Pastaraisiais mėnesiais „Anbernic” klientai vis dažniau praneša, kad jų įrenginiai įkraunant sugedo arba kai kuriais atvejais sudegė. Nors, atsižvelgiant į parduodamų prietaisų kiekį, paprastai tai buvo nedidelė problema, pastaruoju metu, ypač kalbant apie ” Anbernic RG35XXSP” modelį, kilo susirūpinimas dėl galimai pavojingų incidentų, susijusių su netoli akumuliatoriaus esančiomis sugedusiomis mikroschemomis.
Šio straipsnio tikslas – atkreipti dėmesį į šią saugos problemą ne tik mūsų klientams, bet ir visiems, kurie svarsto galimybę įsigyti ” Anbernic” prietaisą. Gilinsimės į problemos detales, pasidalysime prietaisų savininkų pavyzdžiais, nurodysime priežastį ir aptarsime „Anbernic” atsaką, pagrįstą mūsų pokalbiu su jais. Be to, atliksime savo bandymus su „Anbernic” įrenginiais, bandysime atkartoti problemą ir pateiksime rekomendacijų, kaip išvengti arba sumažinti riziką savo įrenginyje.
Ataskaitos internete
Praleidome šiek tiek laiko tyrinėdami šią problemą, o „Reddit” ypač yra keletas naujausių pranešimų su savininkais, rodančiais įrenginius, kurie patyrė gedimų su savo įrenginiu. Toliau pateikiami du:
Pirmiau pateiktame pavyzdyje, už kurį „Reddit” paskyroje ” No_Breakfast_1167″ dėkoja No_Breakfast_1167, matome, kad perdegusi integrinė grandinė, esanti netoli akumuliatoriaus, padarė jam žalos. Tuo metu, kai sprogo integrinis grandynas, prietaisas nebuvo įkrautas. Jie išgirdo garsų spragtelėjimą ir prietaisas išsikrovė.
Aukščiau pateiktame pavyzdyje, už kurį „Reddit” paskyroje dėkoja Snoo74895, matome, kad baterija išsipūtė. Dėl to akumuliatoriaus dangtelis ir korpuso dalys išlinksta. Vėlgi sprogo tas pats integrinis grandynas. Snoo74895 nurodo, kad prietaisas buvo su išsikrovusia baterija, išjungtas ir įkrautas maždaug dvi valandas. Jie naudojo „Apple PD” palaikančią USB-C/USB-C jungtį prie bendrinio 65 W PD įkroviklio, kurio specifikacijos yra tokios: Įvestis 100-240VAC, 50/60Hz, 1A Išėjimas: DC 5V/4A. 9V/4A, 12V-4A, 20V-3,25A. Apie kitą pavyzdį galite paskaityti čia.
Klausimas
Atlikę tyrimus ir analizę nustatėme, kad problema kyla dėl integrinio grandyno, atsakingo už įkroviklio ir akumuliatoriaus galios mažinimo valdymą, gedimo.
Nors tiksli šio gedimo priežastis nėra galutinai patvirtinta, greičiausiai tai įvyko dėl to, kad buvo naudojamos pigios ir nekokybiškos integrinės grandinės, kurios galėjo būti gautos iš sugedusios partijos arba net kaip naudoti komponentai. Papildomi veiksniai, galintys turėti įtakos, gali būti didelės galios įkroviklio naudojimas arba „Anbernic” USB-A į USB-C įkrovimo kabelio nenaudojimas.
Jei gedimas iš tiesų yra atsitiktinis, tai, ar bus paveiktas jūsų įrenginys, priklauso nuo atsitiktinumo. Tačiau verta išsiaiškinti, ar netinkamų įkroviklių ir kabelių naudojimas iš tikrųjų gali sugadinti jūsų „Anbernic” prietaisą.
Mūsų pačių bandymai
Pradėjome nuo biure turimų įkroviklių – nuo 100 W USB C įkroviklių iki 5 W USB A įkroviklių. Taip pat išbandėme įvairius USB-C į USB-C kabelį ir USB-A į USB-C kabelius.
Anbernic RG35XXSP
Atlikdami ” Anbernic RG35XXSP” bandymus eksperimentavome su įvairiais USB-C įkroviklių ir USB-C į USB-C kabelių deriniais. Kaip ir tikėtasi, nė vienas iš šių derinių neinicijavo įkrovimo, o tai patvirtina, kad delninis kompiuteris nepalaiko C2C įkrovimo. Tada išbandėme kelis įkroviklius su USB-A prievadais ir įvairius atsitiktinius USB-A į USB-C kabelius. Visi šie nustatymai sėkmingai įkrauna delninį kompiuterį pagal tinkamus parametrus.
