Recenzia Miyoo Mini Plus+
-
Design
-
Build Quality
-
Display
-
Performance
-
Features
-
Software
Zhrnutie
Miyoo Mini Plus+ je dôstojnou aktualizáciou pôvodného modelu retro herného handheldu. Plný potenciál sa však odomkne vďaka vynikajúcemu vlastnému firmvéru, ktorý je preň k dispozícii.
Celkovo
4.3Recenzia používateľa
( vote)Klady
- Úžasná cena
- O niečo väčší ako pôvodný model a pohodlnejší na používanie
- Základný firmvér je základný, ale použiteľný
- Vlastný firmvér ho premení na úžasný retro vreckový počítač
Nevýhody
- Niektoré hry sa nespustia na plnú rýchlosť, ale väčšina áno.
- Môže byť ťažké zohnať kvôli obmedzenej výrobe
Lepšie neskoro ako nikdy, naša recenzia Miyoo Mini Plus+ je založená na najnovšom modeli, ktorý predávame bez odpojenia displejov od puzdra 🙂
Miyoo Mini Plus+ Review Video
Predtým, ako začneme, by som sa chcel v krátkosti poďakovať všetkým 10 000 predplatiteľom, ktorých sme nedávno dosiahli. Vážime si vašu podporu a spätnú väzbu! Ďakujeme, že ste si nás predplatili, a ak ste tak neurobili, viete, čo máte robiť!
Rozbalenie Miyoo Mini Plus+
Recenziu Miyoo Mini Plus začíname rozbalením. Najprv tu máme používateľskú príručku, ktorá je v čínštine a angličtine. Nájdete v nej všetko, čo potrebujete na uvedenie do prevádzky.
Ďalej tu máme samotnú old-schoolovú hernú konzolu Miyoo Mini Plus+, ktorú si o chvíľu ukážeme podrobnejšie. Už teraz je v nej nainštalovaná 64GB Micro SD karta. Pod ňou sa nachádza ochranný kryt obrazovky a niekoľko obrúskov pre prípad jeho aplikácie.
Na nabíjanie zariadenia Miyoo Mini Plus je k dispozícii kábel USB typu C. A v neposlednom rade je tu čítačka kariet Micro SD.
Prehľad Miyoo Mini Plus
V rámci našej recenzie Miyoo Mini Plus+ chceme porovnať nový model s pôvodným modelom Miyoo Mini a jeho podobným konkurentom RG35XX.
Miyoo Mini Plus+ má rozmery 4,25 x 3,07 x 0,8 palca (10,8 x 7,8 x 2,2 cm) a váži 165 g. Je väčší ako Miyoo Mini a o niečo menší ako Anbernic RG35XX. Je k dispozícii v štyroch farbách: sivej, bielej, priehľadnej čiernej a priehľadnej fialovej.
Displej IPS má veľkosť 3,5 palca a rozlíšenie 640×480, rovnako ako RG35XX. Oba displeje sú slušnej kvality, na fotoaparáte je to ťažko vidieť, ale Miyoo je pri predvolených nastaveniach trochu tmavší. V nastaveniach si môžete upraviť hodnoty Lumination, Hue, Saturation a Contrast, aby ste dosiahli lepšie výsledky.
Na prednej strane sú štandardné herné tlačidlá, ktoré reagujú rýchlo a ich používanie je pomerne pohodlné. V strede je tlačidlo Menu, ktoré môžete používať pri hraní na emulátoroch.
Na spodnej strane emulátora retro vreckového počítača sa nachádza konektor na slúchadlá, slot na kartu Micro SD a nabíjací port USB typu C. Na ľavej strane sa nachádzajú tlačidlá na zvýšenie a zníženie hlasitosti. A na hornej strane je tlačidlo napájania.
Zadná strana má štyri ďalšie tlačidlá, ktoré sa dizajnovo mierne líšia od pôvodných. Vnútorné gombíky sú mierne vyvýšené nad vonkajšími gombíkmi. Vďaka tomu je ich stláčanie oveľa pohodlnejšie, ako aj to, že pri stláčaní vnútorných tlačidiel nedôjde k náhodnému stlačeniu vonkajších.
Celkovo sa Miyoo Mini Plus+ drží pohodlne, ale vďaka väčšej dĺžke sa RG35XX pri hraní drží o niečo ľahšie. Obe sú však rozhodne pohodlnejšie ako pôvodný model Miyoo Mini.
Technické špecifikácie Miyoo Mini Plus+
CPU | Dvojjadrový procesor ARM Cortex-A7 s frekvenciou do 1,2 GHz |
RAM | 128 MB |
SKLADOVANIE | Dodáva sa 64GB karta Micro SD. Podporuje až 128 GB |
WIFI | Wi-Fi 5 |
BATÉRIA | 3000 mAh Li-polymér, ktorý vydrží až 8 hodín v závislosti od používania |
V rámci našej recenzie Miyoo Mini Plus+ sme ho opäť porovnali s modelom RG35XX. Ich špecifikácie sú z hľadiska výkonu približne rovnaké, hoci RG35XX má dvojnásobnú pamäť RAM, ako aj dva sloty na karty micro SD s kapacitou až 512 GB. Za zmienku stojí aj to, že RG35XX má port HDMI na výstup na televízor alebo monitor, čo Miyoo Mini Plus+ bohužiaľ chýba.
