Chat with us, powered by LiveChat

Archives

Retroid Pocket 5 apžvalga – Puikus aukščiausios kokybės „Android” žaidimų delninis kompiuteris už mažą kainą

Retroid Pocket 5 Review
Retroid Pocket 5 Review
Retroid Pocket 5 apžvalga
  • Design
    (5)
  • Build Quality
    (5)
  • Display
    (5)
  • Performance
    (4.5)
  • Features
    (4.5)
  • Software
    (4.5)

Santrauka

„Retroid Pocket 5” yra „Android” žaidimų kišeninis kompiuteris su „Snapdragon 865” CPU, „Adreno 650” GPU, 8 GB LPDDR4x RAM ir 128 GB UFS 3.1 saugykla, užtikrinantis sklandų veikimą ryškiame 5,5 colio AMOLED 1080p ekrane.

Overall
4.8
Sending
User Review
0 (0 votes)

Pros

  • Didesnis AMOLED ekranas
  • Aukščiausios kokybės dizainas
  • Stiprus imitavimo našumas
  • Konkurencingas kainos ir kokybės santykis

Cons

  • Ne itin didelis našumo padidėjimas, palyginti su „Retroid Pocket 4 PRO” modeliu

Praėjo šiek tiek mažiau nei metai nuo tada, kai buvo išleistas puikiai įvertintas „Retroid Pocket 4 PRO” (mūsų apžvalgą skaitykite čia). Kaip atrodys „Retroid Pocket 5 Android” žaidimų kišeninis kompiuteris? Sužinokime tai iš kelių palyginimų, lyginamųjų testų ir emuliatorių testų, kad pamatytume, ar verta pirkti arba atnaujinti „Pocket 4” mūsų „Retroid Pocket 5” apžvalgoje.

Retroid Pocket 5 peržiūros vaizdo įrašas

„Retroid Pocket 5” apžvalga

Retroid Pocket 5 apžvalgą pradedame nuo apžvalgos ir palyginimo su ankstesne „Android” žaidimų konsole. Retroid Pocket 5 matmenys yra maždaug 7,8 x 3,0 x 0,6 colių (19,9 x 7,85 x 1,56 cm), o svoris – apie 280 g.

Retroid Pocket 4 ir Retroid Pocket 5 apžvalga Palyginimas
Retroid Pocket 4 ir Retroid Pocket 5 palyginimas

Palyginti su „Retroid Pocket 4 PRO”, kurio matmenys yra 7,2 x 3,2 x 1,5 colio (18,4 x 8,2 x 1,58 cm) ir svoris 261 g, naujasis modelis yra šiek tiek didesnis ir sunkesnis.

Tačiau šiek tiek padidėjus dydžiui ir svoriui gauname didesnį 5,5 colio AMOLED ekraną su 1080P raiška, palyginti su 4,7 colio mažesnės raiškos „Pocket 4” ekranu.

Retroid Pocket 5 Vieno lakšto stiklo priekis
Retroid Pocket 5 Vieno lakšto stiklo priekis

Turite tipišką išdėstymą su dviem „D-Pad” 3D „Hall” efekto analoginėmis lazdelėmis ir žaidimų mygtukais, kuriais naudotis gana patogu, viskas lengvai pasiekiama.

Viršuje yra peties ir analoginiai trigerio mygtukai, o dešinėje pusėje – garsumo ir įjungimo mygtukai. Apačioje yra uždengtas „Micro SD” kortelės lizdas, kuriame galima laikyti daugiau duomenų. O viduryje yra USB-C jungtis, skirta įkrauti ir prijungti išorinį monitorių ar televizorių. Galinėje pusėje yra didesnė ventiliatoriaus grotelių sritis, skirta papildomam oro srautui, ir keletas iškilimų, padedančių geriau suimti rankas, šie tikrai padeda!

"Retroid Pocket 4" ir "Retroid Pocket 5" viršutinio vaizdo palyginimas
„Retroid Pocket 4” ir „Retroid Pocket 5” viršutinio vaizdo palyginimas

Vizualiniai abiejų modelių skirtumai yra gana kontrastingi. „Pocket 5″ priekinė dalis yra ištisai stiklinė ir atrodo kur kas kokybiškiau nei ” Retroid Pocket 4 PRO”. Dėl labiau išlenktų kraštų jis atrodo vizualiai patrauklesnis. Patogumo požiūriu abu įrenginiai yra geri, tačiau „Pocket 5” lenkia dėl nugarėlėje esančių rankenų.

