AYANEO Pocket AIR recenze
-
Design
-
Build Quality
-
Display
-
Performance
-
Features
-
Software
Souhrn
Objevte AYANEO Pocket Air: výkonný přenosný herní handheld se špičkovými parametry, živým displejem AMOLED a elegantním designem.
Overall
4.5User Review
( votes)Pros
- Retro design s klasickým bílým a červeným motivem
- Skvěle vypadající 5,5″ dotykový displej AMOLED
- Rozhraní AYA HOME a SPACE přináší prémiovější uživatelské rozhraní.
- Vyšší výkon s pamětí LPDDR5 RAM
Cons
- Software AYA HOME & SPACE není kompletní
- Žádný software pro mapování obrazovky (TBA)
AYANEO Pocket AIR je první kapesní počítač se systémem Android od společnosti AYA na trhu, který je již nyní velmi konkurenční. Bude jejich odlišný přístup s prémiovým designem a vlastním softwarem stačit ke koupi? Zjistěte to v naší kompletní recenzi AYANEO Pocket AIR!
Přehledové video AYA NEO Pocket Air
Vybalení kapesního letadla AYA NEO Pocket Air
Naši recenzi AYANEO Pocket AIR začínáme rozbalením. Uvnitř krabice máme nejprve samotný AYANEO Pocket Air, na který se brzy podíváme blíže.
Uvnitř značkové krabice je kabel USB typu C. V balení jsou také příbalové letáky a uživatelská příručka v angličtině. Možná jste si všimli, že součástí standardní výbavy není nabíječka. Při nákupu u nás vám přiložíme jeden pro vaši zemi.
Přehled kapesní tiskárny AYA NEO Pocket Air
V recenzi AYANEO Pocket AIR pokračujeme přehledem samotného kapesního počítače. AYANEO Pocket Air měří 8,8 x 3,5 x 0,6 palce (22,4 x 8,9 x 1,7 cm) a váží 380 g. Retro edice je k dispozici pouze v jedné barvě, která je inspirovaná červenou a bílou barvou z konzole Famicom, se zažloutlými krytkami palců, které dodávají starší vzhled, což je od společnosti AYANEO pěkný počin!
5,5″ dotykový displej AMOLED má rozlišení 1920x1080Vypadá skvěle, opravdu pěkné jasné barvy, které vyniknou.
Na přední straně máme standardní herní ovládací prvky s analogy halového senzoru, vpravo dole jsou další dvě tlačítka pro vyvolání překryvného panelu AYA SPACE.
Na horní straně jsou tlačítka spouště na rameni a na halovém senzoru, která se používají docela pohodlně. Hned vedle ramenních tlačítek jsou dvě tlačítka maker. Na pravé straně jsou tlačítka hlasitosti a tlačítko napájení se zabudovaným snímačem otisků prstů.
Ve spodní části je krytý slot pro kartu Nano-SIM a Micro SD. Vedle je 3,5mm port pro sluchátka a port USB typu C 3.2. Jeden z našich rozbočovačů USB můžete použít pro výstup HDMI do televizoru nebo monitoru. Pořiďte si rozbočovač DroiX NT8 Clear USB nebo rozbočovač NH8 s úložištěm NVMe.
Technické specifikace AYA NEO Pocket Air
Součástí této recenze AYA NEO Pocket AIR jsou úplné technické specifikace.
CPU | MediaTek Dimensity 1200, 8 jader, až 3,0 GHz |
GPU | Mali G77 |
RAM | 8 GB LPDDR5 |
SKLADOVÁNÍ | 256GB UFS 3.1 |
DISPLAY | 5,5″ displej AMOLED s rozlišením 1920 × 1080 bodů, širokým pozorovacím úhlem a širokým barevným gamutem |
SPECIFIKACE DISPLEJE | 404 PPI, 185 % objemu barevného gamutu sRGB, 109 % objemu barevného gamutu NTSC, 100 % pokrytí barevného gamutu sRGB, 96 % pokrytí barevného gamutu Adobe RGB, 99 % pokrytí barevného gamutu DCI P3 |
JOYSTICK | Joystick s Hallovým senzorem. Hlavní ovladač pro Android, přizpůsobitelné osvětlení LED |
TRIGGERS | Spouštění Hallova snímače |
VIBRACE | Lineární motor v ose X |
GYROSCOPE | Dva šestiosé gyroskopy |
V/V | 1x plnohodnotné rozhraní USB 3.2 Gen 1 Type-C 1x 3,5mm konektor pro sluchátka 1x Nano-SIM 4G-LTE a slot pro kartu Micro SD úrovně UHS-I |
KOMUNIKACE | Wi-Fi 6 Bluetooth 5.2 4G LTE přes Nano-SIM |
BIOMETRIKA | Integrované rozpoznávání otisků prstů v klíči napájení |
ŘEČNÍCI | Stereofonní duální reproduktory Hyper Sound |
ODVÁDĚNÍ TEPLA | Vzduchem chlazený systém chlazení na úrovni X86 |
BATERIE | Dobíjecí baterie 7350 mAh |
OS | Android 12 |
SOFTWARE | AYAHome Android Launcher, aplikace AYASpace pro správu softwaru pro kapesní počítače a překryv obrazovky „Quick Tool“. |
Dobíjecí baterie s kapacitou 7350 mAh se v našich testech s Antutu ve smyčce pohybovala kolem 3 hodin. Čas se liší v závislosti na používaném softwaru.
