Chat with us, powered by LiveChat

Recenzja ACEPC Picobox Pro z materiałem wideo – budżetowy mini PC do biura i domowej rozrywki

ACEPC Picobox Pro Review
ACEPC Picobox Pro Review
ACEPC Picobox Pro
  • Design
    (4.5)
  • Build Quality
    (4.5)
  • Performance
    (4.5)
  • Features
    (4.5)

Podsumowanie

ACEPC PicoBox Pro Mini PC wyróżnia się niezwykłą wydajnością dzięki procesorowi Intel N100. Elegancka, kompaktowa konstrukcja w połączeniu z możliwością obsługi rozdzielczości 4K na dwóch wyświetlaczach sprawia, że jest to najlepszy wybór zarówno do użytku profesjonalnego, jak i osobistego.

Overall
4.5
Sending
User Review
0 (0 votes)

Pros

  • Konstrukcja o niewielkich rozmiarach
  • Miejsce na 2,5-calowy dysk HDD/SSD
  • Obsługa dwóch monitorów do 4K 60Hz
  • Konfigurowalne oświetlenie LED RGB
  • Świetna cena w stosunku do wydajności
  • Mnóstwo portów USB

Cons

  • Nieco niższa wydajność niż w przypadku ACEPC Picobox Mini

Po naszej niedawnej recenzji ACEPC Picobox Mini, przyszła kolej na jego większego brata, ACEPC Picbox Pro.

Recenzja wideo ACEPC Picobox Pro

Rozpakowywanie ACEPC Picobox Pro

W pudełku znajduje się instrukcja obsługi w wielu językach, w tym angielskim, francuskim i niemieckim. Następnie mamy sam mini PC ACEPC Picobox Pro. Za chwilę przyjrzymy się temu bliżej.

Recenzja ACEPC Picobox Pro po rozpakowaniu
ACEPC Picobox Pro Unboxed

Wewnątrz kartonowego pudełka znajduje się zasilacz. Dołączymy odpowiedni adapter dla danego kraju. W zestawie znajduje się kabel HDMI do podłączenia do telewizora lub monitora, a na końcu znajduje się uchwyt VESA i śruby do jego zamocowania.

Recenzja ACEPC Picobox Pro Unboxing
ACEPC Picobox Pro Unboxing

Przegląd ACEPC Picobox Pro

ACEPC Picobox Pro mierzy około 5,04 x 5,04 x 2,03 cala i waży około 386 g. Po prawej stronie znajduje się przycisk zasilania, dwa porty USB 3 i jeden port USB 2 do podłączania urządzeń peryferyjnych.

Recenzja ACEPC Picobox Pro - widok z prawej strony
ACEPC Picobox Pro Widok z prawej strony

Z tyłu tego mini PC dla domowego biura od lewej do prawej znajduje się port zasilania, port USB 2, dwa porty HDMI dla podwójnego wyświetlacza 4K, gigabitowy port Ethernet i gniazdo słuchawkowe 3,5 mm.

ACEPC Picobox Pro Widok z tyłu
ACEPC Picobox Pro Widok z tyłu

W podstawie znajduje się miejsce na 2,5-calowy dysk twardy SATA lub SSD. Jest bardzo łatwy w montażu, wystarczy odkręcić i podnieść pokrywę. Następnie można włożyć dysk, założyć pokrywę i przykręcić śruby. Posiada dwa przesuwane zamki, które po odblokowaniu można oddzielić podstawę od głównego mini PC, co jest przydatne na przykład w podróży.

Wnętrze dysku ACEPC Picobox Pro
Wnętrze dysku ACEPC Picobox Pro

Po włączeniu oświetlenie LED pojawia się wokół górnej części mini PC Picobox Pro. Oświetlenie można skonfigurować w oprogramowaniu i pozwala ono na różne wzory i jasność, a także wyłączenie, jeśli rozprasza użytkownika.

