Chat with us, powered by LiveChat

AYANEO Geek Review – odavam pihuarvuti mängude PC

AYA NEO Geek läbivaatamine
  • Design
    (5)
  • Build Quality
    (5)
  • Display
    (4.5)
  • Performance
    (4.5)
  • Features
    (4.5)
  • Software
    (5)

Kokkuvõte

AYA NEO Geek omab peaaegu kõiki funktsioone, mis tegid AYANEO 2 suurepäraseks. Ainult et ekraan ei ole päris nii hea, kuid ometi on see suurepärane ja maksab vähem!

Overall
4.8
Sending
User Review
0 (0 votes)

Pros

  • Kiire AMD Ryzen 7 6800U ja Radeon 680M mängimiseks
  • Kuni 32 GB LPDDR5 RAM ja 2 TB salvestusruumi
  • Kiire WiFi 6 ja BT 5.2
  • Madalam hind kui AYANEO 2

Cons

  • Puudub

Meie AYANEO Geek ’i ülevaates võrdleme selle ja AYANEO 2 pihuarvuti erinevust. Teeme mõned süsteemi ja mängu võrdlusuuringud ja võrdleme seejärel tulemusi. Lõpetuseks mängime mõned meie vaatajate poolt soovitatud mängud ja seejärel meie lõplikud mõtted, kas peaksite AYANEO 2 asemel ostma Geek’i.

AYANEO Geek Review Video

Kas olete juba meie YouTube’i kanaliga liitunud? Ole kursis meie viimaste videote ja lühikeste filmidega!

AYANEO Geek’i lahtipakkimine

Karbis on mõned kasutusjuhendid, mis aitavad teil käsiraamatut ja AYA SPACE’i tarkvara kasutada.

AYANEO Geek Unboxed
AYANEO Geek Unboxed

Selle all on AYANEO Geek. Näitame seda kohe üksikasjalikumalt.

AYANEO Geek Unboxing
AYANEO Geek Unboxing koos pistikupesade valikuga enamiku riikide jaoks

Alumisel küljel on 65W laadur koos pistikupesadega, mis sobivad peaaegu kõikjale maailmas. Kaasas on ka USB Type-C laadimiskaabel ja kaks USB Type-C Type-A adapterit, mis on käepärased.

AYANEO Geek Ülevaade

AYANEO Geek mõõdud on kõige paksemal kohal 10,3 x 4,1 x 1,4 tolli (26,4 x 10,5 x 3,6 cm). See on veidi suurem kui AYANEO 2. Mõlemad kaaluvad umbes 680 g, nii et seal ei ole mingit vahet.

Vaadeldava mudeli ekraanil on 7-tolline õhukese raamiga puuteekraan, mille resolutsioon on 1200P. Saadaval on ka 800P resolutsioon. Kuigi ekraani kvaliteet on väga hea, on selle värvitoonid ja värvid veidi madalamad võrreldes hämmastava AYANEO 2 ekraaniga, mis on parim, mida me seni pihuarvutis näinud oleme. Me võrdleme neid hiljem selles AYANEO Geek’i ülevaates.

AYANEO Geek Esipoolne vaade
AYANEO Geek Esipoolne vaade

Esiküljel on hall-efektiga analoogpulgad koos tavaliste mängunuppudega. On kaks lisanuppu, mida kasutatakse AYA SPACE’i kattekihi ja kohandatud funktsioonide jaoks.

AYANEO Geek Top View
AYANEO Geek Top View

Piki ülemist serva on meil hall-efekti päästikud ja õlanupud. On kaks väikest nuppu, mida saab konfigureerida kohandatud klahvivajutuste jaoks.

Toitenupp toimib ka sõrmejäljeandurina, mis lisab turvalisust ja kiiret sisselogimist Windowsisse. Seal on helitugevuse nupp ja kaks USB Type-C porti.