Retroid Pocket 5 techninės specifikacijos

Toliau savo Retroid Pocket 5 apžvalgoje apžvelgiame technines specifikacijas ir lyginame jas su Retroid Pocket 4 Pro.

Retroid Pocket 4/PRORetroid Pocket 5
CPUDimensity 1100[email protected] branduolių ir [email protected] GHz branduolių„Qualcomm Snapdragon 865″ – 1*A77 @2.8G, 3*A77 @2.4G, 4*A55 @1.8G
GPUMali G77 MC9″ @836 MHz„Adreno 650
RAM8 GB LPDDR4x8GB LPDDR4x @2133MHz
SANDĖLIAVIMAS128 GB UFS 3.1
„Micro SD” kortelės lizdas
128 GB UFS 3.1
mikrokortelės lizdas
IŠVADOS4,7 colių jutiklinis ekranas, 750×1334 @60Hz, 500 nitų5,5 colių, AMOLED, 1080p @60Hz, 500 nitų
OS„Android 11„Android” 13
RYŠIAI„Wi-Fi” 6
BT 5.1
„Wi-Fi” 6
BT 5.1
AKUMULIATORIUS5000 mAh 5000 mAh

Atlikę didelio našumo akumuliatoriaus veikimo trukmės bandymus ir paleidę „Antutu” ciklą, kai nustatytas procesoriaus didelio našumo nustatymas, gavome maždaug 4 valandų 15 minučių akumuliatoriaus veikimo trukmę. Vidutiniškai naudojant, žinoma, užtruks ilgiau, kelių valandų intervale be problemų.

Retroid Pocket 5 termoforai
Retroid Pocket 5 termoforai

Testuodami akumuliatoriaus veikimo laiką taip pat tikrinome ventiliatoriaus triukšmą ir temperatūrą. Naudojant sportinį ventiliatoriaus režimą vidutinis ventiliatoriaus triukšmas buvo 58 dB, o naudojant pasirinktinius ventiliatoriaus nustatymus – 62 dB. Galite palikti išmanųjį režimą, kuris pagal poreikį pagreitins ventiliatorių ir apskritai bus daug tylesnis. Aukščiausią temperatūrą pasiekėme apie 42 °C, kai buvo įjungtas sportinis ventiliatoriaus režimas.

Retroid Pocket 5 lyginamieji testai

Kaip visada, mes atliekame keletą lyginamųjų testų, kurie yra „Retroid Pocket 5” apžvalgos dalis, kad išsiaiškintume „Android” žaidimų įrenginio našumą ir galėtume palyginti rezultatus su kitais modeliais.

„Geekbench 5

Pradedant nuo „Geekbench 5” , matome, kad vieno branduolio našumas, palyginti su „Retroid Pocket 4” modeliais, padidėjo, tačiau, palyginti su „Pro” modeliu, sumažėjo kelių branduolių našumas. Tarp ” AYANEO Pocket S” ir ” AYN Odin 2 Mini Pro” modelių yra nemažas atotrūkis, tačiau šie modeliai yra gerokai brangesni.

„Geekbench 6

Naudodami „Geekbench 6” vėl matome nedidelį vieno branduolio našumo padidėjimą ir nedidelį kelių branduolių našumo sumažėjimą, palyginti su „4 Pro” modeliu. Tai tik CPU testai, todėl galbūt pamatysime skirtumą, kai juos sujungsime su GPU testais.

Antutu

„Antutu” programoje, kuri, be kita ko, tikrina CPU ir GPU našumą, matome padorų maždaug 12 % rezultatų padidėjimą, palyginti su „Pocket 4 Pro”, ir dar didesnį 63 % padidėjimą, palyginti su originaliu „4” modeliu.

3DMARK

„3DMARK” testą „Slingshot” atlikome dėl senų lyginamosios analizės priežasčių ir nenustebome gavę maksimalų rezultatą. Sudėtingesniame „Wildlife Extreme” lyginamajame teste gavome 1283 taškus, t. y. neblogą rezultatą, palyginti su „Pocket 4”, bet beveik tokį patį kaip „4 PRO”.

Įdomūs lyginamieji rezultatai. Apskritai matome našumo padidėjimą, tačiau kai kurie rezultatai, ypač procesoriaus kelių branduolių našumas, nėra tokie dideli, kaip tikėtasi.