Oświetlenie LED ACEPC Picobox Pro
Oświetlenie LED ACEPC Picobox Pro

Specyfikacja techniczna ACEPC Picobox Pro

ACEPC PICOBOX MINIACEPC PICOBOX PRO
CPUIntel N100 4 rdzenie i 4 wątki pracujące z częstotliwością do 3,4 GHz przy TDP 6 W. Intel N100 4 rdzenie i 4 wątki pracujące z częstotliwością do 3,4 GHz przy TDP 6 W.
GPUKarta graficzna Intel UHD Graphics @ 750MhzKarta graficzna Intel UHD Graphics @ 750Mhz
RAM8GB/16GB LDPPR516GB RAM DDR4 SO-DIMM
PRZECHOWYWANIE512 GB m.2 2280 Dysk SSD (maks. 1 TB)512 GB m.2 2280 Dysk SSD (maks. 2 TB)
Miejsce na dysk 2,5 HDD/SSD
WIFI5.06
BLUETOOTH4.25.2
ETHERNET2x Gigabit Ethernet1x Gigabit Ethernet

Podczas uruchamiania nadchodzących testów porównawczych sprawdziliśmy zużycie energii, hałas wentylatora i temperatury tego mini PC z procesorem Intel. Uzyskaliśmy bardzo niskie zużycie energii na poziomie 23,7 W, 41 decybeli szczytowego hałasu i 36 °C szczytowej temperatury.

Testy porównawcze ACEPC Picobox Pro

Jak zawsze przeprowadziliśmy kilka testów porównawczych, abyśmy mogli porównać wydajność z innymi mini PC dla biznesu. Będziemy porównywać z Picobox Mini, który ma ten sam procesor, ale inną konfigurację pamięci RAM.

PCMark

Nasze testy porównawcze rozpoczynamy od PCMARK, który testuje rzeczywiste codzienne zadania, od przeglądania stron internetowych i wideokonferencji, po pracę z dużymi dokumentami, edycję obrazów i nie tylko.

Porównanie ACEPC Picobox Pro PCMARK Benchmark
Porównanie ACEPC Picobox Pro PCMARK Benchmark

Widzimy, że Picobox Mini nieznacznie wyprzedza o zaledwie 87 punktów. Umieszczając te kompaktowe komputery Intela obok siebie, ledwo zauważysz jakąkolwiek różnicę.

Cinebench

Porównanie ACEPC Picobox Pro Cinebench Benchmark
Porównanie ACEPC Picobox Pro Cinebench Benchmark

Cinebench mierzy wydajność pojedynczego i wielu rdzeni procesora. Ponownie widzimy, że Picobox Mini nieznacznie przewyższa ACEPC Picobox Pro z 911 w porównaniu do 904. Widzimy większą różnicę w wydajności na wielu rdzeniach z 2164 w porównaniu do 2848. Typ pamięci RAM zdecydowanie pomaga w zwiększeniu wydajności.

3DMark

Porównanie ACEPC Picobox Pro 3DMARK Benchmark
Porównanie ACEPC Picobox Pro 3DMARK Benchmark

3DMark testuje wydajność CPU i GPU. Widzimy, że Picobox Mini nieznacznie wyprzedza w wynikach z 360 w porównaniu do 349 w ACEPC Picobox Pro. Ponownie nie zauważysz dużej różnicy, gdy porównasz je obok siebie.

Odtwarzanie 4K Youtube

ACEPC Picobox Pro Youtube 4K
ACEPC Picobox Pro Youtube 4K

Podobnie jak ACEPC Picobox Mini, Pro bez problemu radzi sobie z odtwarzaniem wideo 4K. Odtwarzamy testowe wideo 4K z Youtube i nie ma żadnych spadków klatek. Możesz mieć pewność, że każdy nośnik 4K będzie wyświetlany dokładnie tak, jak powinien.

Light Gaming

ACEPC Picobox Pro Gaming z Oceanhorn 2
ACEPC Picobox Pro Gaming z Oceanhorn 2

Choć ACEPC Picobox Pro nie jest gamingowym mini PC, to podobnie jak Mini nadaje się do bardzo lekkich gier. Ponownie testujemy niesamowitą grę Double Dragon w rozdzielczości 4K i nie mieliśmy żadnych problemów z działaniem w 60 klatkach na sekundę. Spróbowaliśmy czegoś bardziej wymagającego w Oceanhorn 2 z ustawieniami 720P i niskim poziomem grafiki. Tutaj również otrzymujemy solidne 60 klatek, ale należy pamiętać o niższej rozdzielczości i poziomie grafiki.

