Chat with us, powered by LiveChat

ONEXPLAYER ONEXGPU 2 arvustus – AMD Radeon RX 7800M eGPU dokkimisjaam

ONEXPLAYER ONEXGPU 2 Review
ONEXPLAYER ONEXGPU 2 Review
ONEXPLAYER ONEXGPU 2 ülevaade
  • Design
    (4.5)
  • Build Quality
    (4.5)
  • Performance
    (5)
  • Features
    (4.5)

Kokkuvõte

ONEXPLAYER ONEXGPU 2 pakub AMD Radeon RX 7800M-i, 12 GB GDDR6-mälu ja laiendatava mälu abil võimsat mängutehnoloogilist jõudlust,

Overall
4.6
Sending
User Review
0 (0 votes)

Pros

  • Suure jõudlusega AMD Radeon RX 7800M GPU
  • OCuLink ja USB 4 ühenduvus
  • Täiendav USB-, Ethernet-, HDMI- ja DP-väljund
  • SSD-pesa täiendava salvestusruumi jaoks
  • Vertikaalne orientatsioon ruumi säästmiseks

Cons

  • Suur vooluallikas võrreldes sisemiste vooluallikatega

Välised GPU-dokkimisjaamad on muutunud üha populaarsemaks, pakkudes võimsat võimalust suurendada mängude jõudlust pihuarvutites, miniarvutites ja lauaarvutites. ONEXPLAYER ONEXGPU 2 eesmärk on täiendada oma eelkäijat AMD Radeon 7800M-iga, mis lubab paremat jõudlust ja laiendatud ühenduvust. Kuid kui palju see tegelikult muudab? Ja kas see on teie jaoks õige uuendus? Vaatame seda lähemalt ja saame teada meie ONEXPLAYER ONEXGPU 2 ülevaates.

ONEXPLAYER ONEXGPU 2 ülevaatevideo

ONEXPLAYER ONEXGPU 2 ülevaade

Alustame meie ONEXPLAYER ONEXGPU 2 ülevaadet eGPU dokkimisjaama enda vaatamisega. ONEXPLAYER ONEXGPU 2 mõõdud on umbes 9,03 x 6,8 x 1,6 tolli (22,9 x 17,5 x 4,3 cm) ja kaalub umbes 1,6 kg (3,5 naela) ilma toiteallikata, 2,3 kg koos toiteallikaga. ONEXGPU 2 seisab püsti, et võtta vähem ruumi laual. Esiküljel on toitenupp, turbonupp ja RGB-režiimi tsükli nupp.

ONEXPLAYER ONEXGPU 2 ülevaade
ONEXPLAYER ONEXGPU 2 esiosa

Turbo nupp lülitab vaikimisi 180W-st kuni 130W-ni. See on kasulik, kui soovite näiteks vaiksemat ventilaatorimüra. ta RGB nupp lülitab läbi erinevaid valgusrežiime, mis on ONEXGPU 2 ülemisel ja alumisel alal.

ONEXPLAYER ONEXGPU 2 tagumine vaade
ONEXPLAYER ONEXGPU 2 tagumine vaade

Tagaküljel on ülalt alla toiteallika pesa, USB-C 4 ja OCuLink port kiireks andmeedastuseks. Edasi on meil HDMI 2.1 ja kaks DisplayPort 2.0 väljundiks kuni kolmele telerile või monitorile. Teise DisplayPort’i kõrval on micro SD-kaardilugeja ja allpool kaks USB-A porti, lõpetades Ethernet-portiga.

Vasakul küljel, ventilaatori võre all, on magnetitega hoitav eemaldatav kaas, kuhu saab paigaldada M.2 NVMe PCI-E Gen 3.0 SSD-plaadi täiendava salvestusruumi jaoks.

