Chat with us, powered by LiveChat

Archives

GPD Duo apžvalga – „AMD Ryzen 9 AI 370 HX” nešiojamasis kompiuteris su dviem ekranais, skirtas dvigubai didesniam malonumui ir našumui

GPD Duo Review
GPD Duo Review
GPD Duo apžvalga
  • Design
    (4.5)
  • Build Quality
    (4.5)
  • Display
    (5)
  • Performance
    (5)
  • Features
    (5)
  • Software
    (4.5)

Santrauka

„GPD Duo” yra nešiojamasis kompiuteris su dviem 13,3 colio AMOLED ekranais, kuriame veikia „AMD Ryzen 9 AI HX 370” procesorius, „Radeon 890M” GPU, iki 64 GB RAM ir iki 8 TB talpos saugykla.

Overall
4.8
Sending
User Review
0 (0 votes)

Pros

  • Puikiai atrodantys dvigubi 13,3 AMOLED ekranai
  • Daug prievadų, įskaitant OCuLink ir USB 4
  • Galimybė rinktis „AMD Ryzen 7 8840U” arba „Ryzen 9 AI HX 370” procesorius
  • Puiki aušinimo sistema

Cons

  • 2,2 kg svoris yra sunkesnis nei kitų GPD prietaisų.

Nuo tada, kai pirmą kartą sužinojome apie nešiojamąjį kompiuterį su dviem ekranais GPD Duo, daugiau nei prieš metus kantriai laukėme, kol galėsime jį išbandyti. Atkreipkite dėmesį, kad tai yra priešprodukcinis modelis, o ne galutinis produktas. Todėl yra keletas kalbėjimo apie dizainą dalykų, kuriuos aptarsime šioje „GPD Duo” apžvalgoje.

GPD Duo apžvalga Vaizdo įrašas

GPD Duo apžvalga

Pradėkime „GPD Duo” apžvalgą nuo dviejų ekranų ir konfigūracijų, kurias galite naudoti.

GPD Duo apžvalga - visiškai uždaryta
GPD Duo Visiškai uždarytas

Visiškai uždaryto ” GPD Duo” matmenys yra maždaug 11,6 x 8,2 x 0,9 colių (29,7 x 20,9 x 2,3 cm), o svoris – maždaug 2,27 kg. Jis yra gana sunkus, ypač palyginti, tarkime, su GPD Win MAX 2 modeliu, sveriančiu mažiau nei pusę šio modelio svorio.

GPD Duo apžvalga - visiškai atvira
GPD Duo Visiškai atviras

„Duo” sulankstomas ir atveriamas dvigubas ekranas. Viršutinį ir apatinį ekranus galima pasukti nepriklausomai nuo jūsų pageidavimų. Galinėje dalyje yra įmontuotas atraminis stovas, kuris suteikia šiek tiek atramos.

Visiškai atidarytas standartiniu kampu nešiojamasis kompiuteris yra maždaug 13,7 colio (35 cm) aukščio.

Viršutinis ekranas gali būti atlenkiamas atgal į prezentacijos režimą, kai ekranas yra iš abiejų pusių. Taip orientuoto nešiojamojo kompiuterio aukštis yra apie 22,5 cm (8,8 col.).

Ir galiausiai, bet ne mažiau svarbus yra planšetinio kompiuterio režimas, kuris iš esmės yra nešiojamojo kompiuterio uždarymas, kai viršutinis ekranas veikia kaip planšetinio kompiuterio ekranas. Jis yra šiek tiek storesnis nei anksčiau – maždaug 0,98 colio (2,5 cm).

GPD Duo planšetinio kompiuterio režimas
GPD Duo planšetinio kompiuterio režimas

Galbūt pastebėjote, kad prezentacijos ir planšetinio kompiuterio režimu viršutinė ekrano dalis nėra pritvirtinta ir yra šiek tiek atsilaisvinusi. GPD patvirtino, kad į galutinį gaminamą modelį bus įdėtas magnetas, kad jis būtų saugus.

Patys ekranai – tai 13,3 colių AMOLED jutikliniai ekranai su 2880×1800 raiška ir 60 Hz dažniu. Visos smulkiausios detalės rodomos ekrane. Kokybė atrodo puikiai, ypač įjungus HDR. Kartu jie suteikia 18″ ekraną, kuris puikiai tinka visoms užduotims, pradedant produktyvumu, medijos žiūrėjimu ir baigiant žaidimais.

GPD plunksna ir "Surface Pen" veikia abiejuose ekranuose
GPD plunksna ir „Surface Pen” veikia abiejuose ekranuose

Kalbant apie produktyvumą, abu ekranai yra suderinami su GPD rašikliu, kuris turi 4096 slėgio lygius. Aš visai nemoku piešti, bet dizaineriams du ekranai su plunksnos palaikymu bus labai naudingi.