Vestavěný ventilátor má dvě nastavení: Vyvážené a Maximální. Maximální hlučnost ventilátoru se pohybovala kolem 70 decibelů, ale ve většině případů jej můžete nechat zapnutý na vyváženou hodnotu kolem 60 decibelů a mělo by to být v pořádku.
Při testování výdrže baterie jsme také měřili teploty a při vyváženém nastavení ventilátoru jsme dosáhli nejvyšší teploty 34 °C, což je velmi chladné!
Přehled operačního systému Android a softwaru
AYANEO Pocket Air běží na Androidu 12, není to nejnovější Android 14, ale je poměrně aktuální. Podívejme se blíže na vlastní software společnosti AYA v této recenzi AYA NEO Pocket AIR.
Frontend používá vlastní software HOME společnosti AYA, který je docela příjemný na používání. Máte k dispozici zkratku na jejich frontend AYA SPACE a prostor pro přidání pravidelně používaných aplikací. Posunutím nahoru se zobrazí úplný seznam aplikací jako v telefonu se systémem Android.
Získáte poměrně jednoduché nastavení systému Android s obvyklými aplikacemi, jako je obchod Google Play, sada aplikací Google, správce souborů atd. Všechny aplikace, jako jsou hry a emulátory, si musíte nainstalovat sami. Můžete je získat v obchodech Google Play a APKPure nebo je stáhnout ručně.
Stisknutím tlačítka AYA SPACE na zařízení se zobrazí užitečné překryvné okno s informacemi a zkratkami k běžným nastavením. Na kartě Výkon můžete změnit nastavení výkonu a ventilátoru. Karta Ovladač obsahuje různá nastavení a úpravy ovladače. Ruční zařízení má nastavení jasu a hlasitosti a také nastavení vzoru RGB LED. Widgety mají snadný přístup k pořizování snímků obrazovky, nastavení Wi-Fi, nastavení polohy atd.
Spouštěč AYA SPACE umožňuje importovat nastavení Pegasu a emulační stanice, pokud je máte. Tyto konfigurace nemáme, takže jsme je netestovali, ale pokud je máte, pravděpodobně jsou užitečné. ROMky však můžete jednoduše zkopírovat do složky PocketGames v interním úložišti a zobrazí se tam. Měli jsme však smíšené úspěchy při spouštění her z něj.
Neexistuje žádný nástroj pro mapování obrazovky, který je pro tyto kapesní počítače se systémem Android naprostou nezbytností. To mají obvykle i levné kapesní počítače. Zřejmě bude přidána později, ať už to bude kdykoli.
Srovnávací testy operačního systému Android
Jako vždy, když můžeme, uvádíme v této recenzi AYANEO Pocket AIR srovnávací testy. Protože se jedná o operační systém Android, provedeme několik srovnávacích testů a porovnáme výkon AYANEO Pocket AIR s jinými zařízeními se systémem Android. Patří mezi ně AYN Odin 2, Retroid Pocket Flip a Anbernic RG552.
3DMark
Začínáme s 3DMarkem a benchmarkem Slingshot. Dosáhl maxima, což je dobré znamení.
Srovnávací testy pro Wildlife Extreme jsme teprve začali provádět, takže nemáme mnoho srovnávacích dat, ale můžete vidět, že AYN Odin 2 má více než dvojnásobné skóre. Je však 10krát rychlejší než nedávno recenzovaný Retroid Pocket 2S!
Geekbench
U jednojádrových a vícejádrových výsledků v Geekbench máme k dispozici lepší srovnávací data. Můžeme vidět, že skóre 891 je dvojnásobné oproti zařízením založeným na Tiger T618, jako je Retroid Pocket Flip, je také rychlejší než GPD XD+, který má stejný procesor, ale LPDDR4x RAM, LPDDR5 RAM poskytuje slušný nárůst výkonu.
Antutu
V benchmarku Antutu jsme dosáhli dobrých výsledků. Je o něco vyšší než GPD XP+, ale na mocný Odin 2 nemá ani náplast. Pro tento procesor je to dobré skóre, ale později budeme muset zvážit poměr cena vs. výkon.
Herní výkon
Kvůli absenci mapování obrazovky jsme nemohli vyzkoušet naše obvyklé hry pro Android, jako je Call of Duty Mobile. Stáhli jsme si proto několik dalších her, které podporují ovladač a nevyžadují mapování obrazovky.
