Chat with us, powered by LiveChat

Recenzja Anbernic RG353PS wraz z materiałem wideo – doskonała podstawowa konsola do gier retro!

Anbernic RG353PS Review
Recenzja Anbernic RG353PS
  • Design
    (5)
  • Build Quality
    (5)
  • Display
    (4.5)
  • Performance
    (4.5)
  • Features
    (4)
  • Software
    (4.5)

Podsumowanie

Choć nie wnosi on nic nowego na scenę retro handheldów, to sam w sobie jest przyzwoitym handheldem inspirowanym SNES/GameBoy, z obsługą wielu klasycznych i bardziej nowoczesnych systemów gier.

Overall
4.6
Sending
User Review
0 (0 votes)

Pros

  • Ładny design i wybór kolorów
  • Przyzwoita cena w stosunku do wydajności
  • Obsługuje wiele systemów, jeśli tworzysz własną konfigurację
  • Wyjście HDMI

Cons

  • Nieco szorstki przycisk w porównaniu do Miyoo Mini Plus+
  • Nie wnosi nic nowego do handheldów

Minęło trochę czasu, odkąd mieliśmy do zrecenzowania handhelda do gier retro! W naszej recenzji Anbernic RG353PS przyjrzymy się tej inspirowanej SNES i GameBoy konstrukcji i dowiemy się, czy warto ją kupić, czy nie.

Recenzja wideo Anbernic RG353PS

Recenzja wideo Anbernic RG353PS

Rozpakowywanie Anbernic RG353PS

Naszą recenzję Anbernic RG353PS rozpoczynamy od rozpakowania. Najpierw mamy samą przenośną konsolę do gier retro RG353PS, której przyjrzymy się bliżej wkrótce.

Recenzja Anbernic RG353PS - po rozpakowaniu
Recenzja Anbernic RG353PS – po rozpakowaniu

Pod spodem znajduje się instrukcja obsługi w języku chińskim i angielskim. Następnie mamy osłonę ekranu i chusteczki do jej nakładania. I wreszcie, wewnątrz kartonowego pudełka znajduje się kabel USB do ładowania.

Recenzja Anbernic RG353PS - Unboxing
Recenzja Anbernic RG353PS – Unboxing

Przegląd Anbernic RG353PS

W ramach naszej recenzji Anbernic RG353PS dokonujemy przeglądu funkcji. Klasyczny handheld do gier jest dostępny w trzech kolorach: szarym, przezroczystym białym i przezroczystym fioletowym. Konstrukcja jest inspirowana klasycznym kontrolerem SNES z nutą GameBoya w obszarze wyświetlacza.

Recenzja Anbernic RG353PS - kolory
Recenzja Anbernic RG353PS – kolory

Mierzy około 2,9 x 3,1 x 0,78 cala (7,4 x 8,1 x 2,0 cm) i waży 213 g. Wyświetlacz to 3,5-calowy IPS o rozdzielczości 640×480. Jest on taki sam jak w poprzednich modelach i jest dobrej jakości.

Do dyspozycji masz zwykłe przyciski do gier i dwa drążki analogowe. Przycisk funkcyjny znajduje się po lewej stronie, a przycisk zasilania po prawej stronie na środku, oba są łatwo dostępne.

Wzdłuż górnej części znajduje się port USB typu C dla urządzeń peryferyjnych, przycisk resetowania i port HDMI do wyjścia na telewizor lub monitor, który pokażemy później. Jest też przełącznik głośności i drugi port USB typu C, który służy do ładowania.

Recenzja Anbernic RG353PS - Top
Recenzja Anbernic RG353PS – Top

Na spodzie znajdują się dwa sloty na karty micro SD, z których pierwszy służy do obsługi systemu operacyjnego Linux, a drugi do przechowywania gier. Pomiędzy nimi znajduje się port słuchawkowy 3,5 mm.

Recenzja Anbernic RG353PS - Spód
Recenzja Anbernic RG353PS – Spód

Z tyłu przenośnej konsoli do gier retro znajdują się dwa teksturowane obszary zapewniające pewny chwyt. Ogólnie rzecz biorąc, RG353PS jest bardzo wygodny w trzymaniu. Jest większy niż kontroler SNES, ale zawsze uważałem, że są one trochę małe, bardziej przypomina rozmiar kontrolera innej firmy, który zapewnia więcej miejsca na dłonie. Przyciski ABXY okazały się nieco szorstkie w porównaniu do przycisków Miyoo Mini Plus+, ale to drobnostka.

