Chat with us, powered by LiveChat

Jak přidat do knihovny Kodi

Last updated: 20 listopadu 2021
Estimated reading time: 4 min

Tento průvodce používá k nastavení knihovny skin Confluence, pokud se vám ještě nechce přepínat skiny, možná budete chtít počkat týden nebo dva, než se o to pokusíte. Pokud vám vyhovuje samotná nabídka Systém a poté Vzhled, můžete si kliknutím na ni v horní části vybrat, který skin chcete použít.

Předpokládáme, že nyní používáte skin Confluence, otevřete Kodi a najeďte na nabídku Videa. Vyberte soubory. 
Klikněte na položku Přidat videa a poté na možnost Procházet. Další postup závisí na tom, zda přidáváte místní soubory (například pevný disk fyzicky připojený k zařízení), nebo přes síť (například média uložená v notebooku).

Pokud se jedná o místní zařízení, klikněte na položku ROOT FILE SYSTEM a poté přejděte dolů a klikněte na položku STORAGE. Pokud nemůžete najít, co potřebujete, vraťte se o adresář zpět a klikněte na MNT.
Různá zařízení (a firmwary) používají různá označení, ale pokud máte připojené zařízení USB se soubory (na rozdíl od paměťové karty v zařízení), hledejte usb_storage (nebo podobné) a pak klikněte na USB_DISK0 (za předpokladu, že máte připojený pouze jeden pevný disk). Nakonec klikněte na název pevného disku (bude to označení, které mu bylo přiděleno při formátování nebo později). Některé modely používají SDA1 nebo podobné.

Pokud používáte paměťovou kartu, vyberte místo usb_storage možnost external_sd, sdcard1 nebo podobnou.

 

Nyní předpokládáte, že máte všechny své filmy ve složce nazvané „GreatMovies“. Nyní vyberete tuto složku a kliknete na tlačítko OK.
Přeskočte následující odstavec o přidávání souborů přes síť a podívejte se, co je třeba udělat pro dokončení tohoto procesu importu položek do knihovny…

Pokud přidáváte filmy/televizní seriály z pevného disku připojeného k jinému zařízení (přes domácí síť), klikněte místo kořenového souborového systému na možnost PŘIDAT SÍŤOVÉ UMÍSTĚNÍ. Místo toho můžete použít možnost Síť systému Windows (SMB), pokud však tato možnost v domácí síti nefunguje, přepněte na možnost Přidat síťové umístění.

Budete potřebovat něco málo o počítači/NAS/notebooku, ze kterého chcete importovat soubory – jeho IP adresu a uživatelské jméno a heslo, které používáte k přihlášení (za předpokladu, že používáte zabezpečení).
Ponechte protokol SMB (za předpokladu, že váš počítač/notebook je založen na systému Windows), do pole Název serveru zadejte IP adresu počítače/notebooku/NAS. Vedle položky Sdílená složka je třeba zadat název, který jste dali síťové sdílené složce.
(Upozorňujeme, že místo ručního zadávání IP adresy a názvu složky můžete použít tlačítko Procházet, ale pokud to nefunguje, není na škodu se v domácí síti zorientovat ručně. Pole pro složku můžete také nechat prázdné a procházet všechny sdílené síťové složky, což však znamená, že vše, co je sdíleno v počítači, je snadno přístupné v zařízení. Pokud máte média, u kterých byste byli raději, kdyby k nim děti neměly přístup na dvě nebo tři kliknutí, přistupujte k nim s opatrností)!
Zadejte uživatelské jméno a heslo, pod kterým se přihlašujete k počítači (například admin a heslo). Klikněte na tlačítko OK a nyní vyberte novou položku v seznamu, bude začínat SMB:// Přejděte do složky obsahující filmy/seriály/hudební videa atd. a klikněte na tlačítko OK.