ONEXPLAYER ONEXGPU 2 SSD-pesa
ONEXPLAYER ONEXGPU 2 SSD-pesa

Ja lühike pilk toiteallikale, sest see on suur poiss! Selle mõõtmed on umbes 4,7 x 3,7 x 1,1 tolli (12 x 9,5 x 3 cm), arvestamata pistikutüüpi, või võite selle asemel kasutada veekeetja pistikupesa juhtme. Tegemist on 330 W GaN-laadijaga, mis ei toida mitte ainult ONEXGPU 2, vaid suudab ka teie seadet laadida kuni 65 W. ONEXGPU-st välise toiteallika olemasolu aitab küll temperatuuri, kuid tähendab ka seda, et liikvel olles on vaja midagi lisatarbeid kaasas kanda.

ONEXPLAYER ONEXGPU 2 tehnilised näitajad

Osana meie ONEXPLAYER ONEXGPU 2 ülevaatest vaatame tehnilisi andmeid ning teeme oma ventilaatori müra- ja temperatuuritestid.

GPUAMD Radeon RX 7800M
ARHITEKTUURNavi 32
RAM12GB GDDR6
FREQUENCY2145MHz
VOOGPROTSESSORID3840
ARVUTUSÜKSIKUD60
RASTER UNITS96
TIPPARVUTUSVÕIMSUS POOLE TÄPSUSEGA71,73 TFLOPi
TIPPTASEMEL ÜHE TÄPSUSEGA ARVUTUSTULEMUS35,84 TFLOPi

Meie ventilaatori müra ja temperatuuri testides kasutame neid koos Forza Horizon 5 välise monitoriga 4K Extreme graafika seadetega, et tõeliselt suruda riistvara 180W juures. Me saime kõrgeimaks temperatuuriks 60 °C ja kõrgeimaks ventilaatorimüra tasemeks 65 dB. Märkusena ei näinud me 130W juures suurt erinevust.

Võrdlusandmed

Me ei saanud teha ONEXPLAYER ONEXGPU 2 ülevaadet ilma võrdlusuuringuteta. Jätame tavalised protsessoripõhised võrdlusuuringud vahele ja keskendume GPU-le. Me kasutame ONEXPLAYER X1 Pro HX 370 protsessoriga, millel on OCuLink port. Ja ONEXFLY F1 Pro HX 365 protsessoriga, millel on ainult USB. Oleme lisanud võrdlustulemused sisemiste ja väliste kuvarite jaoks, samuti X1 Pro OCuLink-ühendusega ja ilma selleta, et näha erinevusi jõudluses.

ONEXPLAYER ONEXGPU 2 3DMARK võrdlusuuring
ONEXPLAYER ONEXGPU 2 3DMARK võrdlusuuring

3DMARK

Alustame meie tavaliste 3DMARKi võrdlusuuringute, Time Spy, Night Raid ja Fire Strike testidega. Time Spy testis näeme, et X1 Pro OCuLink’i kaudu on loomulikult esikohal ja USB jääb maha. F1 Pro läheb siin üsna hästi, saavutades häid tulemusi ainult USB kaudu.

ONEXPLAYER ONEXGPU 2 3DMARK AEG SPIOON VÕRDLUSNÄITAJAD
ONEXPLAYER ONEXGPU 2 3DMARK AEG SPIOON VÕRDLUSNÄITAJAD

Night Raidil näeme rohkem erinevaid tulemusi. F1 Pro puhul näete erinevust nii sisemise ja välise kuvari kui ka OCuLinkiga ja USB-ga. Ja F1 Pro välise kuvariga võtab siin üllatuslikult punktide esikoha.

Fire Strike’i võrdlusuuringu tulemused on veidi lähemal. X1 Pro juhib taas OCulinki kaudu, ainult USB kaudu on jõudlus langenud. Ja F1 Pro USB kaudu läheb eri testide puhul üsna hästi.

