Chat with us, powered by LiveChat

GPD G1 eGPU dokstacijas stacijas pārskats – Uzlādējiet savu portatīvo spēļu datoru!

G1 eGPU dokstacija
  • Design
    (5)
  • Build Quality
    (5)
  • Performance
    (4.5)
  • Features
    (4.5)

Kopsavilkums

GPD G1 eGPU dokstacija apvieno tradicionālās dokstacijas daudzpusību ar iebūvētu AMD Radeon 7600M eGPU. Pateicoties Oculink un USB 4 savienojamībai, tas ir lielisks risinājums, lai uzlādētu savu rokas vai mini datoru.

Overall
4.8
Sending
User Review
0 (0 votes)

Pros

  • Mazs, viegls un pārnēsājams
  • Laba veiktspēja ar beta draiveriem, līdz pat 30 % lielāka ar oficiālajiem draiveriem
  • Līdz šim tirgū nav pieejams nekas tik mazs

Cons

  • Nav iespējams uzlabot, t. i., pievienot jaunu grafikas karti.

Mēs esam pacietīgi gaidījuši, kopš aprīlī pirmo reizi paziņojām, ka GPD izlaiž G1 eGPU dokstaciju ar iebūvētu eGPU. Mūsu GPD G1 eGPU dokstacijas pārskatā mēs to pārbaudīsim kopā ar GPD WIN MAX 2 2023 ar Oculink portu.

GPD G1 eGPU dokstacijas pārskatīšanas video

GPD G1 eGPU dokstacijas izjaukšana

Kā vienmēr mēs sākam mūsu GPD G1 eGPU dokstacijas pārskatu ar ātru izkraušanu. Vispirms mums ir lietotāja rokasgrāmata, kas ir ķīniešu un angļu valodā. Zem tās atrodas pati GPD G1 eGPU dokstacija, kuru mēs drīzumā parādīsim sīkāk.

GPD G1 EGPU dokstacija bez iepakojuma
GPD G1 EGPU dokstacija bez iepakojuma

Iepakojumā ir strāvas vads, un mēs pievienosim jūsu valstij piemērotu adapteri. Un USB 4.0 kabelis. PIEZĪME: komplektācijā nav Oculink kabeļa, bet, pasūtot to, varat saņemt komplektā.

GPD G1 EGPU dokstacijas stacijas iziešana no iepakojuma
GPD G1 EGPU dokstacijas stacijas iziešana no iepakojuma

GPD G1 eGPU dokstacijas pārskats

Mēs turpinām mūsu GPD G1 eGPU dokstacijas pārskatu, sniedzot pārskatu par ierīci. Tā izmēri ir aptuveni 8,8 x 4,3 x 1,1 collas (22,5 x 11,1 x 3,0 cm), un tas sver aptuveni 920 gramus. Korpuss ir izgatavots no alumīnija sakausējuma, kas palīdzēs to aizsargāt, piemēram, ja to nēsās somā.

GPD G1 EGPU dokstacijas priekšējais skats
GPD G1 EGPU dokstacijas priekšējais skats

Priekšpusē ir Oculink ports (par to vairāk vēlāk) un USB 4 ports, kas nodrošina atpakaļejošu savietojamību ar citām ierīcēm. Un labajā pusē ir barošanas poga.

GPD G1 EGPU dokstacijas stacijas aizmugures skats
GPD G1 EGPU dokstacijas stacijas aizmugures skats

Aizmugurējā pusē ir strāvas padeves ieeja, kam seko trīs USB 3.2 A tipa porti perifērijas ierīču pieslēgšanai. Tas ir ātrgaitas 4.0 sd karšu lasītājs, kas ir ļoti noderīgs. USB pieslēgvietas un karšu lasītājs ir pieejami tikai tad, ja tie ir savienoti ar USB 4 galveno ierīci. Videoizvades nodrošināšanai ir divi DisplayPort un viens HDMI, kas atbalsta līdz pat trim monitoriem.

