Chat with us, powered by LiveChat

Recenzja ONEXPLAYER Mini – mały handheld do gier z mocnym uderzeniem

Recenzja
  • Build Quality
    (5)
  • Performance
    (5)
  • Features
    (4.5)

Podsumowanie

ONEXPLAYER Mini to niewielki komputer z systemem Windows do gier, który ma równie duże możliwości, co 1S. Jeśli rozmiar 1S Cię zniechęca, to Mini będzie dla Ciebie idealnym rozmiarem.

Overall
4.8
Sending
User Review
4.5 (4 votes)

Pros

  • Mniejszy niż masywny ONEXPLAYER 1S
  • Wydajny procesor Intel i7-1195G7
  • Do wyboru dysk SSD NVMe o pojemności 1 TB lub 2 TB
  • Dwa porty USB typu C Thunderbolt 4
  • Wysokiej jakości 7-calowy ekran dotykowy
  • Zwiększenie wydajności poprzez zwiększenie TDP

Cons

Dziś w naszej recenzji sprawdzamy nowy handheld do gier ONEXPLAYER Mini Windows. Rozpakujemy go, przyjrzymy się bliżej funkcjom urządzenia, a następnie przeprowadzimy kilka testów porównawczych systemu i gier. Nie tylko z wewnętrznym GPU, ale także z zewnętrzną kartą graficzną 3070 Ti.

Recenzja wideo ONEXPLAYER Mini

ONEXPLAYER Mini Unboxing

Jak zawsze zacznijmy od unboxingu. Pierwszym z nich jest przenośny komputer ONEXPLAYER Mini, któremu przyjrzymy się bliżej już wkrótce.

ONEXPLAYER MINI
ONEXPLAYER MINI

Pod spodem znajduje się instrukcja obsługi w języku chińskim i angielskim. W pierwszym pudełku znajduje się ładowarka GaN o mocy 100 W, która ma port USB typu A i trzy porty USB typu C, co jest bardzo przydatne. Podczas składania zamówienia dołączymy odpowiedni adapter ładowarki dla danego kraju. W drugim pudełku znajduje się kabel USB Type-C do ładowania.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA ONEXPLAYER MINI
Zawartość pudełka ONEXPLAYER MINI

Przegląd ONEXPLAYER Mini

Mamy ONEXPLAYER 1S, aby porównać rozmiar. ONEXPLAYER Mini mierzy 10,23 x 4,1 x 0,9 cala (25,9 x 10,4 x 2,2 cm) i waży 589 gramów.

ONEXPLAYER 1S vs MINI Porównanie rozmiarów
ONEXPLAYER 1S vs MINI Porównanie rozmiarów

Wyświetlacz to 7-calowy ekran dotykowy IPS o natywnej rozdzielczości 1920×1200. Po lewej stronie znajduje się klikalny lewy drążek analogowy i klasyczny D-Pad. Dostępne są przyciski Wstecz i Home.

Bliższe spojrzenie na ONEXPLAYER Mini Controls
Bliższe spojrzenie na ONEXPLAYER Mini Controls

Po prawej stronie znajdują się cztery przyciski do gier i prawy klikalny drążek analogowy. Na górze znajduje się przycisk uruchamiania, a na dole przyciski klawiatury ekranowej i przełączania trybu nocnego.

Przyciski przełączania klawiatury i trybu nocnego
Przyciski przełączania klawiatury i trybu nocnego

Na górze znajdują się przyciski lewego i prawego ramienia oraz liniowego wyzwalacza analogowego.

Jest przycisk zasilania i przełącznik głośności. A dalej po prawej stronie znajduje się gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, port USB Type-C 4.0 Thunderbolt i port USB 3.0

Port Thunderbolt 4 umożliwia podłączenie eGPU
Port Thunderbolt 4 umożliwia podłączenie eGPU

