Chat with us, powered by LiveChat

GPD G1 eGPU dokkimisjaama võrdlusuuringud koos USB 4 videoga

Ametlikud AMD draiverid 7000-seeria protsessoritele avaldati paar nädalat tagasi ja nüüd saame oma pihuarvutid uuendada, et kasutada samu draivereid. See tähendab, et saame nüüd teha GPD G1 eGPU dokkimisjaama võrdlusuuringuid ja saada parema ülevaate sellest, kuidas igaühel on USB 4 kaudu toimivad. See ei ole ülevaade, kuigi meie täieliku GPD G1 eGPU dokkimisjaama ülevaate leiad siit.

GPD G1 eGPU dokkimisjaama võrdlusuuringute video

Võrdlusandmed

Enne kui me alustame võrdlusnäitajatega, vaatan lühidalt üle, mida me tegime. Me kasutame kõigis pihuarvutites AMD v23.7.2 draivereid. Need on esimesed ametlikud AMD draiverid, mis ühilduvad 7000-seeria protsessoritega ja me nägime stabiilsuse ja jõudluse suurenemist ja vähenemist võrreldes beeta-draiveritega. Sellest rohkem pärast võrdlustulemusi.

Testime GPD WIN MAX 2 2023 Ryzen 5 ja 7 mudelitega, mõlemal on Oculink ja USB 4 tugi. Samuti on olemas AOK ZOE A1 Pro ja AYA NEO 2S, millel kõigil on 7840U protsessor. Samuti testime GPD WIN 4, GPD WIN MAX 2 ja AYA NEO Geek, millel on eelmise põlvkonna 6800U protsessorid. Kõigil neil puudub Oculinki port, kuid neil on USB 4.0 tugi.

GPD G1 eGPU dokkimisjaama võrdlusuuringud seadmete kohta
GPD G1 eGPU dokkimisjaama võrdlusuuringud seadmete kohta

Miks võrrelda sisemisi ja väliseid näidikuid?

Me võrdleme neid nende sisekuvari ja väljundiga välisele monitorile GPD G1 eGPU dokkimisjaama kaudu. Miks mõlemad ekraanid? See on selleks, et näha, kuidas USB 4 ribalaius mõjutab jõudlust. Sisekraani kasutamisel saadetakse andmed pihuarvutist G1-le ja seejärel tagasi pihuarvutisse, et neid sisekraanil kuvada.

Siseekraani kasutamine nõuab kaks korda rohkem ribalaiust
Siseekraani kasutamine nõuab kaks korda rohkem ribalaiust

See nõuab USB 4 kaabli kaudu kaks korda rohkem ribalaiust kui andmete saatmine pihuarvutist GPD G1 eGPU dokkimisjaama ja seejärel otse väliskuvale. Sisemiste kuvarite kasutamine võib põhjustada kitsaskohti ja vähendada eGPU jõudlust.

Välise monitori kasutamine nõuab vähem ribalaiust üle USB 4
Välise monitori kasutamine nõuab vähem ribalaiust üle USB 4

Oculink on suurema ribalaiusega andmeedastusmeetod kui USB 4.0, kuni 64 Gbit/s võrreldes 40 Gbit/s. See tähendab, et andmeid saab edastada rohkem, mille tulemuseks on vähem kitsaskohti ja optimaalne jõudlus. Me uurime ja võrdleme Oculinki jõudlust tulevases artiklis.

Milliseid võrdlusuuringuid tehakse?

Kõigi pihuarvutite puhul kasutame 28 W TDP-d ning 4K, 1440P, 1080P ja 720P välise 4K-kuvariga. Kõigi muude seadmete peale AYA NEO Geek’i sisekraanide puhul kasutame 1080P ja 720P, sõltumata pihuarvutite toetatud resolutsioonidest. AYA NEO Geek ’i sisemise ekraani eraldusvõime on 800P, seega selle mudeli puhul ei ole 1080P teste. Me hoiame neid samade resolutsioonidega, et saaksime täpsema tulemuslikkuse võrdluse.

Võrdlusandmed

3DMark

Alustame GPD G1 eGPU dokkimisjaama võrdlusuuringuid 3DMarkiga. Me testime 3DMarki jaoks ainult välise monitoriga, kuna see töötab sisekraanidel erineva resolutsiooniga.

GPD G1 dokkimisjaama 3DMark võrdlusuuringu võrdlemine
3DMark Benchmark võrdlus-EXT

Läbipaistvuse huvides on meil olnud mõned probleemid 3DMarki võrdlusuuringute tegemisel G1-ga, tavaliselt juhuslikud kokkupõrked või külmutused. Ma arvan, et see on tingitud pigem välise GPU kasutamisest kui millestki muust, sest see juhtus mitme erineva seadme puhul. Kordasime paar korda GPD WIN MAX 2 2023 Ryzen 7 Time Spy võrdlusuuringut ja see ei läinud kõrgemale kui 4,232. Meil pole aimugi, miks, selle draiveri versiooniga on mingi kummaline probleem. Sama kehtib ka GPD WIN 4 puhul, see lihtsalt külmutas või kukkus juhuslikult kõigi kolme testi puhul.

