Chat with us, powered by LiveChat

GPD G1 eGPU dokstacija ar USB 4 ar video

Oficiālie AMD draiveri 7000 sērijas procesoriem tika izdoti pirms pāris nedēļām, un tagad mēs varam atjaunināt savus rokas tālruņus, lai izmantotu tos pašus draiverus. Tas nozīmē, ka tagad mēs varam veikt GPD G1 eGPU dokstaciju salīdzinošos testus un gūt labāku priekšstatu par to, kā katrs no tiem darbojas, izmantojot USB 4. Šis nav pārskats, lai gan mūsu pilnu GPD G1 eGPU dokstacijas pārskatu var atrast šeit.

GPD G1 eGPU dokstacijas video etalonuzdevumi

Salīdzinošā informācija

Tāpēc, pirms mēs sāksim darbu ar etalonmērījumiem, es īsi izklāstīšu, ko mēs darījām. Visos portatīvajos datoros tiek izmantoti AMD 23.7.2 versijas draiveri. Šie ir pirmie oficiālie AMD draiveri, kas ir saderīgi ar 7000 sērijas procesoriem, un salīdzinājumā ar beta versijas draiveriem mēs novērojām dažādus stabilitātes un veiktspējas uzlabojumus un samazinājumus. Vairāk par to pēc salīdzinošo testu rezultātiem.

Mēs testējam ar GPD WIN MAX 2 2023 Ryzen 5 un 7 modeļiem, abiem ir Oculink un USB 4 atbalsts. Ir arī AOK ZOE A1 Pro un AYA NEO 2S, kuriem visiem ir 7840U procesors. Mēs testēsim arī GPD WIN 4, GPD WIN MAX 2 un AYA NEO Geek, kuriem ir iepriekšējās paaudzes 6800U procesori. Visās šajās ierīcēs nav Oculink pieslēgvietas, taču ir USB 4.0 atbalsts.

GPD G1 eGPU dokstacijas stacijas salīdzinošās pārbaudes ierīces
GPD G1 eGPU dokstacijas stacijas salīdzinošās pārbaudes ierīces

Kāpēc nepieciešams veikt iekšējo un ārējo displeju salīdzinošo novērtēšanu?

Mēs veiksim to salīdzinošo testēšanu ar iekšējo displeju un izeju uz ārējo monitoru, izmantojot GPD G1 eGPU dokstaciju. Kāpēc abi displeji? Tas tiek darīts, lai redzētu, kā USB 4 joslas platums ietekmē veiktspēju. Ja tiek izmantots iekšējais displejs, dati tiek nosūtīti no rokas ierīces uz G1 un pēc tam atpakaļ uz rokas ierīci, lai tos parādītu iekšējā ekrānā.

Iekšējā displeja izmantošana prasa divreiz lielāku joslas platumu
Iekšējā displeja izmantošana prasa divreiz lielāku joslas platumu

Tas prasa divreiz lielāku joslas platumu, izmantojot USB 4 kabeli, nekā nosūtot datus no rokas ierīces uz GPD G1 eGPU dokstaciju un pēc tam tos tieši izvadot uz ārējo displeju. Iekšējo displeju izmantošana var radīt vājās vietas un samazināt eGPU veiktspēju.

Izmantojot ārējo monitoru, ir nepieciešams mazāks joslas platums, nekā izmantojot USB 4
Izmantojot ārējo monitoru, ir nepieciešams mazāks joslas platums, nekā izmantojot USB 4

Oculink ir datu pārsūtīšanas metode ar lielāku joslas platumu nekā USB 4.0, proti, 64 Gb/s salīdzinājumā ar 40 Gb/s. Tas nozīmē, ka var pārsūtīt vairāk datu, tādējādi samazinot sastrēgumus un nodrošinot optimālu veiktspēju. Nākamajā rakstā mēs izpētīsim un salīdzināsim Oculink veiktspēju.

Kādi etaloni tiek veikti?

