Nešiojamieji kompiuteriai pasiekė naujas aukštumas su „GPD Pocket 4” ir „GPD Duo”– dviem įrenginiais, sukurtais profesionalų, studentų ir technologijų entuziastų poreikiams tenkinti. Šiuose prietaisuose suderintas didelis našumas ir naujoviškas dizainas itin nešiojamuose paketuose. Tačiau kuris iš jų geriau atitinka jūsų poreikius? Šiame išsamiame „GPD Pocket 4” ir „GPD Duo” palyginime išnagrinėsime jų privalumus ir idealias naudojimo galimybes produktyvumo, kūrybiškumo, darbo ir laisvalaikio srityse, kad padėtume jums priimti pagrįstą sprendimą.
Dydis ir svoris: Lyginant kompaktišką pernešamumą
Naudotojams, kurie savo prietaisus naudoja darbui ir laisvalaikiui, labai svarbu, kad juos būtų galima perkelti. GPD Pocket 4 yra nedidelio dydžio nešiojamasis kompiuteris, kurio matmenys yra 8,14 x 5,6 x 0,87 colio (20,68 x 14,45 x 2,22 cm), o svoris – 785 g. Jis šiek tiek didesnis ir sunkesnis už savo pirmtaką GPD Pocket 3, tačiau išlieka pakankamai kompaktiškas, kad tilptų į nedidelį krepšį. Šis lengvas nešiojamasis kompiuteris idealiai tinka nuolat keliaujantiems naudotojams, pavyzdžiui, studentams, kuriems reikia patikimo itin nešiojamojo įrenginio užrašams rašyti, arba specialistams, kuriems reikia mini nešiojamojo kompiuterio verslo susitikimams ir kelionėms.
Kita vertus, ” GPD Duo” yra masyvesnis dėl nešiojamojo kompiuterio su dviem ekranais konstrukcijos. Jo matmenys – 11,6 x 8,2 x 0,9 colio (29,7 x 20,9 x 2,3 cm), svoris – 2,27 kg. Nors tai šiek tiek padidina svorį, papildomas ekranas gerokai padidina daugiafunkcinio darbo galimybes. Kompaktiška forma vis dar leidžia jį nešiotis, tačiau „Duo” labiau tinka profesionalams ir kūrėjams, kurie pirmenybę teikia funkcionalumui, o ne itin dideliam nešiojamumui. Nesvarbu, ar dirbate su prezentacijomis, ar valdote kūrybinius projektus, „Duo” užtikrina pusiausvyrą tarp nešiojamumo ir naudingumo.
Ekranas: Įvairių poreikių vizualinė jėgainė
” GPD Pocket 4″ turi 8,8 colio jutiklinį ekraną su stulbinančia 2560×1600 raiška ir 144 Hz atnaujinimo dažniu. Didelis atnaujinimo dažnis užtikrina sklandų vaizdą, nesvarbu, ar slinkdami per dokumentus, ar žiūrėdami vaizdo įrašus. Jo talpinio rašiklio palaikymas šiek tiek sumažina jo naudojimo galimybes, pavyzdžiui, skaitmeniniams menininkams, tačiau jis geriausiai tinka užrašų rašytojams ir studentams. Ryškus ekranas puikiai tinka medijos vartojimui, neįpareigojantiems žaidimams ar darbui su vizualiai reikliomis programomis.
Tuo tarpu „GPD Duo” užtikrina unikalią patirtį dėl nešiojamojo kompiuterio su dviem ekranais sąrankos. Dviejų 13,3 colių ekranų raiška yra 2800×1800 taškų, o atnaujinimo dažnis – 60 Hz. Dėl suderinamumo su aktyviuoju rašikliu kūrėjai gali tiksliai braižyti eskizus, anotacijas ar kurti dizainą, todėl tai puikus pasirinkimas dizaineriams ir turinio kūrėjams. Antrasis ekranas taip pat padidina produktyvumą, nes šalia pagrindinio darbo rodoma informacinė medžiaga, el. laiškai ar įrankių paletės.
Abu prietaisai išsiskiria ekrano kokybe, tačiau jų stipriosios pusės skirtos skirtingiems naudotojams. „Pocket 4” yra kompaktiškas nešiojamasis kompiuteris, optimizuotas įtraukiančiam vaizdui su didesniu atnaujinimo dažniu, o „Duo” yra nešiojamasis kompiuteris su dviem ekranais, skirtas daug užduočių atliekantiems asmenims ir kūrėjams, turintis svarbų aktyvaus rašiklio palaikymą.
