Praėjusiais metais GEEKOM gamino puikius žaidimų mini kompiuterius. Naujasis GEEKOM A6 su AMD Ryzen 6800H procesoriumi puikiai tinka kaip pigesnė alternatyva jų flagmanui GEEKOM A8(apžvalga čia). Mūsų GEEKOM A6 apžvalgoje išsiaiškinkime, kaip jis savo kaina ir našumu dera su A8 bei kitais mini kompiuteriais.
GEEKOM A6 apžvalga
Pradėkime šią GEEKOM A6 apžvalgą nuo paties žaidimų mini kompiuterio apžvalgos. Dėžutėje rasite GEEKOM A6 žaidimų mini kompiuterį, HDMI kabelį, maitinimo šaltinį su atitinkamos šalies kištuku ir VESA laikiklį su reikalingais varžtais. GEEKOM A6 matmenys yra maždaug 4,4 x 4,4 x 1,4 colio (11,2 x 11,2 x 3,7 cm), o svoris – apie 433 g.
Priekyje yra du USB 3.2 Gen 2 Type-A prievadai, iš kurių vienas palaiko „Power Delivery”.
Kairėje pusėje yra viso dydžio SD kortelių skaitytuvas.
Galinėje pusėje (iš kairės į dešinę) yra C tipo 4 kartos 3 USB prievadas, skirtas didelės spartos periferiniams įrenginiams, įskaitant eGPU. Žemiau yra pirmasis iš dviejų HDMI 2.0 prievadų. Toliau yra 2,5 Gb/s eterneto prievadas. Toliau yra USB 3.2 Gen 2 ir USB 2.0 Type-A prievadai, skirti periferiniams įrenginiams. Baigiame antruoju USB 3.2 Type-C, kuris taip pat palaiko „Power Delivery”, ir antruoju HDMI prievadu.
Naudodami jungtinius HDMI ir C tipo USB prievadus galime naudoti įspūdingą 4K keturių monitorių sąranką arba vieną 8K monitorių.
Apskritai turime puikų prievadų pasirinkimą, įskaitant C tipo USB-4, o tai reiškia, kad galime prijungti eGPU, pavyzdžiui, GPD G1 arba ONEXPLAYER ONEXGPU, o jei norime geriausio našumo – ONEXPLAYER ONEXGPU 2 su AMD Radeon RX 7800M GPU.
GEEKOM A6 techninės specifikacijos
Tęsiame GEEKOM A6 apžvalgą ir apžvelgiame technines specifikacijas, taip pat atliekame energijos naudojimo, ventiliatoriaus keliamo triukšmo ir temperatūros testus. GEEKOM A6 turi „AMD Ryzen 6800H” procesorių su 8 branduoliais ir 16 gijų, veikiančių iki 4,7 GHz dažniu. Grafikos srityje turime „AMD Radeon 680M”, kuris yra pajėgus GPU šio kainų diapazono mini kompiuteriui.
Standartiškai jis turi 32 GB DDR5 4800 MHz dviejų kanalų operatyviosios atminties, o jei reikia daugiau, galima naudoti iki 64 GB. Saugykloje yra 1 TB M.2 2280 NVMe SSD.
Ryšiams palaikyti yra jau minėtas 2,5 Gb/s eternetas, skirtas sparčiam duomenų perdavimui, „Wi-Fi 6E” ir „Bluetooth 5.2”.
Mažiausias energijos suvartojimas buvo 9,3 W, vidutinis – 20-25 W, o didžiausias – 72 W. Atlikdami ventiliatoriaus triukšmo ir temperatūros bandymus, paleidome „Cinebench” ciklą iki pilnos apkrovos. Didžiausias ventiliatoriaus keliamas triukšmas buvo 55 dB, o didžiausia temperatūra – 57 °C, esant pilnai apkrovai.
Kainų palyginimai
Toliau pateikiame kai kuriuos RRP kainų palyginimus su kitais mini kompiuteriais, kurie yra mūsų GEEKOM A6 apžvalgos dalis. Visos kainos nurodytos JAV doleriais be pardavimo nuolaidų ir, jei įmanoma, modelių su 32 GB RAM ir 1 TB SSD, išskyrus GT13 Pro, kuriame yra 2 TB SSD. Peržiūros pabaigoje žr. pardavimo kainas su papildoma nuolaida!
MODELIS | CPU | GPU | RP KAINA (JAV DOLERIAI) | PERŽIŪRA |
GEEKOM A8 | „AMD Ryzen 9 8945HS | „AMD Radeon 780M | $888 | ČIA |
GEEKOM A6 | AMD Ryzen 7 6800H | AMD Radeon 680M | $599 | |
GEEKOM GT13 Pro | „Intel i9-13900H | „Intel Iris XE” grafika | $999 | ČIA |
Sistemos lyginamieji testai
Toliau mūsų GEEKOM A6 apžvalgoje atliksime keletą lyginamųjų testų, kad išsiaiškintume jo našumą ir palygintume su kitais žaidimų mini kompiuteriais.