GPD G1 eGPU tehniskā specifikācija

GRAFIKAS ČIPSAMD Radeon RX 7600M XT
ARHITEKTŪRARDNA 3.0
BĀZES PULKSTENIS1500 MHz
SPĒĻU PULKSTENIS2300 MHz
BOOST CLOCK2615 MHz
RAM8 GB GDDR6 2250 MHz
GRAFIKAS PORTSOculink(SFF-8612) Sieviešu ports × 1
USB 4 × 1
VIDEO PORTHDMI 2.1 × 1
DisplayPort 1.4a × 2
DATU PORTSUSB 3.2 × 3
SD 4.0 × 1
Abi darbojas tikai tad, ja tie ir savienoti ar USB 4 ierīci.
ATVADĪŠANAAktīvā dzesēšana, gaisa dzesēšana
TGP120W
BAROŠANAS AVOTA JAUDAIebūvēts 240 W GaN barošanas avots

Grafiskā procesora ierīci var savienot ar ierīci divējādi. Ja jūsu ierīcei, piemēram, GPD WIN MAX 2 2023, ir Oculink pieslēgvieta, šis ir labākais savienojums. Ja jums ir ar USB 3 vai jaunāku ierīci saderīga ierīce, varat izveidot savienojumu, izmantojot USB 4 portu.

Oculink ir saite tieši uz un no GPU PCIe uz jūsu ierīci, kas nodrošina lielāku joslas platumu un stabilitāti nekā USB 4. Tai ir arī grafikas kartēm raksturīgas granulu jaudas pārvaldības iespējas, kas, piemēram, uzlabo enerģijas patēriņu. Šeit ir publicēts detalizēts raksts par Oculink, kurā varat izlasīt vairāk par to.

No 2023. gada un turpmāk mēs redzēsim vairāk ierīču, kas atbalstīs Oculink, piemēram, MAX 2 23 un gaidāmo GPD WIN MINI un pārstrādāto AYA NEO 2S. Būtībā tas ir labākais veids, kā iegūt optimālu GPD G1 eGPU dokstacijas veiktspēju kopā ar ierīci.

Jaunākie rokas datori tiek atbalstīti, ja tiem ir OcuLink vai USB 4 atbalsts. Tas attiecas arī uz jauno ROG Ally X, kam tagad ir USB 4 ports.

GPD G1 etaloni

Mūsu GPD G1 eGPU dokstacijas pārskata ietvaros mēs veicam dažus salīdzinošos testus. Salīdzinošajos testos mēs izmantojam GPD G1, kas savienots ar GPD WIN MAX 2 2023, izmantojot Oculink, GPU, un USB 4 pārējām funkcijām, piemēram, USB pieslēgvietām.

GPD G1 EGPU dokstacijas ieslēgšana
GPD G1 EGPU dokstacijas ieslēgšana

Pārredzamības labad mums ir jānorāda, ka mēs joprojām izmantojam WIN MAX 2 2023 beta draiverus, kas radīja daudz problēmu, lai GPD G1 eGPU dokstacija ar to labi darbotos. Pēc kāda laika, instalējot dažādus draiverus, mēs ieguvām lielākoties stabilu konfigurāciju, vismaz pietiekamu, lai mēs varētu sagatavot pārskatu.

Šajā GPD G1 eGPU dokstacijas pārskatā mēs esam savienoti ar 4K monitoru un izmantojam tikai to. Mums bija problēmas ar iekšējā ekrāna darbību, tāpēc mēs to pārbaudīsim nākamajā atjauninājumā, kad tas būs stabils.

Mēs esam diezgan pārliecināti, ka problēmas ir saistītas ar GPD WIN MAX 2 2023 atbilstošu AMD draiveru trūkumu, un līdz palaišanai tām vajadzētu tikt novērstām.

[UPDATE] AMD ir izlaidusi draiverus, un mēs atkārtoti testējam rokas ierīces un G1. Pirmajos testos mēs redzējām pat par 30 % lielāku veiktspēju nekā beta versijas draiveriem, tāpēc ņemiet to vērā, veicot turpmāk sniegtos salīdzinošos testus.