Dizainas: „2-in-1” universalumas ir dviejų ekranų naujovė
” GPD Pocket 4″ turi nešiojamojo kompiuterio ir planšetinio kompiuterio „2-in-1” konstrukciją, todėl naudotojai gali pasukti ekraną 180 laipsnių kampu ir sklandžiai perjungti nešiojamojo kompiuterio ir planšetinio kompiuterio režimus. Šis lankstumas yra neįkainojamas naudotojams, kurie dažnai keičia spausdinimo, pristatymo ir lietimu pagrįstą sąveiką. Nesvarbu, ar studentas planšetinio kompiuterio režimu braižo diagramas, ar profesionalas pristato prezentacijas, šis itin nešiojamas nešiojamasis kompiuteris prisitaiko prie atliekamos užduoties.
Palyginimui, ” GPD Duo” daugiausia dėmesio skiriama naujovėms ir nešiojamojo kompiuterio su dviem ekranais dizainui. Antrasis ekranas pakeičia darbo eigą, todėl naudotojai gali efektyviau valdyti sudėtingas užduotis. Pavyzdžiui, vaizdo įrašų montuotojai gali išlaikyti savo laiko juostą antrajame ekrane, o savo projektą peržiūrėti pagrindiniame ekrane. Panašiai programuotojams ir rašytojams naudinga, kai šalia pagrindinio darbo matoma informacinė medžiaga ar pastabos. Ekranus galima sulankstyti iki planšetinio kompiuterio formos, tačiau jų svoris yra gerokai didesnis nei „GPD Pocket 4”, o tai gali būti veiksnys, jei laikysite juos ilgai.
Klaviatūra: Naudingumas bet kokiame scenarijuje
” GPD Pocket 4″ yra mažesnė, bet labai funkcionali „chiclet” klaviatūra. Jos apšviesti klavišai yra gerai išdėstyti ir jautriai reaguoja, todėl, nepaisant kompaktiško dydžio, ji tinka ilgesniam rašymui. Ši klaviatūra puikiai tinka studentams, rašantiems esė, specialistams, rengiantiems ataskaitas, arba visiems, kuriems reikia lengvo nešiojamojo kompiuterio, kad galėtų produktyviai dirbti keliaudami. Jos lietimui jautrus grįžtamasis ryšys užtikrina patogumą net ir ilgai naudojantis klaviatūra.
Tuo tarpu „GPD Duo” turi viso dydžio nešiojamojo kompiuterio klaviatūrą, todėl spausdinimo patirtis yra artimesnė tradiciniams nešiojamiesiems kompiuteriams. Dėl didesnio atstumo tarp klavišų ir išdėstymo ji idealiai tinka naudotojams, kurie daug dirba su tekstu, pavyzdžiui, rašytojams, redaktoriams ar verslo specialistams. Kartu su dviejų ekranų sąranka „Duo” klaviatūra padidina produktyvumą, nes suteikia pažįstamą ir efektyvų įvesties metodą, kai reikia atlikti daug užduočių reikalaujančius darbus.
GPD Pocket 4 ir GPD Duo techninės specifikacijos
GPD DUO | GPD POCKET 4 | |
CPU | „Ryzen 7 8840U Ryzen AI 9 HX 370 | „Ryzen 7 8840U” „RyzenAI 9 HX 365„ „Ryzen AI 9 HX 370 |
GPU | (8840U) AMD Radeon 780M (HX 370) AMD Radeon 890M | (8840U) AMD Radeon 780M (HX 365) AMD Radeon 880M (HX 370) AMD Radeon 890M |
RAM | 32 GB, 64 GB LPDDR5X 7500 MT/s | 16 GB, 32 GB, 64 GB LPDDR5X 7500 MT/s |
SANDĖLIAVIMAS | 1 TB, 2 TB, 4 TB, 8 TB NVMe PCI-E Gen 4.0 | 1 TB, 2 TB, 4 TB NVMe PCI-E Gen 4.0 |
RYŠIAI | „Wi-Fi 6E” „Bluetooth 5.3” 2,5 Gbps Ethernet | „Wi-Fi” 6E „Bluetooth 5.3 2,5 Gbps Ethernet |
IŠVADOS | 2x 13,3″, 2880×1800, 60 Hz, 255 PPI | 8,8″, 2560×1600, 144 Hz, 343 PPI, 500 nitų |
I/O | 1x C tipo USB 4.0 1x C tipo USB 2x A tipo 3.2 Gen 2 USB | 1x USB 4.0 Type-C, 1x USB Type-C 1x USB Type-A 2.0 1x USB Type-A 3.2 Gen 2 |
AKUMULIATORIUS | 80Wh Li-po | 44,8Wh Li-po |
PIRKTI | ČIA | ČIA |
Veikimas: Jūsų poreikiams pritaikyta galia
Atkreipkite dėmesį, kad šie lyginamieji testai ir palyginimai buvo atlikti su priešprodukciniais GPD Pocket 4 ir GPD Duo modeliais. Galimi tam tikri našumo skirtumai, tačiau tikimės, kad iki vartotojui skirto modelio išleidimo dėl optimizuotų tvarkyklių jie gali būti geresni. Pakartotinai išbandysime abu modelius, kai bus pateikti galutiniai modeliai.