AYANEO Geek Alumine vaade
AYANEO Geek Alumine vaade

Alumisel küljel on täiendav USB Type-C port, mille saate ühendada ametliku AYANEO dokiga. Seadmel on Micro SD-kaardi pesa ja 3,5 mm kõrvaklapipesa.

Tehnilised andmed

CPUAMD Ryzen 7 6800U. 8 tuuma ja 16 lõime kuni 4,7 GHz, maksimaalne soovitatav TDP 28 W
GPUAMD Radeon 680M 12 tuumaga 2200Mhz juures
RAM16GB / 32GB LPDDR5 6400 MT/s
LAOSTAMINE512GB / 1TB / 2TB PCIe 3.0 M.2 2280
DISPLAY7-tolline ‘Slim Bezel’ LCD 1920*1200
SIDEWiFi 6
Bluetooth 5.2
BATTERI50,25 Wh aku
AYANEO Geek tehnilised näitajad

Cinebenchi võrdlusuuringu käivitamisel oli meie testides kõrgeim temperatuur 45 °C ja ventilaatori müratase 69 dB. 50,25Wh akuga saime AYA NEO-l 28W TDP juures täiskoormusel täpselt ühe tunni ja lauaarvutil 28W TDP juures neli tundi ja kolmkümmend viis minutit tühikäigul.

Siin on kiire võrdlus AYANEO 2 ja Geek mudelite erinevuste kohta.

AYANEO 2AYANEO GEEK
SKREENTäisekraan 1200PSlim Bezel 1200P
VIBRATSIOON“NS sama HD”X-telje lineaarmootor
GYROSCOPEKahekordne korpus ja käepideKeha
SÕRMEJÄLGIMOODULTouch S3 SleepStandard
SSDPCIE 4.0PCIE 3.0
SUURUS264.5×105.5×21.5mm264.5×105.5×22.3
AYANEO 2 & AYANEO Geek võrdlus

Suurim muudatus peale ekraani on ehk PCIE 3 kasutamine 4 asemel Geekil. Erinevusi on kasutatud vibratsiooni-, güroskoopi- ja sõrmejäljemoodulites, mis minu arvates ei ole olulised.

Surnud tsooni dilemma

Viimasel ajal on toimunud mõningaid arutelusid saaliefektandurite ja üldiselt pihuarvutite mängude juhtimise üle, eelkõige võimalike surnud tsoonide üle.

Just siis, kui me kirjutasime seda AYANEO Geek ülevaadet, avaldas AYANEO oma AYA SPACE tarkvara uuenduse, mis kehtib kontrolleri surnud tsooni kohta, saate nüüd välja lülitada või sisse lülitada omamoodi surnud tsooni kompensatsiooni.

Kui see on välja lülitatud, näeme gamepad testija veebilehel, et saame üsna täpse liikumise meie sisendi põhjal. Me näeme siiski, et kui me liigume täielikult ühes suunas ja laseme kepi lahti, siis ei jõua me alati tagasi telje nulli lähedale.

AYANEO Geek Dead Zone seaded
AYANEO Geek Dead Zone seaded – soovitame vaadata ülaltoodud videot, et saada rohkem üksikasju

Kui surnud tsooni kompensatsioon on sisse lülitatud, näeme erinevaid tulemusi. Kepi liigutamine hüppab enne registreerimist kuskil 23% ja 28% vahel, kuid kui me laseme lahti pärast täielikku liikumist ükskõik millises suunas, siis sisuliselt naaseb see tagasi nulli.

Seega saate nüüd otsustada, kas see on täpsem või näiteks keskmiselt kuni 25% ebatäpsem algsisend, kui see on välja- või sisse lülitatud. Ma ütleksin, et see sõltub mängust, mida te mängite, kas teil on vaja täpsust või mitte, kuid võimalused on olemas, mida soovite kasutada. On hea näha, et AYANEO sellega tegeleb.

