Anbernic RG353VS
-
Design
-
Build Quality
-
Display
-
Performance
-
Features
-
Software
Kokkuvõte
RG353V ja RG353VS pakuvad head valikut Linuxi või Android-operatsioonisüsteemiga topeltkäivituseks. Seal on hea jõudlus koos rohkete konfiguratsiooni- ja kohandatud püsivara valikutega.
Overall
4.3User Review
( votes)Pros
- Linuxi või Linux/Android operatsioonisüsteemi valik
- Linux OS on plug and play
- Vertikaalse orientatsiooniga pihuarvuti
- Toetatud kohandatud püsivara
- Toetatud WiFi 5 ja Bluetooth
- Kaks micro SD-kaardi pesa
- Toetatud HDMI väljund
Cons
- Android OS tundub lõpetamata ja nõuab mõningast seadistamist
Vaatame Anbernici uusimaid retro-käsiemulaatoreid , mida on kaks mudelit, RG353V ja veidi odavam RG353VS. Meie RG353V ja RG353VS ülevaates vaatame läbi Android- ja Linux-käekeskuse riistvara ja tarkvara erinevused ning seejärel testime mõlemal emulaatorit, et selgitada välja, milline neist on parima hinna ja kvaliteedi suhtega.
RG353V ja RG353VS ülevaatevideo
RG353V ja RG353VS lahtipakkimine
Alustame RG353V ja RG353VS ülevaadet karbist lahtipakkimisega. Peale karbi kujunduse on V- ja VS-mudelite sisu sisuliselt sama.
Alustuseks on meil retromängude pihuarvuti ise; näitame neid ja erinevaid korpuse värve lähemalt varsti.
On olemas 64 GB suurune mikro SD-kaart. Seadmes on juba 16 GB kaart, millel on Linuxi operatsioonisüsteem, seda kaarti kasutatakse teie mängude salvestamiseks. Järgnevalt on kasutusjuhend, mis on ühel poolel inglise keeles ja teisel poolel hiina keeles. Selles on kõik vajalik, et alustada tööd. Laadimiseks on olemas C-tüüpi USB-laadimiskaabel, mis ühendatakse retrohoidiku põhjas asuvasse porti.
Ja viimasena, kuid mitte vähemtähtsana on olemas ekraanikaitse ja pühkmed selle ekraanile kandmiseks.
RG353V ja RG353VS Ülevaade
RG353V pihuarvuti mängukonsool on saadaval neljas mudelis: valge, must läbipaistev, hall ja lilla läbipaistev. RG353VS on saadaval ainult musta läbipaistva ja halli värvi.
RG353V ja RG353VS on visuaalselt ühesugused, mõõtmetega umbes 4,9 x 3,2 x 0,8 tolli (12,6 cm x 8,3 cm x 2,1 cm) ja kaaluga 193 g. Ehituse kvaliteet tundub hea ja ei ole liiga raske mängusessioonide pikendamiseks.
Ekraan on 3,5-tolline IPS-ekraan, mille resolutsioon on retro-mängusõbralik 640×480. V-mudel on puutetundlik, VS-mudel aga mitte. Allpool on tavalised mängude juhtimisseadmed klassikalise D-padiga, kaks klõpsatavat madala profiiliga analoogpulti ja nupud. Keskel on funktsiooninupp, mis avab menüü või naaseb koju, olenevalt sellest, millist operatsioonisüsteemi kasutate.
Retro-mängukonsooli ülaosas on USB Type-C port, mini-HDMI port väljundiks telerisse või monitorile ja 3,5 mm kõrvaklapipesa. Vasakul on helitugevuse nupp ja paremal on kaks micro SD-kaardi pesa, millest ühte kasutatakse salvestusruumi ja teist Linuxi operatsioonisüsteemi jaoks. Seadmel on nullimisnupp ja toitenupp.
Käeshoidja konsooli allosas on USB Type-C port, mida kasutatakse pihuarvuti laadimiseks.
Tagaküljel on kaks komplekti vasaku ja parema õla nuppe. Kahte välimist on mängimise ajal lihtne vajutada, kuid ma pidin oma käsi veidi kohendama ja sõrme konksu ajama, et jõuda sisemise nupuni, ilma et vajutaksin ka välimist nuppu.