PASSMARK
PASSMARK testuoja bendrą kompiuterio našumą, įskaitant CPU, GPU, RAM ir saugyklą.
Gautas 6 200 balų rezultatas, kuris nuo GEEKOM A8 skiriasi maždaug 29 %. Palyginti su „GT13 Pro”, šis rodiklis padidėjo maždaug 8 %.
PCMARK
PCMARK atlieka keletą testų, imituojančių kasdienes užduotis – nuo naršymo internete, vaizdo konferencijų iki sudėtingesnių užduočių, įskaitant darbą su dideliais biuro dokumentais ir vaizdų redagavimą.
Gautas 6430 balų rezultatas, kuris nuo brangesnio GEEKOM A8 skiriasi maždaug 14 %. Matome labai panašų rezultatą, palyginti su „Intel” valdomu „GT13 Pro”.
„Cinebench R23
„Cinebench” testuoja procesoriaus vieno ir kelių branduolių našumą naudodamas atvaizdavimo lyginamuosius testus.
GEEKOM A6 vieno ir kelių branduolių rezultatai yra 1 509 ir 11 973 balai. Matome, kad G8 našumas padidėjo 16 % ir 27 %. GT13 Pro vieno branduolio rezultatas yra aukštesnis, bet šiek tiek žemesnis kelių branduolių rezultatas.
3DMARK
3DMARK lyginamosiose programose „Time Spy”, „Night Raid” ir „Fire Strike” naudojame „Time Spy”, „Night Raid” ir „Fire Strike”, kad išsiaiškintume bendrą CPU ir GPU našumą.
Per tris testus gavome labai gerus 2 610, 25 137 ir 6 639 taškus. GEEKOM su galingesniu 780M grafiniu procesoriumi rezultatai aukštesni maždaug 21, 10 ir 14 % skirtumu. GT13 Pro kenčia, kai kalbama apie grafikos našumą – jo rezultatai pastebimai prastesni, o lyginant su juo sumažėjo net 30 %.
Žaidimų lyginamieji standartai
Kadangi tai yra mini kompiuteris, skirtas žaidimams, į šią GEEKOM A6 apžvalgą galime įtraukti keletą žaidimų lyginamųjų testų. Šiuos senesnius žemesnės klasės žaidimų procesorius naudojame 720P režimu, kad gautume sąžiningą lyginamąjį palyginimą.
„Forza Horizon 5
GEEKOM A6 rezultatai labai geri – įspūdingas 127 kadrų per sekundę rodiklis esant 720P raiškai, naudojant labai žemus grafikos nustatymus. Nors GEEKOM A8 rezultatas yra maždaug 30 kadrų per sekundę didesnis dėl našesnio 780M GPU, matome, kad „GT13 Pro” su „Intel” grafika pasižymi maždaug perpus mažesniu našumu – tik 67 kadrai per sekundę.
„Shadow of the Tomb Raider
A6 pasiekė labai gerą 61 kadro per sekundę rezultatą 720P raiškos režimu, kai žaidžiamas grafiškai reiklus žaidimas. Įdomu, kad GT13 Pro pasiekė panašų rezultatą, nepaisant mažesnio grafikos našumo.
Gatvės kovotojas VI
„Street Fighter” lyginamuosiuose testuose naudojame 720P ir aukščiausius grafikos nustatymus, kad iš tikrųjų išnaudotume aparatinę įrangą. Atminkite, kad tai yra kadrų per sekundę rezultatai.
GEEKOM A6 pasiekė puikių rezultatų, o jo rezultatai yra labai panašūs į A8. GT13 Pro ir vėl kenčia dėl mažesnio vidutinio kadrų dažnio.
Žaidimų našumas
Atlikdami „GEEKOM A6” apžvalgą tikriname realaus pasaulio žaidimų našumą su optimaliais grafikos nustatymais, kai žaidžiami reiklūs ir mažiau reiklūs žaidimai.
„Forza Horizon 5
Kaip matėme iš lyginamųjų testų, su „Forza Horizon 5” gavome puikių rezultatų. Galite drąsiai palikti ją 720P režimu, įjungę „High” grafiką, ir turėtumėte matyti nuolatinius 60 ir daugiau kadrų per sekundę. Jei norite, galite pasirinkti 1080P skiriamąją gebą ir sumažinti grafiką. Ir tai be jokio FSR, todėl yra daug galimybių pasiekti dar didesnį kadrų dažnį.