AYA SPACE

AYA SPACE’i lühike mainimine, kui te olete AYANEO pihuarvutite jaoks uus. AYA SPACE on suurepärane frontend AYANEO pihuarvutitele, mis muudab selle rohkem konsooliga sarnaseks. Launcher otsib teie kettalt mänge ja lisab need menüüsse, saate muuta paljusid seadeid ja uuendada püsivara.

AYANEO Geek AYA SPACE
AYANEO Geek AYA SPACE

Mängu ajal saate vajutada AYA SPACE-nuppu, mis toob esile kattekihi, millel on otseteed üldkasutatavate seadete, näiteks ventilaatori kiiruse, TDP, ekraani eraldusvõime ja muude seadete jaoks.

Hiljuti kasutusele võetud Smart TDP-funktsiooni käsitleme eraldi artiklis ja videos. Sisuliselt reguleerib see dünaamiliselt TDP-d vastavalt vajadusele, mis aitab säästa aku energiat, samuti alandab protsessori taktimist, et lasta GPU-l vajadusel optimaalselt töötada.

AYANEO töötab kogu aeg selle tarkvara ja uute funktsioonide kallal ning see annab nende toodetele väga lihvitud välimuse ja tunnetuse võrreldes teiste tootjatega.

Süsteemi võrdlusnäitajad

Osana meie AYANEO Geek ülevaatest teostame nii süsteemi kui ka mängude võrdlusuuringuid. Alustame võrdlusuuringuid mõnede süsteemitestidega, et saada ülevaade üldisest jõudlusest, mida saame võrrelda teiste 6800U-dega 28 W TDP juures.

PCMark10

Alustades PCMarkiga, mis testib teie igapäevast kasutust alates veebi sirvimisest kuni kontoridokumentidega töötamiseni ja meediatöötluseni.

PCMark10 võrdlusuuringu tulemused
PCMark10 võrdlusuuringu tulemused

Me näeme, et AYANEO Geek saab 6,224 punkti võrreldes AYANEO 2 6,384 punktiga. Erinevus on umbes 2,5%, mis kui me viiksime võrdlusuuringud uuesti läbi, oleksid tulemused tõenäoliselt teistsugused.

Cinebench

Cinebench testib protsessori jõudlust, selle jaoks käivitame mitme tuumaga testi.

Cinebenchi võrdlusuuringu tulemused
Cinebenchi võrdlusuuringu tulemused

Geek saavutab 10,710 punkti ja AYANEO 2 pisut kõrgemad 10,989 punkti, mis annab meile veel 2,5% erinevuse.

3DMark

3DMark testib protsessorit ja GPU-d, et näha, kui hästi nad koos töötavad. Käivitame testid “Time Spy”, “Fire Strike” ja “Night Raid”.

3DMark võrdlusuuringu tulemused
3DMark võrdlusuuringu tulemused

Time Spy puhul on tulemuste erinevus 1,5%. Night Raid’i puhul saame 1,1% erinevuse ja Fire Strike’i puhul ei saa me peaaegu mitte midagi, 0,1%.

Süsteemi võrdlusnäitajate kokkuvõte

Üldiselt on süsteemi võrdlusnäitajad väga vähe erinevad. Näeme identsest kuni 2,5% tõusu AYANEO 2 kasuks.

AYANEO 2AYANEO GEEK
PCMARK106,3846,224
CINEBENCH (mitme tuumaga)10,98910,710
3DMARK (Ajavahi)2,7102,753
3DMARK (öine rüüsteretk)25,08124,796
3DMARK (tulekahju)6,6896,677
AYANEO 2 & AYANEO Geek süsteemi võrdlusnäitajad Võrreldes

Sa võid võrdlusuuringud uuesti läbi viia ja saada iga kord veidi erinevaid tulemusi, seega loeme need tulemused peaaegu identseks tulemuseks.