Miyoo Mini Plus+ má batériu s kapacitou 3000 mAh, ktorá vám v závislosti od emulovaného systému vystačí až na osem hodín hrania. RG35XX má nižšiu mAh a v závislosti od používania vydrží až približne 5 hodín.
Prehľad používateľského rozhrania a operačného systému Miyoo Mini Plus+
Ponuka aplikácie Miyoo Mini Plus je pomerne jednoduchá, ale rozhodne použiteľná. K dispozícii máte niekoľko možností menu, ktoré môžete prechádzať pomocou D-Padu. Herná ponuka zobrazí niekoľko systémov, na ktorých môžete hrať, stačí si vybrať jeden z nich a prezerať si nainštalované hry. Ak sú pre danú hru k dispozícii nejaké snímky obrazovky, zobrazia sa na pravej strane. Potom jednoducho zvýraznite hru a tá sa načíta. Všetko je veľmi jednoduché!
Počas hry môžete stlačením tlačidla menu zobraziť niektoré možnosti. Tu môžete vytvárať stavy uloženia a neskôr pokračovať presne tam, kde ste skončili. Ak chcete vykonať nejaké zmeny, v natívnej ponuke sa zobrazí ponuka RetroArch. Funkcia Netplay vytvorí online hru s ostatnými hráčmi Miyoo Mini Plus. Aby to fungovalo, musíte používať rovnaký emulátor a súbor ROM.
Možnosť ponuky RetroArch poskytuje prístup k podporovaným systémom v aplikácii RetroArch. Tu máte k dispozícii prenosnú hernú konzolu s Game & Watch a konzoly vrátane Atari Lynx, NeoGeo CD a ďalšie. Osobne by mi nevadilo, keby sa menu Hry a RetroArch kvôli jednoduchosti spojili do jedného.
Celkovo sú menu a funkcie dostatočne dobré pre retro herný handheld v tejto cenovej kategórii. Má krajšiu prezentáciu ako RG353XX, ktorý v porovnaní s ním vyzerá veľmi jednoducho. Ako však vieme, vlastný firmvér mení pravidlá hry a na ten sa pozrieme neskôr v tejto recenzii Miyoo Mini Plus+.
Emulácia a výkon
V recenzii Miyoo Mini Plus+ pokračujeme pohľadom na priložené emulátory a ich výkon. Predvolený firmvér obsahuje slušný počet systémov od skorých Arcade až po PlayStation 1, čo je približne miesto, kde prenosná herná konzola Miyoo Mini Plus+ narazí na hranicu výkonu. Zahrnuté sú všetky obvyklé podozrivé systémy: SEGA Master System, Mega Drive, NeoGeo, PCE Engine a WonderSwan a ďalšie.
Výkonnosť všetkých systémov je celkovo veľmi dobrá. Niektoré hry pre SNES s vlastnými čipmi, ako napríklad Star Fox, však bežia príliš pomaly a v niektorých hrách pre PlayStation 1 sa prejavia problémy s výkonom. Tiež som videl niekoľko arkádových hier, ktoré bežali pomaly. Stojí za zmienku, že RG35XX spúšťa tieto hry o niečo rýchlejšie a je to viditeľné najmä pri hre Star Fox, kde zvuk takmer vôbec nepraská a neskáče.
Ale to už sme pri hnidopišstve, väčšinou Miyoo Mini Plus+ spustí väčšinu hier v pohode.
Vlastný firmvér
Vlastný firmvér môže inak pomerne štandardný retro handheld povýšiť na špičkovú úroveň. A bol to práve custom firmvér, ktorý možno urobil z Miyoo Mini taký úžasný handheld, ktorý bol mojím najobľúbenejším z roku 2022, kým nebol vydaný RG35XX.
Operačný systém Onion OS je jednoducho povedané povinnou výbavou, ak si kupujete Miyoo Mini +. Je potrebné ho trochu nastaviť, pozrite si tento skvelý sprievodca Miyoo Mini Plus. Po nastavení však premení Miyoo Mini na vynikajúci vreckový počítač.
Systém ponuky vyzerá podobne ako pôvodný, ale je zjednodušený a obsahuje len jednu možnosť pre emulátory a druhú pre zahrnuté aplikácie.
Otvorením ponuky Hry získate prístup ku všetkým emulátorom, medzi ktorými je mnoho ďalších, ktoré sa nenachádzajú v základnom firmvéri, vrátane Amigy, CPC, klasických konzol Atari, Commodore, NeoGeo CD, SEGA 32X a CD, Vectrex a dokonca aj Speccy. Už len toto stojí za námahu pri nastavovaní Onion OS, pretože poskytuje prístup k niektorým skvelým klasickým konzolám a hrám.
