Chat with us, powered by LiveChat

Anbernic RG353PS Pregled z videom - Odlična vstopna raven Retro Gaming Handheld!

Anbernic RG353PS Review
Anbernic RG353PS Review
Pregled Anbernic RG353PS
  • Design
    (5)
  • Build Quality
    (5)
  • Display
    (4.5)
  • Performance
    (4.5)
  • Features
    (4)
  • Software
    (4.5)

Povzetek

Čeprav ne prinaša ničesar novega na področju retro ročnih računalnikov, je sam po sebi spodobno oblikovan ročni računalnik po vzoru SNES/GameBoy, ki podpira številne klasične in sodobnejše igralne sisteme.

Splošno
4.6
Pošiljanje
Pregled uporabnika
0 (0 votes)

Prednosti

  • Lepa zasnova in izbira barv
  • Dostojna cena v primerjavi z zmogljivostjo
  • Podpira številne sisteme, če si pripravite lastno nastavitev
  • Izhod HDMI

Proti

  • Nekoliko grob občutek gumba v primerjavi z Miyoo Mini Plus+
  • Na mizo ročnih računalnikov ne prinaša nič novega

Že dolgo nismo imeli retro igralnega ročnega računalnika, ki bi ga lahko pregledali! V našem pregledu Anbernic RG353PS smo si ogledali to zasnovo, navdihnjeno s SNES in GameBoy, ter ugotovili, ali jo je vredno kupiti ali ne.

Anbernic RG353PS Pregled Video

Anbernic RG353PS Pregled Video

Razpakiranje naprave Anbernic RG353PS

Pregled Anbernic RG353PS začnemo z razpakiranjem. Najprej imamo prenosno retro igralno konzolo RG353PS, ki si jo bomo kmalu podrobneje ogledali.

Pregled Anbernic RG353PS - Razpakirano
Pregled Anbernic RG353PS - Razpakirano

Pod njim je uporabniški priročnik v kitajščini in angleščini. Sledita še zaščita zaslona in robčki za nanos. In nenazadnje, v kartonski škatli je kabel USB za polnjenje.

Pregled Anbernic RG353PS - Razpakiranje
Pregled Anbernic RG353PS - Razpakiranje

Anbernic RG353PS Pregled

Kot del našega pregleda Anbernic RG353PS smo opravili pregled funkcij. Klasični igralni ročni računalnik je na voljo v treh barvah: sivi, prozorni beli in prozorni vijolični. Oblika je navdihnjena s klasičnim krmilnikom SNES s pridihom GameBoya na področju zaslona.

Pregled Anbernic RG353PS - Barve
Pregled Anbernic RG353PS - Barve

Meri približno 2,9 x 3,1 x 0,78 palca (7,4 x 8,1 x 2,0 cm) in tehta 213 g. Zaslon je 3,5-palčni IPS z ločljivostjo 640 x 480 pik. Je enak kot pri prejšnjih modelih in je dobre kakovosti.

Na voljo imate običajne gumbe za igre in dve analogni palici. Na levi strani je funkcijski gumb, na sredini desne strani pa gumb za vklop, ki sta na dosegu roke.

Na vrhu je vhod USB tipa C za periferne naprave, gumb za ponastavitev in vhod HDMI za izhod na televizor ali monitor, ki ga bomo prikazali pozneje. Na voljo sta še gumb za uravnavanje glasnosti in drugi priključek USB Type-C, ki se uporablja za polnjenje.

Pregled Anbernic RG353PS - Vrh
Pregled Anbernic RG353PS - Vrh

Na dnu sta dve reži za kartice micro SD, prva se uporablja za operacijski sistem Linux, druga pa za shranjevanje iger. Med njima je 3,5-milimetrski priključek za slušalke.

Pregled Anbernic RG353PS - Dno
Pregled Anbernic RG353PS - Dno

Na zadnji strani prenosne retro igralne konzole sta dve teksturirani površini, ki zagotavljata oprijem. Na splošno je konzola RG353PS zelo udobna za držanje. Je večji od kontrolerja SNES, vendar so se mi ti vedno zdeli nekoliko majhni, saj je bolj podoben velikosti kontrolerja tretjega proizvajalca, kar zagotavlja več prostora za roke. Gumbi ABXY se mi zdijo nekoliko grobi v primerjavi z gumbi na Miyoo Mini Plus+, vendar je to le malenkost, če smo pošteni.

