Minisforum UM780 XTX apžvalga
-
Design
-
Build Quality
-
Performance
-
Features
Santrauka
„Minisforum UM780 XTX” yra didelio našumo, kompaktiškas žaidimų mini kompiuteris su „AMD Ryzen 7 7840HS” procesoriumi, „Radeon 780” GPU su „OcuLink” palaikymu, skirtas tiek žaidimams, tiek profesionaliems poreikiams.
Overall
4.8User Review
( votes)Pros
- Didelio našumo „AMD Ryzen 7 7840HS” procesorius ir „AMD Radeon 780” GPU
- Kompaktiškas ir nešiojamas
- Turi daugybę prievadų, pvz., USB 4, HDMI, DisplayPort ir „Oculink” eGPU palaikymui.
- Puikiai atlieka žaidimų lyginamuosius testus, ypač kai yra suporuotas su eGPU, pavyzdžiui, GPD G1.
Cons
- LED ir ėsdintas lapas yra šiek tiek beprasmiškas
Mūsų ” Minisforum UM780 XTX” su sparčiuoju 7840HS procesoriumi ir „Oculink” palaikymu apžvalgoje sužinosime, kaip jis veikia, ir palyginsime jį su kitais modeliais, atlikdami kai kuriuos sistemos ir žaidimų lyginamuosius testus.
„Minisforum” UM780 XTX apžvalgos vaizdo įrašas
„Minisforum UM780 XTX” išpakavimas
Savo „Minisforum UM780 XTX” apžvalgą pradedame nuo išpakavimo. Pirmasis iš dėžės yra ” Minisforum UM780 XTX ” mažos formos žaidimų kompiuteris, kurį netrukus apžvelgsime iš arčiau.
Apačioje yra naudotojo vadovas anglų ir kinų kalbomis. Toliau turime maitinimo šaltinį ir kabelį. Pridėsime jūsų šaliai tinkamą kištuko adapterį. Prie televizoriaus arba monitoriaus galima prijungti HDMI kabelį. Toliau yra pagrindo plokštė ir laikiklis, kad mini kompiuteris stovėtų ant stovo.
Po to yra VESA laikiklis ir keletas varžtų jam pritvirtinti. Mažoje dėžutėje yra „PCIe” ir „Oculink” prievado adapteris, kurį netrukus parodysime. Ir galiausiai – graviruotas lakštas su dizainu, kurį taip pat netrukus parodysime.
Minisforum UM780 XTX apžvalga
Toliau „Minisforum UM780 XTX” apžvalgoje iš arčiau apžvelgiame šį galingą mini kompiuterį, skirtą žaidimams. ” Minisforum UM780 XTX ” yra maždaug 5,11 x 5,11 x 2,3 colių (13 x 13 x 6 cm) dydžio ir sveria apie 740 g.
Priekyje yra 3,5 mm ausinių prievadas, USB 4 prievadas ir du USB 3.2 Gen 2 prievadai, o toliau – įjungimo mygtukas.
Galinėje pusėje yra du papildomi USB 3.2 Gen 2 prievadai, skirti periferiniams įrenginiams. Yra „DisplayPort” ir papildomas „USB 4 Type-C” prievadas. Toliau yra HDMI prievadas ir vieta „OcuLink” prievadui, prie kurio reikia prijungti adapterį. Be to, turime du 2,5 gigabitinio eterneto prievadus, per kuriuos galima sparčiai perduoti duomenis laidais.
Viršutinis 4K žaidimams skirto mini kompiuterio dangtelis yra pritvirtintas magnetais ir leidžia pakeisti graviruotą lapą. Jis yra su tigro dizainu, kitų nėra, bet manau, kad galėtumėte gauti kitų dizainų, sukurtų kur nors internete.
Jei planuojate naudoti UM780 su „OcuLink”, pirmiausia turite įdiegti adapterį. Reikia nuimti dangtelį, atsukti keturis varžtus, laikančius LED komponentą, tada į PCIe lizdą įstatyti adapterį ir jį prisukti. Visus veiksmus rasite mūsų atskirame ” PCIe to Oculink” adapterio diegimo vadove čia.
„Minisforum UM780 XTX” techninės specifikacijos
„Minisforum UM780 XTX” apžvalgoje pateikiame technines specifikacijas ir atliekame tam tikrus energijos naudojimo, ventiliatoriaus keliamo triukšmo ir temperatūros testus.