 

V obou případech (místní pevný disk/síťový zdroj) je nyní třeba vybrat název pro tento import. klikněte na text pod „Zadejte název tohoto zdroje médií“. Zadejte něco, co vám usnadní zapamatovat si, co budete v budoucnu importovat/přehrávat, a klikněte na tlačítko Hotovo. Nyní klikněte na tlačítko OK a vyberte příslušnou možnost pod textem „Tento adresář obsahuje“. Na výběr máte filmy, televizní pořady nebo hudební videa.

V případě potřeby upravte možnosti v části Možnosti skenování obsahu a klikněte na tlačítko OK. V tomto posledním kroku budete dotázáni, zda chcete obnovit informace o všech položkách v rámci této cesty. Klikněte na tlačítko Ano. Pokud přidáváte jen několik souborů a váš internet funguje správně, budete hotovi za minutu nebo dvě. Pokud importujete celý svůj zpětný katalog digitálních médií, můžete si v tuto chvíli bez obav zajít na šálek čaje.

Po dokončení této fáze je vše hotovo. Od nynějška byste měli po kliknutí na Videa>Soubory (nebo s některými skiny Videa>Filmy nebo dokonce Dětské>Filmy) vidět celou svou sbírku (nezapomeňte přesunout kurzor do levé části obrazovky, abyste mohli přepínat mezi různými režimy zobrazení) s plakáty, popisy a dalšími informacemi.

V závislosti na verzi Kodi, kterou používáte, a na skinu můžete najít různé položky pro obrázky, hudbu a další média. Pokud je pod ním možnost podnabídky souborů, můžete výše uvedený postup zopakovat a zajistit tak Kodi snadný přístup k melodiím a obrázkům.

 

Pokud v Kodi používáte skin Confluence Customizable Mod, můžete vyměnit jednu ze zkratek v nabídce tak, aby vedla do vaší knihovny:
Otevřete Kodi a klikněte na nabídku Systém. Přejděte do sekce Vzhled a klikněte na položku Nastavení hned pod položkou Skin Confluence Customizable Mod.
Nyní klikněte na položky podnabídky. V jedné ze zobrazených kategorií (3D, Rodina, Sport atd.) najděte zástupce, kterého nepoužíváte, a klikněte na něj. Nyní zvolte možnost Videa Menu a poté Videa (Knihovna). Nakonec klikněte na ikonu domů vpravo dole na obrazovce XBMC/Kodi a měli byste zjistit, že zástupce byl přepnut do vaší knihovny.

***

§ Předpokládám, že jste složku s médii v tomto okamžiku již sdíleli přes síť. Když jste tak učinili, měli jste možnost dát mu vhodný název. To zadáte do pole Sdílená složka. Pokud jste ještě potřebnou složku nesdíleli v síti, navštivte stránku http://windows.microsoft.com/en-gb/…ver-the-network-from-windows-vista-inside-out a začněte číst od odstavce „Sdílení souborů a složek z libovolné složky“. Domnívám se, že tyto kroky platí pro Vistu a Windows 7, ve Windows 8 jsem to ještě nezkoušel.

***

Import můžete označit jakkoli, ale já jsem se držel něčeho zřejmého, na co hosté mohou přijít, například Dětská televize, Dětské filmy, Hudební videa, Filmy, Seriály. Všechny věci dětí jsou na přenosném pevném disku přímo připojeném k zařízení DroiX®, zatímco zbytek je na jednom z přenosných pevných disků připojených k mému počítači.

Počítač/notebook/NAS musí být zapnutý, aby Kodi mohl přistupovat k souborům, které jsou v něm uloženy. Má to malý vliv na prostor, který na zařízení DroiX® zbývá. V knihovně Kodi mám přibližně 1,2 TB souborů, a přestože žádný z nich není uložen v interním úložišti zařízení, metadata k jednotlivým filmům, videím atd. tam jsou. Takže u každého filmu, u kterého je stažen plakát, seznam herců a produkčních, texty písní atd., ztratím v zařízení DroiX® nějaké místo. Nyní tato metadata zabírají v mém zařízení 770 MB místa.

Was this article helpful?
Dislike 0