Anbernic RG353PS Tehnične specifikacije

RAZGLASITEV3,5-palčni IPS s polnim vidnim kotom, ničelna razdalja OCA fullfit, 640*480
CPURK3566 Štirijedrni 64-bitni Cortex-A55, glavna frekvenca do 1,8 GHz
RAM1 GB LPDDR4
SKLADIŠČE16 GB kartica Micro SD - reža 1 za operacijski sistem Linux
Do 512 GB kartica Micro SD - reža 2 za shranjevanje (ni priložena)
KOMUNIKACIJE2.4/5G WIFI 802.11a/b/g/n/ac,
Bluetooth 4.2
OSLinux
BATERIJA3.500 mAh Li-polimera.
Deluje do 6 ur, odvisno od uporabe.
MERE2,9 x 3,1 x 0,78 palca (7,4 x 8,1 x 2,0 cm)
TEŽA213g
Anbernic RG353PS Tehnične specifikacije

Pregled operacijskega sistema Anbernic RG353PS

Pregled Anbernic RG353PS nadaljujemo s kratkim pregledom operacijskega sistema Linux in njegovih funkcij. Uporablja vmesnik v slogu EmuELEC, ki je zelo enostaven za uporabo in odziven. BTW: Če iščete, kako dodati igre na kartico micro SD, si oglejte naš vodič po korakih v bazi znanja DroiX.

V glavnem meniju lahko s pritiskom na gumb START dostopate do številnih nastavitev, vključno z nastavitvijo omrežja WiFi, strganjem iger in temami.

Nastavitve operacijskega sistema Anbernic RG353PS
Nastavitve operacijskega sistema Anbernic RG353PS

Ko so igre na kartici micro SD, se prikažejo na ustreznih konzolah, po katerih lahko krmarite z levo in desno. Če želite vstopiti na seznam iger, pritisnite tipko A, če želite preskočiti stran, pa pritisnite gumb za navzgor in navzdol ali ramenski gumb. Nato preprosto pritisnite gumb A, da zaženete emulator in naložite igro.

Med igro lahko pritisnete funkcijski gumb, da odprete meni RetroArch. Na združljivih sistemskih jedrih lahko zaženete tudi igro Netplay. Pri tem morate uporabljati isti ROM in emulator. Tu lahko med drugim shranite in naložite stanja shranjevanja, naredite posnetke zaslona, ponovno zaženete ali zaključite igro.

Anbernic RG353PS Izhod HDMI
Anbernic RG353PS Izhod HDMI

RG353PS je mobilni igralni ročni računalnik, poleg tega pa podpira tudi izhod HDMI prek kabla Mini HDMI v HDMI. Izpisuje v ločljivosti 720P in je razmeroma jasen tudi na monitorju 4K. Med vhodom in prikazom na zaslonu ni zaznavnega zamika, zato je vse v redu.

Operacijski sistem in meniji delujejo odlično. Všeč nam je, da prikazuje samo sisteme, za katere ste namestili igre, tako da vam ni treba brskati po številnih praznih sistemih. Je enostaven za uporabo in ima dovolj naprednih možnosti, da bodo zadovoljni tudi mojstri.

Testiranje emulatorja

V naslednjem pregledu Anbernic RG353PS si bomo ogledali nekaj emulatorjev. Verjetno smo že vsi seznanjeni z zmogljivostjo procesorja RK3566. Če pa ste novinec, lahko v bistvu emulirate vse do obdobja PS1 in Dreamcast, za nameček pa še nekaj iger za PSP.

Večina ljudi s prednaloženimi karticami bo imela približno ducat sistemov. Ti so najbolj priljubljeni, vendar lahko z nekaj časa, ki ga porabite za izdelavo enega sami, dostopate do veliko več. Mislil sem, da bi bilo dobro preveriti nekaj manj znanih in tudi nekaj priljubljenih.

Intellivision - BeamRider

BeamRider na emulatorju Intellivision
BeamRider na emulatorju Intellivision

Intellivision je bila prva konzola, za katero se spomnim, da sem jo igral, ko sem bil star približno pet ali šest let. Tu je nekaj klasičnih iger, kot so BeamRider, Burger Time in Dungeons & Dragons, če jih naštejem le nekaj.

