Chat with us, powered by LiveChat

Testy porównawcze komputerów przenośnych do gier ONEXPLAYER i5 vs i7

W trzeciej części naszej serii artykułów ONEXPLAYER porównujemy i5 i i7 w serii testów porównawczych systemu i gier.

Jeśli przegapiłeś naszą pierwszą część dotyczącą unboxingu i przeglądu ONEXPLAYER, możesz znaleźć artykuł tutaj, który zawiera wideo. Druga część pokazuje około minuty rozgrywki obejmującej dziewięć gier AAA na Windows, można ją znaleźć tutaj , która zawiera również wideo.

Recenzja ONEXPLAYER
Recenzja ONEXPLAYER

W tym wpisie na blogu przeprowadzamy serię testów porównawczych, najpierw pod kątem wydajności systemu w sztucznych i rzeczywistych scenariuszach pracy, a następnie serię testów porównawczych w grach. Porównujemy modele ONEXPLAYER i5 i i7, aby zobaczyć różnicę w wydajności między tymi dwoma modelami.

Możesz dowiedzieć się więcej i kupić ONEXPLAYER tutaj. Przejrzyj całą naszą ofertę przenośnych konsol do gier tutaj.

ONEXPLAYER BENCHMARK WIDEO

Obejrzyj nasz film przedstawiający testy porównawcze i wyniki komputerów przenośnych do gier poniżej. Lub, jeśli wolisz, przewiń w dół, aby zobaczyć tekstową i graficzną wersję testów i wyników.

Specyfikacje techniczne ONEXPLAYER i5 i i7

Najpierw przyjrzyjmy się różnicom w specyfikacji technicznej obu urządzeń.

MODEL:ONEXPLAYER i5ONEXPLAYER i7
CPU:1135G71165G7
CORES:44
TEMATY:88
PRĘDKOŚĆ:4,2 GHz4,7 GHz
GPU:Intel Iris XeIntel Iris Xe
PRĘDKOŚĆ:1,3 GHz1,3 GHz
JEDNOSTKI WYKONAWCZE:8096
Specyfikacja techniczna ONEXPLAYER i5 i i7

Modele i5-1135G7 i i7-1165G7 mają cztery rdzenie i osiem wątków, ale różnią się maksymalną częstotliwością taktowania, która wynosi odpowiednio 4,2 GHz i 4,7 GHz.

Zarówno ONEXPLAYER i5, jak i i7 mają ten sam układ graficzny Iris Xe pracujący z częstotliwością 1,3 GHz. i7 ma 96 jednostek wykonawczych, w porównaniu do 80 w i5. Jednostki wykonawcze to procesory obliczeniowe zoptymalizowane pod kątem jednoczesnej wielowątkowości, więc im więcej jednostek EU, tym większa moc obliczeniowa.

Oba modele mają te same 16 GB dwukanałowej pamięci RAM LPDDR4x pracującej z częstotliwością 4266 MHz, a także 1 TB szybki dysk SSD PCI-E NVMe. Sprawdzimy również ich wydajność.

Testy porównawcze ONEXPLAYER

Aby zapewnić sprawiedliwość, oba modele są skonfigurowane identycznie. Używamy tej samej rozdzielczości ekranu, ustawień graficznych i trybu Turbo wyłączonego w obu przypadkach.

Testy porównawcze ONEXPLAYER i5 vs i7
Testy porównawcze ONEXPLAYER i5 vs i7

PassMark

Testy porównawcze systemu rozpoczynamy od PassMark, który daje nam ogólne wskazanie wydajności procesora, karty graficznej, pamięci RAM i pamięci masowej. Naturalnie i7 powinien mieć wyższy wynik, ale o ile?

Wyniki PassMark i5 vs i7
Wyniki PassMark i5 vs i7

Procesor i5 uzyskał wynik 3,032, osiągając ponadprzeciętne wyniki we wszystkich testach i zauważalnie wyróżniając się szybkością dysków.

ONEXPLAYER i7 uzyskał wynik 4094 punktów z doskonałymi wynikami procesora, pamięci i szybkości dysku.

Daje nam to 29,8% różnicy, co jest sporą różnicą. Sprawdziliśmy wszystko dwukrotnie, ponownie przeprowadziliśmy testy i ponownie uzyskaliśmy podobne wyniki. Oba modele wypadły bardzo dobrze, ale widać wyraźną różnicę w wynikach procesora, grafiki i pamięci.