PCMARK
GPD Duo turi nedidelį pranašumą prieš „Pocket 4”, tačiau jis nėra pakankamai didelis, kad dėl jo reikėtų nerimauti.
GEEKBENCH 6
„Geekbench 6” programoje abu įrenginiai gavo labai panašius rezultatus, o tai džiugina.
Cinebench 2024
Pastebime, kad „GPD Duo” daugelio branduolių našumo rezultatas yra pastebimai aukštesnis.
3DMARK
Trijų lyginamųjų testų, kuriuos atliekame su „3DMark”, metu matome, kad „Time Spy” ir „Night Raid” abiejų modelių rezultatai šiek tiek skiriasi. Ir beveik vienodus „Fire Strike” rezultatus.
Akumuliatoriaus veikimo trukmė, ventiliatoriaus triukšmas ir šiluminė energija
Atliekant toliau nurodytus baterijos veikimo trukmės, ventiliatoriaus keliamo triukšmo ir temperatūros bandymus, tiek GPD Pocket 4, tiek „Duo” buvo naudojami priešprodukciniai modeliai. Šiuos rezultatus iš naujo atliksime ir patikslinsime, kai pasirodys galutiniai vartotojams skirti modeliai. Testai buvo atliekami paleidus „Cinebench” ciklą, esant visiškam ryškumui ir 28 W TDP.
GPD Pocket 4 turi 45 W akumuliatorių, kuris mūsų bandymų metu veikė 1 valandą ir 1 minutę. Vidutiniškai naudodami ją galėsite naudoti apie 5 valandas. Neveikiant darbalaukio režimui ant darbastalio gavome vos girdimus 45 dB, o esant pilnai apkrovai – 67 dB. Išmatavome vidutiniškai apie 49 °C vidutinę temperatūrą. Verta pažymėti, kad ventiliatoriaus kreivė yra pernelyg aukšta priešpardaviminiame modelyje ir iki jo išleidimo vartotojams turėtų būti žemesnė.
Dėl didesnio 80Wh akumuliatoriaus ” GPD Duo” baterija veikia našiau, nors papildomas ekranas naudoja šiek tiek daugiau energijos atliekant daugiaprogramę veiklą. Su abiem ekranais veikėme apie 1 val. 45 min., o su vienu ekranu – apie 2 val. 15 min. Vidutinis naudojimo laikas, žinoma, bus didesnis – apie 6-7 valandas. Vidutinio naudojimo metu jo ventiliatoriai veikia tyliau nei „Pocket 4” – apie 55 dB. Išmatavome vidutiniškai apie 50 °C vidutinę temperatūrą.
Prievadai ir jungtys: Standartinis paprastumas: modulinis universalumas ir standartinis paprastumas.
Abu modeliai turi visus įprastus prievadus, įskaitant „USB 4”, „USB Type-c”, „USB-A”, HDMI ir 3,5 mm garso lizdą.
” GPD Pocket 4″ pirmauja jungiamumo srityje dėl naujoviškos modulinės prievadų sistemos. Ši funkcija leidžia naudotojams keisti modulius, pavyzdžiui, 4G LTE modulį, KVM modulį arba RS-232 modulį, todėl tai yra tikras pramoninis mini nešiojamasis kompiuteris, skirtas specializuotoms užduotims atlikti. Daugiau informacijos apie modulinį prievadą rasite čia.
Nors ” GPD Duo” neturi modulinių parinkčių, jis skirtas naudotojams, kuriems nereikia specializuotų prievadų, bet kuriems svarbi paprasta prieiga prie periferinių įrenginių. Tačiau, kitaip nei „Pocket 4”, jis turi „OCuLink” prievadą, per kurį, palyginti su „USB 4” prievadu, galima prijungti didesnės spartos duomenų jungtis. Tai leidžia sparčiau naudotis tokiais prietaisais kaip GPD G1 eGPU prijungimo stotelė. Dėmesys „Duo” patogumui puikiai dera su jo, kaip nešiojamojo kompiuterio su dviem ekranais, skirto verslo ir kūrybos profesionalams, vaidmeniu.