Pasirinkome 100 W įkroviklį su USB-C ir USB-A prievadais ir įkrovėme RG35XXSP naudodami USB-A į USB-C kabelį. Kas kiek laiko stebėjome energijos suvartojimą ir šilumines sąlygas.
Verta paminėti, kad šį bandymą atlikome vieną šilčiausių dienų Jungtinėje Karalystėje, kai temperatūra siekė apie 30 °C. Iš pradžių prietaiso priekinėje pusėje buvo išmatuota apie 30 °C, o vėliau temperatūra pakilo iki 37,5 °C. Galinėje prietaiso pusėje buvo pasiekta maksimali maždaug 35 °C temperatūra. Toks maždaug 5-7 °C temperatūros padidėjimas yra normalus akumuliatoriaus įkrovimo metu ir buvo mažesnis, nei tikėjomės.
Kalbant apie energijos suvartojimą, pastebėjome, kad iš pradžių jis siekė 8 W, o išsijungus įkrovimo lygį rodančiam ekranui šiek tiek sumažėjo iki 7,8 W. Akumuliatoriui įkraunant energijos naudojimas toliau mažėjo.
Pasiekus visišką įkrovimą, prietaisas nustojo krauti, oranžinis šviesos diodas išsijungė, o energijos matuoklis rodė, kad naudojama 0,8 W. Palikę įkroviklį prijungtą dar valandą, nepastebėjome, kad prietaisas būtų toliau įkraunamas ar kad būtų naudojama daugiau energijos.
Anbernic RG351V
„Anbernic” senesnio modelio RG351V buvo bent vienas patvirtintas pranešimas apie gedimą, kai naudotojas prijungė USB-C kabelį prie USB-C.
Bandymą pradėjome naudodami 5 W 2A įkroviklį, kad surinktume pradinius duomenis. Pradėjome nuo šaltos būsenos, prietaiso temperatūra buvo apie 30 °C. Per visą įkrovimo laikotarpį temperatūra pasiekė 39 °C. Šį padidėjimą, šiek tiek didesnį nei RG35XXSP, iš dalies galima paaiškinti tuo, kad bandymai buvo atliekami po pietų, kai temperatūra biure buvo aukštesnė nei ryte. Nepaisant to, temperatūra neviršijo saugių parametrų. Panašiai pastebėjome, kad didžiausias energijos suvartojimas siekė 8 W, kuris palaipsniui mažėjo įkraunant akumuliatorių.
Tada išbandėme su 100 W įkrovikliu, naudodami „DroiX” USB-C į USB-C kabelį. Pasiruošę blogiausiam ir turėdami paruoštus gesintuvus, prijungėme kabelį prie delninuko. Mūsų nuostabai ir palengvėjimui, nieko neįvyko – nebuvo imama jokia energija. Pakartojome bandymą su tais pačiais įkrovikliais ir kabeliais kaip ir anksčiau, tačiau nė vienas iš jų nesuteikė energijos. Išbandėme net antrajame USB-C prievade, kuris nenaudojamas įkrovimui, ir jis toliau veikė be problemų.
Išvada
Mes nesame elektros inžinieriai ar ekspertai; mūsų bandymai iš esmės atspindi tai, ką vidutinis savininkas gali turėti namuose. Tai keli seni 5 V telefonų įkrovikliai ir didelės galios įkrovikliai, paprastai naudojami su nešiojamaisiais žaidimų kompiuteriais, nešiojamaisiais kompiuteriais ar telefonais, taip pat atsitiktiniai USB-A ir USB-C kabeliai.
Nors išbandėme kelis įkroviklius ir įvairius USB-A ir USB-C kabelius, rankinių kompiuterių niekaip nepavyko „sulaužyti”. Tačiau mūsų bandymai nėra išsamūs. Yra daugybė įkroviklių ir kabelių, kurių kiekvienas atitinka skirtingus kokybės standartus, ir tai gali būti vienas iš veiksnių.
Peržiūrėjus mūsų pradinę hipotezę, atrodo, kad maitinimo reguliatoriaus integrinis grandynas yra nekokybiškas, todėl laikui bėgant gali sugesti ir galiausiai sugesti. Labiausiai tikėtina, kad toks gedimas įvyks įkrovimo arba įkrovimo metu, kai įrenginys yra šilčiausias. Tai taip pat gali būti įmanoma dėl prietaiso perkrovimo, tačiau tai nepatvirtinta. Tokiais atvejais gali būti dar labiau pažeista plokštė, korpusas ar net akumuliatorius.