Mängude võrdlusalused

Jätkame meie AYANEO Geek ülevaadet mõnede mängude võrdlusnäitajatega. Mängude võrdlusuuringute jaoks teostame neid nii kõrgeima resolutsiooniga 1200P kui ka 800P, 11W, 20W ja 28W TDP kombinatsiooniga. See annab meile hea hulga resolutsioonide ja TDP-tasemete vahemiku mängimiseks parima kvaliteedi saavutamiseks kuni aku kestvuseni.

Täielik avalikustamine siin: AYANEO 2 mängukonsooliga , mille me vaatasime üle 2022. aasta novembri alguses. Sõltuvalt testist on tulemused mõnevõrra erinevad, mis on tingitud nii erinevatest draiveritest kui ka mänguversioonidest. Seega on need võrdlustulemused ainult võrdluseks ja neid ei tohiks pidada absoluutseks.

Forza Horizon 5

Me testime Forza Horizon 5 madalatel graafika seadistustel. Siinkohal näeme võrdlustulemuste võrdlemisel mõningaid erinevusi.

Forza Horizon 5 võrdlusuuringu tulemused
Forza Horizon 5 võrdlusuuringu tulemused

TDP-de puhul on märgatavad erinevused 1200P juures, kuid 800P juures on AYANEO Geek 1 kaader sekundis kiirem, meil pole aimugi, miks. Üldiselt on FPS endiselt väga hea kõikides testides.

Shadow of the Tomb Raider

Shadow of the Tomb Raideri võrdlustulemused on väga lähedased, vaid paar kaadrit kummaski suunas.

Shadow of the Tomb Raideri võrdlusuuringu tulemused
Shadow of the Tomb Raideri võrdlusuuringu tulemused

Me võiksime neid uuesti käivitada ja saada erinevaid tulemusi mõlemal viisil, nii et üldiselt on see identne jõudlus.

Cyberpunk 2077

Me testime Cyberpunk 2077i vaikimisi madalatel graafika seadistustel.

Cyberpunk 2077 võrdlusuuringu tulemused
Cyberpunk 2077 võrdlusuuringu tulemused

Me saame korralikud tulemused kõigis neljas võrdlustabelis ja mõnes neist kaadri või kahe võrra kõrgemad kui AYANEO 2. Sa võid mängida 1200P juures ja piirata 30 või 40 kaadrit, või kasutada 800P ja suurendada paari graafikasätteid.

Call of Duty: Modern Warfare 2

Me testime Call of Duty Modern Warfare 2 minimaalsetel graafika seadistustel ilma ülesskaleerimiseta.

CoD MW2 võrdlusuuringu tulemused
CoD MW2 võrdlusuuringu tulemused

Testide käigus näeme, et TDP väheneb ja erinevus kahe pihuarvuti vahel väheneb. Tulemused on üsna head, võid õnnelikult mängida 800P juures mõne kõrgema graafika seadistusega või hoida seda minimaalsel tasemel, et saavutada parimad kaadrisagedused.

Mängude võrdlusaluse kokkuvõte

Võrdlustulemustest näeme, et Forza ja Call of Duty said Geekil madalamaid tulemusi, samas kui Tomb Raider ja Cyberpunk esinesid üsna samamoodi nagu AYANEO 2. Me võime selle panna erinevate mänguversioonide ja draiverite arvele, kuna kõik muu, sealhulgas süsteemi võrdlusuuringud, on korras ja võrreldavad teiste süsteemidega.

AYANEO 2AYANEO GEEK
FORZA HORIZON 590 FPS84 FPS
VARJUS HAUARÖÖVEL68 FPS67 FPS
CYBERPUNK 207748,78 FPS50,41 FPS
CALL OF DUTY: MODERN WARFARE 267 FPS64 FPS

Nii et AYANEO Geekiga saate umbes sama jõudluse kui AYANEO 2 ja teised pihuarvutid, nagu GPD Win 4 ja ONEXPLAYER Mini. Kui soovid tulemusi võrrelda, vaata meie parimate pihuarvutite 2023. aasta juhendit.

