ONEXPLAYER X1 läbivaatamine
-
Design
-
Build Quality
-
Display
-
Performance
-
Features
Kokkuvõte
ONEXPLAYER X1 on mitmekülgne 3-in-1 mängukonsooli, tahvelarvuti ja sülearvuti, millel on tipptasemel jõudlus.
Overall
4.5User Review
( votes)Pros
- Suure jõudlusega protsessorid
- 3-in-1 mitmekülgne vormifaktor
- Suur 10,95-tolline ekraan
- Põhjalikud ühendusvõimalused, sealhulgas OcuLink
- Hea aku kestvus
Cons
- Ei ole nii kiire kui AMD Ryzeni konkurentide käepärased seadmed mängimiseks
ONEXPLAYER X1 on reklaamitud kui 3-in-1 pihuarvuti; tahvelarvuti, sülearvuti ja pihuarvuti mängude arvutina koos eemaldatavate kontrolleritega. Meie ONEXPLAYER X1 ülevaates tutvume Inteli Ultra 7 mudeliga ja vaatame, kuidas see on võrreldav AMD Ryzeni mudelitega, samuti ONEXGPUga.
ONEXPLAYER X1 läbivaatamise video
ONEXPLAYER X1 lahtipakkimine
Alustame meie ONEXPLAYER X1 ülevaadet karbist lahtipakkimisega. Esmalt on karbist välja toodud kasutusjuhend, mis on hiina ja inglise keeles. Järgmisena on meil ONEXPLAYER X1 kaasaskantav mängukompuuter ise, näitame seda kohe lähemalt.
Karbi sees on laadija ja USB-kaabel. Lisame teie riigi jaoks õige pistikupesa adapteri.
ONEXPLAYER X1 mobiilse mängukompuutrile on eraldi ostetavad kontrollerid, mis kinnitatakse X1 mõlemale küljele. Kahjuks ei olnud need ülevaatamise ajal veel saadaval, kuid me vaatame neid eraldi videos, kui saame need kätte.
Eraldi on saadaval ka kaasaskantav klaviatuur, mis muudab X1 sülearvutiks.
ONEXPLAYER X1 ülevaade
Jätkame meie ONEXPLAYER X1 ülevaadet selle funktsioonide ja lisaseadmete ülevaatega. ONEXPLAYER X1 on umbes 9,9 x 6,4 x 0,52 tolli suurune ja kaalub ilma kontrolleriteta umbes 789 g.
10,95-tolline ekraan on LTPS-puuteekraan ja toetab kuni 2560×1600 resolutsiooni, 16:10 kuvasuhet ja 120 Hz värskendussagedust. Just ekraani kohal on AI-kaamera, mis toetab näotuvastust Windows Hello jaoks.
Vasakul küljel on kaks USB 4 porti, mille kaudu saab ühendada toite- ja kiireid välisseadmeid. Allpool on eemaldatav kate, mis paljastab kontrolleri vasakpoolse pistiku.
Paremal küljel on USB 3.2 port ja micro SD-kaardi pesa ning teine kate kontrolleri paremale küljele.
Ülal vasakult paremale on toitenupp koos sõrmejäljeanduriga, millele järgnevad helitugevusnupud. Seal on veel üks kate, mis paljastab 3,5 mm audiopordi ja Oculinki pordi, millega saab ühendada välise eGPU. Ja seal on nupp, mis toob esile ONEXPLAYERi pealekandmise ja tarkvara.
Alumisel küljel on magnetitega pogo pin disain, mille abil saate klaviatuuri ühendada ja kinnitada.Kaasas on tagakate, mis aitab kaitsta kriimustuste eest ja millel on ka sisseehitatud statiiv, kui soovite seda näiteks töölauale asetada.
Eraldi saadaval olev kaasaskantav klaviatuur kinnitub X1-i alumise külje külge. Kui see on kinnitatud, ei saa see kogemata lahti. Nende klahvid on kenasti mõõdetud ja väga madala profiiliga, mistõttu on neil kiire ja lihtne kirjutada. Mul ei olnud klaviatuuri kasutamisega mingeid probleeme, välja arvatud esialgne harjumine uue klaviatuuriga. Ma leidsin, et klahve on lihtne vajutada ja intuitiivne pärast lühiajalist kasutamist. Üks väike pahameel oli see, et klaviatuuri suletud hoidmiseks puuduvad magnetid, kui seda ei kasutata.