PCMark

PCMark wykonuje bardziej rzeczywisty zestaw testów porównawczych dla różnych codziennych zadań, w tym przeglądania stron internetowych, odtwarzania multimediów i edycji obrazów.

Wyniki ONEXPLAYER PCMark
Wyniki ONEXPLAYER PCMark

ONEXPLAYER i5 uzyskał przyzwoity wynik 3,900 z dobrymi wynikami we wszystkich testach. Procesor i7 uzyskał imponujący wynik 5090 punktów, osiągając wyższe wyniki we wszystkich testach.

Daje nam to 26% wzrost wydajności na i7, co stanowi podobną różnicę w wydajności w PassMark.

Zarówno w testach sztucznych, jak i rzeczywistych, wydajność i7 znacznie wzrosła. Oznacza to, że na przykład uruchamianie systemu Windows, otwieranie oprogramowania oraz ładowanie i zapisywanie dużych plików będzie zauważalnie szybsze na i7.

3DMark

3DMark testuje wydajność procesora i układu graficznego. Jest to nie tylko dobry test wydajności w grach, ale także w zadaniach takich jak przeglądanie multimediów, edycja zdjęć i renderowanie wideo.

Test wydajności w grach 3DMark
Test wydajności w grach 3DMark

Procesor i5 uzyskał bardzo dobry wynik 1,535, który jest bardzo zbliżony do najlepszych wyników odnotowanych w porównaniu z innymi podobnymi konfiguracjami procesorów.

ONEXPLAYER i7 uzyskał wynik 1,778, ponownie zbliżony do najlepszych wyników innych podobnych konfiguracji CPU.

Różnica w wydajności pomiędzy i5 i i7 jest nieco mniejsza i wynosi 14%. Teraz, gdy renderowanie grafiki jest w pełni przetestowane, widzimy, że ta ogromna luka nieco się zmniejsza, ale czy tak pozostanie?

Znak dysku

Chociaż sprawdziliśmy wydajność SSD w PassMark, DiskMark pozwala nam bliżej przyjrzeć się prędkościom wewnętrznej pamięci masowej w serii testów.

Prędkości dysków SSD ONEXPLAYER
Prędkości dysków SSD ONEXPLAYER

Oba urządzenia uzyskują prędkości odczytu i zapisu na mniej więcej tym samym poziomie. Istnieją niewielkie różnice, ale gdybyśmy przeprowadzili testy ponownie, ponownie uzyskalibyśmy różne wyniki.

Oba wyniki są niezwykle imponujące, to ponad 2,5 GB na sekundę przy najlepszych prędkościach odczytu i zapisu!

Wydajność ONEXPLAYER w grach

Teraz przechodzimy do testów porównawczych ONEXPLAYER i5 vs i7 w grach, do których zostały stworzone.

Testy porównawcze gier ONEXPLAYER i5 vs i7
Testy porównawcze gier ONEXPLAYER i5 vs i7

W większości przypadków używamy najwyższych dostępnych ustawień graficznych (tj. Ultra), aby naprawdę obciążyć procesor i kartę graficzną, więc gry mogą nie osiągnąć pełnego 60 FPS lub więcej. Zwykle może być konieczne uruchomienie gry na niższych ustawieniach, takich jak Średnie i Wysokie, i/lub włączenie trybu Turbo w celu uzyskania optymalnej wydajności w stosunku do jakości grafiki.

A Total War Saga – Troy

Zaczynamy od Total War Sage Troy, która na ustawieniach Ultra jest bardzo wymagającą grą! Gramy w rozdzielczości 1920×1080 z domyślnymi ustawieniami Ultra w grze.

Saga Total War: Wyniki Troy
Saga Total War: Wyniki Troy

ONEXPLAYER i5 ma średnio 11,4 klatek na sekundę, co jest bardzo rozsądnym wynikiem przy tej rozdzielczości i ustawieniach graficznych.

I7 ma średnio 14,2 klatek na sekundę. Różnica wynosi prawie 3 klatki na sekundę, co może nie wydawać się dużo, ale jest to różnica 21%.

Forza Horizon 4

Podczas przeprowadzania testów porównawczych Forza Horizon 4 na obu urządzeniach wystąpiło kilka błędów graficznych, co pozwala nam sądzić, że może to być drobny problem z kompatybilnością gry lub najnowszymi sterownikami graficznymi. Grałem w grę na ONEXPLAYER w moim poprzednim filmie bez żadnych problemów. Nie miało to wpływu na wydajność i występowało w tych samych miejscach na obu urządzeniach.