S hraním her byste neměli mít žádné problémy, i když samozřejmě budete muset používat dotykové ovládání. Není to nic hrozného, ale s ovladačem je to mnohem příjemnější.
A místo hraní si s ovládáním jsem si vzpomněl, že Horizon Chase podporuje gyroskopické ovládání, takže tady je pár záběrů, kde se to ovládá tímto způsobem. Chvíli trvá, než si na něj zvyknete, ale funguje skvěle!
Výkon emulátoru
A nyní přejděme k výkonnostním testům emulátoru AYA NEO Pocket AIR. Nebudeme se podrobně zabývat 8 a 16bitovými systémy až po éru PS1 a Dreamcast, protože všechny poběží naprosto v pořádku. Ve většině případů můžete bez problémů zvýšit rozlišení na 1080P a mít zapnuté filtry atd.
Místo toho se blíže podíváme na konzole z období kolem PS1 a po něm.
Delfín
Emulátor Dolphin má celkově dobrý výkon. Vyzkoušeli jsme několik her na obou systémech, které emulátor podporuje. Sem tam se objevily propady pod 30 nebo 60 FPS, ale nic, co by hry příliš kazilo. To platí pro oba systémy, které emulátor podporuje.
DeSmuME
Emulátor dvou obrazovek DeSmuME funguje bezchybně. Na dotykovém displeji můžete bez problémů hrát většinu her. Při hraní můžete samozřejmě mít viditelné obě obrazovky nebo jen jednu, a to změnou v nastavení.
PSP
Emulátor systému PlayStation PPSSPP funguje úžasně dobře. Provádíme upscaling až na 1080P a máme zapnutá různá grafická vylepšení spolu s 16x anizotropním filtrováním. S AYANEO Pocket AIR jsme dosáhli solidních 60 FPS ve hře God of War, takže nám to stačí.
Citra
U emulátoru Citra v Sonic Generations se projevují obvyklá zpomalení při ukládání do mezipaměti shaderů, která očekáváme. Výkon se výrazně zlepší, pokud se nepoužije mezipaměť shaderů nebo se sníží rozlišení vykreslování. U ostatních méně náročných her je zážitek mnohem plynulejší a snímková frekvence poměrně solidní.
PS2
U AetherSX2 jsme zaznamenali smíšený výkon. V mé osobní hře Outrun vidíme celkově dobrou snímkovou frekvenci s občasnými poklesy při přístupu na disk. V Gran Turismu 3 dochází k pravidelným poklesům snímků pod 60, ale pokud byste chtěli, můžete situaci trochu urychlit snížením rozlišení vykreslování.
Vita3K
Emulátor Vita vypadá, že funguje dobře. V naší hře Street Fighter vs Tekken jsme dosáhli většinou 60 FPS s několika menšími poklesy. Na tomto emulátoru jsme nevyzkoušeli velké množství her, protože kompatibilita není nijak úžasná, ale všechny, které fungovaly, byly na AYANEO Pocket AIR velmi dobře hratelné.
Yuzu
U Yuzu dosahujeme přibližně poloviny výkonu, který potřebujeme pro plnou rychlost Crusin Blast. Hry s nižšími nároky budou fungovat lépe. U většiny titulů první strany nebudete mít štěstí, že budou hratelné.
Závěrečné myšlenky
Na závěr této recenze AYA NEO Pocket AIR uvádíme naše názory na tento kapesní počítač. AYA NEO Pocket Air je pěkný přístroj, který zklamalo několik věcí. AYA SPACE transformuje operační systém Android do podoby herního kapesního počítače. Místy však působí trochu nedokončeně, zejména chybí podpora mapování obrazovky, i když ta údajně přijde později.
Důležitým faktorem, který je třeba vzít v úvahu, je výkon zařízení AYANEO Pocket Air. Ve srovnání s GPD XP+, který používá stejný procesor, ale pomalejší paměť RAM, jsme zaznamenali skvělé výsledky. Vezměte v úvahu, že XP+ vyšel před dvěma lety.
V porovnání s modelem AYN Odin 2 je tento model přibližně dvakrát výkonnější. Obě zařízení byla uvedena na trh přibližně ve stejnou dobu a v podobných cenových relacích. Při porovnání cena vs. výkon není Pocket Air skvělý.
Za své peníze však dostanete skvěle vypadající kapesní počítač se systémem Android a klasickým retro designem, na kterém se hraje velmi pohodlně. Dokončený software AYA SPACE je vynikajícím doplňkem, který dodává prémiovější vzhled a dojem.
AYANEO Pocket AIR si můžete objednat zde. A zde si prohlédněte naši nabídku retro herních kapesních počítačů.
Tímto končí naše recenze AYA NEO Pocket Air, doufáme, že pro vás byla užitečná. Pokud máte nějaké dotazy, zanechte nám prosím komentář a my vám rádi odpovíme!