AYANEO Pocket AIR läbivaatamine
-
Design
-
Build Quality
-
Display
-
Performance
-
Features
-
Software
Kokkuvõte
Avastage AYANEO Pocket Air: võimas, kaasaskantav mängukonsool, millel on tipptasemel tehnilised andmed, elujõuline AMOLED-ekraan ja elegantne disain.
Overall
4.5User Review
( votes)Pros
- Retro-teemaline disain klassikalise valge ja punase teemaga
- Suurepärase välimusega 5,5-tolline AMOLED puuteekraaniga ekraan
- AYA HOME ja SPACE kasutajaliides annab kõrgema kvaliteediga kasutajaliidese tunde.
- Kiirem jõudlus LPDDR5 RAM-i abil
Cons
- AYA HOME & SPACE tarkvara mittetäielik
- Ekraani kaardistamise tarkvara puudub (TBA)
AYANEO Pocket AIR on AYA esimene Androidi pihuarvuti juba praegu väga konkurentsivõimelisel turul. Kas nende erinev lähenemine koos kõrgekvaliteedilise disaini ja kohandatud tarkvaraga on piisav, et õigustada ostu? Uurige meie täielikku AYANEO Pocket AIR ülevaadet!
AYA NEO Pocket Air läbivaatamise video
AYA NEO Pocket Airi lahtipakkimine
Alustame meie AYANEO Pocket AIRi ülevaadet karbist lahtipakkimisega. Karbi sees on kõigepealt AYANEO Pocket Air ise, vaatame seda peagi lähemalt.
Kaubamärgiga karbi sees on USB Type-C kaabel. Ja pakendis on mõned infolehed ja kasutusjuhend, mis on inglise keeles. Võib-olla olete märganud, et standardvarustuses ei ole laadijat. Meilt ostes lisame ühe teie riigi jaoks.
AYA NEO Pocket Airi ülevaade
Jätkame meie AYANEO Pocket AIRi ülevaadet ülevaatega pihuarvuti enda kohta. AYANEO Pocket Airi mõõdud on 22,4 x 8,9 x 1,7 cm (8,8 x 3,5 x 0,6 tolli) ja kaalub 380 g. Retrohõnguline versioon on saadaval ainult ühes värvitoonis, mis on Famicomist inspireeritud punane ja valge, kollaseks värvitud pöidlakorkidega, mis annab vananenud välimuse, mis on AYANEO poolt kena puudutus!
5,5-tollise AMOLED-puuteekraani resolutsioon on 1920x1080See näeb suurepärane välja, tõesti ilusad erksad värvid, mis paistavad silma.
Esiküljel on tavalised mängude juhtimisseadmed koos saalianduri analoogidega, paremal allosas on kaks lisanuppu AYA SPACE’i pealekandmiseks.
Ülal on õla- ja saalianduri päästikunupud, mida on üsna mugav kasutada. Õlanuppude kõrval on kaks makronuppu. Paremal on helitugevusnupud ja sisseehitatud sõrmejäljeanduriga toitenupp.
Alumisel poolel on kaetud pesa, kuhu saad panna oma Nano-SIM- ja Micro SD-kaardi. Kõrval on 3,5 mm kõrvaklapiport, millele järgneb USB Type-C 3.2 port. Ühe meie USB-keskuse abil saate seda kasutada HDMI-väljundina telerisse või monitorile. Võta kaasa DroiX NT8 Clear USB Hub või NH8 Hub koos NVMe-mäluga.
AYA NEO Pocket Air tehnilised näitajad
Selles AYA NEO Pocket AIRi ülevaates on esitatud täielikud tehnilised andmed.