RG353V ja RG353VS tehnilised andmed
RG353V | RG353VS | |
CPU | RK3566 neljatuumaline 64-bitine Cortex-A55 protsessor, mis töötab kuni 1,8 GHz. | RK3566 neljatuumaline 64-bitine Cortex-A55 protsessor, mis töötab kuni 1,8 GHz. |
RAM | 2GB LPDDR4 RAM | 1GB LPDDR4 RAM |
LAOSTAMINE | 1x 16GB Micro SD Linux OS 1x 64GB Micro SD mängude salvestamiseks 32 GB eMMC-mälu | 1x 16GB Micro SD Linux OS 1x 64GB Micro SD mängude salvestamiseks 32 GB eMMC-mälu |
OS | Android 11 & Linux dual boot | Linux OS |
SIDE | WiFi 5 Bluetooth 4.2 | WiFi 5 Bluetooth 4.2 |
BATTERI* | 3200mAh aku Maksimaalne aku kestvus 6 tundi, sõltuvalt kasutusest. | 3200mAh aku Maksimaalne aku kestvus 6 tundi, sõltuvalt kasutusest. |
* Kõrgemate nõudmistega süsteemid nagu Dreamcast ja PlayStation on muidugi vähem.
Operatsioonisüsteemide ülevaade
Meie RG353V ja RG353VS läbivaatamise raames vaatleme operatsioonisüsteeme. RG353V-l on nii Android kui ka Linux, samas kui VS-l on ainult Linux. Pärast mõningaid teste on mõlema seadme jõudlus Linuxi all sama.
Linuxi operatsioonisüsteem
Linux OS on varustatud emulatsioonijaama stiilis eesliidesega ja Retroarchiga emulatsiooni poole jaoks. Kõik on seadistatud ja mängimiseks valmis peaaegu kohe. Selle kasutusmugavusega kaasnevad mõned asjad, mida tuleb tähele panna, näiteks emulaatorite ja süsteemide valik on piiratud. Samuti ei pruugi jõudlus olla nii suur kui Androidil, millel on kiirem Vulkani renderdamise tugi.
Kõik 8- ja 16-bitised emulaatorid töötavad probleemideta. Proovisime Master Systemi, Mega Drive’i, PC Engine’i, SNESi jne ja kõik need jooksid suurepäraselt.
MAME
Samuti proovisime Arcade emulaatoriga MAME erinevaid mänge ja need kõik jooksevad ilma aeglustumise või probleemideta. Me ei oodanud mingeid probleeme, kuna emulaator on hästi toimiv ja väga ühilduv.
CPS-III
Kõrgema taseme Arcade emulatsioon ja CPS-III. Selle süsteemi jaoks on vähe mänge, kuid Street Fighter 3-ga polnud meil mingeid probleeme. Kõik töötab suurepäraselt.
PlayStation 1
PlayStation 1 töötab suurepäraselt; me proovisime paari erinevat mängu ja kõik jooksis täiskiirusel, ilma viivituste või kaadrite vahelejäämise vahelejäämiseta.
Dreamcast
Proovisime paar erinevat mängu ja saime erinevaid tulemusi. Mitmed mängud jooksid ilma probleemideta OK, siis mängud nagu Sonic Adventure 2 jooksevad aeglaselt ja teistel on helilõksudega seotud probleemid. Dreamcast on tabanud ja kaotanud, mis töötab ja mis mitte. Androidi jõudlus on kiirem.
GBA
Nüüd on käsipelid, me alustame GBA ja Sonic Advance 3. Proovisime hulga mänge ja need kõik jooksid suurepäraselt ilma probleemide või kaadri languseta. Mängud näevad sellel ekraanil samuti suurepärased välja.
NDS
Liikudes edasi oma kahe ekraaniga vennale ja jälle jooksevad mängud suurepäraselt. Tänu 4:3 kuvasuhtele on kaks ekraani kokku surutud väikesele alale ja midagi on raske näha. Aga sa võid lülitada ühe täisekraani ja mängud on kohapeal.
PSP
PSP puhul ei ole meie testimiseks mõeldud mängul God of War suurepärane jõudlus. Vulkani renderdamise puudumine kahjustab jõudlust ja me saame selle mängu jaoks mängimatuid kaadrisagedusi. Teised mängud mängivad siiski paremini, kuid ärge oodake täiuslikku ühilduvust. Android OS-i jõudlus on veidi kiirem, kuid mitte väga palju.