AOKZOE A1 Pro tuli siinkohal keskmistel näitajatel põhinevaks.

Forza Horizon 5

Alustame mängude GPD G1 eGPU dokkimisjaama võrdlusuuringut Forza Horizon 5 väga madalatel graafika seadistustel. AMD protsessorid ja graafikaprotsessorid on optimeeritud selle mängu jaoks, nii et see on ideaalne testimiseks.

Forza Horizon 5 võrdlusnäitajate võrdlus välise monitori peal
Forza Horizon 5 võrdlusnäitajate võrdlus välise monitori peal

Kasutades välist monitori, saame 4K puhul 72 kuni 79 FPS-i kõigis seadmetes. Ja sarnased mustrid 1440P, 1080P ja 720P puhul. AYA NEO 2S ja originaal GPD WIN MAX 2 võtavad siin esimese koha sama kaadrisagedusega, mis ei ole halb, kuna tegemist on vastavalt 6000 ja 7000 seeria protsessoritega.

Forza Horizon 5 võrdlusnäitajate võrdlus sisekuval
Forza Horizon 5 võrdlusnäitajate võrdlus sisekuval

Sisekuval AOKZOE A1 pro ei täitnud ühtegi võrdlusnäitajat. Me arvame, et tegemist on USB-sagedusprobleemiga, kuna see lihtsalt jookseb juhuslikult tagasi töölauale. AYA NEO 2S on lihtsalt esikohal, WIN MAX 2 ja WIN 4 jäävad väga napilt maha.

Cyberpunk 2077

Meie järgmine võrdlusalus on Cyberpunk. Me kasutame madalaimaid graafika seadeid ilma ülesskaleerimiseta.

Cyberpunk 2077 võrdlus välismonitoril
Cyberpunk 2077 võrdlus välismonitoril

Välise ekraani puhul näeme väga sarnaseid tulemusi 4K ja 1440P puhul, mõningase erinevusega 1080P ja 720P puhul GPD WIN MAX 2 2023 Ryzen 7 on siin esikohal.

Cyberpunk 2077 võrdlus sisekuval
Cyberpunk 2077 võrdlus sisekuval

Sisekuval teeb Ryzen 7 jälle väga head tööd, olles teistest paariga üle, tema Ryzen 5 vend on selgelt teisel kohal. On mõned kaadrid erinevus teistega, kuid ei midagi muud märkimisväärset.

Shadow of the Tomb Raider

Järgmine on Shadow of the Tomb Raider, mis töötab madalaimatel graafika seadistustel. Vaatamata mängu vanusele on see endiselt väga nõudlik.

Shadow of the Tomb Raideri võrdlusnäitajate võrdlus välise monitori peal
Shadow of the Tomb Raideri võrdlusnäitajate võrdlus välise monitori peal

Väliskuval jääb AYA NEO GEEK maha 1080P ja kõrgemal, siin võib olla tegemist jahutusprobleemiga. MAX 2 23 Ryzen 7 ja A1 Pro saavad GPD G1 eGPU dokkimisjaama võrdlusuuringutes keskmiselt väga häid tulemusi.

Shadow of the Tomb Raideri võrdlusnäitajate võrdlus sisekuval
Shadow of the Tomb Raideri võrdlusnäitajate võrdlus sisekuval

Siseekraanil näeme mõningaid erinevusi välisekraaniga võrreldes. AOKZOE A1 Pro kannatab taas võimalike ribalaiusprobleemide all, mille tulemuslikkus langeb märkimisväärselt. GPD WIN MAX 2 Ryzen 5 on selles võrdlustulemuses tegelikult veidi parem kui Ryzen 7, mis oli üllatav.

Street Fighter 6

Midagi uuemat on Street Fighter 6. Me kasutame 4K kõrgeimatel graafika seadistustel, et näha, kui hästi kõik toimib suure koormuse all.

Street Fighter 6 võrdlusnäitajate võrdlus välise monitori peal
Street Fighter 6 võrdlusnäitajate võrdlus välise monitori peal

Välisel monitoril saame enamiku pihuarvutite puhul väga sarnased tulemused, mille erinevus on sõna otseses mõttes üks või kaks kaadrit. Üks erand pidi siiski olema, GPD WIN 4 nägi GPD G1 eGPU dokkimisjaama võrdlusuuringute 2. ja 3. osas jõudluse langust.

Street Fighter 6 võrdlusnäitajate võrdlus sisemonitoril
Street Fighter 6 võrdlusnäitajate võrdlus sisemonitoril

Sisekuval 1080P näitab tulpdiagramm väga väikest erinevust pihuarvutite vahel, sisuliselt töötavad nad kõik 60 kaadrit sekundis. AOKZOE A1 Pro ei mängiks kenasti juhusliku kokkupõrke korral tagasi töölauale. AYA NEO Geek oleks tõenäoliselt võimeline jooksma ka 60FPS-iga, kuid meil on selle pihuarvuti puhul piiratud 800P resolutsiooniga.