Viršutinis ekranas taip pat palaiko vaizdo įrašus per USB-C. Viršutiniame ekrane galite naudoti įrenginius su USB-C vaizdo išvestimi, pvz., žaidimų kišeninius kompiuterius, nešiojamuosius kompiuterius, mini kompiuterius ir telefonus. Puiku tai, kad apatiniame ekrane vis tiek galite paleisti „Windows”, taip pat galite juo naudotis, kai nešiojamasis kompiuteris „GPD Duo” su dviem ekranais yra išjungtas.

Dabar pereikime prie pagrindinės nešiojamojo kompiuterio dalies, skirtos šiai GPD Duo peržiūrai. Jame yra pilna QWERTY klaviatūra, kuri yra apšviesta ir gali būti nepriklausomai išjungta / įjungta. Klaviatūros klavišai yra dideli ir gana žemo profilio. Rašiau šio vaizdo įrašo tekstą balsu ir neturėjau jokių problemų. Nesu nešiojamųjų kompiuterių manipuliatorių gerbėjas, tačiau neturėjau jokių problemų naudodamasis šiuo. Jis reaguoja greitai, o kairysis ir dešinysis pelės paspaudimai yra malonūs.

Kairėje pusėje yra 3,5 mm garso prievadas, pilno dydžio SD kortelės lizdas, USB 4 prievadas ir C tipo USB prievadas. Dešinėje pusėje yra du USB A 3.2 Gen 1 prievadai ir įjungimo mygtukas su integruotu pirštų atspaudų skaitytuvu. Galinėje pusėje yra 2,5 Gb/s eterneto prievadas, „OcuLink” prievadas, skirtas prijungti prie eGPU, pavyzdžiui, GPD G1 eGPU doko stotelės, ir galiausiai HDMI prievadas, skirtas prijungti prie išorinio ekrano.

"GPD Duo" šešių monitorių sąranka
„GPD Duo” šešių monitorių sąranka

Galite prijungti du papildomus monitorius per USB ir HDMI prievadus, kad sukurtumėte puikią keturių monitorių ekrano sąranką. Arba su GPD G1 turėti keturis papildomus, kad būtų galima padidinti iki šešių ekranų.

GPD Duo techninės specifikacijos

Atlikdami „GPD Duo” apžvalgą apžvelgsime abiejų nešiojamojo kompiuterio modelių specifikacijas, taip pat atliksime akumuliatoriaus veikimo trukmės, ventiliatoriaus keliamo triukšmo ir temperatūros testus.

GPD Duo procesorių palyginimas

AMD RYZEN 7 8840U MODELISAMD RYZEN 9 AI HX 370 MODELIS
CPU„AMD Ryzen 7 8840U„AMD Ryzen AI 9 HX 370
KOREIKIAI / SIŪLAI8C / 16T12C / 24T
BAZINIS LAIKRODIS3,3 GHz2,0 GHz
MAKSIMALUS PADIDINIMO LAIKRODIS5,1 GHz5,1 GHz
AI VEIKLUMAS16 TOPS50 TOPS
BENDRAS PROCESORIAUS NAŠUMAS38 TOPS80 TOPS
TDPNuo 28W iki 35WNuo 35 W iki 60 W
GPU„AMD Radeon 780MAMD Radeon 890M
ARCHITEKTŪRAZen 4 (Hawk Point)„Zen 5” (Strix Point)

GPD Duo specifikacijos

IŠVADOS2x 13,3″ AMOLED, 28800×1800, 60 Hz, 16:10, 255 PPI (RGB), sRGB: 133 %, NTSC: 96 %, Adobe RGB: 100 %, DCI_P3: 100 %, ryškumas: 500 cd/m², kontrasto santykis: 1 000 000: 1
RAM16GB / 32GB / 64GB LPDDR5x 6400 / 7500 MT/s dviejų kanalų
SANDĖLIAVIMAS512 GB / 1 TB / 2 TB PCIe 4.0 × 4, NVMe 1.3 / 1.4, NVMe 1.3 / 1.4 M.2 SSD (2 lizdai iki 8 TB)
KAMERAApatiniame ekrane integruota itin plataus kampo kamera, kurios skiriamoji geba yra 5 mln. taškų ir 2592 × 1944 taškų raiška.
MIKROFONAS2x įmontuotas mikrofonas
RYŠIAI„Wi-Fi 6E”, BT 5.3, 2500Mbps RJ45 eternetas
I/O1x USB4 (40 Gb/s),
1x Visapusiškas Oculink PCIe 4.0 × 4 (63 Gb/s)
1x HDMI 2.1
1x USB-C (10 Gb/s)
2x Visapusiškas USB-A (5 Gb/s)
1x Visapusiškas SD kortelių skaitytuvas
3,5 mm garso prievadas
AKUMULIATORIUS80Wh ličio polimerų baterija