OS apžvalga

Tęsiame „Retroid Pocket 5” apžvalgą, trumpai apžvelgdami operacinę ir programinę įrangą. Retroid Pocket serija tęsė gana tvirtą priekinę dalį su savo programine įranga. Galite rinktis standartinę „Android” stiliaus priekinę dalį arba „Retroids” nuosavą paleidimo programą, kurią reikia šiek tiek nustatyti, kad būtų galima pridėti programas ir žaidimų roms.

Tai tikrai verta nustatyti, jei turite žaidimų ROM. Nurodykite kelią, kurį reikia nuskaityti, ir ji automatiškai atpažins žaidimus ir atsisiųs atitinkamus dėžutės paveikslėlius. Ji gali praleisti kai kuriuos žaidimus, bet jei norite, galite pridėti savo žaidimus rankiniu būdu. Kai nustatysite, galite naršyti žaidimus, ir jis paleis atitinkamą „RetroArch” branduolį.

Retroid Pocket 5 perdanga
Retroid Pocket 5 perdanga

Taip pat turite „Retroid” perdangą, kurioje yra nuorodų į naudingas užduotis, pvz., ekrano žemėlapį valdikliui, ekrano nuotraukas ir tiesioginę transliaciją. Visa tai veikia puikiai ir čia nėra jokių nusiskundimų.

„Android” žaidimai

Toliau mūsų „Retroid Pocket 5” peržiūroje praleidžiame šiek tiek laiko su keliais „Android” žaidimais. Nors dauguma žmonių šiuos delninius kompiuterius naudoja retro žaidimams, žinoma, yra daugybė „Android” žaidimų, kuriais galite mėgautis. Puikus dalykas yra ekrano atvaizdavimas į valdiklius, kurį labai lengva atlikti ir kuris puikiai veikia. Čia jį turime su „Call of Duty”, dėl kurio žaidimą žaisti kur kas lengviau. Tai galite naudoti beveik su bet kuriuo žaidimu, kuriame yra ekrano valdikliai.

Retroid Pocket 5 ekrano žemėlapis
Retroid Pocket 5 ekrano žemėlapis

O žaidimuose su integruotu valdiklio palaikymu ji veikia dar geriau. Nors nesame dideli žaidimų su „Android” delniniais kompiuteriais gerbėjai, išbandėme keletą žaidimų ir neturėjome jokių problemų nei su ekrano atvaizdavimu, nei su integruoto valdiklio palaikymu.

Retroid Pocket 5 Call of Duty Mobile
Retroid Pocket 5 Call of Duty Mobile

Emuliavimo našumas

Savo „Retroid Pocket 5” apžvalgoje negalėjome nepaminėti emuliacijos našumo. „Retroid Android” žaidimų konsolių serija visada teikė puikų emuliacijos palaikymą savo kainų kategorijai, o „Pocket 5” tęsia šią tendenciją. Visoms jūsų 8 ir 16 bitų, iki „PlayStation” eros sistemoms rekomenduojame „RetroArch”. Ji turėtų be jokių problemų paleisti visus jūsų mėgstamus klasikinius žaidimus, be to, galite padidinti mastelį, pridėti šešėlių ir pan., kad pagerintumėte vaizdą.

Reiklesnėms sistemoms rekomenduojame naudoti specialias emuliatoriaus programas, nes jos paprastai veikia optimaliau nei „RetroArch”. Pirmą kartą įkraunant programą galima iš anksto įdiegti kai kuriuos populiarius emuliatorius, tačiau nepamirškite jų atnaujinti iš „Google Play” parduotuvės arba jų pagrindinių puslapių, nes kai kurie emuliatoriai yra šiek tiek pasenę.

„PlayStation” emuliatorius „DuckStation” yra puikus, o naudodami „Retroid Pocket 5” galite be jokių problemų padidinti mastelį iki 1080P, net iki didesnio, ir patobulinti įvairią grafiką. Žaidimai ekrane atrodo puikiai!

Retroid Pocket 5 DuckStation
Retroid Pocket 5 DuckStation

Naudodami „Dreamcast” emuliatorius „Flycast” ir „Redream” taip pat neturėtumėte susidurti su našumo problemomis. Visi išbandyti žaidimai veikė puikiai.

Naudodami PPSSPP galite nustatyti maksimalią 1080P raišką ir viskas atrodys nuostabiai. Jei norite, galite naudoti didesnę, net 4K raišką.

