Recenzja ACEPC Powerbox Pro
-
Design
-
Build Quality
-
Performance
-
Features
Podsumowanie
ACEPC Powerbox Pro wyróżnia się elegancką, zajmującą niewiele miejsca konstrukcją i wydajnym procesorem Intel i5, idealnym do wydajnej pracy wielozadaniowej w środowisku domowym i biurowym. Jego cicha praca, w połączeniu z szeregiem opcji łączności i możliwością rozbudowy pamięci RAM, sprawia, że jest to bardzo wszechstronny i przyjazny dla użytkownika mini PC.
Overall
4.4User Review
( votes)Pros
- Kompaktowa i elegancka konstrukcja
Szybki procesor Intel i5-12450H
Dobra łączność i opcje rozbudowy
Cicha praca, niewielki hałas wentylatora
Wielofunkcyjne zastosowanie
Cons
- Wolniejsze działanie w porównaniu do modelu Powerbox Mini
W drugiej z naszych recenzji ACEPC Powerbox sprawdzamy model Pro o średniej wydajności. Zobaczmy, jak wypada w porównaniu z modelem Mini w naszej recenzji ACEPC Powerbox Pro, obejmującej rozpakowanie, przegląd, testy porównawcze oraz niektóre testy wydajności gier i emulatorów.
Recenzja wideo ACEPC Powerbox Pro
Rozpakowywanie ACEPC Powerbox Pro
Naszą recenzję Powerbox Pro rozpoczynamy od unboxingu. Pierwszy po wyjęciu z pudełka mamy ACEPC Powerbox Pro mini PC z procesorem Intel, któremu przyjrzymy się bliżej wkrótce.
Pod spodem znajduje się instrukcja obsługi w wielu językach, w tym angielskim, chińskim, niemieckim i włoskim. Wewnątrz opakowania znajduje się zasilacz. Dołączymy odpowiedni adapter dla danego kraju. W zestawie znajduje się kabel HDMI do podłączenia mini PC do telewizora lub monitora, a także uchwyt VESA i śruby do jego zamocowania.
Przegląd ACEPC Powerbox Pro
W naszej recenzji ACEPC Powerbox Pro przyjrzymy się bliżej samemu urządzeniu. ACEPC Powerbox Pro mini PC dla domowego biura mierzy około 5,45 x 4,96 x 1,96 cala (13,84 x 12,57 x 4,9 cm) i waży 540 g.
Z przodu znajduje się port USB typu C i dwa porty USB 3, a następnie port audio 3,5 mm i przycisk zasilania.
Z tyłu znajdują się dwa kolejne porty USB 3.0, dwa porty HDMI, gigabitowy port Ethernet i port zasilania.
Wewnątrz znajduje się miejsce na zainstalowanie wewnętrznego dysku twardego 2,5″. Zdejmij cztery gumowe nóżki i wkręty, aby zabezpieczyć urządzenie we wnęce napędu.
Specyfikacja techniczna ACEPC Powerbox Pro
W ramach naszej recenzji ACEPC Powerbox Pro przyjrzeliśmy się specyfikacji technicznej i przeprowadziliśmy testy zużycia energii, hałasu wentylatora i temperatury.
CPU | Procesor Intel i5-12450H, zapewniający szybką i niezawodną wydajność. |
GPU | Grafika Intel UHD |
RAM | 32 GB pamięci RAM DDR4 z możliwością rozbudowy do 64 GB |
PRZECHOWYWANIE | 500 GB, 1 TB, 2 TB do 4 TB |
KOMUNIKACJA | Wi-Fi 6 Bluetooth 5.2 |
W naszych testach zużycia energii uzyskaliśmy 11,8 W podczas bezczynności na pulpicie i 48 W podczas uruchamiania benchmarku cinebench. Podczas uruchamiania Cinebench uzyskaliśmy najwyższy hałas wentylatora 49 db i najwyższą temperaturę 58 ° C.
Testy porównawcze systemu
Kontynuujemy naszą recenzję ACEPC Powerbox Pro z kilkoma testami porównawczymi systemu, porównując go z małym komputerem ACEPC Powerbox Mini Intel.
Passmark
Passmark przeprowadza testy porównawcze procesora, karty graficznej, pamięci RAM i pamięci masowej pod kątem ogólnej wydajności.
Uzyskaliśmy wynik 3,082, co jest dobrym wynikiem, ale niższym niż w przypadku modelu Powerbox Mini.
PCMark
PCMark przeprowadza serię testów do codziennych zadań, od przeglądania stron internetowych po lekką edycję zdjęć.