Naujesnės ” Anbernic RG35XXSP ” versijos turi „žuvies popieriaus” tipo medžiagą tarp pagrindinės plokštės ir korpuso, o kartu ir akumuliatoriaus. Žuvies popierius, dar vadinamas vulkanizuotu pluoštu arba žuvies popieriumi, yra izoliacinė medžiaga, pagaminta iš medvilninio popieriaus, kuris buvo apdorotas cheminėmis medžiagomis, siekiant pagerinti jo dielektrines savybes. Ši medžiaga pasižymi dideliu mechaniniu atsparumu, lankstumu ir puikiomis elektros izoliacijos savybėmis, todėl idealiai tinka naudoti elektros ir elektronikos srityse. Šiuo atveju ji užtikrina tam tikrą elektros ir šilumos izoliaciją.
„DroiX” galime patvirtinti, kad paskutinėje mūsų parduotoje partijoje buvo „žuvies popierius”, kaip parodyta pirmiau pateiktoje nuotraukoje. Tikimės, kad kita partija taip pat bus su šiuo popieriumi.
Atsižvelgdami į incidentų skaičių, palyginti su dideliu parduotų vienetų skaičiumi, ir į tai, kad papildomai apsaugai buvo panaudotas žuvies popierius, manome, kad incidentų dažnis yra pakankamai mažas, kad galėtume ir toliau pardavinėti „Anbernic” retro žaidimų nešiojamuosius kompiuterius. Tačiau visiems, nesvarbu, ar jie yra mūsų klientai, ar ne, primygtinai rekomenduojame laikytis toliau nurodytos geriausios praktikos, kai įkraunami bet kokie įrenginiai, ne tik „Anbernic”. Jei situacija pasikeis, kalbant apie saugą klientams, nedvejodami nutrauksime produkto pardavimą mūsų parduotuvėje.
Ar pirkote iš „DroiX” ir susidūrėte su šia problema?
Jei įsigijote prietaisą iš „DroiX” ir manote, kad jis sugedo dėl sugedusių komponentų per vienerių metų garantijos laikotarpį, susisiekite su mumis el. paštu [email protected], nurodydami užsakymo numerį ir atitinkamą informaciją. Nors kiti pardavėjai tokių problemų gali nekompensuoti pagal garantiją, mes esame įsipareigoję teikti visapusišką klientų aptarnavimą ir laikytis savo garantijos politikos.
Geriausia prietaisų įkrovimo praktika
Tinkamas įkrovimas yra labai svarbus jūsų „Anbernic” prietaiso ilgaamžiškumui ir saugumui. Vadovaukitės šiomis rekomendacijomis, kad užtikrintumėte saugų įkrovimą ir išvengtumėte galimos žalos.
Naudokite tik pridedamą kabelį
- Visada naudokite su „Anbernic” įrenginiu pateiktą USB-A į USB-C kabelį.
- Venkite naudoti USB-C ir USB-C kabelius, net jei jie atrodo suderinami.
Laikykitės 5 V įkroviklių
- Naudokite tik 5 V išėjimo įkroviklius.
- Ideali išėjimo galia: 5V/1A arba 5V/1,5A (patikrinkite savo įrenginio specifikacijas).
- Didžiausia saugi galia: 5V/2A (neviršykite šios ribos).
Venkite greitųjų įkroviklių
- Nenaudokite greitųjų įkroviklių, greitųjų įkroviklių arba įkroviklių, pažymėtų „PD” (Power Delivery) ženklu.
- Tai gali sugadinti jūsų prietaisą arba sukelti problemų su akumuliatoriumi.
Saugaus įkrovimo parinktys
- Naudokite su „Anbernic” prietaisu pateiktą įkroviklį (jei jis pridedamas).
- Naudokite standartinį USB-A prievadą kompiuteryje.
- naudokite senesnius, mažesnės galios telefonų įkroviklius (pvz., senesnius „iPhone” įkroviklius, kurių galia 5 V/1 A).
Geriausia įkrovimo praktika
- Stebėkite prietaisą įkrovimo metu, ypač kelis pirmuosius kartus.
- Visiškai įkrautą prietaisą ištraukite iš elektros tinklo; nepalikite jo nuolat prijungto prie elektros tinklo.
- Jei įkrovimo metu prietaisas neįprastai įkaista, nedelsdami ištraukite kištuką iš elektros tinklo.
Įspėjamieji ženklai
Jei pastebėjote bet kurį iš toliau nurodytų dalykų, nustokite naudoti prietaisą ir kreipkitės į prietaiso pirkėją. Jei įrenginys įsigytas iš „DroiX”, rašykite el. paštu [email protected] arba per puslapį ” Susisiekite su mumis „, kuriame galite naudoti tiesioginį pokalbį, siųsti žinutę ir t. t.
- Akumuliatoriaus patinimas
- Neįprastas karštis įkrovimo metu
- Greitas akumuliatoriaus išsikrovimas
- Įrenginys nėra tinkamai įkraunamas