ONEXPLAYER X1 Recenzia
-
Design
-
Build Quality
-
Display
-
Performance
-
Features
Zhrnutie
ONEXPLAYER X1 je všestranný herný vreckový počítač 3 v 1, tablet a notebook so špičkovým výkonom.
Celkovo
4.5Recenzia používateľa
( votes)Klady
- Vysokovýkonné procesory
- Univerzálny formát 3 v 1
- Veľký 10,95″ displej
- Komplexné možnosti pripojenia vrátane OcuLink
- Dobrá výdrž batérie
Nevýhody
- Nie tak rýchly ako konkurenčné vreckové počítače AMD Ryzen na hranie hier
ONEXPLAYER X1 je označovaný ako prenosný počítač 3 v 1; tablet, prenosný počítač a prenosný herný počítač s odnímateľnými ovládačmi. V našej recenzii ONEXPLAYER X1 sa pozrieme na model s procesorom Intel Ultra 7 a zistíme, aké je jeho porovnanie s kolegami s procesorom AMD Ryzen, ako aj s grafickým procesorom ONEXGPU.
Recenzia videa ONEXPLAYER X1
Rozbalenie zariadenia ONEXPLAYER X1
Recenziu zariadenia ONEXPLAYER X1 začíname rozbalením. Ako prvú sme z krabice vytiahli používateľskú príručku, ktorá je v čínštine a angličtine. Ďalej tu máme samotný prenosný herný počítač ONEXPLAYER X1, ktorý si za chvíľu ukážeme podrobnejšie.
V krabici sa nachádza nabíjačka a kábel USB. Priložíme správny adaptér do zásuvky pre vašu krajinu.
Mobilný herný počítač ONEXPLAYER X1 má samostatne zakúpené ovládače, ktoré sa pripájajú na každú stranu počítača X1. V čase recenzovania bohužiaľ neboli k dispozícii, ale keď sa nám dostanú do rúk, vyskúšame ich v samostatnom videu.
Samostatne je k dispozícii aj prenosná klávesnica, ktorá premení X1 na prenosný počítač.
Prehľad zariadenia ONEXPLAYER X1
Pokračujeme v našej recenzii zariadenia ONEXPLAYER X1 s prehľadom jeho funkcií a príslušenstva. ONEXPLAYER X1 má rozmery približne 9,9 x 6,4 x 0,52 palca a váži približne 789 g bez ovládačov.
10,95″ displej je dotykový displej LTPS a podporuje rozlíšenie až 2560 × 1600, pomer strán 16:10 pri obnovovacej frekvencii 120 Hz. Hneď nad displejom sa nachádza kamera s umelou inteligenciou, ktorá podporuje rozpoznávanie tváre pre Windows Hello.
Na ľavej strane máme dva porty USB 4 na pripojenie napájania a vysokorýchlostných periférií. Nižšie sa nachádza odnímateľný kryt, ktorý odhaľuje konektor pre ľavú stranu radiča.
Na pravej strane sa nachádza port USB 3.2 a slot na kartu micro SD a ďalší kryt na pravej strane ovládača.
Na hornej strane zľava doprava sa nachádza tlačidlo napájania so snímačom odtlačkov prstov, za ktorým nasledujú tlačidlá hlasitosti. Je tu ďalší kryt, ktorý odhaľuje 3,5 mm audio port a port Oculink na pripojenie externého eGPU. A je tu tlačidlo, ktoré vyvolá prekrytie a softvér ONEXPLAYER.
Spodná časť má konštrukciu pogo pin s magnetmi, ktoré môžete použiť na pripojenie a upevnenie klávesnice.Súčasťou balenia je zadný kryt, ktorý pomáha chrániť pred poškriabaním a má aj zabudovaný stojan, ak ho chcete umiestniť napríklad na pracovný stôl.
Prenosná klávesnica, ktorá je k dispozícii samostatne, sa pripája na spodnú stranu X1. Po jej pripevnení sa náhodne neuvoľní. Ich klávesy majú príjemnú veľkosť a veľmi nízky profil, takže sa na nich píše rýchlo a ľahko. S používaním klávesnice som nemal žiadny problém, okrem počiatočného zvykania si na novú klávesnicu. Po krátkej chvíli používania som zistil, že klávesy sa stláčajú ľahko a intuitívne. Jedinou menšou nepríjemnosťou bolo, že klávesnica nemá žiadne magnety, ktoré by ju udržiavali zatvorenú, keď sa nepoužíva.