CPU | AMD Ryzen 7 7840HS procesorius, 8 branduoliai/16 gijų (16M spartinančioji atmintinė, iki 5,1 GHz) |
GPU | „AMD Radeon 780M |
RAM | DDR5 dviejų kanalų (SODIMM lizdai × 2, iki 5600 MHz, ne daugiau kaip 96 GB) |
SANDĖLIAVIMAS | 2×M.2 2280 PCIe4.0 SSD |
RYŠIAI | M.2 2230 WIFI palaikymas (Wi-Fi 6E, BlueTooth 5) 2x 2,5 Gb/s eternetas |
VIDEO IŠĖJIMAS | HDMI 2.1 ×1;DP 1.4 ×1;USB4 ×2 |
AUDIO IŠĖJIMAS | HDMI ×1;DP ×1;Audio lizdas ×1 |
POWER | DC 19V (adapteris pridedamas) |
OS | „Windows 11 |
Atlikę energijos suvartojimo bandymus, gavome apie 11 W energijos suvartojimą neveikiant darbalaukiui, o ventiliatoriaus triukšmas vos girdimas vidutinėje darbo aplinkoje.
Atliekant „Cinebench” lyginamąjį testą, didžiausias energijos suvartojimas buvo 97 W. Didžiausias ventiliatoriaus keliamas triukšmas – 62 db, o aukščiausia temperatūra – 53 °C.
Minisforum UM780 sistemos lyginamieji testai
Toliau ” Minisforum UM780 XTX ” apžvalgoje atliksime keletą sistemos lyginamųjų testų, kad galėtume palyginti našumą su kitais panašiais žaidimų mini kompiuteriais.
PassMark
Sistemos lyginamuosius testus pradėsime nuo „Passmark”, kuris atlieka bendrus sistemos testus, įskaitant procesoriaus, atminties ir saugyklos testus.
Gavome 8136,7 balo – tai aukščiausias mūsų testų rezultatas.
PCMark
„PCMark” yra kasdienių lyginamųjų testų serija, skirta tokioms užduotims, kaip naršymas internete, darbas su dideliais biuro dokumentais, vaizdų redagavimas, atvaizdavimas ir pan.
” Minisforum” surinko 10 838 balus – tai vėlgi aukščiausias rezultatas tarp mūsų išbandytų kompaktiškų žaidimų kompiuterių.
3DMark
„3DMark” testuoja kartu veikiančių CPU ir GPU našumą.
Atlikdami „Time Spy” testą gavome 3209, „Fire Strike” – 7585, o „Night Raid” – 29063. Nors apskritai tai nėra aukščiausi rezultatai, jie yra aukščiausi integruotam GPU ir nenaudojant specialaus GPU, kaip, pavyzdžiui, NUCX modeliuose.
Cinebench
„Cinebench” testuoja procesoriaus vieno ir kelių branduolių našumą.
Vieno branduolio atveju gavome 1790, o kelių branduolių atveju – 16682. Šie rezultatai yra aukščiausi mūsų išbandytuose miniatiūriniuose žaidimų staliniuose kompiuteriuose.
Žaidimų lyginamieji standartai
Mūsų „Minisforum UM780 XTX” apžvalga nebūtų žaidimų mini kompiuterio apžvalga be žaidimų lyginamųjų testų. Testuosime 720P, 1080P, 1440P ir 4K raiška, naudodami integruotą 780M GPU, taip pat naudodami GPD G1 eGPU prijungimo stotį per „Oculink” prievadą. Palyginimui taip pat pateikiame AYA NEO Slide su 7840U lyginamojo testo rezultatus.
„Forza Horizon 5
„Forza Horizon 5” žaidime naudojame labai žemus grafikos nustatymus.
Integruota grafika rodo puikius rezultatus 720P, 1080 ir 1440P režimuose – visi jie viršija 60 FPS. Palyginti su kitais „Minisforum” modeliais, kurie turi specialų GPU, tai yra padorūs rezultatai. Naudodami GPD G1 per „Oculink” matome puikius rezultatus – visi jie yra pirmoje vietoje.
„Shadow of the Tomb Raider
„Shadow of the Tomb Raider” žaidime naudojame žemiausius grafikos nustatymus.
Matome gerus rezultatus, viršijančius 60 FPS 720P ir 1080P integruotos grafikos režimuose. GPD G1 rezultatai nevienareikšmiai: esant 720P raiškai jis užima pirmąją vietą, o kuo didesnė raiška, tuo prastesni rezultatai.
„Call of Duty Modern Warfare III
„Modern Warfare III” žaidime naudojame numatytuosius minimalius grafikos nustatymus, neįjungę FSR.
Integruotos grafikos atveju gauname daugiau nei 60 FPS 720P ir 1080P režimuose, o tai yra gerai, jie yra pastebimai didesni nei 7840U analogo. Prijungus GPD G1 eGPU, pasiekiamas didžiulis našumo augimas – 60 kadrų per sekundę esant 4K.
„Street Fighter 6
Kad iš tikrųjų išjudintume mažą žaidimų įrenginį, paleidžiame „Street Fighter 6” lyginamąjį testą su aukščiausiais grafikos nustatymais.
