Chat with us, powered by LiveChat

Začínáme se softwarem v systému GPD Win

|||||||||||||||||||
Last updated: 20 listopadu 2021
Estimated reading time: 5 min

GPD Win je skvělý nejen pro hraní her, ale také pro retro hraní s emulátory. V tomto článku Jak na to je uveden seznam populárních herních služeb a upozornění na řadu emulátorů od raného Atari 2600 až po novější Nintendo Wii.

Herní služby systému Windows 10

Kliknutím přejdete na službu:

 

Retrogaming s emulátory

Kliknutím přejdete do emulátoru:

 

Kde stáhnout emulátor ROM

Upozorňujeme, že byste měli stahovat pouze ROM pro hry, které legálně vlastníte.

Emuparadise – https://www.emuparadise.me/

ROM zdarma – http://www.freeroms.com/

Planet Emu – http://www.planetemu.net/

Hraní se systémem Windows 10

Pára

Domovská stránka: http://store.steampowered.com/

Služba Steam je největší a nejoblíbenější digitální distribuční služba s miliony uživatelů po celém světě. Zde si můžete zakoupit nejnovější hry pro Windows 10 i starší hry staré více než deset let. Každý hráč počítačových her by měl mít účet na službě Steam, zejména v době letních a zimních výprodejů, kdy si můžete koupit hry za velmi nízké ceny.

Původ

Domovská stránka: https://www.origin.com/

Origin je digitální distribuční služba provozovaná společností EA. Najdete zde všechny hry od EA, které jsou nyní exkluzivně dostupné na Originu, a také řadu her od jiných společností. Přibližně jednou za měsíc zpřístupní Origin hru ke stažení zdarma. Obvykle se jedná o starší hry, které by měly na vašem GPD Win fungovat skvěle.

Staré dobré hry (GoG)

Domovská stránka: https://www.gog.com/

Good Old Games (zkráceně GoG) je digitální distribuční služba bez DRM. Pokud rádi hrajete hry, aniž byste museli být neustále připojeni k internetu kvůli DRM, pak je GoG tím pravým místem pro vaše hry. Najdete zde rozsáhlý zpětný katalog starších her a balíčků, které by měly s GPD Win fungovat velmi dobře.

 

Emulátory

Atari 2600

Emulátor: Stella – https://stella-emu.github.io/

Stella je ve vývoji již něco málo přes 20 let! Je to nejlepší emulátor Atari 2600 a na GPD Win běží skvěle. Na konzoli, která byla pro mnohé první zkušeností s hraním her, jsou k dispozici všechny klasické hry, jako např. Pac-Man, PitfallSpace Invaders a mnoho dalších.

ZX Spectrum

Emulátor: Fuse – http://fuse-emulator.sourceforge.net/

Pokud jste v té době neměli ZX Spectrum, pak jste pravděpodobně měli C64 (nebo Amstrad CPC) a váš kamarád ho měl místo něj. Nesmírně oblíbený počítač Speccy obsahoval tisíce her, které byly nahrány na kazetách a jejichž načítání trvalo celou věčnost. V emulátoru trvá načtení přibližně stejně dlouho jako přečtení této věty. Díky vestavěné klávesnici GPD Win nemusíte nosit klávesnici USB a můžete hrát skvělé hry, jako jsou např. Chuckie Egg, Jet Set Willy a Manic Miner, kamkoli půjdete.

NES

Emulátor: Nestopia UE – http://0ldsk00l.ca/nestopia/

V USA a Japonsku byl NES oblíbenou konzolí pro mnoho hráčů a po celém světě se ho prodalo více než 50 milionů kusů. Nabízela širokou škálu her a příslušenství pro všechny věkové kategorie. Doporučuji si zahrát hry Super Mario Bros 3, The Legend of Zelda a Mega Man 2. O rukavicích Power Glove se nebudeme zmiňovat…

Master System

Emulátor: MEKA – http://www.smspower.org/meka/

SEGA Master System byl v Evropě velmi oblíbený a pro mnohé představoval přednostní konzoli před NES. Skvělé arkádové konverze včetně Ve hrách Outrun, Golden Axe a Shinobi se můžete procvičit, než hodíte svých 10 pencí do arkádové skříně a překonáte vysoké skóre svých přátel.

Gameboy

Emulátor: VistualBoy Advance M – http://vba-m.com/

Gameboy byl a stále je podle mého názoru nejlepší kapesní konzolí a jak jistě tušíte, na GPD Win funguje perfektně. Gameboy byl tak oblíbený, že i vaše maminka vás musela přemlouvat, abyste si ještě jednou zahráli Tetris. Tento systém je nutné vyzkoušet s klasickými produkty, jako jsou např. Tetris, série PokémonThe Legend of Zelda: Links Awakening.

Amiga 500

Emulátor: WinUAE – http://www.winuae.net/

Amiga 500 byl skvělý domácí počítač, o kterém každé dítě říkalo rodičům, že na něm může psát domácí úkoly, ale ve skutečnosti na něm chtělo jen hrát hry. S hrami jako The Secret of Monkey Island, Snbow Islands a Sensible Soccer nebyl čas na domácí úkoly! Pokud to opravdu potřebujete, můžete si nainstalovat Wordperfect

Mega Drive / Genesis

Emulátor: Kega Fusion – http://www.carpeludum.com/kega-fusion/

Podobně jako Master System byl i Mega Drive (Genesis) v Evropě nesmírně populární. V pozdějším období existence konzolí se objevilo Mega CD, které načítalo hry z CD ROM, a doplněk 32x, který zvýšil výkon. Disk Mega Drive odstartoval kariéru ježka Sonica, úžasného Série Streets of Rage a bláznivý Toejam and Earl.

