Chat with us, powered by LiveChat

Začínáme s retro herním handheldem

Getting started with your retro gaming handheld
Last updated: 22 února 2024
Estimated reading time: 3 min

Gratulujeme vám k nákupu retro herního handheldu u nás ve společnosti DroiX. Připravili jsme průvodce pro začátek, abyste mohli co nejdříve začít pracovat. Pokryjeme také několik kroků, jako je používání Linuxu, Androidu a Dual Boot OS, přidávání her a ROM a mnoho dalšího!

Pokud máte jakékoli problémy nebo dotazy týkající se vašeho kapesního počítače.

Ve společnosti DroiX jsme pyšní na vysokou úroveň předprodejního i poprodejního zákaznického servisu. Pokud máte jakékoli dotazy nebo problémy s nákupem u nás, kontaktujte nás. Jsme tu pro vás a rádi zodpovíme všechny vaše dotazy a co nejdříve vyřešíme všechny problémy.

Nastavení retro herního handheldu

Mnoho našich kapesních počítačů lze v podstatě zapojit a používat s minimálními nároky na nastavení. Zakoupené zařízení bude dodáváno s nabíjecím kabelem a v závislosti na modelu můžete mít navíc kartu micro SD, čtečku karet a další příslušenství.

Retroid Pocket 3+ Metal edition
Retroid Pocket 3+ Metal edition

Jak již bylo zmíněno, může se to u různých modelů lišit, zkontrolujte si obsah balení v našem seznamu produktů, abyste se ujistili, že je vše součástí vašeho kapesního počítače. Pokud vám něco chybí nebo si nejste jisti, kontaktujte náš zákaznický servis a my vám rádi pomůžeme.

Retro konzole Miyoo Mini Plus s příslušenstvím
Retro konzole Miyoo Mini Plus s příslušenstvím

Víme, že se chcete rovnou pustit do klasického hraní na kapesním počítači, ale vždy byste měli nejprve udělat jeden krok. V akumulátoru může být ještě nějaký náboj od výroby, ale před použitím jej nejprve plně nabijte. Pokud je na vašem zařízení více portů USB, podívejte se do uživatelské příručky, který port je správný pro nabíjení.

Po úplném nabití vložte případnou kartu micro SD a zapněte svůj retro herní handheld.

Používání retro herního handheldu

V závislosti na zakoupeném modelu můžete mít operační systém Linux, Android nebo dual boot.

Operační systém Linux

Operační systém Linux je pravděpodobně nejjednodušší způsob, jak hrát retro hry. Pokud máte kartu micro SD s pamětí ROM, je v podstatě plug-and-play. Nabídky a emulátory jsou již nastaveny a čekají na vás. Postup přidání her na kartu micro SD naleznete níže.

Retro herní handheld s operačním systémem Linux
Retro herní handheld s operačním systémem Linux

Pomocí klávesy D-Pad se pohybujete po systémech a stisknutím tlačítka A vstoupíte do seznamu her. Pak můžete hry procházet pomocí tlačítek nahoru a dolů na D-Padu. Po nalezení hry jednoduše stiskněte klávesu A, čímž načtete emulátor a spustíte danou hru.

Brzy přineseme podrobnější průvodce pro operační systém Linux!

Operační systém Android

Operační systém Android vám dává trochu více svobody v tom, co můžete instalovat. Představte si ho jako mobilní telefon se systémem Android a přístupem do obchodu Google Play. Můžete si odtud stáhnout hry, emulátory, aplikace, knihy atd.

Retro herní handheld s operačním systémem Android
Retro herní handheld s operačním systémem Android

Nevýhodou ve srovnání s Linuxem je, že si možná budete muset něco nastavit sami. Obecně již budou emulátory nainstalovány, ale možná bude třeba nakonfigurovat cestu ke kartě micro sd a například ke hrám.

Brzy přineseme podrobnějšího průvodce pro operační systém Android!

Operační systém s duálním spouštěním

Systém Dual Boot, pokud jej váš kapesní počítač podporuje, vám poskytne to nejlepší z obou světů. Snadnost Linuxu a konfigurovatelnost Androidu získáte jednoduchým přepínáním mezi oběma systémy. Postup přepínání naleznete v uživatelské příručce. Obecně platí, že můžete vyjmout kartu micro SD s operačním systémem Linux a spustit systém Android, a poté ji znovu vložit a spustit systém Linux.

Brzy přineseme podrobnějšího průvodce pro kapesní počítače s duálním systémem!

Přidání ROM na kartu micro SD

Neposkytujeme žádné odkazy, odkud lze ROM stáhnout. Na Googlu najdete nepřeberné množství stránek. Připravili jsme pro vás návod, jak přidat hry a ROM na kartu micro SD, který je také vložen níže.

Přeinstalace a aktualizace firmwaru v retro handheldu

Aktualizace firmwaru retro handheldu se u jednotlivých modelů liší. Připravili jsme průvodce, který obsahuje různé metody aktualizace firmwaru.

Ne všechny kapesní počítače mají aktualizace firmwaru, ale pokud například potřebujete přeinstalovat operační systém, můžete použít návod, který je také vložen níže.

Instalace vlastního firmwaru do retro handheldu

Vlastní firmware je skvělý způsob, jak rozšířit operační systém, emulátory a funkce kapesního počítače. Obvykle mají optimalizovaný operační systém, další (a optimalizované) emulátory a více funkcí než základní firmware.

Operační systém Onion OS pro Miyoo Mini Plus
Operační systém Onion OS pro Miyoo Mini Plus

Ne všechny kapesní počítače mají vlastní firmware, ale v současné době jsou stále oblíbenější. Musíte si je nainstalovat a nastavit sami a my vám k tomu neposkytujeme podporu. Před pokusem o instalaci si vše pečlivě přečtěte.

Přehled populárních vlastních firmwarů pro mnoho různých kapesních počítačů najdete zde a je také vložen níže.

Tags:
Was this article helpful?
Dislike 0