ONEXPLAYER X1 tehnilised näitajad
Järgmisena vaatame meie ONEXPLAYER X1 ülevaates lähemalt näitajad ja testime aku kestvust, ventilaatori müra ja soojapidavust.
ULTRA 7 | ULTRA 5 | |
CPU | Intel Core Ultra 7 155H | Intel Core Ultra 5 125H |
KORES / TÕRVED | 16 südamikku, 22 niiti | 14 südamikku, 18 lõime |
GPU | Intel Arc graafika 2,25 GHz | Intel Arc graafika 2,2 GHz |
RAM | 32GB/64GB LPDDR5x 7467MHz | 16GB LPDDR5x 7467MHz |
LAOSTAMINE | 1TB/2TB PCIe 4 m.2 SSD | 1TB PCIe 4 m.2 SSD |
Mõlemal mudelil on järgmised tehnilised näitajad:
DISPLAY | 10,95″ LTPS 10-punktiline puuteekraan, 2560×1600 resolutsioon, 120Hz värskendussagedus, 540nit heledus, 138% SRGB |
SIDE | Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2 |
BATTERI | 65.02Wh 16890mAh aku |
KAMERA | Windows Hello jaoks tehisintellekti kaamera koos näotuvastuse avamisega |
SISSE- JA VÄLJALÜLITUS | 2x USB 4 1x USB-A 3.2 1x OcuLink 1x Micro SD kaardi lugeja 1x 3,5 mm audio |
SUURUS | 9,9 x 6,4 x 0,5 tolli (25,2 x 16,3 x 1,3 cm) |
KAALU | 789g |
Kõike seda toidab 65,02Wh 16890mAh aku. Meie testides, kus Cinebenchi mitmetuumalise võrdlusuuringu tsükkel oli 1 tund ja 50 minutit. Väga hea võrreldes AMD pihuarvutitega!
Meie ventilaatori müra ja temperatuuri testides Cinebenchi käivitamisel saime kõrgeimaks ventilaatori müra tasemeks 61 db ja kõrgeimaks temperatuuriks 59°C.
Süsteemi võrdlusnäitajad
Osana meie ONEXPLAYER X1 ülevaatest võrdleme tulemusi teiste seadmetega, sealhulgas GPD WIN Mini, GPD WIN MAX 2 ja AYANEO Slide.
PCMARK
Meie esimene test on PCMark, mis läbib rea teste erinevate kasutusalade, näiteks veebi sirvimise, videokonverentside, suurte kontoridokumentidega töötamise ja piltide renderdamise kohta.
Me saime tulemuseks 6,079, mis on üldiselt üsna hea tulemus, mida edestavad ainult ROG Ally ja GPD WIN 4 mudelid. Teistel seadmetel on märgatavalt väiksem erinevus jõudluses.
Cinebench
Cinebenchi võrdlusuuring testib protsessorite ühe- ja mitmetuumalist jõudlust.
Ühe- ja mitmetuumalise jõudluse puhul saame tulemuseks 1766 ja 11 275 punkti. ONEXPLAYER X1 võtab ühe tuumaga jõudluse poolest justkui esikoha, ROG Ally on 2. kohal. Mitme tuumaga jõudluse puhul näeme aga, et tabelid on pööratud 2. koha võrra allapoole.
3DMark
3D Marki jaoks kasutame tavapäraseid Time Spy, Night Raid ja Fire Strike võrdlusnäitajad.
X1 on Time Spy võrdlusuuringutes esikohal (3,790). Me näeme, et AMD 7 tuhande seadmed on siin umbes mitusada punkti taga. Kuid Night Raid ja Fire Strike testides näeme, et X1 jääb mõlemas tulemuses maha.
Mängude võrdlusalused
Ja me ei saaks teha ONEXPLAYER X1 ülevaadet ilma mõne mängude võrdlusuuringuta.
Forza Horizon 5
Meil töötab Forza Horizon 5 väga madalatel graafika seadistustel. Varasematest testidest teame, et AMD protsessorid on selles mängus üldiselt Intelist paremad. Näeme, et muster jätkub ja X1 jääb kõigis võrdlusnäitajates maha. Kuigi me saame üle 60 FPS-i 720P 15W ja rohkem, näeme, et AMD mudelitel on tunduvalt kõrgemad tulemused.
Shadow of the Tomb Raider
Meie Shadow of the Tomb Raideri võrdlustestides kasutame madalaimaid graafika seadeid. Inteli X1 ja AMD-põhiste seadmete vahel on üldiselt tihedam vahe kui varem, kuid esikoht kuulub taas AMD-le. Isegi Steam Deck töötas paremini kui X1.