Specyfikacja techniczna Anbernic RG353PS

WYŚWIETLACZ3,5-calowy ekran IPS o pełnym kącie widzenia, zerowa odległość OCA fullfit, 640*480
CPURK3566 Czterordzeniowy 64-bitowy Cortex-A55, częstotliwość główna do 1,8 GHz
RAM1 GB LPDDR4
PRZECHOWYWANIEKarta Micro SD 16 GB – gniazdo 1 dla systemu operacyjnego Linux
Karta Micro SD o pojemności do 512 GB – gniazdo 2 do przechowywania danych (brak w zestawie)
KOMUNIKACJA2.4/5G WIFI 802.11a/b/g/n/ac,
Bluetooth 4.2
OSLinux
BATERIA3 500 mAh litowo-polimerowy.
Trwałość do 6 godzin w zależności od użytkowania.
WYMIARY2,9 x 3,1 x 0,78 cala (7,4 x 8,1 x 2,0 cm)
WAGA213g
Specyfikacja techniczna Anbernic RG353PS

Przegląd systemu operacyjnego Anbernic RG353PS

Kontynuujemy naszą recenzję Anbernic RG353PS z krótkim spojrzeniem na system operacyjny Linux i jego funkcje. Wykorzystuje interfejs w stylu EmuELEC, który jest bardzo łatwy w użyciu i responsywny. BTW: Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dodać gry na kartę micro SD, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku w Bazie wiedzy DroiX.

Z menu głównego można nacisnąć przycisk START, aby uzyskać dostęp do wielu ustawień, w tym konfiguracji Wi-Fi, skrobania gier i motywów.

Ustawienia systemu operacyjnego Anbernic RG353PS
Ustawienia systemu operacyjnego Anbernic RG353PS

Gdy gry znajdą się na karcie micro SD, pojawią się na odpowiednich konsolach, po których można nawigować za pomocą przycisków Left i Right. Naciśnij przycisk A, aby przejść do listy gier, a następnie przyciski w górę i w dół lub przyciski naramienne, aby pominąć stronę. Następnie wystarczy nacisnąć przycisk A, aby uruchomić emulator i załadować grę.

Podczas gry można nacisnąć przycisk funkcyjny, aby wyświetlić menu RetroArch. Możesz także uruchomić grę Netplay na kompatybilnych rdzeniach systemowych. W tym celu należy korzystać z tej samej pamięci ROM i emulatora. Z tego miejsca można zapisywać i wczytywać stany zapisu, robić zrzuty ekranu, ponownie uruchamiać lub wychodzić z gry, a także korzystać z wielu innych opcji.

Wyjście HDMI Anbernic RG353PS
Wyjście HDMI Anbernic RG353PS

Oprócz tego, że jest to mobilny handheld do gier, RG353PS obsługuje wyjście HDMI za pośrednictwem kabla Mini HDMI do HDMI. Wyświetla obraz w rozdzielczości 720P i wygląda stosunkowo wyraźnie nawet na monitorze 4K. Nie ma zauważalnego opóźnienia między wejściem a wyświetlaniem na ekranie, więc wszystko jest w porządku.

System operacyjny i menu działają świetnie. Podoba nam się, że pokazuje tylko systemy, dla których zainstalowałeś gry, więc nie musisz przeglądać mnóstwa pustych. Jest łatwy w użyciu i ma wystarczająco dużo zaawansowanych opcji, aby zadowolić majsterkowiczów.

Testowanie emulatora

W następnej części naszej recenzji Anbernic RG353PS przyjrzymy się niektórym emulatorom. Prawdopodobnie wszyscy znamy już wydajność procesora RK3566. Ale jeśli jesteś nowicjuszem, możesz zasadniczo emulować do ery PS1 i Dreamcast z niektórymi grami PSP jako bonusem.

Większość osób z doładowanymi kartami otrzyma około kilkunastu systemów. Są one najbardziej popularne, ale poświęcając trochę czasu na ich stworzenie, można uzyskać dostęp do wielu innych. Pomyślałem, że dobrze byłoby sprawdzić kilka mniej znanych, a także kilka popularnych.

Intellivision – BeamRider

BeamRider na emulatorze Intellivision
BeamRider na emulatorze Intellivision

Intellivision była pierwszą konsolą, na której grałem, gdy miałem około 5 lub 6 lat. Jest tu kilka klasyków, takich jak BeamRider, Burger Time i Dungeons & Dragons, by wymienić tylko kilka.