Forza Horizon 5

Just siis, kui me käivitame mõned mängude võrdlusnäitajad, näeme OCuLinki eeliseid ainult USB-ühenduste ees. X1 Pro koos OCuLinkiga naudib kõigis testides tohutut jõudluse tõusu. Ainult USB kaudu ühendatuna näeme mõlema seadme puhul väga lähedasi kaadreid sekundis, mida piirab USB 4 ribalaius.

ONEXPLAYER ONEXGPU 2 FORZA HORIZON 5 BENCHMARK
ONEXPLAYER ONEXGPU 2 FORZA HORIZON 5 BENCHMARK

Shadow of the Tomb Raider

Shadow of the Tomb Raideri puhul näeme sama mustrit X1 Proga OCuLinki kaudu. Võrreldes ainult USB-ga on jõudlus oluliselt suurenenud. Me näeme jälle sarnaseid tulemusi USB-ga oma suhtelistes testides mõlema seadme puhul.

ONEXPLAYER ONEXGPU 2 SHADOW OF THE TOMB RAIDER BENCHMARK
ONEXPLAYER ONEXGPU 2 SHADOW OF THE TOMB RAIDER BENCHMARK

Cyberpunk 2077

Ja meie viimane võrdlusnäitaja on Cyberpunk 2077. OCuLinki kaudu näeme X1 Pro jaoks häid tulemusi, kuigi välise monitori 4K-ga on märgatav langus. Ja F1 Pro puhul USB kaudu näeme oodatud tulemusi, mis on kooskõlas X1 Pro USB-punktidega.

ONEXPLAYER ONEXGPU 2 CYBERPUNK 2077 BENCHMARK
ONEXPLAYER ONEXGPU 2 CYBERPUNK 2077 BENCHMARK

Võrdlusarvu kokkuvõte

ONEXPLAYER ONEXGPU 2, nagu me nägime, on jõudluse poolest suurepärane, kuid me näeme mõningaid kitsaskohti, kui kasutame ainult USB 4. USB 4 ribalaius ei ole piisav, et sammu pidada, ja me näeme suurt erinevust jõudluses võrreldes OCuLinkiga. Algsel ONEXPLAYER ONEXGPU e GPU dokkimisjaamal ei olnud vahe päris nii suur, kuna GPU oli vähem jõudlust, kuid kitsaskoht oli siiski olemas. Tegelikult saime USB 4 kaudu mõlemal seadmel tänu sellele üsna sarnased tulemused.

ONEXPLAYER ONEXGPU 2 Cyberpunk võrdlusuuring
ONEXPLAYER ONEXGPU 2 Cyberpunk võrdlusuuring

OCuLinki kaudu ühendatuna näeme siiski kõrgemaid tulemusi kui 7600M GPU. Näiteks Forza Horizon 5 4K-ga näeme umbes 38% erinevust jõudluses. Madalamad resolutsioonid on nende kahe vahel sarnased, kuid kui suurendada graafikakvaliteeti, siis näete, et vahe nende vahel kasvab kiiresti.

Saate rohkem teada mõlema pihuarvuti kohta, mida me kasutasime selles ülevaates; ONEXPLAYER X1 Pro ülevaade ja ONEXPLAYER F1 Pro ülevaade.

Mängu jõudlus

Võrdlusandmed on kõik väga head, kuid kuidas on lood tegeliku maailma mängimisega. Võtame vaatluse alla mõned nõudlikumad mängud. Selleks kasutame ONEXPLAYER X1 Pro-d koos OCuLink-ühendusega 1600P resolutsiooniga.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk ONEXPLAYER ONEXGPU 2 mängijal
Cyberpunk ONEXPLAYER ONEXGPU 2 mängijal

Kui soovid kindlat 60+ kaadrit sekundis, siis kasutasime 1600P vaikimisi Ray Tracing Low graafika seaded, High Texture Quality ja AMD FidelityFX Super Resolution 2.1 seadistusega Auto.