Wyniki testów porównawczych Forza Horizon 4
Wyniki testów porównawczych Forza Horizon 4

I5 osiąga bardzo przyzwoity wynik 33 klatek na sekundę. Przy niskiej liczbie klatek na sekundę wynoszącej 27 i wysokiej wynoszącej 44.

I7 uzyskał wyższy wynik 38 klatek na sekundę. Z niskim poziomem 32 i wysokim 52 klatek na sekundę.

Dwie średnie liczby klatek na sekundę dają nam różnicę w wydajności na poziomie 14%. Niższa różnica procentowa może wynikać z tego, że gra jest bardziej zoptymalizowana, a także efektywniej wykorzystuje wiele rdzeni procesora i wątków na przenośnych konsolach do gier. Wciąż jest to jednak przyzwoite 14% różnicy.

Final Fantasy 14 Endwalker

Następnie przeprowadziliśmy testy porównawcze nadchodzącego rozszerzenia Final Fantasy 14 o nazwie Endwalker. Ten test porównawczy przeprowadzamy na ONEXPLAYER w rozdzielczości 1920×1080 na wysokich ustawieniach, a jedynym zmienionym ustawieniem jest uruchomienie go na pełnym ekranie zamiast w oknie.

Final Fantasy XIV Endwalker Benchmark
Final Fantasy XIV Endwalker Benchmark

Procesor i5 uzyskał wynik 3 tys. 300 44 punktów, z „nieco niską” oceną wydajności.

Procesor i7 uzyskał wyższy wynik 4 tys. 100 65 punktów, działając nawet wystarczająco dobrze, aby osiągnąć ocenę „Standard” w grze, co jest imponujące.

Daje nam to różnicę wynoszącą 21%. Z kilkoma poprawkami ONEXPLAYER i5 byłby w stanie grać w tę grę bez żadnych problemów. Jednak ONEXPLAYER i7 powinien być w porządku do grania od razu, być może włączając Turbo w celu zwiększenia wydajności i zwiększając kilka ustawień.

Street Fighter V

W tym teście Street Fighter V uruchomiliśmy grę w rozdzielczości 1920×1080 ze wszystkimi ustawieniami graficznymi na maksimum.

Porównanie benchmarków Street Fighter V
Porównanie benchmarków Street Fighter V

Pomimo tego, że i5 na szczycie uruchomił benchmark jako pierwszy o około 2 sekundy. Pod koniec rundy zobaczysz, że i7 na dole faktycznie nadrabia zaległości ze względu na zwiększoną liczbę klatek na sekundę i sposób działania gry.

Podsumowanie benchmarku ONEXPLAYER

ONEXPLAYER i5-1135G7ONEXPLAYER i7-1165G7% różnicy.
PASSMARK3032409429.8%
PCMARK3900509026%
3DMARK1535177841%
SAGA WOJNY TOTALNEJ: TROJA11,4 FPS14,2 FPS21%
FORZA HORIZON 433 FPS38 FPS 14%
FINAL FANTASY XIV: ENDWALKER3344416521%
ŚREDNIA %20.9%
CENA£1,049.00£1,149.009%
Podsumowanie benchmarku ONEXPLAYER

Daje to średnią różnicę w benchmarkach na poziomie 20,9%, co jest dość dużą różnicą, zwłaszcza gdy różnica w cenie wynosi tylko 9%. Model OneNetbook ONEXPLAYER i7 jest zdecydowanym zwycięzcą pod względem wydajności w stosunku do ceny!

3DMark dla ONEXPLAYER i7 vs i5
3DMark dla ONEXPLAYER i7 vs i5

Biorąc pod uwagę to, co widzieliśmy w testach porównawczych GPD Win 3 i5 vs i7, różnice w wydajności nie były tak duże. Rozważenie obu urządzeń miało sens, głównie w oparciu o cenę, jaką chciałeś zapłacić. Jednak w przypadku ONEXPLAYER, wybór modelu i7 jest oczywisty, a niewielki dodatkowy koszt jest zdecydowanie wart wzrostu wydajności!

Mamy nadzieję, że ten film i artykuł zapewniły dobry wgląd w porównanie modeli ONEXPLAYER i7 i i5. Możesz dowiedzieć się więcej i kupić ONEXPLAYER tutaj. Możesz również przejrzeć naszą ofertę przenośnych konsol do gier tutaj.

Email

Bringer of videos, text and images! AKA the social media guy at DroiX. Massive retro gaming fan and collector, with a far too large collection of consoles and computers from 1970's to modern.