Colecovision – Montezumers Revenge

Montezuma's Revenge na emulatorze Colecovision
Montezuma’s Revenge na emulatorze Colecovision

Na Colecovision było kilka świetnych gier. Pamiętam, jak grałem w wiele z nich w domu kolegi ze szkoły. Pojawiło się wiele portów gier arcade, takich jak Frogger i Galaxians, ale także sporo gier na wyłączność.

Vectrex – Pole Position

Wrażenia z gry na Vectrexie nie są tak fajne, jak granie na nim w prawdziwym życiu, ale ten oryginalny sprzęt jest teraz dość drogi, więc wielu niestety nie będzie miało takiej okazji. Te handheldy są łatwe do grania w Vectrex i znowu jest na nich kilka bardzo grywalnych gier, których normalnie nigdy byś nie spróbował.

Amstrad CPC 464 – Rick Dangerous

Rick Dangerous na emulatorze Amstrad CPC
Rick Dangerous na emulatorze Amstrad CPC

Amstrad CPC 464 był moim pierwszym domowym komputerem w latach 80-tych. Jest też lepszy od C64 i Speccy i moje słowo jest ostateczne 🙂 Gry z obsługą joysticka powinny generalnie działać od razu, bez konieczności przywoływania klawiatury. Na tym komputerze jest kilka niesamowitych gier i zdecydowanie powinieneś je sprawdzić.

Amstrad GX4000 – Pang

OK, przyznam, że Amstrad GX4000 był kiepski, ale było na niego kilka dobrych gier, jak na przykład Pang. Zauważyłem kilka usterek w niektórych grach, ale to bardziej kwestia kompatybilności z emulacją niż klasycznego sprzętu przenośnego.

Spectrum – Head Over Heels

Speccy jest trochę jak emulatory Amstrad, w których gry obsługujące joysticki wymagają mniej wysiłku, aby działały. Nie martw się o kolory, oryginalny sprzęt to robił i dlatego Amstrad CPC jest lepszy 🙂 Poważnie jednak, podobnie jak Amstrad, jest kilka świetnych klasyków do sprawdzenia, jeśli nigdy tego nie robiłeś.

3DO – Road Rash

3DO ma kilka przyzwoitych gier, ale często są one pomijane. Wypróbowałem na nim kilka gier i są one zdecydowanie grywalne. Niektóre miały pewne problemy z dźwiękiem, zazwyczaj z muzyką i najprawdopodobniej z powodu przeskakiwania klatek.

Pico-8 – Galaxians

Galaxian na symulatorze PICO-8
Galaxian na symulatorze PICO-8

Pico-8 nie jest konsolą retro, lecz konsolą fantasy, która nigdy nie powstała. Opiera się na szeregu specyfikacji technicznych, które zostały znormalizowane, a gry są tworzone tak, aby działały na tych specyfikacjach. Na ten system można znaleźć zarówno remaki, jak i setki oryginalnych gier. Zdecydowanie warto je sprawdzić.

Mega Drive – Decap Attack

Przejdźmy do bardziej znanych konsol na tej przenośnej konsoli do gier retro, zaczynając od Mega Drive. Jak można się spodziewać, wszystkie gry działają świetnie i nie powinno być żadnych problemów. To samo dotyczy Mega CD i 32X.

SEGA Saturn – Galactic Attack

Rodzeństwo Mega Drive, Saturn, ogólnie działa bardzo dobrze. W grach mogą występować spadki liczby klatek na sekundę, ale zazwyczaj są to spadki, które można znaleźć na oryginalnym sprzęcie. Wypróbowałem kilka gier, w tym Daytona i Galactic Attack i wszystkie działały świetnie.

Dreamcast – GigaWing 2

Gigawing 2 na emulatorze Dreamcast
Gigawing 2 na emulatorze Dreamcast

A ostatnia konsola SEGA ogólnie działa bardzo dobrze. Wypróbowaliśmy typowe gry, takie jak Sonic Adventure 2 i nie mieliśmy żadnych problemów z wydajnością. Zdarzyło nam się, że jedna lub dwie gry się nie załadowały, ale mógł to być problem z obrazem dysku lub emulatorem, a nie ze sprzętem.