Forza Horizon 5

Kindla 60+ kaadri sekundis saavutamiseks kasutasime 1600P vaikimisi Extreme graafika seadeid. Kena ja lihtne seadistus selle mängu jaoks

Forza Horizon 5 koos ONEXPLAYER ONEXGPU 2-ga
Forza Horizon 5 koos ONEXPLAYER ONEXGPU 2-ga

Kui teie kuvaril on suurem värskendussagedus, näiteks 120 Hz X1 Proga. Siis võib minna 1600P keskmise graafikaga. Või võid langeda 1200P-le ja minna High graafikaga, kui soovid.

Avatud

Veel üks kiire 60+ FPS-i jaoks. Me kasutasime Epic’i vaikimisi graafikasätteid 1600P, Ray Tracing oli sisse lülitatud ja NVIDIA DLSS 3 oli seatud kvaliteedile.

Avatud koos ONEXPLAYER ONEXGPU 2ga
Avatud koos ONEXPLAYER ONEXGPU 2ga

Lõplikud mõtted

Võtame kokku meie mõtted ONEXPLAYER ONEXGPU 2 läbivaatamise kohta. ONEXPLAYER ONEXGPU 2 on mõnede tingimustega suurepärane täiendus pihuarvuti, mini- või lauaarvuti omanikele. Võtame kokku, miks.

Vormifaktor võib tunduda väga suurena, kuid kui võrrelda seda graafikakaardiga, on see enamasti sügavuselt suurem. Samuti on mugavam, et see seisab pigem püsti kui lamedalt laual, mis võtab vähem ruumi.

Dead Island 2 koos ONEXPLAYER ONEXGPU 2-ga
Dead Island 2 – 1660P resolutsioon, 60+ FPS, kõrged graafika sätted

Samuti arvestage, et see ei ole lihtsalt graafikakaart sees. Siin on täielik dokk-tarvikute komplekt, mis toetab kuni kolme välist kuvarit, kahte täiendavat USB-porti, Ethernet-porti ja SSD-pesa täiendava salvestusruumi jaoks. Nii et lisamõõt võrreldes tavalise GPU-ga teeb siinkohal kõik tasa.

Kõige olulisem tegur on jõudlus. Me näeme suuremat jõudlust kui eelmise põlvkonna ONEXGPU. OCuLinki kasutamisel näeme Forza Horizon 5 puhul 4K-ga võrreldes vanema 7600M-iga umbes 50% suuremat jõudlust 103-st 153 FPS-ini.

Kui teie seade ei toeta OCuLink’i, ei saa te aga USB 4 ribalaiuse piirangute tõttu ONEXPLAYER ONEXGPU 2 jõudlust täielikult ära kasutada. Mõnel juhul võib see põhjustada suurt jõudluse langust. Näiteks Forza Horizon 5 puhul 4K-ga salvestasime OCuLink-ühendusega 208 FPS-i, kuid USB 4 kaudu ainult 73 FPS-i. Kui plaanite kasutada ainult USB 4, on jõudluserinevus võrreldes eelmise 7600M mudeliga palju väiksem, mis teeb sellest kuluefektiivsema valiku.

Kõike seda silmas pidades, kui teil on olemas või kavatsete hankida OCuLinkiga seadme, siis ONEXPLAYER ONEXGPU 2 on suurepärane valik. Teil on kiireim võimalik ühendus graafilise jõudluse saavutamiseks, mitu videoväljundit, ethernet ja SSD-pesa suurema salvestusruumi jaoks. Seda tasub kindlasti kaaluda!

Sellega on meie ONEXPLAYER ONEXGPU 2 ülevaade lõppenud, loodame, et see oli teile kasulik. Kui teil on selle kohta küsimusi, siis küsige julgelt kommentaarides ja me aitame hea meelega.

Email

Bringer of videos, text and images! AKA the social media guy at DroiX. Massive retro gaming fan and collector, with a far too large collection of consoles and computers from 1970's to modern.