Colecovision - Montezumersovo maščevanje

Montezuma's Revenge na emulatorju za Colecovision
Montezuma's Revenge na emulatorju za Colecovision

Na konzoli Colecovision je bilo nekaj odličnih iger. Spomnim se, da sem jih veliko igral pri prijatelju v šoli. Veliko je bilo arkadnih prenosov, kot sta Frogger in Galaxians, pa tudi precej ekskluzivnih iger.

Vectrex - Pole Position

Izkušnja z Vectrexom ni niti približno tako kul kot igranje na njem v resničnem življenju, vendar je ta originalna strojna oprema zdaj precej draga, zato mnogi žal ne bodo imeli te priložnosti. Na teh ročnih računalnikih Vectrex je enostavno igrati in spet je na njih mogoče igrati nekatere zelo dobre igre, ki jih običajno nikoli ne bi preizkusili.

Amstrad CPC 464 - Rick Dangerous

Rick Dangerous na emulatorju Amstrad CPC
Rick Dangerous na emulatorju Amstrad CPC

Amstrad CPC 464 je bil moj prvi domači računalnik v 80. letih. Prav tako je boljši od C64 in Speccyja in moja beseda je dokončna 🙂 Igre, ki imajo podporo za joystick, bi morale na splošno delovati takoj, ne da bi bilo treba priklicati tipkovnico. Na tem računalniku je nekaj neverjetnih iger in vsekakor jih morate preveriti.

Amstrad GX4000 - Pang

Priznam, da je bil Amstrad GX4000 slab, vendar je bilo na njem nekaj dobrih iger, na primer Pang. Pri nekaterih igrah sem opazil nekaj napak, vendar je to bolj posledica združljivosti z emulacijo kot pa klasične strojne opreme ročnega računalnika.

Spektrum - Z glavo čez pete

Speccy je nekoliko podoben emulatorjem Amstrad, saj se je treba pri igrah, ki podpirajo joystick, manj truditi, da bi jih spravili v pogon. Ne skrbite za spopadanje barv, to je počela originalna strojna oprema in zato je Amstrad CPC boljši 🙂 Resno pa, tako kot za Amstrad, tudi zanj obstaja nekaj odličnih klasičnih iger, ki jih lahko preverite, če jih še niste nikoli igrali.

3DO - Road Rash

3DO ima nekaj spodobnih iger, vendar so pogosto spregledane. Na njem sem preizkusil nekaj iger in vsekakor se jih da igrati. Nekatere so imele nekaj težav z zvokom, ponavadi z glasbo in najverjetneje zaradi preskakovanja okvirjev.

Pico-8 - Galaksijci

Galaxian na simulatorju PICO-8
Galaxian na simulatorju PICO-8

Pico-8 ni retro konzola, temveč je domišljijska konzola, ki še nikoli ni bila izdelana. Temelji na nizu tehničnih specifikacij, ki so bile standardizirane, igre pa so narejene tako, da delujejo na teh specifikacijah. Za ta sistem lahko najdete tako predelave kot na stotine izvirnih iger. Vsekakor jih je vredno preveriti.

Mega Drive - Napad na glavo

Na tej prenosni retro igralni konzoli preidite na nekatere bolj znane konzole, začenši s konzolo Mega Drive. Kot ste pričakovali, vse igre delujejo odlično in ne bi smeli imeti nobenih težav. Enako velja za plošči Mega CD in 32X.

SEGA Saturn - Galaktični napad

Saturn, sorodnik pogona Mega Drive, se na splošno zelo dobro obnese. V igrah lahko najdete nekaj padcev sličic, vendar so to običajno padci, ki bi jih našli na originalni strojni opremi. Preizkusil sem nekaj iger, med drugim Daytona in Galactic Attack, in vse so delovale odlično.

Dreamcast - GigaWing 2

Gigawing 2 na emulatorju Dreamcast
Gigawing 2 na emulatorju Dreamcast

Končna konzola podjetja SEGA je na splošno zelo dobra. Preizkusili smo običajne osumljence, kot je Sonic Adventure 2, in nismo imeli težav z delovanjem. Ena ali dve igri se nista nalagali, vendar je bila to morda bolj težava slike diska ali emulatorja kot strojne opreme.

