienia, od jasności ekranu, po język i ustawienia WiFi.
Interfejs jest prosty w wyglądzie, ale zawiera prawie wszystko, czego potrzebujesz w ciągu kilku naciśnięć przycisków, co ułatwia nawigację i korzystanie z niego od razu po uruchomieniu bez żadnych komplikacji.
Wydajność emulacji
Pomyślałem, że zrobimy coś nieco innego w tej recenzji Anbernic RG35XX H. Wiemy z Anbernic RG35XX Plus, jaka jest wydajność procesora, sprawdź nasze wideo, w którym pokazujemy 20-30 sekund rozgrywki z niektórych obsługiwanych systemów z dźwiękiem z gry. Będziemy również odtwarzać niektóre z nich na naszym przenośnym monitorze DroiX, aby pokazać wyjście wideo.
Zasadniczo wszystkie klasyczne systemy 8-bitowe i 16-bitowe będą działać świetnie. A jeśli chodzi o te bardziej wymagające, takie jak Dreamcast, PS1 i PSP, omówimy je nieco bardziej szczegółowo poniżej
Emulator DeSmuME
DeSmuME powinien zapewnić przyzwoitą wydajność. Wypróbowałem kilka moich zwykłych gier i nie miałem żadnych problemów. Należy jednak pamiętać, że nie ma ekranu dotykowego do wprowadzania danych. Zamiast tego będziesz musiał używać analogów do poruszania kursorem na ekranie, co może być kłopotliwe w grach wymagających wprowadzania dotykowego.
PlayStation 1
Ogólnie rzecz biorąc, gry z PS1 są bardzo grywalne na tym handheldie. Wypróbowaliśmy nasze zwykłe gry testowe Crash Bandicoot i Gran Turismo 2 i nie mieliśmy żadnych problemów z wydajnością podczas grania. Jeśli pochodzisz ze starszego handhelda do gier i widziałeś gry, które nie działały z pełną prędkością, to powinny one działać dobrze na tym urządzeniu.
Dreamcast
Mieliśmy podobne doświadczenia z Dreamcastem. Nasze ulubione gry, Sonic Adventure 2 i Crazy Taxi, działały ogólnie bardzo dobrze. Nie były one całkiem idealne, z kilkoma okazjonalnymi spadkami FPS, ale nic złego. Nie każda gra będzie działać tak dobrze, ale zdecydowanie jest wystarczająco dużo, abyś był zadowolony.
PSP
Emulacja PSP jest wykonywana przez doskonały emulator PPSSPP. Tak, są gry, które są grywalne, głównie te mało wymagające. Wiele z nich jest jednak niegrywalnych. Tekken 6 działał w okolicach 70% prędkości, a God of War spadł nawet do 20 FPS. Można to poprawić poprzez pomijanie klatek, choć w przypadku niektórych gier nie będzie to wystarczające.
Przemyślenia końcowe
Czas podsumować nasze przemyślenia w naszej recenzji Anbernic RG35XX H. Jak wspomnieliśmy w naszej recenzji Anbernic RG35XX Plus, procesor H700 jest miłym ulepszeniem w stosunku do tego używanego w oryginalnym klasycznym handheldie do gier RG35XX. Choć nie jest to ogromny wzrost wydajności, to jest on na tyle duży, że w przypadku niektórych systemów z wyższej półki można zauważyć, że gry działają nieco płynniej niż wcześniej. Nie sprawi to magicznie, że każda gra będzie działać, ale na PS1 i Dreamcast pojawi się spora liczba bardziej grywalnych gier. W przypadku PSP nadal będziesz mieć wiele niegrywalnych gier, poszukaj gdzie indziej, jeśli to jest to, w co chcesz grać.
Niestandardowe oprogramowanie sprzętowe jest popularne, ale niestety nie ma takiego, które byłoby gotowe do codziennego użytku. Istnieją porty GarlicOS i Koriki, ale nie są one jeszcze w 100% ukończone, tutaj i tutaj znajdują się linki.
W porównaniu z pionową orientacją RG35XX Plus, model H jest przyzwoitą opcją, jeśli chcesz mieć poziomą przenośną konsolę do gier retro, która nie rozbije banku. Wiele osób pyta nas, dlaczego nie produkujemy handheldów w orientacji pionowej lub poziomej, więc teraz masz wybór.
Niestety nie sprzedajemy tego modelu Anbernic w DroiX, ponieważ jest on dostępny od kilku miesięcy. RG35XX Plus można jednak kupić tutaj.
Na tym kończy się nasza recenzja RG35XX H, mamy nadzieję, że okazała się przydatna. Jeśli masz jakieś pytania, śmiało zadawaj je w komentarzach. Dzięki!