Street Fighter VI
Meie Street Fighter VI võrdlusuuringus 1080P maksimaalsete graafika seadete juures näeme lähemalt kaadreid sekundis. See suudab küll jääda üsna lähedale oma AMD rivaalile, kuid mitte midagi sellist, mis paneks selle esikohale.
Oculink Performance
Kuna X1-l on OcuLink, siis saame meie ONEXPLAYER X1 ülevaate raames testida ka jõudlust koos ONEXPLAYER ONEXGPU-ga. Sa võid kasutada ka GPD G1 eGPU-d, nende jõudlus on umbes sama.
ONEXPLAYER X1 kompaktse mänguriarvuti ja ONEXGPU kombinatsioon töötab väga hästi koos. Ekraanil olevatest graafikutest näeme, et koos eGPU-ga toob see selle lähemale AMD-põhise pihuarvuti jõudlustasemele koos eGPU-ga. Kui integreeritud GPU-d ei kasutata, ei ole nende vahel suurt vahet.
Võrdlusarvu kokkuvõte
Kiire märkus meie ONEXPLAYER X1 ülevaates seoses võrdlustulemustega. Kindlasti võib osa jõudluse puudumisest panna graafikadraiverite arvele. Inteli draiverid on Ultra 5 ja 7 protsessorite jaoks varajases staadiumis ja me nägime mõningaid erinevusi, nii häid kui ka halbu, võrreldes sellega, kui me proovisime X1-i eelmisel kuul vanemate draiveritega.
AMD 6 ja 7 tuhande protsessorite puhul nägime samu algseid jõudlusprobleeme, kui nad esmakordselt turule tulid, ja nende jõudlus kasvas aja jooksul. Siiski ei usu ma, et Ultra 7 jõuab selleni, et ta AMD 7 tuhande seeria mudelit edestaks.
Mängude jõudlus
Meil on mõned juhuslikult valitud mängud ja me näitame mõningaid mänge koos heliga. Vaadake ülaltoodud videot.
Lõplikud mõtted
Kuna me jõuame oma ONEXPLAYER X1 ülevaatega lõpule, siis võtame oma mõtted kokku. Kuna tegemist on 3 in 1 põhineva seadmega, ei saa me otseselt võrrelda spetsiaalsete pihuarvutitega, kuna tegemist on pigem hübriidiga, eriti ilma kontrolleriteta.
Kuid me võime võrrelda jõudlust, mida AMD-põhised seadmed üldiselt enamikus valdkondades ületavad. ONEXPLAYER X1 pihuarvuti ainus tõeline võit oli aku kestvus, kus me nägime Cinebenchil peaaegu kaks tundi, võrreldes AMD-põhiste seadmete tavaliselt 60-75 minutiga.
Kui eGPUga näeme väga head jõudlust, siis on integreeritud graafikaprotsessor, mis ei ole piisavalt võimekas, pildist väljas. Kui eGPU on osa teie plaanidest või kui teil on juba üks, siis muudab see X1 palju ahvatlevamaks.
ONEXPLAYER X1 pihuarvuti eeliseks on massiivne 10,95-tolline ekraan, mis näeb suurepärane välja. Mul oli hiir ja kaasaskantav klaviatuur ühendatud ja seda saab kasutada nagu mini töölauda. Ei ole vaja kasutada monitori, sest ekraan on väike nagu pihuarvutitel.
ONEXPLAYERi kontrollerite või isegi oma kontrolleriga saate istuda ja mängida seda näiteks sellel ekraanil laual. See on lihtsalt natuke mugavam kui väikese ekraaniga pihuarvuti väga lähedale sattumine, kui kasutate välist kontrollerit.
Peame ootama ja vaatama, kuidas see mängib ja tundub ametliku kontrolleriga. X1 on suurim kontrolleritega pihuarvuti, mida me oleme proovinud, ja see võib olla natuke liiga suur ja raske, et olla mugav.
Andke meile kommentaarides teada, mida te arvate ONEXPLAYER X1-st. Kas te valiksite Inteli AMD asemel pihuarvuti jaoks, kas eelistate väikseid või suuri pihuarvuteid? Lisateavet ja ostke ONEXPLAYER X1 siit.
See lõpetab meie ülevaate ONEXPLAYER X1, kui teil on küsimusi, küsige julgelt kommentaarides.