Chat with us, powered by LiveChat

Archives

GPD G1 eGPU docking station lyginamieji testai su USB 4 su vaizdo įrašu

Oficialios AMD tvarkyklės, skirtos 7000 serijos procesoriams, buvo išleistos prieš porą savaičių, todėl dabar galime atnaujinti savo delninius kompiuterius ir naudoti tas pačias tvarkykles. Tai reiškia, kad dabar galime atlikti GPD G1 eGPU doko stoties lyginamuosius testus ir geriau suprasti, kaip kiekvienas iš jų veikia per USB 4. Tai nėra apžvalga, nors visą mūsų GPD G1 eGPU doko stoties apžvalgą galite rasti čia.

GPD G1 eGPU prijungimo stotelės lyginamųjų testų vaizdo įrašas

Lyginamoji informacija

Taigi, prieš pradėdamas nagrinėti lyginamuosius rodiklius, trumpai apžvelgsiu, ką padarėme. Visuose delninukuose naudojame AMD 23.7.2 versijos tvarkykles. Tai pirmosios oficialios AMD tvarkyklės, suderinamos su 7000 serijos procesoriais, ir, palyginti su beta versijos tvarkyklėmis, pastebėjome įvairių stabilumo ir našumo padidėjimų ir sumažėjimų. Daugiau apie tai – po lyginamųjų testų rezultatų.

Testuojame su GPD WIN MAX 2 2023 „Ryzen 5” ir „7” modeliais, abu turi „Oculink” ir „USB 4” palaikymą. Taip pat yra AOK ZOE A1 Pro ir AYA NEO 2S, kurie turi 7840U procesorių. Taip pat išbandysime GPD WIN 4, GPD WIN MAX 2 ir AYA NEO Geek, kuriuose naudojami ankstesnės kartos 6800U procesoriai. Visuose juose nėra „Oculink” prievado, tačiau yra USB 4.0 palaikymas.

GPD G1 eGPU prijungimo stoties lyginamieji testai
GPD G1 eGPU prijungimo stoties lyginamieji testai

Kodėl reikia atlikti vidinių ir išorinių ekranų lyginamąją analizę?

Atliksime jų lyginamąją analizę su vidiniu ekranu ir išvestimi į išorinį monitorių per GPD G1 eGPU prijungimo stotelę. Kodėl abu ekranai? Taip siekiama sužinoti, kokią įtaką našumui turi USB 4 pralaidumas. Kai naudojamas vidinis ekranas, duomenys iš delninio kompiuterio siunčiami į G1, tada atgal į delninį kompiuterį ir rodomi vidiniame ekrane.

Naudojant vidinį ekraną reikia dvigubai didesnio dažnių juostos pločio
Naudojant vidinį ekraną reikia dvigubai didesnio dažnių juostos pločio

Tam reikia dvigubai didesnio pralaidumo per USB 4 kabelį nei siunčiant duomenis iš delninio kompiuterio į GPD G1 eGPU prijungimo stotį ir tada tiesiogiai išvedant į išorinį ekraną. Naudojant vidinius ekranus gali atsirasti kliūčių ir sumažėti „eGPU” našumas.

Naudojant išorinį monitorių reikia mažesnio dažnių juostos pločio per USB 4
Naudojant išorinį monitorių reikia mažesnio dažnių juostos pločio per USB 4

„Oculink” yra didesnio pralaidumo duomenų perdavimo būdas nei USB 4.0 – 64 Gb/s, palyginti su 40 Gb/s. Tai reiškia, kad galima perduoti daugiau duomenų, todėl mažiau susidaro kliūčių ir užtikrinamas optimalus našumas. Būsimame straipsnyje ištirsime ir palyginsime „Oculink” našumą.

Kokie lyginamieji testai atliekami?