Na dole znajduje się kolejny port USB Type-C 4.0 Thunderbolt

ONEXPLAYER Mini Widok z dołu
ONEXPLAYER Mini Widok z dołu

Specyfikacja techniczna ONEXPLAYER Mini

CPUTiger Lake i7-1195G7 11. generacji, 4 rdzenie, 8 wątków, 12 mln pamięci podręcznej, częstotliwość bazowa 2,90 GHz, maksymalna częstotliwość Turbo 5,00 GHz
GPUUkład graficzny Intel Iris Xe, 96EU, 1,40 GHz
RAM16 GB dwukanałowej pamięci LPDDR4x 4 266 MHz
PRZECHOWYWANIE1TB / 2TB NVMe PCIe 3.0*4
ŁĄCZNOŚĆWi-Fi 6
Bluetooth 5.0
BATERIA10 455 mAh 40,25 Wh
Bezczynność na pulpicie: 9:10 godz.
Pod obciążeniem: 1 godzina 40 minut pod pełnym obciążeniem z uruchomionym benchmarkiem Street Fighter V.
HAŁAS WENTYLATORA63 dB pod pełnym obciążeniem – testowane w przeciętnych warunkach biurowych
Specyfikacja techniczna ONEXPLAYER Mini

Testy porównawcze systemu

W ramach naszego nowego formatu recenzji przeprowadzimy kilka testów porównawczych z różnymi TDP, ponieważ wielu z was o to prosiło. Wartość ta może ulec zmianie w zależności od urządzenia, ale w miarę możliwości będziemy trzymać się tych samych lub podobnych ustawień TDP w celu porównania.

GeForce 3070 Ti w obudowie Razer Core X
GeForce 3070 Ti w obudowie Razer Core X

Będziemy również testować z zewnętrznym procesorem graficznym, zwanym również eGPU. Używamy karty GeForce 3070 Ti z obudową Razer Core X, którą podłączamy do portu ONEXPLAYER Mini Thunderbolt. Gry będą mogły korzystać z eGPU zamiast zintegrowanej grafiki.

PassMark

Nasze testy porównawcze rozpoczynamy od PassMark. Przeprowadza testy procesora, karty graficznej, pamięci RAM i pamięci masowej, zwiększając ich maksymalną wydajność.

20W i 35W TDP Wyniki testów PassMark.
20W i 35W TDP Wyniki testów PassMark.

Na 20W TDP otrzymujemy wynik 5,228, a na 35W otrzymujemy wynik 5,564. Nie byliśmy w stanie przeprowadzić testu grafiki 3D, ponieważ nasz hub z wyjściem HDMI miał problemy, a PassMark nie obsługuje rozdzielczości 1920×1200.

PCMark

PCMark testuje bardziej codzienne zadania, rzeczy, które możesz robić, gdy nie grasz w gry. Mogą one obejmować przeglądanie stron internetowych, pracę z dokumentami biurowymi, edycję zdjęć lub filmów.

Wyniki testów PCMark
Wyniki testów PCMark

Przy TDP 20 W otrzymujemy wynik 5,313 z doskonałymi wynikami w kategoriach Essentials, Productivity i Digital Content Creation. Na 35W TDP naturalnie uzyskujemy wyższy wynik 5,544

3DMark

W przypadku 3DMark zamierzamy przetestować zarówno zintegrowany, jak i zewnętrzny procesor graficzny z różnymi TDP, aby uzyskać szerszy obraz wydajności.

Wyniki testów 3DMark
Wyniki testów 3DMark

Testujemy z TDP 15, 20 i 35 W na iGPU. Uzyskaliśmy wyniki odpowiednio 864, 1245 i 1954 dla przenośnego komputera do gier ONEXPLAYER Mini.

W przypadku eGPU testujemy przy mocy 20 W i 35 W. Otrzymujemy wyniki odpowiednio 10,054 i 10,502

Testy porównawcze gier

Forza Horizon 5

Kontynuując naszą recenzję ONEXPLAYER Mini, rozpoczynamy testy porównawcze gry Forza Horizon 5. W przypadku iGPU działamy w rozdzielczości 1280×800, a na eGPU w rozdzielczości 4K.

Wyniki testów porównawczych Forza Horizon 5
Wyniki testów porównawczych Forza Horizon 5

Zaczynamy od benchmarków zintegrowanego GPU na bardzo niskich ustawieniach graficznych. Przy 20W uzyskujemy średnio 59 FPS, a przy 35W średnio 65 FPS.

W testach porównawczych zewnętrznego GPU, po raz pierwszy działamy przy TDP 20 W na bardzo niskich ustawieniach, uzyskując średnią liczbę klatek na sekundę wynoszącą 102 klatki na sekundę.

Na ustawieniach graficznych Extreme przy TDP 20 W uzyskujemy 41 klatek na sekundę. Wypróbowaliśmy go przy TDP 35 W i również uzyskaliśmy 41 klatek na sekundę.