Androidi operatsioonisüsteem
Jätkame meie RG353V ja RG353VS ülevaadet Android OS-i vaatlusega. RG353V pihuarvuti mängukonsoolil on eksklusiivne Android-operatsioonisüsteem, mis kasutab sisemist mälu ja millel on puuteekraan.
Ja just Androidi puhul hakkavadki minu pahameel käepärase seadmega tekkima. Me oleme näinud Anbernic’ilt paar Androidiga pihuarvutit ja ma oleksin arvanud, et nüüdseks on nad parandanud ka Androidi poolel. Eelinstalleeritud emulaatorid on lihtsalt eelinstalleeritud. Nad ei ole seadistatud näiteks teie mälukaardil olevate konkreetsete kaustade otsimiseks. See tähendab, et peate iga emulaatori ükshaaval seadistama.
Seal on olemas omamoodi frontend, mille aktiveerite Androidi rippmenüüst. Pärast mälukaardi skaneerimist lisab see kõik toetatud süsteemid ja mängud vastavatesse menüüvalikutesse. See on üsna lihtne, kuid funktsionaalne nende süsteemide puhul, mida see toetab, mis ei ole kuigi palju. Kui lisate oma mänge, peate lisama ka oma ekraanipildid käsitsi, sest see ei lae neid alla. Kui teie kaart on skaneeritud, saate valida mängu ja see käivitub RetroArchis.
Emulaatorite jõudlus
RetroArch on Android OSi ainus lunastav omadus. See toetab rohkem emulaatoreid kui Linux OS, millel on palju erinevaid südamikke, mis lähevad kaugemale teie tavapärastest konsoolidest. Saate alla laadida ja mängida mänge arvutites, nagu Commodore 64, Amstrad CPC ja Speccy, kuni uuemate konsoolideni, nagu PlayStation Portable.
Mitte kõik emulaatorid ei ole RetroArchi jaoks optimeeritud, nii et kõrgemate konsoolide puhul võib esineda aeglustumist. Sellisel juhul võite kasutada üksikuid emulaatoreid, näiteks PPSSPP, et saada veidi lisatõhusust.
Kõikide klassikaliste konsoolide jõudlus on võrdne või parem kui Linuxi operatsioonisüsteemil, nii et me ei käsitle neid süsteeme uuesti. Ma olen vältinud AetherSX2 ja Dolphini emulaatorite näitamist, sest ausalt öeldes ei ole väärt aega kulutada nende käivitamiseks. Te leiate, et mõned põhilised mängud toimivad, kuid see ei ole vaeva väärt. Ma soovitaksin võimsamat pihuarvutit, näiteks GPD XP+, kui soovite seda mängida.
Puuduvad rakendused
Kui rääkida üksikutest emulaatoritest, siis ei ole ka Dreamcasti emulaatorit eelinstalleeritud. Aga me saame täiesti ebavajaliku AetherSX2 ja Dolphin emulaatori, mis jooksutab mänge poole kiiremini, sest protsessor ei ole piisavalt kiire. Milleks midagi lisada, kui mängud ei ole mängitavad?
Samuti tuleb märkida, et Google Play Store ei ole paigaldatud, nii et peate kas rakendusi küljele laadima, proovima mitmeid võimalusi GAPPSi installimiseks või kasutama alternatiivseid võimalusi, nagu APKMirror või Amazon Appstore. Me mõistame, et Hiinas on piirangud, kuid tehke vähemalt Play Store’i firmavara kättesaadavaks, et teised väljaspool seda saaksid installida ja kasutada Androidi täielikult ära.
Minu mõtted Androidi operatsioonisüsteemi kohta
Üldiselt ei ole ma RG353V Android OS-i ülearu muljet avaldanud, see tundub pooleli jäänud, nagu oleks keegi alustanud mõne rakenduse installimist, tüdines ja loobus. Kui teil on aega ja kannatust, saate selle kenasti ja funktsionaalselt korda teha, kuid minu arvates ei tohiks seda jätta kliendi hooleks, vaid seda peaks tegema tootja. Tegemist on tootmiseelse läbivaatuse seadmega, kuid üldiselt on Anbernic’i väljalaskete ja mudelite vahel vähe muutusi.