AI galimybės ir grafikos našumas
Tiek GPD Pocket 4, tiek GP Duo veikia AMD Ryzen AI 9 HX 370 procesorius su pažangia XDNA 2 technologija. Šis pažangiausias procesorius suteikia galimybę naudotis sudėtingomis mašininio mokymosi, realaus laiko duomenų apdorojimo ir išmaniosios automatikos galimybėmis. Pagrindiniai privalumai: optimizuotas produktyvumas naudojant AI patobulintas darbo eigas, didelių AI modelių palaikymas su iki 16 GB GPU skirtos atminties, sklandus suderinamumas su šiuolaikinėmis AI taikomosiomis programomis ir kūrimo platformomis bei galimybė atlikti AI apdorojimą įrenginyje, sumažinant priklausomybę nuo debesijos sprendimų.
Kartu su papildoma GPD G1 eGPU prijungimo stotimi bendras AI našumas pasiekia įspūdingą 108 TOPS, todėl gerokai padidėja gebėjimas atlikti daug išteklių reikalaujančias AI užduotis. Papildoma GPD G1 priedėlio suteikiama apdorojimo galia gerokai padidina abiejų modelių galimybes, todėl jis tampa išskirtiniu pasirinkimu savo kategorijoje dirbtinio intelekto taikomosioms programoms.
Nors abu modeliai nėra žaidimų nešiojamieji kompiuteriai, jie yra daugiau nei pakankamai galingi, kad galėtų paleisti naujausius žaidimus su šiam procesoriui ir grafikos tipui priimtinais nustatymais. „Forza Horizon 5” žaidime grafika yra labai žemų nustatymų, skirtų lyginamajai analizei, tačiau galite jį paleisti iki 1080P aukštos grafikos su įjungta FSR funkcija, kad pasiektumėte 60+ FPS.
Išorinio monitoriaus palaikymas
Naudotojams, kuriems reikia išorinių ekranų, tiek „GPD Duo”, tiek „GPD Pocket 4” palaiko iki trijų monitorių per HDMI ir du USB-C prievadus. Ši galimybė yra neįkainojama profesionalams, valdantiems kelias užduotis ar didelius duomenų rinkinius. ” GPD Duo” privalumas – įmontuotas antrasis ekranas, todėl iš viso galima naudoti iki 5 ekranų. Arba, jei reikia, galite naudoti GPD G1 daugiau ekranų!
Santrauka: Kurį rinktis?
Pasirinkimas tarp GPD Pocket 4 ir GPD Duo priklauso nuo jūsų prioritetų. GPD Pocket 4 su aukštu 114 Hz atnaujinimo dažniu ir moduliniu prievadu puikiai tinka pramonės specialistams, studentams ir tiems, kuriems reikia universalaus itin nešiojamojo nešiojamojo kompiuterio. Jei norite apie jį sužinoti daugiau, perskaitykite visą mūsų GPD Pocket 4 apžvalgą čia.
Tuo tarpu „GPD Duo” su dviem ekranais, viso dydžio klaviatūra ir aktyvaus rašiklio palaikymu yra orientuotas į dizainą ir daugiafunkcinę veiklą, todėl idealiai tinka kūrybinių darbų kūrėjams, pedagogams ir produktyvumo entuziastams. Jei norite apie jį sužinoti daugiau, perskaitykite visą mūsų GPD Duo apžvalgą čia.
Kur įsigyti GPD Duo ir GPD Pocket 4?
Daugiau informacijos apie GPD Pocket Duo galite sužinoti ir įsigyti čia, o GPD Pocket 4 – čia. Visiems GPD prietaisams suteikiama dvejų metų DROIX garantija.
Išvados: Praneškite mums apie savo pasirinkimą
Abu prietaisai turi unikalių privalumų. Diskusija dėl „GPD Pocket 4” ir „GPD Duo” galiausiai priklauso nuo jūsų konkrečių poreikių. Kaip manote, kuris iš jų geriausiai atitinka jūsų gyvenimo būdą? Pasidalykite savo mintimis toliau pateiktose pastabose ir praneškite mums, kaip planuojate naudoti kitą mini nešiojamąjį kompiuterį!