Ďalšie systémy však nie sú všetko, čo tento operačný systém prináša. Game Switcher je jednoduchý nápad, ktorý je však dokonale zrealizovaný. Ťuknutím na tlačidlo ponuky sa dostanete do prehľadávaného zoznamu predtým hraných hier a ťuknutím na tlačidlo A takmer okamžite prejdete presne tam, kde ste v hre skončili. V jednej chvíli môžete hrať Metal Slug 2 na Neo Geo a v ďalšej chvíli ho môžete hrať na Neo Geo Pocket presne tam, kde ste naposledy skončili.
Medzi emulátorom a načítaním stavu uloženia môže byť krátke oneskorenie, ale je to takmer ako pri multitaskingu a prepínaní medzi emulátormi v systéme Windows.
K dispozícii sú aj ďalšie funkcie, ako napríklad zaznamenávanie dĺžky hrania hry a celkového času hrania na samotnom handhelde, čo je príjemné. Tlačidlo menu možno použiť v kombinácii s ďalšími tlačidlami na zobrazenie snímkovej frekvencie, uloženia a načítania stavov uloženia a ďalších funkcií.
V ponuke Aplikácie sa zobrazia nainštalované aplikácie, medzi ktoré patria napríklad menič tém, rozšírené menu, čítačky elektronických kníh a PDF, prieskumník súborov, server FTP, prehrávače médií a ďalšie. Aj keď nemusíte potrebovať všetky, môžete si vybrať, čo sa má nainštalovať v úvodnom nastavení, je to tam, ak to budete potrebovať. Niečo, čo pôvodnému firmvéru chýba.
Operačný systém Onion OS je v čase tvorby tohto videa v beta verzii pre Miyoo Mini Plus+, ale funguje veľmi dobre. Dôrazne odporúčame, aby ste si ho nainštalovali, na pôvodný firmvér sa už nikdy nepozriete. Užitočný návod na inštaláciu Miyoo Mini Plus.
Záverečné myšlienky
Našu recenziu Miyoo Mini Plus+ uzatvárame záverečnými myšlienkami o tomto retro hernom handhelde. Miyoo Mini Plus+ sa skutočne dosť vezie na popularite pôvodného handheldu, takže nie je prekvapením, že Plus je masovo obľúbený. Je súčasťou tohto strachu aj to, že sa nedá kúpiť kvôli obmedzenému počtu kusov, čím trpel aj originál?
Myslím, že to prispieva k popularite Miyoo Mini, ale cena a jednoduchosť k tomu prispievajú asi najviac. Akciová verzia Miyoo Mini Plus+ je jednoduchý handheld, bez efektných menu a so slušnou ponukou emulátorov, na ktorých si môžete zahrať mnoho hier. Handheld zostáva veľmi dobre prenosný a má slušnú výdrž batérie. Čo sa vám za túto cenu nemá páčiť?
Miyoo Mini Plus+ alebo Anbernic RG35XX?
V porovnaní s modelom RG35XX má niekoľko výhod a nevýhod. Aspoň mne sa RG35XX držal o niečo pohodlnejšie, pretože mal o niečo väčšiu dĺžku, ktorá umožňovala lepšie uchopenie. Čo sa týka akciového menu a operačného systému, Miyoo tu jednoznačne vyhráva, aj keď sú oba pomerne základné, na Miyoo vyzerajú oveľa krajšie.
Celkovo je RG35XX výkonnejší ako Miyoo Mini Plus+. Videli sme, že niekoľko hier malo na zariadení Miyoo problémy, zatiaľ čo na zariadení RG35XX bežali dobre. Pri väčšine hier na základnom firmvéri to nie je veľký problém, ale pri používaní vlastného firmvéru sa to oplatí zaznamenať. Na modeli RG35XX a jeho vlastnom firmvéri Garlic OS určite uvidíte lepší výkon.
To však neznamená, že Miyoo Mini Plus nestojí za kúpu. Myslím si, že od pôvodného handheldu trochu stratil svoje čaro. Aspoň pre mňa by som ho mohol brať alebo nebrať a celkom spokojne zostať pri oveľa ľahšie kúpiteľnom RG35XX s Garlic OS ako alternatíve. Ale Miyoo Mini Plus+ s Onion OS je vynikajúci a už len pre tento zážitok sa oplatí zaobstarať si Miyoo Mini Plus+!
Viac informácií o zariadení MIyoo Mini Plus+ a jeho kúpe nájdete tu.
Ďakujeme, že ste si prečítali našu recenziu Miyoo Mini Plus+, dúfame, že bola pre vás užitočná. Dajte nám vedieť, čo si myslíte o tomto retro vreckovom počítači v komentároch.