CPU | MediaTek Dimensity 1200, 8 tuuma, kuni 3,0 GHz |
GPU | Mali G77 |
RAM | 8GB LPDDR5 |
LAOSTAMINE | 256 GB UFS 3.1 |
DISPLAY | 5,5-tolline 1920×1080 eraldusvõimega, laia vaatenurgaga, laia värvigamma AMOLED-ekraan. |
EKRAANIDE SPETSIFIKATSIOONID | 404 PPI, 185% sRGB värvigammaala maht, 109% NTSC värvigammaala maht, 100% sRGB värvigammaala katvus, 96% Adobe RGB värvigammaala katvus, 99% DCI P3 värvigammaala katvus. |
JOYSTICK | Hall-sensoriga joystick. Master controller Android väljaanne, kohandatav LED-valgustus |
TRIGGERID | Hall anduri päästik |
VIBRATSIOON | X-telje lineaarmootor |
GYROSCOPE | Kaks kuueteljelist güroskoopi |
SISSE- JA VÄLJALÜLITUS | 1x täisfunktsionaalne USB 3.2 Gen 1 Type-C 1x 3,5 mm kõrvaklapipesa 1x Nano-SIM 4G-LTE andmeside ja UHS-I taseme Micro SD-kaardi pesa |
SIDE | Wi-Fi 6 Bluetooth 5.2 4G LTE Nano-SIM-i kaudu |
BIOMETRIKA | Võimendusklahvi integreeritud sõrmejäljetuvastus |
RÄÄKIJAD | Hyper Sound Stereo Dual kõlarid |
SOOJUSE ÄRAVÕTMINE | X86-tasandi õhkjahutusega jahutussüsteem |
BATTERI | 7350mAh aku |
OS | Android 12 |
SOFTWARE | AYAHome Android Launcher, AYASpace rakendus pihuarvuti tarkvara haldamiseks ja “Quick Tool” ekraani pealekandmine. |
7350mAh aku meie testides, kus Antutu jooksis ringiga, sai meile umbes 3 tundi. Aeg sõltub sellest, millist tarkvara te kasutate.
Sisseehitatud ventilaatoril on kaks seadistust: tasakaalustatud ja maksimaalne. Maksimaalne ventilaatori müra oli umbes 70 detsibelli, kuid enamikul juhtudel võite jätta selle tasakaalustatud tasemele umbes 60 detsibellile ja see peaks olema hea.
Mõõtsime ka temperatuuri, kui testisime aku kestvust, ja saime tasakaalustatud ventilaatori seadetega kõrgeimaks temperatuuriks 34 °C, väga jahe!
Androidi operatsioonisüsteemi ja tarkvara ülevaade
AYANEO Pocket Air töötab Android 12 peal, see ei ole küll kõige uuem, mis on Android 14 välja töötatud, kuid see on üsna ajakohane. Vaatame lähemalt AYA kohandatud tarkvara selle AYA NEO Pocket AIRi ülevaatega.
Frontend kasutab AYA enda tarkvara HOME, mida on päris tore kasutada. Teil on otsetee nende AYA SPACE’i esiplaanile ja ruumi oma regulaarselt kasutatavate rakenduste lisamiseks. Kui kerite ülespoole, kuvatakse täielik rakenduste loetelu, nagu see on ka Android-telefonil.
Saate üsna lihtsa Androidi seadistuse koos tavaliste rakendustega, nagu Google Play Store, Google’i rakenduste pakett, failihaldur jne. Kõik rakendused, näiteks mängud ja emulaatorid, peate ise paigaldama. Saate neid Google Play ja APKPure’i poodidest või laadida alla käsitsi.
Vajutades seadme AYA SPACE nuppu, ilmub kasulik ülevaade teabe ja üldiste seadete otseteede kohta. Vahekaardil jõudlus saate muuta jõudluse ja ventilaatori seadeid. Vahekaardil Controller on mitmesugused kontrolleri seaded ja parandused. Käepidemel on heleduse ja helitugevuse seaded ning RGB LED-mustri seaded. Ja vidinate abil on lihtne juurdepääs ekraanipiltide tegemisele, wifi seadetele, asukoha seadetele jne.