GPD G1 eGPU dokkimisjaama võrdlusuuringute kokkuvõte

Võrdlustest näeme, et AMD 7000-seeria draiverid on endiselt väga ebastabiilsed ja mõnedes tingimustes alatäitvad. Me nägime mõningaid erinevusi võrreldes meie peamise ülevaatega tehtud beta-draiverite võrdlusuuringutega. Need olid mõnes mõttes tulemuslikumad, kuid mitte nii stabiilsed. Ja uute ametlike draiveritega, mis on sageli vähem jõudsad, kuid veidi stabiilsemad. Siis mõnedel võrdlusnäitajatel või seadmetel, mis lülituvad ümber vastupidi! AMD draiverid on natuke jama praegu 7000 seeria jaoks!

Oceanhorn 2 4K kõrgema graafikaga GPD G1 ekraanil
Oceanhorn 2 4K kõrgema graafikaga GPD G1 ekraanil

Eeldame, et tulevased versioonid parandavad 7000-seeria pihuarvutite stabiilsust ja jõudlust. Pidage meeles, et 6800U on eelmise põlvkonna protsessor, millel esmakordsel väljalaskmisel oli sarnaseid probleeme ja millel on olnud aega draiverite küpsemiseks, see peaks aja jooksul olema sama ka 7000-seeria puhul.

Selles artiklis võrreldakse USB 4 jõudlust GPD G1 eGPU dokkimisjaamaga erinevate praeguse ja eelmise põlvkonna pihuarvutite puhul. Mõlemal protsessoripõlvkonnal näeme GPU-d nõudvate mängude puhul võrreldavat jõudlust. See on suurepärane, sest see võib anda uue hingamise vanematele pihuarvutitele, millel on raskusi GPU-intensiivsete mängude mängimisega. Mõnel juhul nägime, et 6800U oli kõrgemate tulemustega kui 7840U protsessor. Kuid pidage meeles, et uuemad mudelid võivad toetada Oculink’i ja just siin näeme üldist jõudluse kasvu.

Lõplikud mõtted

GPD G1 eGPU dokkimisjaam on suurepärane komplekt, mida praegu pisut heidutab AMD draiveri kehv toetus. Need võrdlusnäitajad panevad selle piiridesse ja see saab sellega väga hästi hakkama, kui pihuarvuti suudab sellega sammu pidada, erinevalt AOKZOE A1 Pro-st. Nagu nägime meie GPD G1 eGPU dokkimisjaama ülevaates, saate sõltuvalt mängu nõuetest mängida mänge tavaliselt 1440P korralike graafika seadetega või 4K madalamate seadetega.

RPCS3 WipeoutHD töötab ideaalselt!
RPCS3 WipeoutHD töötab ideaalselt!

GPD G1 on kindlasti kaalumist väärt, kui teil on 6000-seeria pihuarvuti ja te ei soovi uuele uuendada. Mängud tänavad teid selle tohutu GPU jõudluse suurenemise eest.

Kui teil on uusim 7000-seeria, siis näete muidugi seda tohutut jõudluse kasvu. Aja jooksul võime näha isegi kiiremat jõudlust, kui draiverid paranevad. GPD G1 on selle põlvkonna jaoks endiselt kindel kaalutlusobjekt, kuid see nõuab kannatlikkust, et sellest parimat välja võtta.

Nagu me juba mainisime, on GPD G1 eGPU dokkimisjaam suurepärane komplekt, mida saab käsipuldiga mängides kasutada, ja kodus saab seda traadita kontrolleriga dokkida, et mängida suure ekraaniga, suurema jõudluse, resolutsiooni ja graafikaga.

RPCS3 Tekken 6 on GPD G1 eGPU dokkimisjaamaga täiskiirusel käivitamine imelihtne.
RPCS3 Tekken 6 on GPD G1 eGPU dokkimisjaamaga täiskiirusel käivitamine imelihtne.

Kust osta GPD G1 eGPU dokkimisjaama?

Lisateavet GPD G1 eGPU dokkimisjaama kohta ja selle tellimine on võimalik siin. Ja ärge unustage, et saate osta kõiki täna esitletud pihuarvuteid, sealhulgas uue GPD WIN 4 2023 mudeli Oculinki pordi ja 7840U protsessoriga eelkasutust.

Mida arvate GPD G1 eGPU dokkimisjaama võrdlusuuringust? Kas soovite näha teisi teste või artikleid selle kohta? Anna meile kommentaarides teada!

Bringer of videos, text and images! AKA the social media guy at DroiX. Massive retro gaming fan and collector, with a far too large collection of consoles and computers from 1970's to modern.