Visuose delninukuose naudojame 28 W TDP, o išoriniame 4K, 1440P, 1080P ir 720P ekrane – 4K, 1440P, 1080P ir 720P. Vidiniuose ekranuose, išskyrus AYA NEO Geek, naudojame 1080P ir 720P, neatsižvelgiant į delninių kompiuterių palaikomą skiriamąją gebą. AYA NEO Geek vidinė ekrano skiriamoji geba yra 800P, todėl 1080P testų šiam modeliui nėra. Kad galėtume tiksliau palyginti našumą, išlaikome tas pačias rezoliucijas.

Lyginamieji indeksai

3DMark

GPD G1 eGPU doko stotelės lyginamuosius testus pradedame nuo 3DMark. „3DMark” testus atliekame tik su išoriniu monitoriumi, nes vidiniuose ekranuose jis veikia skirtingomis raiškomis.

GPD G1 prijungimo stotelė 3DMark lyginamasis testas
„3DMark Benchmark” lyginamasis testas-EXT

Siekdami skaidrumo, turėjome keletą problemų, kai su G1 vykdėme „3DMark” lyginamuosius testus, dažniausiai atsitiktinių avarijų arba užšalimų. Manau, kad tai susiję su išorinio GPU naudojimu, o ne su kuo nors kitu, nes tai atsitiko keliuose skirtinguose įrenginiuose. Kelis kartus pakartojome GPD WIN MAX 2 2023 „Ryzen 7 Time Spy” lyginamąjį testą ir jis nebuvo didesnis nei 4232. Neįsivaizduojame, kodėl, šioje tvarkyklės versijoje yra kažkokia keista problema. Tas pats ir su GPD WIN 4 – visų trijų bandymų metu jis tiesiog užšaldavo arba atsitiktinai sugesdavo.

AOKZOE A1 Pro, remiantis vidurkiais, čia užėmė pirmąją vietą.

„Forza Horizon 5

Žaidimų GPD G1 eGPU dokinės stoties lyginamuosius testus pradedame nuo „Forza Horizon 5”, nustatę labai žemus grafikos nustatymus. AMD procesoriai ir GPU yra optimizuoti taip, kad puikiai veiktų šiame žaidime, todėl jis idealiai tinka testavimui.

"Forza Horizon 5" etalonų palyginimas išoriniame monitoriuje
„Forza Horizon 5” etalonų palyginimas išoriniame monitoriuje

Naudodami išorinį monitorių, 4K režimu visuose įrenginiuose gauname nuo 72 iki 79 FPS. Panašiai veikia ir 1440P, 1080P ir 720P raiškos modeliai. AYA NEO 2S ir originalus GPD WIN MAX 2 užima pirmąją vietą su vienodais kadrų dažniais, o tai nėra blogai, nes tai atitinkamai 6000 ir 7000 serijos procesoriai.

"Forza Horizon 5" lyginamųjų testų palyginimas vidiniame ekrane
„Forza Horizon 5” lyginamųjų testų palyginimas vidiniame ekrane

Vidiniame ekrane AOKZOE A1 pro neatliko jokių lyginamųjų testų. Manome, kad tai yra USB pralaidumo problema, nes ji tiesiog atsitiktinai sugrįžta į darbalaukį. AYA NEO 2S tiesiog pirmauja, o WIN MAX 2 ir WIN 4 labai nedaug atsilieka.

Cyberpunk 2077

Kitas mūsų etalonas – „Cyberpunk”. Naudojame žemiausius grafikos nustatymus be didinimo.

Cyberpunk 2077 palyginimas išoriniame monitoriuje
Cyberpunk 2077 palyginimas išoriniame monitoriuje

Išoriniame ekrane matome labai panašius rezultatus 4K ir 1440P raiškos režimuose, o 1080P ir 720P raiškos režimuose rezultatai šiek tiek skiriasi GPD WIN MAX 2 2023 „Ryzen 7” čia pirmauja.

Cyberpunk 2077 palyginimas vidiniame ekrane
Cyberpunk 2077 palyginimas vidiniame ekrane

Vidiniame ekrane „Ryzen 7” ir vėl labai gerai pasirodė, keliais papildomais kadrais lenkdamas kitus, o jo brolis „Ryzen 5” užėmė aiškią antrąją vietą. Keletas kadrų skiriasi nuo kitų, bet daugiau nieko reikšmingo.