GBA - V-Rally 3

Z zmogljivostjo emulacije GBA ne bi smeli imeti nobenih težav. Preizkusili smo nekaj različnih zvrsti iger in nismo imeli težav z združljivostjo ali zmogljivostjo. Vse je delovalo odlično, igre pa so bile na tem zaslonu videti popolno.

PS1 - Crash Bandicoot Warped

Crash Bandicoot Warped na emulatorju PS1
Crash Bandicoot Warped na emulatorju PS1

PlayStation 1 na splošno deluje zelo dobro. Pri veliki večini iger ne boste imeli težav, le pri eni ali dveh lahko pride do težav z združljivostjo ali zmogljivostjo, ki so bolj posledica emulatorja kot strojne opreme. Igre tečejo z veliko hitrostjo in so na tem zaslonu Abernic RG353PS tudi videti odlično.

PSP - Tekken 6

Tekken 6 na emulatorju PSP
Tekken 6 na emulatorju PSP

Naša priljubljena igra za PSP je seveda God Of War. Pri privzetih nastavitvah smo dosegli približno 22 sličic na sekundo, z nekaj popravki pa lahko dosežemo 30 FPS, kar je povsem sprejemljivo za igranje. Druge igre, kot je Tekken 6, delujejo bolje, zato se vaš uspeh lahko razlikuje.

Končne misli

Naš pregled Anbernic RG353PS povzemamo z našimi mislimi o ročnem računalniku. Ročni računalnik RG353PS za starodobne igre ne prinaša ničesar novega v smislu strojne opreme ali funkcij, vse to je bilo tako ali drugače že narejeno. Ker pa pregled opravljamo na podlagi lastnega izdelka, je RG353PS spodoben ročni računalnik.

Legenda o mističnem nindži
Legenda o mističnem nindži

Če ga kupite drugje s prednaloženimi datotekami, dobite polovico izdelka. Zamudite precej veliko število sistemov, za katere sicer ne bi vedeli, da so dejansko že na klasičnem igralnem ročnem računalniku Anbernic RG353PS. Resnično, na voljo so vse prej omenjene konzole in računalniki ter Commodore 64, Amiga, različni sistemi Atari, Channel-F, MSX, Odyssey 2, PC98 in X6800, če omenimo le nekatere. Izkoristite vse prednosti svojega ročnega računalnika in se ne zanašajte na neumne vnaprej naložene nastavitve. Zelo enostavno je ustvariti svojo, prenesite paket rom in ga kopirajte v mapo na kartici Micro SD. Ne pozabite, da ima DroiX tu na voljo vodnik po korakih.

Nazaj k pregledu Anberic RG353PS, všeč nam je zasnova ročnega računalnika, to je lepa mešanica SNES in GameBoy, ki je videti kot. Je udoben za uporabo, čeprav je površina na gumbih nekoliko hrapava v primerjavi z Miyoo Mini Plus+, ki sem ga v zadnjem času pogosto uporabljal. Če dobite prednastavljene sisteme, je na voljo spodobno število sistemov, vendar porabite nekaj časa, da to storite sami, in si zagotovite dvojno izkušnjo.

Choplifter
Choplifter

Nad samo napravo nimamo pravih pritožb. Nič ni narobe z njo glede zasnove, uporabnosti ali zmogljivosti. Na prizorišče ročnih računalnikov ne prinaša ničesar novega, če imate eno, imate vse. Za novince na področju ročnih računalnikov potem z ročnim računalnikom Anbernic RG353PS vintage gaming ne morete narediti veliko napak.

Več informacij in nakup naprave RG353PS lahko opravite tukaj. Uporabite kodo za popust RG353PS5OFF za 5 % popust. Upoštevajte, da lahko koda poteče po enem mesecu in je ni mogoče uporabiti z drugimi kodami ali med razprodajo v trgovini. Če pa vam ta naprava ustreza, si oglejte našo celotno ponudbo retro igralnih ročnih računalnikov tukaj.

S tem smo zaključili pregled Anbernicovega RG353PS. Upamo, da se vam je zdel koristen. Kaj menite o ročnem računalniku? Je enaka specifikacija, drugačna zasnova ali vreden dodatek k vaši zbirki?

E-pošta

Bringer of videos, text and images! AKA the social media guy at DROIX. Massive retro gaming fan and collector, with a far too large collection of consoles and computers from 1970's to modern. Contact me at contactus@retrogamingbanter.com