Mängu jõudlustestid

Meie AYANEO Geek’i ülevaates olevate mängude jõudlustestide jaoks proovime mõningaid meie tavapäraseid mänge ja ka mõningaid, mida meie vaatajad soovitasid. Nende jaoks mängime kahel tasemel, üks parima kvaliteedi jaoks, püüdes samal ajal saavutada 60 FPS või rohkem, ja teiseks parima aku kestvuse seaded.

Warframe

Sellest on juba mõnda aega möödas, kui ma viimati Warframe’i mängisin, nii et tänu Eastern Critterile soovituse eest seda kontrollida. Mängu saab käivitada 1200P juures kõrgetel graafika seadistustel ja enamasti on 60+ kaadrit sekundis, see mängib nende seadete juures suurepäraselt.

AYANEO Geek Warframe
AYANEO Geek Warframe

Kui soovite akut säästa, siis võite minna 800P keskmise graafika seaded 11W. Ma arvan, et te võiksite veel madalamale minna, kui te veidi rohkem pingutaksite.

Call of Duty Modern Warfare 2

Call of Duty Modern Warfare 2 jaoks soovitaksin 720P 28W tasakaalustatud graafikat ja kampaania jaoks ei kasuta upscalingut.

AYANEO Geek CoD Modern Warfare 2
AYANEO Geek CoD Modern Warfare 2

Kui mängite võrgus, siis 720P minimaalse graafikaga ja ilma upscalinguta annab teile parima FPS-i, samal ajal kui graafika näeb endiselt puhas välja. Sa võid aku säästmiseks TDP-d veidi vähendada ja piirata kaadrisagedust 30-ni, kui soovid.

Starcraft 2

Ma ei ole varem üldse Starcraft 2 mänginud ja Matt Cosmo.87 soovitas mul seda mängu proovida. See mängib paremini hiire ja klaviatuuriga, nii et me kasutame selle mängimiseks AYANEO Multi Station Docki. 1200P äärmuslikul graafikakvaliteedil 28W juures sain tublisti üle 100 FPS-i.

AYANEO Geek Starcraft 2 koos AYANEO Multi Stationiga
AYANEO Geek Starcraft 2 koos AYANEO Multi Stationiga

Saate minna nii madalale kui 800P madala graafika 11W TDP ja ikka saada 300 FPS, nii et võite langetada TDP veelgi madalamale, kui soovite ja piirata kaadrisagedus 60. Mõlemal juhul poleks teil probleemi selle mängu käivitamisega.

Overwatch 2

Overwatch 2 töötab suurepäraselt 1200P 28W TDP juures High graafika ilma upscalinguta. Sa võid näha aeg-ajalt kaadri langust siin ja seal, kuid mitte midagi, mis rikub mängu.

AYANEO Geek Overwatch 2
AYANEO Geek Overwatch 2

Parima aku kestvuse saavutamiseks võid seaded langetada 800P 11W TDP-le madala graafika seadete juures.

Emulatsiooni jõudlus

Emulatsiooni jõudlus AYANEO Geek palju sama nagu AYANEO 2, lugege meie AYANEO 2 ülevaadet põhjalikuma testimise kohta. Saate käivitada kõike kuni Dolphini emulaatori ajastuni ilma igasuguste probleemideta. Vaatleme lühidalt mõningaid kõrgema taseme emulaatoreid.

PlayStation 3

AYANEO Geek Playstation 3 emulaator koos Wipeout HD-ga
AYANEO Geek Playstation 3 emulaator koos Wipeout HD-ga

Üldiselt on PlayStation 3 emulaator RPCS3 väga hea jõudlusega. Paljud mängud, mida me proovisime, jooksid täiskiirusel. Aeg-ajalt võib esineda mõningast shaderite vahemälu aeglustumist, kuid muidu ei olnud meil mängude mängimisega probleeme.