„Shadow of the Tomb Raider

Toliau – „Shadow of the Tomb Raider”, veikiantis su žemiausiais grafikos nustatymais. Nepaisant žaidimo amžiaus, jis vis dar yra labai sudėtingas.

"Shadow of the Tomb Raider" lyginamųjų indeksų palyginimas išoriniame monitoriuje
„Shadow of the Tomb Raider” lyginamųjų indeksų palyginimas išoriniame monitoriuje

Išoriniame ekrane AYA NEO GEEK atsilieka nuo 1080P ir aukštesnės raiškos, čia gali būti aušinimo problema. „MAX 2 23 Ryzen 7” ir „A1 Pro” gauna labai gerus vidutinius rezultatus GPD G1 eGPU dokinės stoties lyginamuosiuose testuose.

"Shadow of the Tomb Raider" lyginamųjų testų palyginimas vidiniame ekrane
„Shadow of the Tomb Raider” lyginamųjų testų palyginimas vidiniame ekrane

Vidiniame ekrane matome tam tikrą skirtumą nuo išorinio ekrano. „AOKZOE A1 Pro” ir vėl kenčia nuo galimų pralaidumo problemų, dėl kurių labai sumažėjo našumas. GPD WIN MAX 2 „Ryzen 5” šiame lyginamajame teste iš tikrųjų veikia šiek tiek geriau nei „Ryzen 7”, o tai buvo netikėta.

„Street Fighter 6

Kažkas naujesnio – „Street Fighter 6”. Veikiame 4K režimu, naudodami aukščiausius grafikos nustatymus, kad pamatytume, kaip viskas veikia esant didelėms apkrovoms.

"Street Fighter 6" lyginamosios analizės palyginimas išoriniame monitoriuje
„Street Fighter 6” lyginamosios analizės palyginimas išoriniame monitoriuje

Išoriniame monitoriuje daugumos delninių kompiuterių rezultatai yra labai panašūs, skiriasi vos vienu ar dviem kadrais. Tačiau turėjo būti išimtis, nes GPD WIN 4 našumas sumažėjo 2-ojoje ir 3-iojoje GPD G1 eGPU dokinės stoties lyginamųjų testų dalyse.

"Street Fighter 6" lyginamosios analizės palyginimas vidiniame monitoriuje
„Street Fighter 6” lyginamosios analizės palyginimas vidiniame monitoriuje

Vidiniame 1080P ekranėlyje stulpelinė diagrama rodo labai mažą skirtumą tarp delninių kompiuterių, iš esmės visi jie veikia 60 kadrų per sekundę sparta. „AOKZOE A1 Pro” nebūtų gražiai žaidęs su atsitiktiniu grįžimu į darbalaukį. Tikėtina, kad AYA NEO Geek taip pat galėtų veikti 60 kadrų per sekundę sparta, tačiau šiame delniniame kompiuteryje yra tik 800P raiška.

GPD G1 eGPU doko stoties lyginamųjų testų santrauka

Iš lyginamųjų testų matome, kad „AMD 7000” serijos tvarkyklės vis dar labai nestabilios ir kai kuriomis sąlygomis veikia nepakankamai efektyviai. Pamatėme tam tikrų skirtumų nuo beta tvarkyklių lyginamųjų testų, kuriuos atlikome savo pagrindinėje apžvalgoje. Tam tikrais atžvilgiais jie buvo našesni, bet ne tokie stabilūs. O su naujomis oficialiomis tvarkyklėmis, kurios dažnai būna mažiau našios, bet šiek tiek stabilesnės. Tada kai kuriuose lyginamuosiuose testuose ar įrenginiuose, kurie bus perjungti atvirkščiai! AMD tvarkyklės yra šiek tiek netvarkos dabar 7000 serijos!

