Chat with us, powered by LiveChat

Nejnovějším kapesním počítačem ANBERNIC by mohlo být zařízení se systémem Windows

Could be a Win, or a D'oh

Koncem minulého týdne podal výrobce retro herních handheldů ANBERNIC patent na zřejmě svůj nejnovější připravovaný handheld. Zvláštní poděkování patří uživateli discordu NOirBRight, který nás na tyto screenshoty upozornil.

Vyrábí ANBERNIC kapesní počítač s WINDOWS?

Ačkoli to zatím není oficiálně potvrzeno, již nějakou dobu se objevují zvěsti o možném vstupu společnosti ANBERNIC do oblasti zařízení se systémem Windows. Od samotných zástupců společnosti ANBERNIC se však nic nedozvídáme.

Tyto zvěsti kolují zhruba tak dlouho, jak dlouho je handheldová scéna plně obeznámena se zařízeními jako GPD WIN 3 a Steam Deck. Mnozí mají pocit, že pokus o kapesní počítač s Windows je svým způsobem nevyhnutelný.

Kapesní počítač se systémem Windows by byl výrazným odklonem od kapesních počítačů se systémem Linux (a nyní i Android), na které je společnost zvyklá. Poskytuje nebývalou svobodu v tom, jak zařízení využívá koncový uživatel.

Obrázky kapesního počítače ANBERNIC se systémem Windows

Společnost ANBERNIC podala 14. ledna 2022 patent na nový kapesní počítač. Snímky zařízení budou následovat a my podrobněji rozebereme to, co uvidíme. Bohužel nebyly uvedeny žádné specifikace, takže v tuto chvíli nemůžeme potvrdit, zda se jedná o „low-spec“ nebo „high-spec“ zařízení.

Přední strana zařízení

Přední strana handheldu připomíná téměř všechny herní handheldy uvedené na trh v posledních několika letech. Je vybaven stejným duálním analogovým uspořádáním ABXY/D-Pad, jaké je k vidění například u zařízení AYA NEO 2021, RG351MP a různých dalších zařízení.

Na přední straně tohoto zařízení je řada prvků, které jej okamžitě identifikují jako model ANBERNIC. Od rámečků s logem, na kterých je zřetelně vidět značka ANBERINC, až po tlačítka pro spuštění a výběr, která jsou velmi podobná tlačítkům na zařízeních RG351. Je zcela jasné, kdo ji navrhl.

K obvyklé sadě vstupů přibyly ještě dvě další, které vypadají jako klávesa HOME umístěná hned pod D-padem. A něco, co vypadá jako klávesa WINDOWS, která se nachází pod klávesami ABYX. Vzhledem k přítomnosti tlačítek Windows i Home bychom očekávali, že zařízení bude vybaveno jakousi dotykovou obrazovkou.

Zadní část zařízení

Zadní strana zařízení je poměrně prázdná, až na přítomnost větracího otvoru. Označuje, že zařízení je aktivně chlazeno stejně jako RG552.

Zařízení Top

Zdá se, že společnost ANBERNIC se při výběru designu inspirovala rozložením tlačítek na rameni, které je obvyklé u většiny moderních herních ovladačů. I když je díky tomu zařízení o něco tlustší, je to lepší, protože to přirozeně vede k ergonomičtějšímu designu.

Na horní straně přístroje je umístěn výfukový otvor, který je spojen s přívodem vzduchu na zadní straně přístroje.

Na horní straně jednotky jsou konečně tři rozhraní. Jedná se o hardwarové resetovací tlačítko (neobvyklé, pokud má zařízení tlačítko napájení), nějakou formu portu USB typu A. A port USB typu C označený jako „DC/OTG“, který pravděpodobně slouží jak k nabíjení, tak k dalším kabelovým připojením.

Spodní část zařízení

Spodní část kapesního počítače ANBERNIC s okny je také poměrně pustá, pouze se dvěma funkcemi, které stojí za zmínku.

První z těchto funkcí je 3,5mm audio konektor. Umožňuje připojit sluchátka podle vlastního výběru.

Druhým jsou dva průduchy reproduktorů na obou okrajích zařízení. Doufejme, že je podporován stereofonní výstup.

Vpravo od audio konektoru je také záhadná černá tečka, která vypadá jako mikrofon.

Zařízení vlevo

Na levé straně zařízení se nachází tlačítka pro ovládání hlasitosti a tlačítka pro zapnutí. Kromě toho zde není nic dalšího.

Boční profil zařízení nám však umožňuje lépe si představit jeho ergonomii. Naskládané ramenní knoflíky jsou zakončeny pohodlným žlábkem, ve kterém si vaše prsty budou moci odpočinout.

Celkově by toto zařízení mělo být mnohem pohodlnější pro delší herní seance než předchozí zařízení ANBERNIC.

Zařízení vpravo

Pravá strana zařízení naznačuje, že si ANBERNIC vzal příklad z jiných výrobců kapesních počítačů.

Je zde přepínač, který označuje možnost přepínání mezi režimy myši a gamepadu. Stejně jako přepínač na GPD WIN 3.

K dispozici je také tlačítko s ikonou klávesnice. Pravděpodobně pro vyvolání klávesnice na obrazovce. Podobně jako tlačítko na přehrávači AYA NEO 2021 Pro a OneXPlayer. To téměř jistě potvrzuje, že zařízení má být vybaveno nějakým druhem dotykového displeje.

Souhrn

Co si o tomto návrhu myslíte? Myslíme si, že je zřejmé, že ANBERNIC si v této oblasti bere správné příklady od svých konkurentů.

Další otázkou je, na jaký trh se ANBERNIC s tímto modelem zaměřuje. Očekáváte, že se pokusí přímo konkurovat společnostem GPD, One-Netbook a AYANEO uvedením špičkového zařízení? Nebo se snad zaměří na relativně nevyužitý trh levných kapesních počítačů se systémem Windows?

Ať už z toho vzejde cokoli, rozhodně jsme na to zvědaví!

Bringer of videos, text and images! AKA the social media guy at DroiX. Massive retro gaming fan and collector, with a far too large collection of consoles and computers from 1970's to modern.