Visi testi tiek veikti ar 28 W TDP un 800P, 1200P, 1440P un 4K izšķirtspēju bez FSR u.c., lai iegūtu datu klāstu integrētā un ārējā GPU salīdzināšanai.

Shadow of the Tomb Raider

Spēļu salīdzinošos testus mēs sākam ar spēli Shadow of the Tomb Raider ar zemākajiem grafikas iestatījumiem. Mēs varam redzēt nelielu atšķirību pie 800P un īpaši pie 1200P, FPS pieaugums ir attiecīgi 23% un 56%.

GPD G1 eGPU vs integrētais GPU spēlē Shadow of the Tomb Raider
GPD G1 eGPU vs integrētais GPU spēlē Shadow of the Tomb Raider

1440P režīmā mēs iegūstam aptuveni 119% FPS pieaugumu, salīdzinot ar integrēto grafiku, bet 4K režīmā – iespaidīgu 153% pieaugumu no 28 kadriem līdz 71 kadram.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk spēlē mēs izmantojam zemos grafikas iestatījumus. 800P un 1080P izšķirtspējas režīmā FPS palielinās par aptuveni 20 % līdz pat 35 %.

Cyberpunk 2077 Benchmark salīdzinājums
Cyberpunk 2077 Benchmark salīdzinājums

1440P izšķirtspējas režīmā kadru skaits sekundē palielinās par aptuveni 132%, bet 4K izšķirtspējas režīmā – par 160%, no 13,5 līdz 35,2.

Call of Duty Modern Warfare 2

Call of Duty Modern Warfare 2 spēlē mēs izmantojam minimālos grafikas iestatījumus. Ar 800P izšķirtspēju mēs iegūstam 83%, bet ar 1080P izšķirtspēju – iespaidīgo 194% kadru sekundē starpību.

Call of Duty Modern Warfare 2 etalonu salīdzinājums
Call of Duty Modern Warfare 2 etalonu salīdzinājums

1440P izšķirtspējā mēs neredzam milzīgu FPS lēcienu, salīdzinot ar 1080P izšķirtspēju – tikai 152%, bet 4K izšķirtspējā mēs redzam pienācīgu 181% FPS pieaugumu.

Street Fighter 6

Street Fighter 6 mēs darbināmies ar augstākajiem iestatījumiem, lai noslogotu abus GPU. Vienkāršības labad diagrammā ir tikai 1440P un 4K ekrāns. Mēs saņēmām pilnu 60 FPS pie 720P un 1080P uz G1, tāpēc tas darbojas daudz ātrāk nekā šeit integrētais.

Street Fighter 6 veiktspēja uz 780M vs 7600M XT
Street Fighter 6 veiktspēja uz 780M vs 7600M XT

1440P izšķirtspējā mēs iegūstam 23, 26 un 20 pret 55, 55 un 59 kadriem sekundē visos trīs testos, vidēji aptuveni 148%. Un 4K izšķirtspējas režīmā ar integrēto grafiku mēs saņēmām aptuveni 10 FPS, pirms tā turpināja nejauši sabrukt. Izmantojot eGPU, mēs saņēmām 35, 37 un 30 kadrus sekundē visos trīs testos. Tas ir vidēji par 240 % vairāk.

Salīdzinošo kritēriju kopsavilkums

Izmantojot 4K izšķirtspēju, vidēji kadri sekundē palielināsies par aptuveni 150%. Ar 1440P mēs iegūstam aptuveni 108% vidējo palielinājumu. 1080P un zemākas izšķirtspējas izšķirtspējas gadījumā mēs redzam zemāku atdevi no veiktspējas.

GPD G1 EGPU dokstacija Street Fighter 6
GPD G1 EGPU dokstacija Street Fighter 6

Parasti tas ir raksturīgi augstākas klases grafikas kartēm, jo, palielinoties izšķirtspējai no 800 P līdz 4K, to veiktspēja salīdzinājumā ar integrētajām palielinās.