Super Nintendo / Super Famicom

Emulátor: Snes9x – http://www.snes9x.com/

Super Nintendo bylo odpovědí společnosti Nintendo na Mega Drive a díky svým maskotům Mariovi, Zeldě, Donkey Kongovi a mnoha dalším zaznamenalo celosvětový úspěch. V této generaci vyšel Street Fighter II, pravděpodobně jedna z nejlepších arkádových her vůbec (za jeho dovoz z Japonska na SNES jsem utratil malé jmění!). Samotný SNES stojí za to už jen kvůli Street Fighteru II, ale samozřejmě i klasiky jako např. The Legend Of Zelda: A Link To The Past, Star FoxChrono Trigger.

Neo Geo

Emulátor: WinKawaks – http://www.winkawaks.org/

Neo Geo, konzole, kterou chtěl každý, ale málokdo si ji mohl dovolit. Neo Geo byl v podstatě domácí arkádový automat, jehož hry byly přesnou arkádovou kopií deskovek, které na začátku 90. let stály kolem 200 liber! Pokud jste stejně jako mnozí jiní tuto konzoli poprvé nestihli, můžete si nyní zahrát hry, jako je klasická série Metal SlugKing Of Fighters a Fatal Fury.

PC Engine / Turbo Graffx 16

Emulátor: Mednafen –  https://mednafen.github.io/

Ačkoli PC Engine není striktně 16bitová konzole (8bitový procesor a 16bitová grafika), zapadá do této éry herních konzolí a nabízí slušný výběr her, které se často dočkaly působivých arkádových konverzí, jako jsou Splatterhouse, Strider a extrémní simulátor pinballu s názvem Devil’s Crush.

Arkáda

Emulátory: MAME – http://mamedev.org/ a závěrečné pálení https://www.fbalpha.com/

Arkádové automaty pokrývají všechny starší generace her, ale my jsme je zařadili do této éry, abychom pokryli vše, protože hry začínají od 70. let až po nedávné roky. Existuje řada emulátorů Arcade, z nichž každý má své výhody i nevýhody. Pro většinu arkád můžeme doporučit MAME a pro systémy jako CPS doporučujeme Final Burn. Vyzkoušet si můžete tisíce her od Space Invaders přes Donkey Konga až po Simpsonovi.

Nintendo 64

Emulátory: Project64 – http://www.pj64-emu.com/

Nintendo 64 navázalo na popularitu SNES a všechny jeho obvyklé maskoty se objevily ve vlastních hrách. Mezi ně patřily skvělé tituly jako např. Super Mario 64, Mario Kart 64, The Legend of Zelda: Ocarina of Time a mnoho dalších.  Snad nejoblíbenější hrou všech (tedy i mou) byla střílečka až pro čtyři hráče na rozdělené obrazovce. GoldenEye 007.

PlayStation

Emulátor: ePSXe – http://www.epsxe.com/

Konzole Sony PlayStation přišla v pravý čas a podle mého názoru udělala z hraní her cool záležitost, protože přenesla konzoli z ložnice do obývacího pokoje. Díky široké nabídce her pro všechny věkové kategorie a chutě a také díky možnosti přehrávat hudební CD byla tato konzole velmi oblíbená. Kde začít s hrami…. Gran Turismo, Final Fantasy VII a Metal Gear Solid jsou tři hry, které byste měli určitě vyzkoušet, ale je jich tolik, že bychom o nich mohli mluvit celý den!

Gameboy Advance

Emulátor: VBA-M – http://vba-m.com/

Pokud jste chtěli opravdové hraní na cestách, pořídili jste si Gameboy Advance. Byl dostatečně malý, aby se snadno vešel do kapsy, a v průběhu let se vyráběl v několika různých modelech. Vzhledem k tomu, že GPD Win není o mnoho větší než GBA, ale je mnohonásobně výkonnější, je opravdu vidět, jak technologie za tak krátkou dobu pokročila. Skvělé hry, které si můžete zahrát, zahrnují Castlevania: Aria of SorrowAdvance Wars a Final Fantasy VI Advance.

Dreamcast

Emulátory: nullDC (rychlejší) – http://github.com/skmp/nulldc, Reicast (pomalejší, ale aktuálnější) – http://reicast.com

SEGA Dreamcast byla bohužel poslední konzolí společnosti SEGA, zatímco PlayStation byl daleko populárnější konzolí, Dreamcast se stále může pyšnit velkým počtem her a arkádových konverzí katalogu SEGA, jako je například Crazy Taxi. Dalšími skvělými hrami, které byste měli vyzkoušet, jsou Shenmue, Sonic Adventure a Soul Calibur.

Wii

Domovská stránka: Dolphin – https://dolphin-emu.org/

Nintendo Wii bylo nesmírně populární díky Wiimotům, ale s tím přišlo i mnoho zranění souvisejících s Wiimoty. Osobně jsem nebyl velkým fanouškem Wii, ale jsou zde velmi zábavné hry vhodné pro všechny věkové kategorie. Ne každá hra funguje na GPD Win skvěle, ale z toho, co jsem testoval, jsou hry více než hratelné, což znamená, že se můžete podívat na. New Super Mario Bros. Donkey Kong Country Returns a Kirby’s Epic Yarn na cestách.

 

Tags:
Was this article helpful?
Dislike 0