Retroid Pocket 5 PPSSPP
Retroid Pocket 5 PPSSPP

„PlayStation 2” našumas apskritai yra labai geras. Priklausomai nuo žaidimo galite padidinti atvaizdavimo skiriamąją gebą ir atlikti keletą grafikos patobulinimų, kad pagerintumėte vaizdą. Tikėkimės, kad pamatysime naują PS2 emuliatorių, prie kurio dirbama, nes dabar galėtume pamatyti puikių dalykų „Android” žaidimų įrenginiuose.

Retroid Pocket 5 AetherSX2
Retroid Pocket 5 AetherSX2

Citra veikia labai gerai, kaip ir tikėtasi. Tikėtina, kad pirmą kartą paleidus žaidimus bus šiek tiek šešėliavimo spartinimo, todėl sulėtėjimas gali skirtis priklausomai nuo žaidimo. Tačiau apskritai našumas yra labai geras, galite net šiek tiek padidinti atvaizdavimo skiriamąją gebą.

„Vita” emuliatorius „Vita3K” veikia gana gerai. Išbandėme keletą žaidimų ir visi jie buvo labai patogūs žaisti. Priklausomai nuo žaidimo galite padidinti atvaizdavimo skiriamąją gebą, kad pagerintumėte vaizdą.

Kaip ir tikėtasi, „Yuzu” emuliatoriuje pradeda mažėti našumas. Mažesnių reikalavimų reikalaujantys žaidimai gali būti žaidžiami, tačiau nesitikėkite, kad galėsite žaisti kokius nors pirmosios šalies žaidimus. Norint spartesnio našumo, reikės ieškoti aukštesnės klasės ir kainos delninių kompiuterių.

Galutinės mintys

„Retroid Pocket 5″ yra įdomus naujos labai populiarios serijos modelio išleidimas. Vizualiai matome gražų dizaino patobulinimą su lenktais kraštais ir vieno lakšto stiklo priekine dalimi, akivaizdžiai įkvėptą aukščiausios klasės ” AYANEO Pocket S” dizaino. Ir, tiesą sakant, jis puikiai atlieka savo darbą išvaizdos požiūriu, suteikdamas aukštesnės klasės išvaizdą.

Retroid Pocket 5 TV išvestis
Retroid Pocket 5 TV išvestis

Atrodo, kad našumas nėra labai didelis šuolis. Lyginamieji testai rodo, kad našumas, palyginti su originaliuoju „Retroid Pocket 4” modeliu, padidėjo, tačiau „Pro” modelyje – mažiau. Tačiau turime nepamiršti kainos. Palyginti su ” AYN Odin 2 Mini Pro”, kuris kainuoja apie 50 % daugiau, ir „AYANEO Pocket S”, kuris kainuoja apie 130 % daugiau, yra puikus kainos ir našumo balansas.

Ar reikia išleisti tiek daug daugiau už papildomą našumą? Realiai mes siekiame didesnio našumo su YuZu, kuris nebėra kuriamas. Šiek tiek padidėtų našumas naudojant „PlayStation 2”, tačiau ir šis įrenginys nebekuriamas. Retroid Pocket 5 našumo lygis puikiai atitinka tai, ko iš tikrųjų reikia, jei norite žaisti daugumą emuliatorių.

Retroid Pocket 5 Alien vs Predator
Retroid Pocket 5 Alien vs Predator

Jei iš karto ieškote naujo delninio kompiuterio, „Retroid Pocket 5” yra puikus pasirinkimas už tokią kainą. Jei atnaujinate iš „Pocket 4″, tada našumas padidėja gana gerai ir verta apie tai pagalvoti. Atnaujinti iš ” Retroid Pocket 4 Pro” modelio yra sunkiau, nes našumas nėra labai padidėjęs, ir aš sakyčiau, kad tai labiau priklauso nuo dizaino, tiek fiziškai, tiek vizualiai, dėl aukščiausios kokybės išvaizdos ir didesnio ekrano.

Tai užbaigia mūsų „Retroid Pocket 5” apžvalgą. Praneškite mums komentaruose, ką manote apie Retroid Pocket 5. Ar verta atnaujinti, ar iš karto pirkti? Mums visada įdomu išgirsti jūsų mintis.

Bringer of videos, text and images! AKA the social media guy at DroiX. Massive retro gaming fan and collector, with a far too large collection of consoles and computers from 1970's to modern.