Ryujinx

AYANEO Geek Ryujinx emulaator
AYANEO Geek Ryujinx emulaator

Ryujinxi ja Yuzu emulaatorite puhul nägime ühilduvate mängude korralikku jõudlust. Saate mõned lisakaadrid välja pigistada, kui vahetate dokitud režiimilt pihuarvuti režiimile. Vanemad ja vähem nõudlikud mängud toimivad suurepäraselt, kuid nõudlikumates mängudes võib esineda aeglustumist.

Xenia

AYANEO Geek Xbox 360 emulaator
AYANEO Geek Xbox 360 emulaator koos Vanquishiga

Xbox 360 emulaator Xenia on väga palju tööd, kuid me näeme, et mõned mängud, mis algselt jooksevad 30FPS-iga, jooksevad enamasti täiskiirusel. Jõudlus ja ühilduvus võivad aja jooksul paraneda, nii et see on pigem test, et näha, kuidas see edeneb.

Lõplikud mõtted

Me lõpetame meie AYANEO Geek’i ülevaate oma mõtetega selle kohta. Üldiselt on AYANEO Geek väga muljetavaldav! Olen viimastel päevadel vahetanud selle ja AYANEO 2 vahel ja ausalt öeldes ei tunne ma suurt erinevust kvaliteedi või tunnetuse osas. Mõlemal on väga mugav mängida ja juhtimispuldid on sama tundlikud kui teineteisel.

AYANEO Geek Performance

Jällegi ei ole üldist erinevust jõudluse osas palju. Ma suutsin mängida mänge sama resolutsiooni ja graafika seadetega kui AYANEO 2. Mõned võrdlustulemused näitavad küll märgatavaid erinevusi jõudluses, kuid tegeliku mängimise puhul on see vaevu märgatav.

AYANEO 2 ja Geek Display võrdlus

AYANEO Geek vs AYANEO 2 ekraan
AYANEO Geek vs AYANEO 2 ekraan

Seda on raske pildil näidata, kuid kõrvuti näeme, et AYANEO 2 ekraan on veidi elavam ja heledam. Aga kui mitte võrrelda ja tegelikult mängida, ei ole suurt vahet. See ei tähenda, et AYANEO Geek’i ekraan on halb, see on samal tasemel kui kõik teised pihuarvutid seal ja on täiesti hea kvaliteediga, lihtsalt AYANEO 2 ekraan tundub olevat just üleval. Meil ei ole veel 800P ekraani mudelit testida, nii et hoidke silmad lahti, kui see on saadaval.

Kas peaksite ostma AYANEO 2 või AYANEO Geek?

Kas AYANEO Geek tasub AYANEO 2 asemel osta? Sa võid säästa endale üsna korraliku summa raha, mis minu arvates on nende kahe vahel vähe erinevust. Teised peamised muudatused on PCIe 3 SSD ning vähemtähtsad sõrmejäljeandur, vibratsioon ja güroskoop. Minu jaoks ei ole need nii olulised ja jällegi ei muuda minu ja minu üldist kogemust Geek’i kasutamisel eriti palju. Nendel põhjustel kaaluksin ma kindlasti AYANEO Geek 2 asemel ja säästaksin sellega raha!

Kust osta AYANEO Geek?

Lisateavet ja AYANEO Geek’i saate osta siit. Sisestage allahindluskood AYANEOGEEK kassasse. Pange tähele, et koodid ei kehti poe müügi- või kampaaniate ajal. Tutvu meie pihuarvutite valikuga siin.

See lõpetab meie AYANEO Geek ülevaate, loodame, et leidsite selle kasulikuks? Andke meile kommentaarides teada, kumba neist kahest pihuarvutist te ostaksite ja miks. Oleme alati huvitatud oma lugejate arvamusest.

Bringer of videos, text and images! AKA the social media guy at DroiX. Massive retro gaming fan and collector, with a far too large collection of consoles and computers from 1970's to modern.