Chat with us, powered by LiveChat

Začínáme s dokovací stanicí AYN Odin 2 Super Dock

AYN Odin 2 Super Dock Thumbnail
AYN Odin 2 Super Dock Thumbnail
Last updated: 3 června 2024
Estimated reading time: 5 min

Vydejte se na vzrušující cestu a proměňte svůj zážitek z hraní retro her na kapesních počítačích s prémiovou dokovací stanicí AYN Odin 2 Super Dock. Tato příručka Začínáme je klíčem k maximálnímu využití pozoruhodných funkcí vašeho super doku. Tato dokovací stanice je komplexní funkční zařízení s množstvím portů PCIe NVMe a SATA, a to vše při hraní her v rozlišení 4K 60 Hz. Jsme zde, abychom vám pomohli na každém kroku. Připravte se, protože se chystáme posunout váš herní zážitek na úplně jinou úroveň!

Můžete se také podívat na naše krátké přehledové video vložené níže nebo zde, které obsahuje vše podstatné od nastavení až po instalaci M.2.

Ve společnosti DroiX jsme velkými zastánci práva uživatele na opravu. Pokud tedy najdete nějaké problémy a cítíte se dostatečně jistí, abyste je opravili, doporučujeme vám to! V případě dotazů nebo pomoci se můžete obrátit na zákaznickou podporu DroiX.

Rozbalování

Než začnete dokovací stanici nastavovat, je důležité se ujistit, že máte všechny potřebné komponenty pro bezproblémové používání. Nezapomeňte zkontrolovat všechny přihrádky a důkladně prohlédnout krabici, abyste našli všechny nezbytné součásti pro kompletní sestavení. V balíčku byste měli najít:

  • 1x AYN Odin 2 Super Dock
  • Příručka k výrobku
If something is missing, or damaged or if you are unsure about anything, please get in touch with our Customer Support team for assistance.

Přehled doků

Dokovací stanice AYN Super Dock je vybavena několika porty a konektory, které jí umožňují stát se středobodem vaší herní sestavy pro kapesní počítače – některé z nich jsou pohotově uvedeny níže. Je dobré se seznámit se svým zařízením, protože porty USB 2.0 a USB 3.0 jsou od sebe výrazně odděleny a dokovací stanice dokáže pojmout i port USB 3.0. M.2 NVMe/SATA SSD, který je skrytý pod krytem doku.

Nastavení dokovací stanice AYN Odin 2 Super Dock

Ujistěte se, že je superdok umístěn na rovném a stabilním povrchu. Jakékoli nerovnosti povrchu nebo náhodné nárazy mohou potenciálně ovlivnit nebo dokonce poškodit dokovací stanici i zařízení, která jsou k ní připojena. Při provádění kroků v této části příručky se řiďte následujícími pokyny. Přehled o různých portech a připojeních na dokovací stanici AYN Odin 2 Super Dock.

Napájení vašeho superdoku

Nejprve se ujistěte, že je dokovací stanice připojena ke zdroji napájení, aby mohla napájet všechna zařízení a připojené periferie. Připojte jej pomocí vyhrazeného portuUSB-C PD, který se nachází na zadní straně dokovací stanice. Dokovací stanice podporuje až 100W nabíjení, což je ideální pro dlouhé herní seance i pro velmi rychlé nabíjení předtím, než si vezmeš handheld na cesty.

The charger is not included. Use your handheld device’s charger or consider a 100W charger for optimal charging!

Připojení displeje

Připojte kabel HDMI mezi dokovací stanici a externí displej, například televizor, monitor nebo projektor. Možná bude nutné změnit vstupní zdroj displeje, i když většina moderních displejů automaticky rozpozná a přepne připojení. Podporuje rozlišení až 4K při 60 Hz, což umožňuje kvalitnější herní zážitek.

The HDMI cable is not included. Use the HDMI cable that came with your handheld device or consider investing in one!

Dokování kapesního zařízení

Poslední věcí, kterou musíte udělat, je jednoduše připojit své kapesní herní zařízení k doku pomocí dodávaného konektoru USB-C, který se nachází v dokovací oblasti. Toto připojení bude také nabíjet vaše kapesní herní zařízení, když bude dokovací stanice přijímat energii. Ujistěte se, že je zařízení bezpečně umístěno v doku.

V tomto bodě nastavení můžete zařízení zapnout a bez prodlení se ponořit do jakékoli hry na velké obrazovce. Stále je však třeba prozkoumat a nastavit další možnosti, abyste mohli svůj AYN Super Dock využívat na maximum.

(Volitelně) Instalace M.2 NVMe/SATA

Dokovací stanice AYN Odin 2 Super Dock podporuje jeden modul M.2 SSD (slot 2280), kompatibilní s disky NVME a SATA SSD. Chcete-li nainstalovat disk SSD, otevřete kryt dokovací stanice, jak je znázorněno fialově (viz obrázek 1 níže), a nezapomeňte odstranit gumový výstupek. Poté nainstalujte M.2 SSD (viz obrázek 2 níže) – možná bude nutné vložit SSD pod úhlem, ale nemělo by být nutné vyvíjet žádnou sílu. Po instalaci disku M.2 zajistěte disk SSD pomocí gumového výstupku (viz obrázek 3 níže). Jakmile je disk SSD NVME/SATA zajištěn, můžete kryt zavřít pomocí magnetického doku (viz obrázky 4 a 5 níže).