ArkOS kohandatud püsivara
Kui teil on vaba Micro SD-kaart, siis peaksite kaaluma kohandatud püsivara paigaldamist. ArkOS-i uuendati hiljuti, et see oleks ühilduv RG353V ja RG353VS-iga. Seda on üsna lihtne paigaldada ja seadistada, meil on siin lihtne paigaldusjuhend, sest soovitame seda proovida!
ArkOS toetab üle 90 mängusüsteemi ning PortMasteri kaudu üle 70 pordi. Kui see on paigaldatud, saab seda veebipõhiselt uuendada, nii et te ei pea iga uuendusega kaarte seadistama.
Kui olete oma mängud Micro SD-kaardile kopeerinud, on kõik korras. Kui teid ei häiri väike töö, siis on see üldiselt parim kogemus, mida selle mängukonsooliga saate.
Kas peaksite ostma RG353V või RG353VS?
Milline mudel on teie jaoks õige? RG353V retrohoidja emulaator annab teile veidi rohkem vabadust, mida saate kasutada ja installida rakenduste osas. Ja mõnel konsoolil on veidi kiirem jõudlus. Mis puutub PS2 ja mingil määral ka Gamecube’i emulatsiooni, siis ei tasu üldse eelinstalleeritud rakendusi. Ja ärge unustage, et Android vajab Linuxiga võrreldes üsna palju seadistamist.
Linuxi operatsioonisüsteem on seevastu “plug and play”. Siiski ei ole teil nii palju vabadust uute süsteemide lisamisel. Kuid te saate selle lihtsalt sisse lülitada ja mõne hetkega olete mängus. Kui aega või kannatust napib, on Linux ilmselge valik.
Riistvara osas on sul RG353V retro mängukonsoolil mõned lisad, näiteks sisemine mälu, mis on kasutatav ainult Androidi jaoks. Puuteekraani tugi on tore, kuid kui tihti te seda mängude juhtimiseks kasutate? 2 GB RAM-i 1 GB asemel on kasulik, kuid kas see teeb suurt vahet, kui mängitakse mänge, mis üldiselt ei nõua tohutult palju RAM-i?
Lõplikud mõtted
RG353V | RG353VS |
+ Android & Linux OS | + Madalam hind |
+ puuteekraan | + Võta kohe Linuxis kasutusele ja käivita. |
+ 2GB RAM | ~ Ainult Linux |
– Kõrgem hind | ~ 1GB RAM |
– Android OS tundub poolikuna | – Puudub puuteekraan |
Kui lähtuda plussidest ja miinustest, siis ütleb see mulle, et osta RG353V, kuna saab vahetada Androidi ja Linuxi vahel, et saada mõlemast maailmast parim. Aga siis on teil suurepärane ArkOS, mis on see, mis OS mõlemale mudelile peaks olema vaikimisi paigaldatud. Sellega ei ole teil vaja kõiki lisasid, mida V-mudel kaasa toob.
Kui soovite siiski paar dollarit või naela kokku hoida, siis on retro mängukonsooli RG353VS absoluutselt mõistlik. Te ei jää palju puudu ja te oleksite sama rahul selle mudeliga, millel töötab Anbernici Linux OS või ArkOS. Või maksta veidi rohkem ja saada lisafunktsioone ning valida kõigi kolme operatsioonisüsteemi vahel.
Mina isiklikult kulutaksin oma aega pigem lühikeseks ajaks ArkOSi seadistamiseks ja selle käivitamiseks ainult RG353VSi peal. Mõlemad on korralikud pihuarvutid, kuid RG353V mudelit heidab maha poolik Androidi operatsioonisüsteem. Andke meile kommentaarides teada, mida te arvate ja millist operatsioonisüsteemi te kasutaksite.
Kust osta RG353V ja RG353VS?
RG353V ja RG353VS saate tellida siit. Ärge unustage kasutada kassas allahindluskoodi RG3535OFF! Või kui see mudel ei huvita teid, siis vaadake meie pihuarvutite mängukonsoolide valikut siit.
Sellega on see RG353V ja RG353VS läbivaatamine lõppenud, loodame, et leidsite selle kasulikuks. Andke meile kommentaarides teada, millise mudeli te ostaksite ja kas te kasutaksite ArkOSi kohandatud püsivara?