W testach porównawczych eGPU procesor oscyluje wokół 50%, więc zwiększenie TDP w ONEXPLAYER Mini robi bardzo niewielką różnicę w przypadku eGPU, ponieważ dodatkowa moc nie jest wymagana. Okazało się, że tak samo jest w przypadku większości gier.

Shadow of the Tomb Raider

W kolejnym benchmarku gier testujemy Shadow of the Tomb Raider. W przypadku iGPU działamy w rozdzielczości 1280×800, a eGPU w rozdzielczości 4K.

Wyniki testów porównawczych Shadow of the Tomb Raider
Wyniki testów porównawczych Shadow of the Tomb Raider

W testach porównawczych iGPU używamy najniższych ustawień graficznych. Przy TDP 20 W uzyskujemy średnio 51 FPS, a przy 35 W – 58 klatek na sekundę.

Przy eGPU działającym na najniższych ustawieniach uzyskujemy średnio 109 klatek na sekundę. Na najwyższych ustawieniach otrzymujemy 63 na sekundę.

Final Fantasy XIV

W teście porównawczym Final Fantasy XIV działamy w rozdzielczości 1280×800 na iGPU i 4K na eGPU, w obu przypadkach na maksymalnych ustawieniach graficznych.

Wyniki testów porównawczych Final Fantasy XIV
Wyniki testów porównawczych Final Fantasy XIV

Na iGPU przy 20W TDP uzyskujemy wynik 3,656, a przy 35W 4,049.

Na eGPU otrzymujemy ostateczny wynik 11 tysięcy, trzysta 43.

Street Fighter V

W naszym teście porównawczym Street Fighter V testujemy średnią liczbę klatek na sekundę na koniec pierwszego meczu. Działamy w rozdzielczości 1920×1200 na iGPU i 4K na eGPU, w obu przypadkach na maksymalnych ustawieniach graficznych.

Wyniki testów porównawczych Street Fighter V
Wyniki testów porównawczych Street Fighter V

Na zintegrowanym GPU przy 20W TDP uzyskujemy średnią liczbę klatek na sekundę na poziomie 39,85, a przy 35W uzyskujemy 46,65 klatek na sekundę. Można nieco obniżyć rozdzielczość lub grafikę i uzyskać solidne 60 FPS.

Na eGPU ledwo się poci, działając przy solidnych 60 FPS.

Podsumowanie benchmarku

Przyjrzyjmy się pełnym wynikom benchmarku ONEXPLAYER Mini.

20W TDP35W TDP% RÓŻNICA
PASSMARK522855646.2 %
PCMARK531355444.2 %
3DMARK1245195444.3 %
FORZA HORIZON 559 FPS65 FPS9.6 %
FINAL FANTASY XIV3656404910.2 %
SHADOW OF THE TOMB RAIDER51 FPS58 FPS12.8 %
STREET FIGHTER V39,85 FPS46,65 FPS15.7 %
Podsumowanie benchmarku

Ogólnie wyniki są bardzo dobre. Nie możemy przeprowadzić bezpośredniego porównania z innymi modelami, ponieważ używamy różnych ustawień. Ale w porównaniu jest na równi z ONEXPLAYER 1S.

Widzimy, że zwiększenie TDP do 35W daje niezły wzrost wydajności, gdy jest używany jako handheld. Należy jednak pamiętać, że spowoduje to szybsze rozładowanie baterii. Możesz cieszyć się dużą liczbą najnowszych gier i w zależności od tego, jak bardzo są wymagające, możesz grać w nie na różnych ustawieniach graficznych, od niskich do wysokich.

Przemyślenia końcowe

Podsumujemy nasze przemyślenia dotyczące recenzji ONEXPLAYER Mini. Jako przenośny handheld do gier, ONEXPLAYER Mini jest świetny! Wiem, że wiele osób było zniechęconych do zakupu modelu 1S ze względu na jego duży rozmiar. Mini ma odpowiedni rozmiar, jest mniej więcej wielkości Aya Neo Pro, gdybyś się zastanawiał. Dobrze leży w dłoni i nie jest zbyt ciężka, aby nie męczyć się po sesji grania.