Cyberpunk 2077
Nors mums nepavyko pasiekti tvirtos 60+ kadrų per sekundę raiškos, galėjome nustatyti 720P skiriamąją gebą, nustatę žemus grafikos nustatymus ir įjungę AMD FSR, kad pasiektume tvirtą 30+ kadrų per sekundę rezultatą.
Kai kuriuos mažesnių reikalavimų reikalaujančius žaidimus galėjome paleisti 4K be jokių problemų.
Naudodami „Dead Cells”, pasiekėme stabilų 60 kadrų per sekundę greitį 4K režimu. Su „Hades II” žaidimas sklandžiai veikė 4K raiška, naudojant vidutinius grafikos nustatymus, arba 1080P High, jei pageidaujate didesnės raiškos. TMNT Shredder’s Revenge žaidimas pasiekė 60+ FPS, veikdamas 4K režimu. Neseniai išleistame „Heroes of Hammerwatch II” pasiekėme 4K maksimalius nustatymus ir pasiekėme solidžius 120+ FPS, jei jūsų monitorius tai palaiko.
AMD FSR yra neįkainojama, kai reikia įveikti sudėtingesnius žaidimus, kaip buvo įrodyta žaidime „Cyberpunk”. Nors ne kiekvienas grafiškai intensyvus žaidimas pasieks 60 ir daugiau FPS, daugelis jų gali pasiekti apie 30 FPS, nors verta paminėti, kad stebuklų nereikėtų tikėtis.
GEEKOM A6 apžvalga Galutinės mintys
Laikas apibendrinti mūsų GEEKOM A6 apžvalgą. GEEKOM A6 kaina skiriasi maždaug 300 JAV dolerių, palyginti su GEEKOM A8, todėl GEEKOM A6 siūlo išskirtinį kainos ir kokybės santykį, ypač tiems, kurie turi mažesnį biudžetą, nes jo kaina yra 56 % mažesnė. Nepaisant to, našumo skirtumas tarp jų yra ne didesnis nei 30 % – vidutiniškai apie 20 %, todėl A6 yra akivaizdus kainos ir našumo santykio nugalėtojas.
Atliekant kasdienes užduotis namuose ar biure, GEEKOM A6 išties puikiai tinka. Jis be vargo susidoroja su sudėtingais darbo krūviais – nuo didelių biuro dokumentų tvarkymo iki bendro vaizdų redagavimo ir net lengvo vaizdo įrašų redagavimo.
Be to, „A6” puikiai tinka namų ar darbo biurams, nes palaiko keturis 4K monitorius arba vieną 8K monitorių, o tai padidina produktyvumą ir daugiafunkciškumą.
Žaidimų našumas taip pat įspūdingas. „Forza Horizon” veikia puikiai, net ir esant žemesniems nustatymams, ir gali mėgautis dideliu 720P arba šiek tiek sumažintu 1080P režimu. AMD FSR palaikymas suderinamuose žaidimuose dar labiau padidina našumą, kaip matyti iš „Cyberpunk” žaidimo, kuriame jis kitaip nevaldomą patirtį paverčia sklandžia.
Be to, per USB-4 prievadą prijungus eGPU, gerokai padidėja grafikos našumas. Šis atnaujinimas naudingas ne tik žaidimams, bet ir sudėtingoms užduotims, pavyzdžiui, vaizdo įrašų redagavimui.
GEEKOM A6 yra puikus vidutinės klasės mini kompiuteris, puikiai tinkantis kasdienėms užduotims namuose ar biure atlikti. Laisvu nuo darbo metu galite mėgautis įvairiais žaidimais – nuo sudėtingų žaidimų iki vidutinės ir žemesnės klasės žaidimų su puikiais grafikos nustatymais – ir visa tai už labai priimtiną kainą – 499 USD!
Daugiau informacijos galite sužinoti ir užsisakyti GEEKOM A6 šiose parduotuvėse. Visi nuolaidų kodai galioja iki 2025 m. balandžio 1 d. ir yra skirti „GEEKOM” ir „Amazon” parduotuvėms, jiems taikoma 5 % nuolaida.
JAV : GEEKOM | AMAZON (5% Nuolaidos kodas: droixUSA6)
UK: DE: GEEKOM | AMAZON (5% nuolaidos kodas: droixUKA6)
DE: GEEKOM | AMAZON (5% nuolaidos kodas: droixA625)
FR: GEEKOM
IT: GEEKOM
ES: GEEKOM
Tai užbaigia šią GEEKOM A6 apžvalgą, jei turite kokių nors klausimų apie ją, nedvejodami klauskite komentaruose ir mes mielai atsakysime.