Technické špecifikácie zariadenia ONEXPLAYER X1
V ďalšej časti našej recenzie ONEXPLAYER X1 sa bližšie pozrieme na špecifikácie a otestujeme výdrž batérie, hlučnosť ventilátorov a teploty.
ULTRA 7 | ULTRA 5 | |
CPU | Intel Core Ultra 7 155H | Intel Core Ultra 5 125H |
KORPUSY/PRIEDUCHY | 16 jadier, 22 vlákien | 14 jadier, 18 vlákien |
GPU | Grafika Intel Arc @ 2,25 GHz | Grafika Intel Arc @ 2,2 GHz |
RAM | 32GB/64GB LPDDR5x 7467MHz | 16 GB LPDDR5x 7467 MHz |
SKLADOVANIE | 1TB/2TB PCIe 4 m.2 SSD | 1 TB PCIe 4 m.2 SSD |
Oba modely majú tieto spoločné špecifikácie:
DISPLAY | 10,95″ 10-bodový dotykový displej LTPS, rozlíšenie 2560 × 1600, obnovovacia frekvencia 120 Hz, jas 540 nitov, 138 % SRGB |
KOMUNIKÁCIA | Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2 |
BATÉRIA | 65,02Wh 16890mAh batéria |
KAMERA | Kamera s umelou inteligenciou s funkciou odomykania pomocou rozpoznávania tváre pre Windows Hello |
V/V | 2x USB 4 1x USB-A 3.2 1x OcuLink 1x čítačka kariet Micro SD 1x 3,5 mm audio |
VEĽKOSŤ | 9,9 x 6,4 x 0,5 palca (25,2 x 16,3 x 1,3 cm) |
WEIGHT | 789g |
Všetko poháňa 65,02Wh 16890mAh batéria. V našich testoch sme pri spustení viacjadrového benchmarku Cinebench v slučke dosiahli 1 hodinu a 50 minút. V porovnaní s vreckovými počítačmi AMD veľmi dobré!
V našich testoch hlučnosti ventilátorov a teploty pri spustení aplikácie Cinebench sme dosiahli najvyššiu hlučnosť ventilátorov 61 db a najvyššiu teplotu 59 °C.
Porovnávacie testy systému
V rámci našej recenzie ONEXPLAYER X1 budeme porovnávať výsledky s inými zariadeniami vrátane GPD WIN Mini, GPD WIN MAX 2 a AYANEO Slide.
PCMARK
Naším prvým testom je PCMark, ktorý vykonáva sériu testov pri rôznych spôsoboch používania, ako je prehliadanie webu, videokonferencie, práca s veľkými kancelárskymi dokumentmi a vykresľovanie obrázkov.
Získali sme skóre 6 079, čo je celkovo celkom dobré skóre, ktoré prekonali len modely ROG Ally a GPD WIN 4. Ostatné zariadenia majú citeľný nižší rozdiel vo výkone.
Cinebench
Benchmark Cinebench testuje výkon jedného a viacerých jadier procesora.
Získali sme skóre 1 766 a 11 275 pre výkon jedného a viacerých jadier. ONEXPLAYER X1 je tesne na prvom mieste za výkon jedného jadra, ROG Ally je na druhom mieste. Pri viacjadrovom výkone však vidíme otočenie tabuliek s 2. miestom od konca vo výkone.
3DMark
V prípade 3D Marku používame obvyklé benchmarky Time Spy, Night Raid a Fire Strike.
X1 vedie v benchmarkoch Time Spy s 3 790 bodmi. Vidíme, že 7-tisícové zariadenia AMD tu zaostávajú približne o niekoľko stoviek bodov. V testoch Night Raid a Fire Strike však vidíme, že X1 v oboch výsledkoch zaostáva.
Herné benchmarky
A recenziu ONEXPLAYER X1 by sme nemohli urobiť bez herných benchmarkov.
Forza Horizon 5
Hru Forza Horizon 5 spúšťame s nastavením veľmi nízkej úrovne grafiky. Z predchádzajúcich testov vieme, že procesory AMD v tejto hre vo všeobecnosti prekonávajú procesory Intel. Vidíme, že tento model pokračuje, pričom X1 zaostáva vo všetkých benchmarkoch. Hoci sa pri 720P 15 W a viac dostávame nad 60 FPS, vidíme, že modely AMD majú výrazne vyššie skóre.
Shadow of the Tomb Raider
V našich porovnávacích testoch hry Shadow of the Tomb Raider sme používali najnižšie grafické nastavenia. Medzi zariadeniami založenými na procesore Intel X1 a AMD vidíme vo všeobecnosti tesnejší rozdiel ako predtým, ale náskok opäť patrí spoločnosti AMD. Dokonca aj Steam Deck dosahoval lepšie výsledky ako X1.