Visiem portatīvajiem datoriem mēs izmantojam 28 W TDP, kā arī 4K, 1440P, 1080P un 720P ārējā 4K displejā. Iekšējiem displejiem, izņemot AYA NEO Geek, mēs izmantojam 1080P un 720P neatkarīgi no portatīvo ierīču atbalstītās izšķirtspējas. AYA NEO Geek iekšējā displeja izšķirtspēja ir 800P, tāpēc šim modelim nav pieejami 1080P testi. Lai varētu precīzāk salīdzināt veiktspēju, mēs saglabājam vienādu izšķirtspēju.

Salīdzinošie rādītāji

3DMark

GPD G1 eGPU dokstacijas salīdzinošos testus mēs sākam ar 3DMark. Mēs testējam tikai ar ārējo monitoru 3DMark, jo iekšējā displejā tas darbojas ar atšķirīgu izšķirtspēju.

GPD G1 dokstacija 3DMark Benchmark salīdzinājums
3DMark Benchmark salīdzinājums-EXT

Pārredzamības labad ar G1 mums bija dažas problēmas, darbojoties ar 3DMark etalonmērījumiem, parasti nejaušas avārijas vai sasalšana. Es domāju, ka tas ir saistīts ar ārējā GPU izmantošanu vairāk nekā jebkas cits, jo tas notika vairākās dažādās ierīcēs. Mēs vairākas reizes atkārtojām GPD WIN MAX 2 2023 Ryzen 7 Time Spy etalonmērījumu, un tas nepārsniedza 4 232. Mums nav ne jausmas, kāpēc, šajā draivera versijā ir kāda dīvaina problēma. Tas pats attiecas arī uz GPD WIN 4 – visos trijos testos tas vienkārši iesalst vai sabrūk pēc nejaušības principa.

AOKZOE A1 Pro, pamatojoties uz vidējiem rādītājiem, ir gandrīz labākais.

Forza Horizon 5

Spēļu GPD G1 eGPU dokstacijas salīdzinošos testus sākam ar Forza Horizon 5 ar ļoti zemiem grafikas iestatījumiem. AMD CPU un GPU ir optimizēti, lai lieliski darbotos šajā spēlē, tāpēc tā ir ideāli piemērota testēšanai.

Forza Horizon 5 Benchmark salīdzinājums ārējā monitorā
Forza Horizon 5 Benchmark salīdzinājums ārējā monitorā

Izmantojot ārējo monitoru, 4K izšķirtspējas režīmā mēs iegūstam no 72 līdz 79 FPS visās ierīcēs. Līdzīgi modeļi ir arī 1440P, 1080P un 720P. AYA NEO 2S un GPD WIN MAX 2 ieņem pirmo vietu ar vienādu kadru nomaiņas ātrumu, kas nav slikti, ņemot vērā, ka tie ir attiecīgi 6000 un 7000 sērijas procesori.

Forza Horizon 5 Benchmark salīdzinājums iekšējā displejā
Forza Horizon 5 Benchmark salīdzinājums iekšējā displejā

Iekšējā displejā AOKZOE A1 pro nespēja izpildīt nevienu etalonu. Mēs domājam, ka tā ir USB joslas platuma problēma, jo tas vienkārši nejauši atgriezīsies darbvirsmā. AYA NEO 2S tikai ieņem vadošo pozīciju, bet WIN MAX 2 un WIN 4 ir ļoti tuvu aiz tās.

Cyberpunk 2077

Mūsu nākamais etalons ir Cyberpunk. Mēs izmantojam zemākos grafikas iestatījumus bez palielināšanas.

Cyberpunk 2077 salīdzinājums ārējā monitorā
Cyberpunk 2077 salīdzinājums ārējā monitorā

Uz ārējā displeja mēs redzam ļoti līdzīgus rezultātus 4K un 1440P izšķirtspējā, ar nelielām atšķirībām 1080P un 720P izšķirtspējā GPD WIN MAX 2 2023 Ryzen 7 šeit ieņem vadošo pozīciju.