Wydajność emulacji

Z Picobox Mini wiemy już, że procesory te są całkiem dobre do emulacji. Można uruchomić wszystkie systemy 8- i 16-bitowe. Możesz nawet uruchomić emulator PlayStation 1 DuckStation i zwiększyć rozdzielczość renderowania do 1080P i więcej, w zależności od gry. Zaobserwowaliśmy również dobrą wydajność na emulatorze Dolphin z przeważnie pełną liczbą klatek na sekundę.

ACEPC Picobox Pro Sonic The Hedgehog
ACEPC Picobox Pro Sonic The Hedgehog

W przypadku emulatora PSP PPSSPP również widzieliśmy dobrą wydajność, God Of War będzie działał z pełną prędkością w rozdzielczości renderowania 1x, a w zależności od gry można ją zwiększyć, aby poprawić jakość obrazu. A jeśli chodzi o emulację PS2, to niestety nie jest ona wystarczająco mocna, aby uruchomić większość gier z pełną prędkością. Niemniej jednak, możliwość uruchomienia tych systemów na komputerach stacjonarnych Mini Intel jest bardzo imponująca.

Przemyślenia końcowe

Podsumujemy tę recenzję naszymi końcowymi przemyśleniami. Podobnie jak w przypadku Mini, ACEPC Picobox Pro nie nadaje się do gier. Chociaż możesz grać w lekkie gry, będziesz miał trudności z czymkolwiek wyższym. Dobrą alternatywą są usługi strumieniowania gier, takie jak Xbox i Luna, które działają świetnie.

Jeśli chodzi o emulację, Pro jest bardzo wydajny. Przyzwoitą wydajność można uzyskać na emulatorach DuckStation, Dolphin i PPSSPP, a także na wszystkich wcześniejszych klasycznych konsolach i systemach komputerowych

ACEPC Picobox Pro PPSSPP
ACEPC Picobox Pro PPSSPP

A jeśli chodzi o odtwarzanie multimediów, ten Mini PC do przesyłania strumieniowego jest również bardzo dobry. Widzieliśmy doskonałe odtwarzanie 4K bez opóźnień. Wentylator jest bardzo cichy i zdecydowanie nie słychać go nawet przy niskim ustawieniu dźwięku.

Świetnie nadaje się do pracy w domu lub w biurze, od odrabiania lekcji przez dziecko po pracę z dużymi dokumentami biurowymi, a nawet lekką edycję zdjęć. Możliwość zainstalowania dysku 2,5″ zapewnia więcej miejsca na te zadania.

ACEPC Picobox Pro KikiKaikai
ACEPC Picobox Pro KikiKaikai

Który model kupić, Mini czy Pro? Model ACEPC Picobox Pro jest nieco tańszy, więc jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, wybierz go. Zaletą jest miejsce na dysk 2,5″, który świetnie nadaje się do dodatkowego przechowywania. Tracisz trzeci port HDMI i drugi port Ethernet, ale zyskujesz dodatkowy port USB 2.

Dzięki Mini zyskujesz nieco więcej możliwości połączeń, co jest idealne do konfiguracji z trzema monitorami, używania go jako serwera multimediów itp. Mini był również szybszy w naszych testach, zwłaszcza pod względem wydajności wielordzeniowej. Zależy to od wymagań użytkownika, oba rozwiązania mają swoje wady i zalety.

Możesz dowiedzieć się więcej i kupić ACEPC Picobox Pro tutaj.

Dziękujemy za przeczytanie naszej recenzji ACPC Picobox Pro! Daj nam znać w komentarzach, który model byś kupił.

Bringer of videos, text and images! AKA the social media guy at DroiX. Massive retro gaming fan and collector, with a far too large collection of consoles and computers from 1970's to modern.