Recenzja AYANEO Pocket AIR
-
Design
-
Build Quality
-
Display
-
Performance
-
Features
-
Software
Podsumowanie
Odkryj AYANEO Pocket Air: potężny, przenośny handheld do gier z najnowocześniejszymi specyfikacjami, żywym wyświetlaczem AMOLED i eleganckim wyglądem.
Overall
4.5User Review
( votes)Pros
- Projekt w stylu retro z klasycznym biało-czerwonym motywem
- Świetnie wyglądający 5,5-calowy ekran dotykowy AMOLED
- Interfejs AYA HOME i SPACE zapewnia bardziej zaawansowany interfejs użytkownika.
- Wyższa wydajność dzięki pamięci RAM LPDDR5
Cons
- Niekompletne oprogramowanie AYA HOME & SPACE
- Brak oprogramowania do mapowania ekranu (TBA)
AYANEO Pocket AIR to pierwszy handheld AYA z systemem Android na bardzo konkurencyjnym rynku. Czy ich odmienne podejście z projektem premium i niestandardowym oprogramowaniem wystarczy, aby uzasadnić zakup? Dowiedz się więcej w naszej pełnej recenzji AYANEO Pocket AIR!
Recenzja wideo AYA NEO Pocket Air
Unboxing AYA NEO Pocket Air
Naszą recenzję AYANEO Pocket AIR rozpoczynamy od rozpakowania. Wewnątrz pudełka mamy najpierw sam AYANEO Pocket Air, któremu przyjrzymy się bliżej wkrótce.
Wewnątrz markowego pudełka znajduje się kabel USB typu C. W opakowaniu znajdują się ulotki i instrukcja obsługi w języku angielskim. Być może zauważyłeś, że ładowarka nie jest dołączona w standardzie. Przy zakupie u nas dołączymy jeden dla danego kraju.
Przegląd AYA NEO Pocket Air
Kontynuujemy naszą recenzję AYANEO Pocket AIR z przeglądem samego handhelda. AYANEO Pocket Air ma wymiary 8,8 x 3,5 x 0,6 cala (22,4 x 8,9 x 1,7 cm) i waży 380 g. Edycja retro jest dostępna tylko w jednym kolorze, który jest inspirowany Famicomem, czerwono-białym, z pożółkłymi nakładkami na kciuki, które nadają mu stary wygląd, miły akcent od AYANEO!
5,5-calowy ekran dotykowy AMOLED ma rozdzielczość 1920×1080. Wygląda świetnie, naprawdę ładne, jasne kolory, które się wyróżniają.
Z przodu mamy standardowe elementy sterujące do gier z analogami czujników halowych, w prawym dolnym rogu znajdują się dwa dodatkowe przyciski do wywoływania nakładki AYA SPACE.
W górnej części znajdują się przyciski spustowe na ramionach i czujniku halla, które są dość wygodne w użyciu. Obok przycisków naramiennych znajdują się dwa przyciski makro. Po prawej stronie znajdują się przyciski głośności i przycisk zasilania z wbudowanym czujnikiem linii papilarnych.
W dolnej części znajduje się zakryte gniazdo na kartę Nano-SIM i Micro SD. Obok znajduje się port słuchawkowy 3,5 mm, a następnie port USB Type-C 3.2. Dzięki jednemu z naszych koncentratorów USB można użyć go do wyjścia HDMI do telewizora lub monitora. Chwyć DroiX NT8 Clear USB Hub lub hub NH8 z pamięcią masową NVMe.
Specyfikacja techniczna AYA NEO Pocket Air
Niniejsza recenzja AYA NEO Pocket AIR zawiera pełną specyfikację techniczną.