Cyberpunk 2077 salīdzinājums iekšējā displejā
Cyberpunk 2077 salīdzinājums iekšējā displejā

Iekšējā displejā Ryzen 7 atkal ir ļoti labs, ar dažiem papildu kadriem pārspējot pārējos, bet tā Ryzen 5 brālis ir pārliecinoši otrajā vietā. Ir pāris kadru atšķirība no citiem, bet nekas cits vērā ņemams.

Shadow of the Tomb Raider

Nākamais ir Shadow of the Tomb Raider, kas darbojas ar zemākajiem grafikas iestatījumiem. Neskatoties uz spēles vecumu, tā joprojām ir ļoti prasīga.

Shadow of the Tomb Raider Benchmark salīdzinājums ārējā monitorā
Shadow of the Tomb Raider Benchmark salīdzinājums ārējā monitorā

Uz ārējā displeja AYA NEO GEEK atpaliek 1080P un augstāk, iespējams, šeit ir dzesēšanas problēma. MAX 2 23 Ryzen 7 un A1 Pro iegūst ļoti labus vidējos rezultātus GPD G1 eGPU dokstacijas etalonmērījumos.

Shadow of the Tomb Raider Benchmark salīdzinājums iekšējā displejā
Shadow of the Tomb Raider Benchmark salīdzinājums iekšējā displejā

Iekšējā displejā redzamas dažas atšķirības salīdzinājumā ar ārējo displeju. AOKZOE A1 Pro atkal cieš no iespējamām joslas platuma problēmām, un tā veiktspēja ievērojami samazinās. GPD WIN MAX 2 Ryzen 5 šajā salīdzinošajā testā faktiski darbojas nedaudz labāk nekā Ryzen 7, kas bija pārsteidzoši.

Street Fighter 6

Vēl nesenāks ir Street Fighter 6. Mēs darbināmies 4K režīmā ar augstākajiem grafikas iestatījumiem, lai redzētu, cik labi viss darbojas pie lielām slodzēm.

Street Fighter 6 Benchmark salīdzinājums ārējā monitorā
Street Fighter 6 Benchmark salīdzinājums ārējā monitorā

Uz ārējā monitora mēs iegūstam ļoti līdzīgus rezultātus lielākajā daļā rokas datoru ar burtiski viena vai divu kadru atšķirību. Tomēr bija jābūt izņēmumam – GPD WIN 4 piedzīvoja veiktspējas kritumu GPD G1 eGPU dokstacijas etalonparaugu 2. un 3. daļā.

Street Fighter 6 Benchmark salīdzinājums iekšējā monitorā
Street Fighter 6 Benchmark salīdzinājums iekšējā monitorā

Iekšējā displejā 1080P izšķirtspējā joslu diagrammā ir redzamas ļoti nelielas atšķirības starp rokas ierīcēm, jo tās visas darbojas ar 60 kadriem sekundē. AOKZOE A1 Pro nevarētu labi spēlēt ar nejaušu avāriju atpakaļ uz darbvirsmu. AYA NEO Geek, visticamāk, arī spētu darboties ar 60 FPS, taču šajā rokas datorā mēs esam ierobežoti ar 800P izšķirtspēju.

GPD G1 eGPU dokstacijas stacijas salīdzinošo testu kopsavilkums

No salīdzinošajiem testiem redzams, ka AMD 7000 sērijas draiveri joprojām ir ļoti nestabili un dažos apstākļos darbojas nepietiekami efektīvi. Mēs redzējām dažas atšķirības no beta draiveru etalonmērījumiem, ko veicām savā galvenajā pārskatā. Tie zināmā mērā bija efektīvāki, bet ne tik stabili. Un ar jaunajiem oficiālajiem draiveriem, kas bieži vien ir mazāk jaudīgi, bet nedaudz stabilāki. Tad uz dažiem etaloniem vai ierīcēm, kas pārslēgsies otrādi! AMD draiveri ir mazliet haoss tieši tagad 7000 sērijas!