"Oceanhorn 2" su "4K High" grafika GPD G1
„Oceanhorn 2” su „4K High” grafika GPD G1

Tikimės, kad būsimose 7000 serijos delninių kompiuterių versijose stabilumas ir našumas pagerės. Turėkite omenyje, kad 6800U yra ankstesnės kartos procesorius, kuris turėjo panašių problemų, kai buvo išleistas pirmą kartą, ir nuo to laiko turėjo laiko tvarkyklėms subręsti, todėl laikui bėgant turėtų būti tas pats ir 7000 serijai.

Šiame straipsnyje lyginamas USB 4 našumas su GPD G1 eGPU prijungimo stotimi įvairiuose dabartinės ir ankstesnės kartos delninukuose. Abiejų kartų procesoriuose matome panašų našumą žaidžiant GPU reikalaujančius žaidimus. Tai puiku, nes gali įkvėpti naujos gyvybės senesniems delniniams kompiuteriams, kuriems sunku žaisti GPU reikalaujančius žaidimus. Kai kuriais atvejais matėme, kad 6800U pasiekė aukštesnius rezultatus nei 7840U procesoriaus rezultatai. Tačiau nepamirškite, kad naujesni modeliai gali palaikyti „Oculink” ir būtent čia matysime bendrą našumo padidėjimą.

Galutinės mintys

„GPD G1 eGPU” prijungimo stotis yra puikus rinkinys, kurį šiuo metu šiek tiek nuvilia prastas AMD tvarkyklių palaikymas. Šie lyginamieji testai išties verčia jį pasiekti savo galimybių ribas ir jis puikiai su tuo susidoroja, jei delninis kompiuteris gali neatsilikti, priešingai nei AOKZOE A1 Pro. Kaip matėme mūsų GPD G1 eGPU dokinės stotelės apžvalgoje, priklausomai nuo žaidimo reikalavimų, žaidimus paprastai galite žaisti 1440P su tinkamais grafikos nustatymais arba 4K su mažesniais nustatymais.

RPCS3 WipeoutHD veikia puikiai!
RPCS3 WipeoutHD veikia puikiai!

GPD G1 tikrai verta apsvarstyti, jei turite 6000 serijos delninį kompiuterį ir nenorite pereiti prie naujesnio. Žaidimai jums padėkos už didžiulį GPU našumo padidėjimą.

Jei turite naujausią 7000 serijos kompiuterį, žinoma, pastebėsite didžiulį našumo padidėjimą. Ilgainiui, tobulėjant tvarkyklėms, gali būti net spartesnis veikimas. GPD G1 vis dar yra neabejotinas šios kartos įrenginys, tačiau norint jį išnaudoti geriausiai, reikia kantrybės.

Kaip minėjome, GPD G1 eGPU prijungimo stotelė yra puikus rinkinys, kurį galite naudoti ir žaisti savo delniniame kompiuteryje, o namuose prijungti jį su belaidžiu valdikliu, kad galėtumėte žaisti dideliame ekrane, naudodami didesnį našumą, skiriamąją gebą ir grafiką.

"RPCS3 Tekken 6" su "GPD G1 eGPU" prijungimo stotimi paleisti visu greičiu yra lengva
„RPCS3 Tekken 6” su „GPD G1 eGPU” prijungimo stotimi paleisti visu greičiu yra lengva

Kur įsigyti GPD G1 eGPU doko stotelę?

Daugiau informacijos apie GPD G1 eGPU prijungimo stotelę ir jos užsakymą galite rasti čia. Nepamirškite, kad galite įsigyti visus šiandien pristatytus nešiojamuosius žaidimų kompiuterius, įskaitant išankstinius naujojo GPD WIN 4 2023 modelio su „Oculink” prievadu ir 7840U procesoriumi užsakymus.

Ką manote apie GPD G1 eGPU doko stoties lyginamuosius testus? Ar norėtumėte pamatyti kitų bandymų ar straipsnių apie tai? Praneškite mums komentaruose!

Bringer of videos, text and images! AKA the social media guy at DroiX. Massive retro gaming fan and collector, with a far too large collection of consoles and computers from 1970's to modern.