Uzyskaliśmy wynik 5,153 w porównaniu do modelu ACEPC Powerbox Mini na poziomie 5,282. Nie ma dużej różnicy w ogólnych wynikach, a oba są na wyższym końcu w naszych testach średniej klasy mini PC dla biznesu.
Cinebench
Cinebench testuje wydajność pojedynczego i wielu rdzeni procesora.
Uzyskaliśmy wynik 1,667 dla pojedynczego rdzenia i 6,263 dla wielu rdzeni. Pojedynczy rdzeń odnotowuje niezły wzrost dzięki wydajnemu rdzeniowi Intela, ale widzimy niższe wyniki wielordzeniowe niż w modelu Mini.
3DMark
Testy porównawcze kończymy benchmarkiem 3DMark, który sprawdza współpracę CPU i GPU pod kątem wydajności w grach.
Otrzymaliśmy 857 punktów za Time Spy, 2,726 za Fire Storm i 10,849 za Night Raid. Kompaktowe procesory Intela cierpią pod względem wydajności w grach w porównaniu z podobnymi chipsetami AMD i widać to tutaj.
Wydajność w grach
Kontynuujemy recenzję ACEPC Powerbox Pro z krótkim spojrzeniem na wydajność w grach. Podobnie jak Powerbox Mini, model ACEPC Powerbox Pro nie jest gamingowym mini PC, ale oba mogą obsługiwać podobny poziom gier. Patrzysz na mniej wymagające gry lub starsze tytuły. Dzięki nim można grać w rozdzielczości 4K przy przyzwoitych ustawieniach graficznych. Ale gdy spróbujesz bardziej wymagających gier, będziesz musiał obniżyć rozdzielczość i ustawienia graficzne.
Dla porównania, w naszych testach porównawczych Street Fighter 6 uzyskaliśmy nieco poniżej 30 FPS w trzech testach przy 720P na najniższych ustawieniach graficznych. A w Shadow of the Tomb Raider w 720P na najniższych ustawieniach graficznych uzyskaliśmy 33 klatki na sekundę. Model Mini działa nieco szybciej pod względem wydajności GPU.
Wydajność emulacji
Podobnie jak wydajność emulacji w naszej recenzji ACEPC Powerbox Pro. W przypadku emulacji ogólnie widzimy dobrą wydajność. Uruchomienie klasycznych konsol i komputera nie będzie stanowiło problemu. Możesz bezpiecznie uruchomić PS1 i Dreamcast, a nawet przeskalować renderowanie w celu poprawy grafiki. Na PS2 można uruchomić Gran Turismo 2 w 60 klatkach na sekundę.
Jednak w OutRun uzyskasz około 50-60 FPS. W przypadku PS3, w Tekken 6 można zauważyć buforowanie shaderów, a następnie wygładzanie do około 60 FPS. Chociaż w Wipeout początkowa wydajność będzie oscylować wokół 30-40 FPS i będzie rosnąć w miarę buforowania shaderów.
Przemyślenia końcowe
Podsumowujemy naszą recenzję ACEPC Powerbox Pro naszymi przemyśleniami na temat mini desktopa Intela. Model Powerbox Pro to bardziej tradycyjnie wyglądający mini PC o płaskiej obudowie i stonowanych kolorach. Najlepiej nadaje się do środowiska biurowego dzięki swojej konstrukcji, ale także stosunkowo cichemu hałasowi wentylatora, nawet przy dużym obciążeniu.
Chociaż Powerbox Mini wypadł lepiej we wszystkich testach, przeczytaj naszą pełną recenzję ACEPC Powerbox Mini tutaj, pamiętaj, że było to przy wysokich ustawieniach wydajności, co skutkowało wyższym hałasem wentylatora i wytwarzaniem ciepła. Posiada również wiele podświetlenia RGB, które może nie być odpowiednie dla środowiska biurowego.
Jeśli cichy i dyskretny, a jednocześnie wystarczająco wydajny do codziennej pracy, jest tym, czego szukasz w mini PC, to ACEPC Powerbox Pro jest zdecydowanie właściwym wyborem. Możesz także cieszyć się treściami wideo 4K jako mini PC do strumieniowania, a także lekkich gier i emulacji z dodatkową korzyścią w postaci wewnętrznej 2,5-calowej pamięci masowej.
Możesz dowiedzieć się więcej o obu modelach i zamówić swój już dziś na droix.pl i droix.net. Obecnie prowadzimy wyprzedaż, która potrwa przez najbliższy tydzień lub dwa, a ty możesz zgarnąć swoje w świetnej cenie.
Dziękujemy za przeczytanie naszej recenzji ACEPC Powerbox Pro. Jeśli masz jakieś pytania, śmiało zadawaj je w komentarzach.