Akumuliatoriaus veikimo trukmės, ventiliatoriaus triukšmo ir temperatūros testai

Tęsiame „GPD Duo” apžvalgą, atlikdami akumuliatoriaus veikimo trukmės, ventiliatoriaus keliamo triukšmo ir temperatūros testus. GPD Duo nešiojamasis kompiuteris veikia su 80Wh valandos baterija, kuri palaiko greitąjį įkrovimą iki 50 % per 29 minutes. Atlikome keletą akumuliatoriaus veikimo trukmės bandymų su numatytuoju 28 W TDP, viso ekrano ryškumu ir ciklo metu veikiančia „Cinebench” programa.

Įjungus abu ekranus, maksimalus akumuliatoriaus įkrovos laikas buvo 1 val. 45 min. Išjungus viršutinį ekraną, įkrovos trukmė buvo maždaug 2 valandos, taigi skirtumas – maždaug 15 minučių. Neaktyvumo ir vidutinio naudojimo testus apžvelgsime galutinėje modelio apžvalgoje.

GPD Duo termoforai
GPD Duo termoforai

Atlikdami akumuliatoriaus veikimo trukmės testus taip pat atlikome keletą ventiliatoriaus keliamo triukšmo ir temperatūros testų. Apskritai ventiliatoriaus triukšmas buvo gana tylus – apie 55 dB, o esant labai didelei apkrovai jis siekė net 60 dB. Vienu metu vykdant „Cinebench” ir „Forza Horizon 5”, aukščiausia išmatuota temperatūra buvo apie 50 laipsnių C.

Sistemos lyginamieji testai

Vėlgi, nepamirškite, kad šis GPD Duo nešiojamasis kompiuteris su dviem ekranais yra priešprodukcinis įrenginys ir lyginamieji rodikliai gali pasikeisti iki galutinio modelio išleidimo. Visi lyginamieji testai atlikti esant numatytajam 28 W TDP, o kai turėsime galutinį „GPD Duo” apžvalgos modelį, atliksime lyginamuosius testus esant kitokiam TDP.

PCMark

Lyginamuosius testus pradedame nuo „PCMark”, kuriame išbandomi CPU,GPU, RAM ir saugykla. Gauname bendrą 7 788 taškų rezultatą, kuris yra maždaug 10 % didesnis nei GPD WIN MAX 2 2024 modelio.

"GPD Duo PCMARK10" lyginamasis indeksas
„GPD Duo PCMARK10” lyginamasis indeksas

„Geekbench 6

Programoje „Geekbench 6” tikrinamas CPU ir GPU našumas. Vieno ir kelių branduolių testuose gauname didžiulį 5 852 ir 14 107 taškų rezultatą. Tai 133 % ir 24 % daugiau, palyginti su ankstesniais aukščiausiais rezultatais.

GPD Duo GEEKBENCH 6 lyginamųjų indeksų palyginimas
GPD Duo GEEKBENCH 6 lyginamųjų indeksų palyginimas

„Geekbench AI

„Geekbench AI”, kaip rodo pavadinimas, testuoja dirbtinio intelekto apdorojimo našumą. Vieno ir pusės tikslumo testuose gauname gana panašius rezultatus, tačiau labai išauga kvantinio tikslumo testų rezultatai. Išsamesnius testų rezultatus ir palyginimus pateiksime išsamioje apžvalgoje.

GPD Duo GEEKBENCH AI lyginamasis indeksas
GPD Duo GEEKBENCH AI lyginamasis indeksas

„Cinebench R23

Programoje „Cinebench” išbandomas procesorių vieno ir kelių branduolių našumas, taip pat atliekami kai kurie atvaizdavimo testai. Vieno branduolio našumas gerokai padidėjo, o ankstesnis aukščiausias GPD WIN 4 2024 rezultatas padidėjo 47 %.

GPD Duo CINEBENCH R23 lyginamųjų indeksų palyginimas
GPD Duo CINEBENCH R23 lyginamųjų indeksų palyginimas

Cinebench 2024

O „Cinebench 2024” matome nedidelį vieno branduolio ir 42 % didesnį kelių branduolių rezultatų padidėjimą.