CPU | MediaTek Dimensity 1200, 8 rdzeni, do 3,0 GHz |
GPU | Mali G77 |
RAM | 8 GB LPDDR5 |
PRZECHOWYWANIE | 256 GB UFS 3.1 |
WYŚWIETLACZ | 5,5-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 1920×1080, szerokim kącie widzenia i szerokiej gamie kolorów |
SPECYFIKACJA WYŚWIETLACZA | 404 PPI, 185% gamy kolorów sRGB, 109% gamy kolorów NTSC, 100% pokrycia gamy kolorów sRGB, 96% pokrycia gamy kolorów Adobe RGB, 99% pokrycia gamy kolorów DCI P3 |
JOYSTICK | Joystick z czujnikiem Halla. Kontroler główny w wersji Android, konfigurowalne oświetlenie LED |
WYZWALACZE | Wyzwalacz czujnika Halla |
WIBRACJA | Silnik liniowy osi X |
GYROSCOPE | Dwa sześcioosiowe żyroskopy |
I/O | 1x W pełni funkcjonalny port USB 3.2 Gen 1 Type-C 1x gniazdo słuchawkowe 3,5 mm 1x karta Nano-SIM do transmisji danych 4G-LTE i gniazdo kart Micro SD poziomu UHS-I |
KOMUNIKACJA | Wi-Fi 6 Bluetooth 5.2 4G LTE przez kartę Nano-SIM |
BIOMETRYKA | Zintegrowane z przyciskiem zasilania rozpoznawanie odcisków palców |
MÓWCY | Podwójne głośniki Hyper Sound Stereo |
ODBIÓR CIEPŁA | System chłodzenia powietrzem na poziomie X86 |
BATERIA | Akumulator o pojemności 7350 mAh |
OS | Android 12 |
OPROGRAMOWANIE | AYAHome Android Launcher, aplikacja AYASpace do zarządzania oprogramowaniem podręcznym i nakładka ekranowa „Quick Tool”. |
Akumulator o pojemności 7350 mAh w naszych testach uruchomionych w pętli Antutu zapewnił nam około 3 godzin pracy. Czasy będą się różnić w zależności od używanego oprogramowania.
Wbudowany wentylator ma dwa ustawienia: zrównoważone i maksymalne. Maksymalny hałas wentylatora wynosił około 70 decybeli, ale w większości przypadków można pozostawić go na zrównoważonym poziomie około 60 decybeli i powinno być dobrze.
Zmierzyliśmy również temperatury podczas testowania żywotności baterii i uzyskaliśmy najwyższą temperaturę 34°C przy zrównoważonych ustawieniach wentylatora, bardzo fajnie!
System operacyjny Android i przegląd oprogramowania
AYANEO Pocket Air działa na systemie Android 12, nie jest to najnowsza wersja Androida 14, ale jest dość aktualna. Przyjrzyjmy się bliżej niestandardowemu oprogramowaniu AYA w tej recenzji AYA NEO Pocket AIR.
Frontend wykorzystuje własne oprogramowanie HOME firmy AYA, które jest całkiem przyjemne w użyciu. Masz skrót do interfejsu AYA SPACE i miejsce na dodanie regularnie używanych aplikacji. Przewinięcie w górę spowoduje wyświetlenie pełnej listy aplikacji, tak jak na telefonie z Androidem.
Otrzymujesz dość prostą konfigurację Androida z typowymi aplikacjami, takimi jak Sklep Google Play, pakiet aplikacji Google Suite, Menedżer plików itp. Wszelkie aplikacje, takie jak gry i emulatory, należy zainstalować samodzielnie. Można je pobrać ze sklepów Google Play i APKPure lub ręcznie.
Naciśnięcie przycisku AYA SPACE na urządzeniu spowoduje wyświetlenie przydatnej nakładki z informacjami i skrótami do typowych ustawień. Zakładka wydajności umożliwia zmianę ustawień wydajności i wentylatora. Zakładka Kontroler zawiera różne ustawienia i poprawki kontrolera. Pilot ma ustawienia jasności i głośności, a także ustawienia wzoru LED RGB. Widżety mają łatwy dostęp do robienia zrzutów ekranu, ustawień Wi-Fi, ustawień lokalizacji itp.