Esant 4K matome labai mažą našumą, net ir naudojant GPD G1 eGPU. Situacija pagerėja 1080P, tačiau be GPD G1 vis dar nesiekia 60 FPS, tas pats ir su 720P. Nepamirškite, kad tai yra aukščiausi grafikos nustatymai, kurie yra labai reiklūs!
Emuliavimo našumas
Iš nešiojamųjų žaidimų kompiuterių žinome, kad 7840U yra labai įspūdingas emuliavimo įrenginys. Šioje „Minisforum UM780 XTX” apžvalgoje trumpai aptarsime, kaip veikia emuliatoriai. Žinoma, ” Minisforum UM780 XTX ” gali puikiai paleisti visas 8 ir 16 bitų sistemas, ir tai tęsiasi iki modernesnių konsolių, tokių kaip PS1 ir PS2. Naudodami šią funkciją galite padidinti atvaizdavimo skiriamąją gebą ir pagerinti grafiką.
Pereidami prie naujesnių sistemų matome puikų PS3 našumą, pvz. Su „Yuzu” ir „Ryujinx” emuliatoriais pasiekiamas labai geras našumas. Lyginant su 7840U delniniais kompiuteriais, iš šio mini kompiuterio gausite šiek tiek daugiau našumo emuliacijai. Taigi žaidimuose, kuriuose ne visai pasiekiate visišką emuliacijos greitį, greičiausiai jį pasieksite su šia priemone.
Žinoma, naudodami „Oculink” ir ” GPD G1 eGPU” prijungimo stotelę galite dar labiau padidinti aukštesnės klasės emuliatorių našumą.
Galutinės mintys
Laikas apibendrinti mūsų „Minisforum UM780 XTX” apžvalgą. Šiuo metu ” Minisforum UM780 XTX ” yra sparčiausias iki šiol peržiūrėtas mini kompiuteris su integruota grafika. Iš sistemos lyginamųjų testų matome, kad UM780 XTX visuose testuose užėmė pirmąją vietą. Nors kai kurie kiti žaidimų mini kompiuteriai jau šiek tiek seni, šis yra naujausias modelis, o rezultatai aiškiai rodo, kuris iš jų yra geriausias.
Žaidimų lyginamuosiuose testuose ” Minisforum UM780″ pasirodė labai gerai. Jis gerokai lenkia visus integruotus GPU modelius. Žinoma, jo našumas bus mažesnis nei modelių su specialiais GPU, tačiau pridėjus GPD G1, kad viskas būtų subalansuota, daugeliu atvejų jis laimi.
„Ryzen 7 7840HS” yra įspūdingas procesorius. Kaip mini kompiuteris su „Oculink”, skirtas namams ar biurui, jis palengvina kasdienį darbo krūvį. Dirbti su dideliais biuro dokumentais, redaguoti paveikslėlius ir pan. yra paprasta. O išjungus žaidimų laikrodį matome labai gerą integruoto GPU našumą. Kartu su eGPU, pavyzdžiui, GPD G1, jis gali tapti labai aukštos klasės kompiuteriu, prilygstančiu staliniams kompiuteriams.
” Minisforum UM780 XTX” yra puikus pasirinkimas tiek darbui, tiek žaidimams, tiek abiem tikslams. Puikus dydis ir galimybė jį laikyti plokščią ant darbo vietos, ant stovo arba pritvirtinti už monitoriaus leidžia jį idealiai pritaikyti bet kokiam scenarijui. Be to, jis yra labai mobilus, todėl lengvai telpa į nedidelį krepšį, pavyzdžiui, keliaujant.
Nėra daug dalykų, kurie galėtų nepatikti. Aš asmeniškai manau, kad LED apšvietimas ir raižytas dizainas yra beprasmiai. Reikėtų rinktis iš kelių tinkamų dizainų, o ne tik tigro, kuris atrodo netinkamai bet kur, tik ne tigrų draustinyje. Laimei, apšvietimą galite išjungti BIOS sistemoje, nuėję į „Advanced” -> „Onboard Devices setting” -> „RGB LED”.
Tačiau, nepaisant viso apšvietimo ir ėsdinto dizaino nesėkmės, faktas lieka faktu, kad ” Minisforum UM780 XTX ” yra puikiai veikiantis mini kompiuteris. Neabejotinai turėtumėte apsvarstyti kitus!
Daugiau informacijos apie ” Minisforum UM780 XTX” galite sužinoti ir įsigyti čia. Naudokite nuolaidos kodą UM7805OFF už 5% off ant kasos.
Ačiū, kad perskaitėte mūsų „Minisforum UM780 XTX” apžvalgą, tikimės, kad ji jums buvo naudinga. Jei turite klausimų, nedvejodami klauskite komentaruose ir mes mielai padėsime.