Oceanhorn 2 ar 4K High grafiku uz GPD G1
Oceanhorn 2 ar 4K High grafiku uz GPD G1

Mēs sagaidām, ka turpmākajos 7000 sērijas portatīvo datoru laidienos tiks uzlabota gan stabilitāte, gan veiktspēja. Paturiet prātā, ka 6800U ir iepriekšējās paaudzes procesors, kuram bija līdzīgas problēmas, kad to pirmo reizi izlaida, un kopš tā laika draiveriem ir bijis laiks nobriest, laika gaitā tas pats attiecas arī uz 7000 sērijas procesoriem.

Šajā rakstā ir salīdzināta USB 4 veiktspēja ar GPD G1 eGPU dokstaciju, izmantojot dažādus pašreizējās un iepriekšējās paaudzes portatīvos datorus. Mēs redzam salīdzināmu veiktspēju GPU prasīgajās spēlēs ar abu paaudžu procesoriem. Tas ir lieliski, jo tas var dot jaunu elpu vecākiem portatīvajiem datoriem, kuriem ir grūtības ar GPU intensīvām spēlēm. Dažos gadījumos mēs redzējām, ka 6800U bija augstāki rādītāji nekā 7840U CPU. Tomēr paturiet prātā, ka jaunāki modeļi var atbalstīt Oculink, un tieši šeit mēs redzēsim kopējo veiktspējas pieaugumu.

Nobeiguma domas

GPD G1 eGPU dokstacija ir lielisks komplekts, ko pašlaik mazliet nomāc vājais AMD draiveru atbalsts. Šie etalonmērījumi to piespiež sasniegt savas robežas, un tas to ļoti labi pārvalda, ja vien portatīvais tālrunis spēj ar to tikt līdzi, atšķirībā no AOKZOE A1 Pro. Kā mēs redzējām mūsu GPD G1 eGPU dokstacijas pārskatā, atkarībā no spēles prasībām jūs varat spēlēt spēles parasti 1440P ar pienācīgiem grafikas iestatījumiem vai 4K ar zemākiem iestatījumiem.

RPCS3 WipeoutHD darbojas perfekti!
RPCS3 WipeoutHD darbojas perfekti!

GPD G1 noteikti ir vērts apsvērt, ja jums ir 6000 sērijas rokas ierīce un nevēlaties to uzlabot uz jaunāku. Spēles būs pateicīgas par šo milzīgo GPU veiktspējas palielinājumu.

Ja jums ir jaunākā 7000 sērija, jūs, protams, redzēsiet, ka veiktspēja ievērojami palielināsies. Laika gaitā, uzlabojoties draiveriem, iespējams, pat palielināsies veiktspēja. GPD G1 joprojām noteikti ir šīs paaudzes risinājums, taču, lai to izmantotu pēc iespējas labāk, ir nepieciešama zināma pacietība.

Kā jau minējām, GPD G1 eGPU dokstacija ir lielisks komplekts, ar kuru var spēlēt uz rokas ierīces, bet pēc tam mājās to pieslēgt ar bezvadu kontrolieri, lai spēlētu uz liela ekrāna ar lielāku veiktspēju, izšķirtspēju un grafiku.

RPCS3 Tekken 6 ar GPD G1 eGPU dokstaciju ir viegli palaist ar pilnu jaudu
RPCS3 Tekken 6 ar GPD G1 eGPU dokstaciju ir viegli palaist ar pilnu jaudu

Kur iegādāties GPD G1 eGPU dokstaciju?

Vairāk par GPD G1 eGPU dokstaciju un tās pasūtīšanu varat uzzināt šeit. Un neaizmirstiet, ka varat iegādāties visus šodien prezentētos portatīvos spēļu datorus, tostarp iepriekš pasūtīt jauno GPD WIN 4 2023 modeli ar Oculink portu un 7840U procesoru.

Ko jūs domājat par GPD G1 eGPU dokstacijas salīdzinošajiem testiem? Vai vēlaties redzēt citus testus vai rakstus par to? Dariet mums zināmu komentāros!

Bringer of videos, text and images! AKA the social media guy at DroiX. Massive retro gaming fan and collector, with a far too large collection of consoles and computers from 1970's to modern.