Program uruchamiający AYA SPACE umożliwia importowanie konfiguracji Pegasus i Emulation Station, jeśli je posiadasz. Nie mamy takich konfiguracji, więc nie zawracaliśmy sobie głowy testowaniem tego, ale prawdopodobnie jest to przydatne, jeśli masz. Możesz jednak po prostu skopiować swoje ROM-y do folderu PocketGames w pamięci wewnętrznej i tam się pojawią. Mieliśmy jednak mieszane sukcesy w uruchamianiu z niego gier.
Nie ma narzędzia do mapowania ekranu, które jest absolutną koniecznością dla tych handheldów z Androidem. Nawet niedrogie urządzenia przenośne zwykle mają tę funkcję. Najwyraźniej zostanie ona dodana w późniejszym terminie, kiedykolwiek to nastąpi.
Testy porównawcze systemu operacyjnego Android
Jak zawsze w recenzji AYANEO Pocket AIR zamieszczamy testy porównawcze. Ponieważ jest to system operacyjny Android, przeprowadzimy kilka testów porównawczych i porównamy wydajność AYANEO Pocket AIR z innymi urządzeniami opartymi na systemie Android. Należą do nich AYN Odin 2, Retroid Pocket Flip i Anbernic RG552.
3DMark
Począwszy od 3DMark i benchmarku Slingshot. Osiągnął maksimum, co jest dobrym znakiem.
Dopiero zaczęliśmy przeprowadzać testy porównawcze dla Wildlife Extreme, więc nie mamy zbyt wielu danych porównawczych, ale widać, że AYN Odin 2 ma ponad dwukrotnie lepszy wynik. Jest jednak 10 razy szybszy niż niedawno recenzowany Retroid Pocket 2S!
Geekbench
W wynikach Geekbench dla pojedynczego i wielu rdzeni mamy lepsze dane porównawcze. Widzimy, że wynik 891 jest dwukrotnie wyższy niż w przypadku urządzeń opartych na Tiger T618, takich jak Retroid Pocket Flip, jest również szybszy niż GPD XD +, który ma ten sam procesor, ale LPDDR4x RAM, LPDDR5 RAM zapewnia przyzwoity wzrost wydajności.
Antutu
W benchmarku Antutu uzyskujemy dobre wyniki. Jest nieco wyższa niż GPD XP+, ale nie ustępuje potężnemu Odinowi 2. Dla tego procesora jest to dobry wynik, ale będziemy musieli później rozważyć stosunek ceny do wydajności.
Wydajność w grach
Ze względu na brak mapowania ekranu nie byliśmy w stanie wypróbować naszych zwykłych gier na Androida, takich jak Call of Duty Mobile. Pobraliśmy więc kilka innych gier, które obsługują kontroler i nie wymagają mapowania ekranu.
Nie powinieneś mieć żadnych problemów z graniem w gry, choć oczywiście będziesz musiał korzystać z elementów sterujących na ekranie dotykowym. Nie jest to nic wielkiego, ale z kontrolerem gra się o wiele przyjemniej.
Zamiast bawić się kontrolerami, przypomniałem sobie, że Horizon Chase obsługuje sterowanie żyroskopem, więc oto kilka nagrań kontrolujących go w ten sposób. Trzeba się trochę przyzwyczaić, ale działa świetnie!
Wydajność emulatora
A teraz przejdźmy do testów wydajności emulatora z recenzją AYA NEO Pocket AIR. Nie będziemy zagłębiać się w szczegóły dotyczące systemów 8- i 16-bitowych, aż po PS1 i Dreamcast, ponieważ wszystkie będą działać doskonale. W większości przypadków można przeskalować renderowanie do 1080P i włączyć filtry itp. bez żadnych problemów.
Zamiast tego przyjrzymy się bliżej konsolom w okolicach i po erze PS1.
Delfin
W przypadku emulatora Dolphin wydajność jest ogólnie dobra. Wypróbowaliśmy kilka gier na obu systemach obsługiwanych przez emulator. Od czasu do czasu zdarzały się spadki poniżej 30 lub 60 FPS, ale nic, co zbytnio zepsułoby rozgrywkę. Dotyczy to obu systemów obsługiwanych przez emulator.