AYA SPACE’i käivitaja võimaldab teil importida oma Pegasuse ja emulatsioonijaama seadistusi, kui teil on need olemas. Meil ei ole neid seadistusi, seega ei viitsi seda testida, kuid see on tõenäoliselt kasulik, kui teil on. Kuid te võite lihtsalt kopeerida oma ROM-id sisemälu PocketGames kausta ja need ilmuvad sinna. Meil oli siiski ebaühtlane edu mängude käivitamisel.
Puudub ekraani kaardistamise vahend, mis on nende Android-käekasutajate jaoks hädavajalik. Isegi odavates pihuarvutites on see tavaliselt olemas. Ilmselt lisatakse see hiljem, millal iganes see on.
Androidi operatsioonisüsteemi võrdlusuuringud
Nagu alati, lisame sellesse AYANEO Pocket AIRi ülevaatesse võrdlusnäitajad, kui saame seda teha. Kuna tegemist on Androidi operatsioonisüsteemiga, siis teeme mõned võrdlusuuringud ja võrdleme AYANEO Pocket AIRi jõudlust teiste Androidi-põhiste seadmetega. Nende hulka kuuluvad AYN Odin 2, Retroid Pocket Flip ja Anbernic RG552.
3DMark
Alustades 3DMarki ja Slingshot võrdlusuuringuga. See on maksimaalne, mis on hea märk.
Me oleme alles alustanud Wildlife Extreme’i võrdlusuuringuid, seega ei ole meil veel palju võrdlusandmeid, kuid näete, et AYN Odin 2 on üle kahe korra parem. See on 10 korda kiirem kui hiljuti hinnatud Retroid Pocket 2S!
Geekbench
Geekbenchi ühe- ja mitmetuumaliste tulemuste kohta on meil paremad võrdlusandmed. Me näeme, et 891 skoor on kaks korda suurem kui Tiger T618-põhistel seadmetel, näiteks Retroid Pocket Flipil, see on ka kiirem kui GPD XD+, millel on sama protsessor, kuid LPDDR4x RAM, LPDDR5 RAM annab korraliku võimenduse.
Antutu
Antutu võrdlusuuringu puhul saame häid tulemusi. See on üsna palju kõrgem kui GPD XP+, kuid ei ole võrreldav võimsa Odin 2ga. Selle protsessori jaoks on see hea tulemus, kuid peame hiljem kaaluma hinna ja jõudluse suhet.
Mängude jõudlus
Ekraani kaardistamise puudumise tõttu ei saanud me proovida meie tavapäraseid Android-mänge, näiteks Call of Duty Mobile’i. Seega laadisime alla mõned teised mängud, millel on kontrolleri tugi ja mis ei nõua ekraani kaardistamist.
Teil ei tohiks olla mingeid probleeme mängude mängimisega, kuigi peate muidugi kasutama puuteekraani juhtnuppe. See ei ole suur asi, kuid kontrolleriga on see palju nauditavam.
Ja selle asemel, et mängida kontrolliga, meenus mulle, et Horizon Chase toetab güroskoopiakontrolli, nii et siin on mõned ülesvõtted, mis kontrollivad seda sel viisil. See võtab veidi harjumist, kuid töötab suurepäraselt!
Emulaatori jõudlus
Ja nüüd edasi emulaatori jõudlustestide juurde koos AYA NEO Pocket AIRi ülevaatega. Me ei hakka üksikasjalikult käsitlema 8- ja 16-bitiseid süsteeme kuni PS1 ja Dreamcasti ajastuni, sest need kõik töötavad suurepäraselt. Enamikul juhtudel saate renderdamist 1080P-le suurendada ja filtrid jne lubada ilma igasuguste probleemideta.
Selle asemel vaatleme lähemalt konsoole PS1 ajastu ümber ja pärast seda.
Delfiin
Dolphini emulaatori puhul on üldine jõudlus hea. Proovisime hulga mänge mõlemal emulaatori poolt toetatud süsteemil. Aeg-ajalt esines mõningaid langusi alla 30 või 60 FPS, kuid mitte midagi, mis oleks mänge liiga palju rikkunud. See kehtib mõlema süsteemi puhul, mida emulaator toetab.