Street Fighter VI
V našom benchmarku Street Fighter VI pri maximálnych grafických nastaveniach 1080P vidíme užší rozsah snímok za sekundu. Podarilo sa mu udržať pomerne blízko svojho rivala od AMD, ale nič, čo by ho posunulo do čela.
Výkonnosť systému Oculink
Keďže X1 má OcuLink, môžeme otestovať aj výkon s ONEXPLAYER ONEXGPU v rámci našej recenzie ONEXPLAYER X1. Mohli by ste použiť aj GPD G1 eGPU, majú približne rovnaký výkon.
Kombinácia kompaktného herného počítača ONEXPLAYER X1 a ONEXGPU funguje veľmi dobre. Z grafov na obrazovke môžeme vidieť, že s eGPU sa približuje k úrovni výkonu vreckového počítača s eGPU založeného na AMD. Keď sa integrovaný GPU nepoužíva, nie je medzi nimi veľký rozdiel.
Zhrnutie referenčnej hodnoty
Krátka poznámka v našej recenzii ONEXPLAYER X1 týkajúca sa výsledkov benchmarku. Určite môžeme časť nedostatočného výkonu pripísať grafickým ovládačom. Ovládače spoločnosti Intel sú pre procesory Ultra 5 a 7 v skoršom štádiu a v porovnaní s tým, keď sme X1 skúšali minulý mesiac so staršími ovládačmi, sme videli určité rozdiely, dobré aj zlé.
Rovnaké počiatočné problémy s výkonom sme zaznamenali aj pri procesoroch AMD 6 a 7 tisíc pri ich prvom uvedení na trh a ich výkon sa časom zvýšil. Nemyslím si však, že Ultra 7 dosiahne štádium, v ktorom by prekonala rad AMD 7 tisíc.
Herný výkon
Náhodne sme vybrali niekoľko hier a ukážeme vám ich hranie vrátane zvuku. Zábery si pozrite vo videu vyššie.
Záverečné myšlienky
Keďže sa blížime ku koncu našej recenzie ONEXPLAYER X1, zhrnieme naše myšlienky. Keďže ide o zariadenie založené na technológii 3 v 1, nemôžeme ho priamo porovnávať so špecializovanými vreckovými hernými počítačmi, keďže ide skôr o hybrid, najmä bez ovládačov.
Môžeme však porovnať výkon, ktorý zariadenia založené na technológii AMD vo väčšine oblastí vo všeobecnosti prekonávajú. Jediným skutočným víťazstvom vreckového herného počítača ONEXPLAYER X1 bola výdrž batérie, kde sme v teste Cinebench zaznamenali takmer dve hodiny v porovnaní so zvyčajne približne 60 až 75 minútami v prípade zariadení založených na AMD.
S eGPU vidíme veľmi dobrý výkon, keď sa odstráni nedostatočne výkonný integrovaný GPU. Ak je eGPU súčasťou vašich plánov alebo ho už vlastníte, potom je X1 oveľa lákavejšia.
Výhodou vreckového herného počítača ONEXPLAYER X1 je obrovský 10,95″ displej, ktorý vyzerá skvele. Mal som k nemu pripojenú myš a prenosnú klávesnicu a môžete ho používať ako mini desktop. Nemusíte sa uchyľovať k monitoru, pretože displej je malý ako na vreckových počítačoch.
S ovládačmi ONEXPLAYER alebo dokonca s vlastným ovládačom si môžete sadnúť a hrať napríklad na tomto displeji na stole. Je to jednoducho o niečo pohodlnejšie ako byť veľmi blízko pri malej obrazovke handheldu a zároveň používať externý ovládač.
Budeme si musieť počkať a uvidíme, ako sa bude hrať a ako sa bude cítiť s oficiálnym ovládačom. X1 bude najväčší handheld s ovládačmi, aký sme vyskúšali, a možno bude príliš veľký a ťažký na to, aby bol pohodlný.
Dajte nám vedieť, čo si myslíte o zariadení ONEXPLAYER X1 v komentároch. Vybrali by ste si pre vreckový počítač Intel namiesto AMD, uprednostňujete malé alebo veľké vreckové počítače? Viac informácií a možnosť zakúpiť si ONEXPLAYER X1 nájdete tu.
Týmto končí naša recenzia zariadenia ONEXPLAYER X1, ak máte akékoľvek otázky, neváhajte sa opýtať v komentároch.