Doom Eternal
Doom Eternal

A po podłączeniu do eGPU zasadniczo przekształca ONEXPLAYER Mini w komputer stacjonarny do gier. Procesor jest więcej niż wystarczający do grania w bardzo wymagające gry, a przez większość czasu jego wykorzystanie wynosiło około 50%. Najprawdopodobniej procesor graficzny będzie wąskim gardłem, jeśli grasz w rozdzielczości 4K z najwyższymi ustawieniami.

ONEXPLAYER Mini z eGPU grający w FIFA 21 dla dwóch graczy
ONEXPLAYER Mini z eGPU grający w FIFA 21 dla dwóch graczy

Mamy nadzieję, że spodobał Ci się nieco nowy format naszej recenzji ONEXPLAYER Mini. Jeśli masz jakieś uwagi na temat tego, co należy dodać lub zmienić, daj nam znać w komentarzach.

Gdzie kupić ONEXPLAYER Mini?

Możesz dowiedzieć się więcej i kupić ONEXPLAYER Mini tutaj. Naszą ofertę konsol do gier można przejrzeć tutaj.


OneXPlayer Mini to najnowszy przenośny komputer do gier firmy One Netbook – OneXPlayer Mini FAQ

Originally posted by benjamin on: 29/12/2021

Witamy w naszym FAQ dla OneXPlayer mini! Będziemy dostarczać wszystkie najnowsze informacje na temat OneXPlayer Mini , gdy tylko wyjdą na jaw.

20 grudnia One Netbook ogłosił najnowszą pozycję w swojej linii handheldów do gier. OneXPlayer Mini to następca niezwykle popularnej linii handheldów OneXPlayer.

Zapowiedź gry w formie wideo opublikowanego na oficjalnym kanale youtube One Netbook, który można zobaczyć poniżej.

Zapowiedź ta pojawia się tuż po niedawnej premierze wariantu OneXPlayer od AMD. Ale co ciekawe, jest wyposażony w ten sam procesor Intel, co w OneXPlayer 1S (i7-1195G7).

Chociaż bardzo przypomina OneXPlayer, największą obecnie widoczną różnicą jest drastyczne zmniejszenie rozmiaru. Z ekranem o przekątnej około 7 cali, a nie potężnym

Punktem spornym dla oryginalnego handhelda był jego duży rozmiar. Miło jest więc zobaczyć bardziej przenośny wariant, który (miejmy nadzieję) powinien zachować całą wydajność oryginału.

Gdy pojawi się więcej informacji, zaktualizujemy ten OneXPlayer Mini FAQ o więcej informacji.

OneXPlayer vs OneXPlayer Mini – OneXPlayer Mini FAQ

Recenzja japońskiej strony PC Watch zawiera więcej zdjęć bezpośrednio porównujących oryginalny model z nowym.

OneXPlayer vs OneXPlayer MIni – widok z przodu

Układ urządzenia pozostaje ogólnie taki sam, z kilkoma kluczowymi różnicami w lokalizacji niektórych przycisków i interfejsów.

OneXPlayer vs OneXPlayer Mini – widok z góry

Przede wszystkim, regulatory głośności zostały przeniesione na górę urządzenia. Jeden z portów USB-C został przeniesiony na dół. Przypuszczalnie jest to port Thunderbolt 4. Umożliwiłoby to większą kompatybilność z rozwiązaniami dokującymi DIY.

Brakuje również złącza klawiatury. Biorąc pod uwagę… mniej niż gwiezdny odbiór klawiatury OneXPlayer, jest to zrozumiałe pominięcie.

OneXPlayer vs OneXPlayer Mini – widok z góry

Ogólnie rzecz biorąc, OneXPlayer jest bardziej bocznym ruchem niż bezpośrednim ulepszeniem, zakładając, że jakość wykonania pozostanie taka sama. Dla wielu osób głównym problemem związanym z OneXPlayer 1S był jego ogromny rozmiar, który sprawiał, że nie był on zbyt przenośny.

Oczywiście, jeśli jest to dla ciebie za małe, oryginalny OneXPlayer 1S jest również opcją!

Co sądzisz o odtwarzaczu OneXPlayer Mini? Daj nam znać w komentarzach! Będziemy aktualizować ten FAQ o więcej informacji, gdy tylko wyjdą one na jaw.

Bringer of videos, text and images! AKA the social media guy at DroiX. Massive retro gaming fan and collector, with a far too large collection of consoles and computers from 1970's to modern.