GBA – V-Rally 3

Nie powinno być żadnych problemów z wydajnością emulacji GBA. Wypróbowaliśmy kilka różnych gatunków gier i nie mieliśmy żadnych problemów z kompatybilnością lub wydajnością. Wszystko działało świetnie, a gry wyglądały na tym wyświetlaczu doskonale.

PS1 – Crash Bandicoot Warped

Crash Bandicoot Warped na emulatorze PS1
Crash Bandicoot Warped na emulatorze PS1

PlayStation 1 ogólnie działa bardzo dobrze. W przypadku zdecydowanej większości gier nie będzie żadnych problemów, jedna lub dwie mogą mieć pewne problemy z kompatybilnością lub wydajnością ze względu na emulator, a nie sprzęt. Gry działają z dużą prędkością i wyglądają świetnie na monitorze Abernic RG353PS.

PSP – Tekken 6

Tekken 6 na emulatorze PSP
Tekken 6 na emulatorze PSP

Naszą ulubioną grą na PSP jest oczywiście God Of War. Na domyślnych ustawieniach uzyskiwaliśmy około 22 klatek na sekundę, ale po kilku poprawkach można uzyskać do 30 FPS, co jest grywalne. Inne gry, takie jak Tekken 6, działają lepiej, więc sukces może się różnić.

Przemyślenia końcowe

Podsumowujemy naszą recenzję Anbernic RG353PS naszymi przemyśleniami na temat tego urządzenia przenośnego. Klasyczny handheld do gier RG353PS nie robi nic nowego pod względem sprzętu lub funkcji, wszystko to zostało zrobione wcześniej w taki czy inny sposób. Ale skoro recenzujemy na podstawie własnego produktu, to RG353PS jest przyzwoitym handheldem.

Legenda Mistycznego Ninja
Legenda Mistycznego Ninja

Jeśli kupisz go w innym miejscu z preinstalowanym oprogramowaniem, otrzymasz połowę produktu. Brakuje ci dość dużej liczby systemów, o których w przeciwnym razie nie wiedziałbyś, że są już dostępne na klasycznym handheldie do gier Anbernic RG353PS. Szczerze mówiąc, istnieją wszystkie konsole i komputery wymienione wcześniej, a także Commodore 64, Amiga, różne systemy Atari, Channel-F, MSX, Odyssey 2, PC98 i X6800, by wymienić tylko kilka. Wykorzystaj w pełni możliwości swojego handhelda i nie polegaj na tandetnych, wstępnie załadowanych konfiguracjach. Bardzo łatwo jest stworzyć własną, pobrać pakiet romów i skopiować go do folderu na karcie Micro SD. Nie zapomnij, że DroiX ma tutaj przewodnik krok po kroku.

Wracając do recenzji Anberic RG353PS, podoba nam się design tego handhelda, który wygląda jak mieszanka SNES i GameBoy. Jest wygodny w użyciu, choć wykończenie przycisków jest nieco szorstkie w porównaniu do Miyoo Mini Plus+, którego ostatnio często używałem. Jeśli zdecydujesz się na preinstalowany system, jest ich przyzwoita liczba, ale poświęć trochę czasu, aby zrobić to samemu i mieć podwójne doświadczenie.

Choplifter
Choplifter

Nie mamy żadnych zastrzeżeń do samego urządzenia. Nie ma w nim nic złego pod względem projektu, użyteczności czy wydajności. Nie wnosi nic nowego na scenę handheldów, jeśli masz jeden, masz je wszystkie. Dla początkujących użytkowników handheldów, Anbernic RG353PS to klasyczny handheld do gier.

Możesz dowiedzieć się więcej i kupić RG353PS tutaj. Użyj kodu rabatowego RG353PS5OFF, aby uzyskać 5% zniżki. Należy pamiętać, że kod może wygasnąć po miesiącu i nie można go użyć z innymi kodami ani podczas wyprzedaży w sklepie. A jeśli to odpowiada Twoim wymaganiom, przejrzyj naszą pełną ofertę handheldów do gier retro tutaj.

Na tym kończy się nasza recenzja Anbernic RG353PS. Mamy nadzieję, że okazał się on przydatny. Co sądzisz o tym urządzeniu przenośnym? Czy są to te same specyfikacje, inny design, czy godny dodatek do kolekcji?

Email

Bringer of videos, text and images! AKA the social media guy at DroiX. Massive retro gaming fan and collector, with a far too large collection of consoles and computers from 1970's to modern.