Ja jums ir ar 1440P vai augstāku izšķirtspēju saderīgs monitors, tad, izmantojot GPD G1 eGPU dokstaciju, jūs redzēsiet pienācīgu veiktspējas pieaugumu. 1080P izšķirtspējas izšķirtspēja joprojām ir pienācīgi augsta, taču, ja tā ir zemāka, jūs patiešām nesaņemat visas priekšrocības, ko sniedz ārējā GPU izmantošana, salīdzinot ar integrēto, izmantojot atbilstošus grafikas iestatījumus.

Nobeiguma domas

Mēs noslēdzam mūsu GPD G1 eGPU dokstacijas pārskatu ar mūsu pēdējām domām par to. Atkal mēs esam AMD rokās un viņu draiveru atjauninājumu trūkums 7840U un 780M GPU, kas patiešām traucēja mūsu salīdzinošajiem testiem. Tas aptvēra vienkārši pieklājīgu salīdzinošo testu rezultātu iegūšanu ar integrēto GPU un pat GPD G1 eGPU dokstacijas pareizu darbību.

Tāpēc gan integrētās, gan ārējās grafikas etaloni nav galīgie. Mēs plānojam vēlreiz pārbaudīt un atkārtoti testēt visus 7000 sērijas rokas datorus, tiklīdz AMD izdos atbilstošus draiverus, kad vien tas notiks!

GPD G1 EGPU dokstacija CoD MW2
GPD G1 EGPU dokstacija CoD MW2

Pagaidām mēs izmantojam mūsu rīcībā esošo informāciju. No salīdzinošo testu rezultātiem mēs zinām, ka vislabāk to var izmantot 1440P un augstākā izšķirtspējā, lai gan, ja vēlaties, varat izmantot arī zemāku izšķirtspēju. Lielākajai daļai cilvēku 1440P joprojām ir vispiemērotākā vieta spēlēm, taču jūs varat izmantot arī FSR, lai, piemēram, darbotos 4K izšķirtspējā.

Par pašu G1 eGPU dokstaciju. Galvenais G1 pārdošanas aspekts ir tas, ka tas ir “viss vienā ierīcē”. Jums nav nepieciešams iegādāties atsevišķu eGPU, datora barošanas bloku, kabeļus un korpusu, kurā to visu glabāt. Vēl ir papildu USB pieslēgvietas, ātrgaitas karšu lasītājs un trīs video izejas. Un tad jums ir jāņem vērā faktiskais izmērs, veidojot savu iestatījumu, vienkārši nepastāv GPD G1 izmērs. Tas ir mazs, ļoti viegls un ļoti viegli pārnēsājams!

GPD G1 EGPU dokstacija Forza Horizon 5
GPD G1 EGPU dokstacija Forza Horizon 5

Mūsu GPD G1 eGPU dokstacijas pārskatīšanas otrajā daļā mēs apskatīsim USB veiktspēju, salīdzinot ar Oculink. Mēs to testēsim arī ar citām ierīcēm, kurām nav Oculink atbalsta, tostarp GPD WIN 4 6800U modeli, AOKZOE A1 Pro, AYA NEO 2S un citām!

Vairāk par to uzzināt un pasūtīt GPD G1 eGPU dokstaciju varat šeit. Pašlaik tas ir pārdošanā, tāpēc nav atlaides koda, bet jūs varat ietaupīt vairāk nekā $100 tieši tagad!

Tas noslēdz mūsu GPD G1 eGPU dokstacijas pārskatīšanas pirmo daļu, un mēs ceram, ka tas jums ir noderējis. Mūsu GPD G1 eGPU dokstacijas otrā daļa par GPD G1 eGPU dokstaciju aptver salīdzinošos testus ar daudzām USB 4 saderīgām rokas ierīcēm, un to varat izlasīt šeit.

Email

Bringer of videos, text and images! AKA the social media guy at DroiX. Massive retro gaming fan and collector, with a far too large collection of consoles and computers from 1970's to modern.