DeSmuME
Dwuekranowy emulator DeSmuME działa doskonale. Dzięki ekranowi dotykowemu można bez problemu grać w większość gier. Możesz oczywiście mieć oba ekrany lub jeden ekran widoczny podczas gry, zmieniając to w ustawieniach.
PSP
Emulator PlayStation PPSSPP działa zadziwiająco dobrze. Zwiększamy rozdzielczość do 1080P i włączamy różne ulepszenia graficzne wraz z 16-krotnym filtrowaniem anizotropowym. Uzyskaliśmy solidne 60 FPS w God of War na AYANEO Pocket AIR, więc to nam wystarczy.
Citra
W przypadku emulatora Citra na Sonic Generations widzimy zwykłe spowolnienia buforowania shaderów, których się spodziewamy. Wydajność jest znacznie lepsza, gdy nie ma buforowania shaderów lub obniżania rozdzielczości renderowania. W przypadku innych, mniej wymagających gier, wrażenia są znacznie płynniejsze, z dość solidną liczbą klatek na sekundę.
PS2
W przypadku AetherSX2 widzimy mieszaną wydajność. W mojej ulubionej grze Outrun widzimy ogólnie dobrą liczbę klatek na sekundę z pewnymi spadkami od czasu do czasu, gdy dysk jest dostępny. W Gran Turismo 3 obserwujemy regularne spadki liczby klatek na sekundę poniżej 60, ale można to nieco przyspieszyć, obniżając rozdzielczość renderowania.
Vita3K
Wygląda na to, że emulator Vita działa dobrze. Uzyskaliśmy głównie 60 FPS z kilkoma niewielkimi spadkami poniżej w naszej grze Street Fighter vs Tekken. Nie wypróbowaliśmy ogromnej liczby gier na tym emulatorze, ponieważ kompatybilność nie jest niesamowita, ale te, które działały, były bardzo grywalne na AYANEO Pocket AIR.
Yuzu
W przypadku Yuzu uzyskujemy około połowy wydajności potrzebnej do uzyskania pełnej prędkości na Crusin Blast. Mniej wymagające gry będą działać lepiej. W przypadku większości tytułów z pierwszej ręki nie będziesz miał szczęścia, jeśli będą one grywalne.
Przemyślenia końcowe
Kończymy tę recenzję AYA NEO Pocket AIR naszymi przemyśleniami na temat tego urządzenia przenośnego. AYA NEO Pocket Air to fajne urządzenie, które zawodzi kilkoma rzeczami. AYA SPACE przekształca system operacyjny Android w coś bardziej podobnego do handhelda do gier. W niektórych miejscach wydaje się jednak nieco niedokończona, zwłaszcza jeśli chodzi o brak obsługi mapowania ekranu, choć podobno pojawi się ona w późniejszym terminie.
Wydajność AYANEO Pocket Air jest ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę. Uzyskaliśmy świetne wyniki w porównaniu do GPD XP+, który korzystał z tego samego procesora, ale wolniejszej pamięci RAM. Weź pod uwagę, że XP+ pojawił się dwa lata temu.
W porównaniu do AYN Odin 2, widzimy, że ma on około dwukrotnie wyższą wydajność. Oba urządzenia zostały wprowadzone na rynek mniej więcej w tym samym czasie i w podobnym przedziale cenowym. Porównując cenę z wydajnością, Pocket Air nie wypada najlepiej.
Ale za swoje pieniądze otrzymujesz świetnie wyglądający handheld z Androidem o klasycznym wyglądzie retro, na którym gra się bardzo wygodnie. Oprogramowanie AYA SPACE, po ukończeniu, jest doskonałym dodatkiem, nadającym bardziej ekskluzywny wygląd i styl.
AYANEO Pocket AIR można zamówić tutaj. Przejrzyj naszą ofertę handheldów do gier w stylu retro tutaj.
Na tym kończy się nasza recenzja AYA NEO Pocket Air, mamy nadzieję, że okazała się przydatna. Jeśli masz jakieś pytania, zostaw komentarz, a my z przyjemnością na nie odpowiemy!