GPD Duo CINEBENCH 2024 lyginamasis palyginimas
GPD Duo CINEBENCH 2024 lyginamasis palyginimas

3DMARK

„3DMARK” testuose atliekame „Time Spy”, „Night Raid” ir „Fire Strike” lyginamuosius testus. Matome, kad nešiojamojo kompiuterio su dviem ekranais našumas gerokai padidėjo, palyginti su 8840U modeliais, taip pat „Intel Ultra 7” ONEXPLAYER X1. Turėkite omenyje, kad X1 pasiekė gerų rezultatų 3DMARK programoje, tačiau faktinis žaidimų našumas buvo šiek tiek prastesnis.

GPD Duo 3DMARK lyginamasis indeksas
GPD Duo 3DMARK lyginamasis indeksas

Žaidimų lyginamieji standartai

Mes parengsime atskirą išsamesnį straipsnį apie žaidimų našumą, įskaitant GPD G1 eGPU, nes GPD Duo turi OCuLink prievadą.

„Forza Horizon 5

Matome, kad GPD Duo kadrų per sekundę skaičius gerokai padidėjo. Esant 720P raiškai matome 151 kadrą per sekundę, palyginti su 135 „Win 4 2024”. O 1080P raiškoje matome 118 kadrų per sekundę, palyginti su 98 kadrais per sekundę „Win 4 2024” kompiuteryje. Tai atitinkamai 11 % ir 20 % padidėjimas.

GPD Duo FORZA HORIZON 5 lyginamasis palyginimas
GPD Duo FORZA HORIZON 5 lyginamasis palyginimas

Call of Duty MW3

Žaidime „Call of Duty Modern warfare 3” pasiekėme 135 ir 83 kadrų per sekundę rezultatus atitinkamai 720P ir 1080P raiška. Tai 21 % ir 31 % daugiau, palyginti su „Win 4”. Šis žaidimas yra labiau priklausomas nuo GPU, todėl 890M čia turi reikšmės.

"GPD Duo CoD MW3" lyginamasis indeksas
„GPD Duo CoD MW3” lyginamasis indeksas

Galutinės mintys

Laikas apibendrinti mūsų „GPD Duo” apžvalgą. Po kelių dienų, praleistų su ” GPD Duo”, mano pirminės mintys yra labai geros. Reikėjo šiek tiek priprasti prie vertikalios dviejų ekranų nešiojamojo kompiuterio orientacijos, nes biure turiu horizontalią trijų monitorių konfigūraciją. Tačiau ilgai priprasti prie jo nereikėjo, kol nustatinėjau ir vykdžiau lyginamuosius testus, žaidžiau kai kuriuos žaidimus, bendrai naudojausi ir rašiau šią apžvalgą.

Išskyrus problemą, susijusią su antrojo ekrano atsipalaidavimu pristatymo ir planšetinio kompiuterio režimuose, kuri, kaip teigė GPD, bus išspręsta galutiniame modelyje. Nepastebėjau jokių didesnių dizaino ir patogumo problemų. Našumas yra puikus kasdieniam darbo krūviui, žaidžiant AAA žaidimus puikiais nustatymais ir visa tai darant, kai, pavyzdžiui, kitame ekrane rodomas vaizdo įrašas.

Vaizdo įrašo redagavimas žiūrint filmą
Vaizdo įrašo redagavimas žiūrint filmą

Vienintelis mano neigiamas GPD Duo naudojimo laikas yra svoris. Tai sunkus prietaisas, sveriantis 2,2 kg. Namo jį vežiau krepšyje kartu su GPD G1 ir krepšys vos neišvirto 🙂 Po savaitgalio grįžęs į darbą turėjau jį kuprinėje, ir nors jį daug lengviau nešti, vis dar reikia nešiotis daugiau nei 2 kg. Galbūt esu per daug pripratęs prie mažesnių įrenginių, tokių kaip WIN MAX 2 ar Pocket 3, bet į tai reikia atkreipti dėmesį.

Kitoje mūsų „GPD Duo” apžvalgos dalyje skirsime ją „GPD Duo” žaidimų pusei, nes žinau, kad būtent tai visus domina. Bandymus atliksime esant skirtingiems TDP ir skirtingoms skiriamosioms geboms, taip pat su GPD G1 per OCuLink ir be jos. Jei ką nors norėtumėte pamatyti straipsnio vaizdo įraše, praneškite mums komentaruose.

Daugiau informacijos apie „GPD Duo” ir išankstinį jo užsakymą galite rasti čia.

Ačiū, kad perskaitėte mūsų GPD Duo apžvalgą, o jei turite klausimų, nedvejodami klauskite komentaruose ir mes mielai atsakysime.

Email

Bringer of videos, text and images! AKA the social media guy at DroiX. Massive retro gaming fan and collector, with a far too large collection of consoles and computers from 1970's to modern.