Testování hardwaru

Testování portu USB-C PD

Napájení doku pomocí portu USB-C PD. Poté vložte kapesní zařízení do dokovací stanice a zařízení by se mělo začít nabíjet pouhým připojením k dokovací stanici.

Testování portů USB-A 3.0

Když je zařízení zapnuté a připojené k doku, připojte do každého z příslušných portů různá zařízení USB-A (přenosné úložiště, myš a klávesnici atd.). Pokud je rozpoznán, obvykle se na připojeném kapesním zařízení zobrazí oznámení. Některá periferní zařízení mohou být dokonce vybavena kontrolkami LED, které signalizují, že jsou napájena a/nebo připojena.

The USB 3.0 Ports are located on the left side of the AYN Odin 2 Super Dock.

Testování portů USB-A 2.0

Když je zařízení zapnuté a připojené k doku, připojte různá zařízení USB-A 2.0 (přenosné úložiště, myš a klávesnici atd.) do každého z příslušných portů. Pokud je rozpoznán, obvykle se na připojeném kapesním zařízení zobrazí oznámení. Některá periferní zařízení mohou být dokonce vybavena kontrolkami LED, které signalizují, že jsou napájena a/nebo připojena.

The USB 2.0 Ports are located on the right side of the AYN Odin 2 Super Dock.

Testování portu Ethernet

Ujistěte se, že je ethernetový kabel připojen k dokovací stanici AYN super a k přístupovému bodu k internetu (router, modem atd.). Po připojení zkontrolujte, zda má přenosné zařízení přístup k internetu prostřednictvím ethernetového připojení.

The RJ45 Ethernet Port is located at the back of the AYN Odin 2 Super Dock.

Testování externího displeje

Pokud se externí displej nezapíná nebo nezobrazuje vaše kapesní zařízení – Pamatujte, že vstupní zdroj externího displeje musí odpovídat způsobu připojení displeje k zařízení – většina moderních displejů by to měla dělat automaticky, ale v závislosti na použitém hardwaru může být nutné jej změnit ručně.

Stejně jako jiná elektronická zařízení mají i některé externí displeje vyhrazené porty pro nabíjení, což znamená, že tyto porty nemohou přenášet data, například video výstup. Doporučujeme vyzkoušet různé porty a podívat se do příručky k ručnímu zařízení, abyste věděli, které porty jsou které.

Žádný video výstup

Dostali jsme několik hlášení, že lidé nemohou získat video výstup z dokovací stanice AYN super pomocí HDMI. Dokud nebude k dispozici oprava firmwaru, bude možná nutné zařízení Odin 2 odpojit a zajistit, aby bylo zapnuté. Poté zařízení dokujte, když je zapnuté a monitor je zapnutý.

Kompatibilita s kapesními počítači

Jaká zařízení tedy AYN Odin 2 Super Dock podporuje…? Je to v názvu, je určen pro AYN Odin 2. Je však stále kompatibilní s několika dalšími kapesními zařízeními s rozhraním USB-C a s mnoha kapesními zařízeními, ale je nutné si uvědomit, která jsou kompatibilní a která ne. Vytvořili jsme proto seznam všech podporovaných zařízení a některých dalších, které se nám podařilo otestovat! K některému ze zařízení přidáme poznámky pro případ, že byste měli potíže!

Podporováno:

  • AYN Odin 2
  • AYN Odin 1 (Base & Pro)

Není podporováno:

  • AYN Odin 1 Lite – bez podpory videa přes. USB-C, ale vše ostatní funguje bez problémů.

Příslušenství a doplňky

15,6″ přenosný monitor 4K | s Adobe RGB | s podporou stylusu: Tyto přenosné monitory nabízejí na svém 15,6″ displeji úžasné rozlišení 4K. Monitor je vybaven dotykovou obrazovkou a má dokonce možnost podpory Adobe RGB nebo stylusu. Je fantastický pro hráče, umělce, kancelářskou práci a další. Slouží jako ideální vysoce kvalitní přenosný externí displej, který díky svému tenkému a lehkému designu rozšiřuje dokovací stanici ODIN 2 Super Dock. Díky tomu se nejen snadno přenáší, ale je také stylovým doplňkem vaší dokovací stanice – ideální pro dosažení moderního a elegantního vzhledu.

15,6″ přenosný monitor 4K s Adobe RGB
15,6″ přenosný monitor 4K s Adobe RGB

Kabel DroiX HDMI na Mini HDMI: Tyto univerzální kabely jsou skvělé pro připojení dokovací stanice Odin 2 k zařízení Mini HDMI, jako jsou naše přenosné monitory. Podporuje plné rozlišení 4K a zajišťuje křišťálově čistý přenos obrazu a zvuku pro pohlcující zážitek ze sledování. Robustní konstrukce zaručuje odolnost a flexibilita umožňuje snadnou správu v jakémkoli nastavení.

Souhrn

Tím jsme vyčerpali všechny informace o dokovací stanici AYN Odin 2 Super Dock – doufáme, že se vám podařilo správně nastavit, připojit a začít používat vaše nové retro herní příslušenství, nebo jste se alespoň dozvěděli něco užitečného. V případě, že máte ještě nějaké dotazy nebo nejasnosti, zanechte prosím komentář níže nebo napište našemu týmu podpory. Jsme odhodláni vám pomoci a tuto stránku budeme také odpovídajícím způsobem aktualizovat.

Tags:
Was this article helpful?
Dislike 0