DeSmuME
Kahe ekraaniga emulaator DeSmuME töötab suurepäraselt. Puuteekraaniga saab enamikku mänge probleemideta mängida. Loomulikult saate mängimise ajal näha mõlemat ekraani või ainult ühte ekraani, muutes seda seadetes.
PSP
PlayStationi emulaator PPSSPP töötab hämmastavalt hästi. Me suurendame kuni 1080P-ni ja meil on erinevad graafikaparandused koos 16x anisotroopilise filtreerimisega lubatud. Meil on God of War’i mängimisel AYANEO Pocket AIRiga 60 FPS, nii et see on meie jaoks piisavalt hea.
Citra
Citra emulaatori puhul näeme Sonic Generations’i puhul tavalist šaderite vahemälu aeglustumist, mida me oleme harjunud ootama. Jõudlus paraneb tunduvalt, kui ei kasutata shaderite vahemälu või vähendatakse renderduse eraldusvõimet. Muude vähem nõudlike mängude puhul on mängukogemus palju sujuvam ja üsna kindla kaadrisagedusega.
PS2
AetherSX2 puhul näeme segatud tulemuslikkust. Minu isikliku mänguga Outrun näeme üldiselt häid kaadrisagedusi koos mõningate langustega, kui kettale on juurdepääs. Gran Turismo 3 puhul näeme regulaarselt kaadri langust alla 60, kuid soovi korral saab asju veidi kiirendada, vähendades renderduse eraldusvõimet.
Vita3K
Vita emulaator tundub hästi toimivat. Me saime enamasti 60 FPS-i koos mõne väiksema langusega meie mängus Street Fighter vs Tekken. Me ei ole selle emulaatoriga väga palju mänge proovinud, sest ühilduvus ei ole hämmastav, kuid need, mis toimisid, olid kõik AYANEO Pocket AIRil väga hästi mängitavad.
Yuzu
Yuzu puhul saame Crusin Blastil umbes poole sellest, mida me vajame täiskiiruse saavutamiseks. Madalama nõudlikkusega mängud toimivad paremini. Enamiku esimese osapoole pealkirjade puhul ei ole teil palju õnne, et need oleksid mängitavad.
Lõplikud mõtted
Me lõpetame selle AYA NEO Pocket AIRi ülevaate oma mõtetega pihuarvuti kohta. AYA NEO Pocket Air on kena seade, mida mõned asjad ei lase alla. AYA SPACE muudab Androidi operatsioonisüsteemi millekski, mis sarnaneb rohkem mängukonsoolile. Kuid see tundub kohati veidi lõpetamata, eriti puudulik on ekraani kaardistamise tugi, kuigi see on väidetavalt tulemas hiljem.
AYANEO Pocket Air i jõudlus on oluline tegur, mida tuleb arvesse võtta. Võrreldes GPD XP+-ga, mis kasutas sama protsessorit, kuid aeglasemat mälu, saime suurepäraseid tulemusi. Arvestage, et XP+ tuli välja kaks aastat tagasi.
Võrreldes AYN Odin 2-ga näeme, et selle jõudlus on umbes kaks korda suurem. Mõlemad seadmed tulid turule umbes samal ajal ja sarnase hinnaklassiga. Pocket Air ei ole hinna ja jõudluse võrdluses suurepärane.
Kuid oma raha eest saate suurepärase välimusega Android-põhise pihuarvuti, millel on klassikaline retrodisain, millega on väga mugav mängida. AYA SPACE’i tarkvara on pärast valmimist suurepärane täiendus, mis annab kõrgema kvaliteediga väljanägemise ja tunnetuse.
AYANEO Pocket AIR saate tellida siit. Ja sirvige meie retro-mängukonsoolide valikut siin.
Sellega on meie AYA NEO Pocket Air ülevaade lõppenud, loodame, et leidsite selle kasulikuks. Kui sul on küsimusi, jäta kommentaar ja me vastame hea meelega!