"G1 eGPU" prijungimo stotelė
-
Design
-
Build Quality
-
Performance
-
Features
Santrauka
GPD G1 eGPU prijungimo stotelėje suderintas tradicinės prijungimo stotelės universalumas ir integruotas AMD Radeon 7600M eGPU. Su „Oculink” ir USB 4 jungtimis tai puiki galimybė papildyti nešiojamąjį arba mini kompiuterį.
Overall
4.8User Review
( votes)Pros
- Mažas lengvas ir nešiojamas
- Geras našumas naudojant beta tvarkykles, iki 30 % didesnis naudojant oficialias tvarkykles
- Kol kas rinkoje nėra nieko tokio mažo
Cons
- Negalima atnaujinti, t. y. pridėti naujos vaizdo plokštės
Kantriai laukėme nuo tada, kai balandžio mėnesį pirmą kartą paskelbėme naujieną, kad GPD išleidžia ” G1 eGPU” prijungimo stotelę su integruotu eGPU. Mūsų GPD G1 eGPU doko stoties apžvalgoje ją patikrinsime su GPD WIN MAX 2 2023 su Oculink prievadu.
„GPD G1 eGPU” prijungimo stoties apžvalgos vaizdo įrašas
GPD G1 eGPU doko stoties išpakavimas
Kaip visada, savo „GPD G1 eGPU” doko stoties apžvalgą pradedame nuo greito išpakavimo. Pirmiausia turime naudotojo vadovą kinų ir anglų kalbomis. Apačioje yra pati GPD G1 eGPU prijungimo stotelė, kurią netrukus parodysime išsamiau.
Dėžutėje yra maitinimo laidas, prie kurio pridėsime jūsų šaliai tinkamą adapterį. Ir USB 4.0 laidas. DĖMESIO: „Oculink” kabelis nepateikiamas, bet užsakydami galite jį gauti komplekte.
GPD G1 eGPU prijungimo stoties apžvalga
Tęsiame „GPD G1 eGPU” doko stoties apžvalgą ir apžvelgiame įrenginį. Jo matmenys yra maždaug 8,8 x 4,3 x 1,1 colio (22,5 x 11,1 x 3,0 cm), o svoris – apie 920 gramų. Korpusas pagamintas iš aliuminio lydinio, kuris padės jį apsaugoti, jei jis bus nešiojamas, pavyzdžiui, krepšyje.
Priekyje yra „Oculink” prievadas, apie kurį plačiau papasakosime vėliau, ir „USB 4” prievadas, užtikrinantis atgalinį suderinamumą su kitais įrenginiais. Dešinėje pusėje yra maitinimo mygtukas.
Galinėje pusėje yra maitinimo įvestis, o po jos – trys A tipo 3.2 USB prievadai, prie kurių galima prijungti periferinius įrenginius. Labai naudingas greitas 4.0 sd kortelių skaitytuvas. USB prievadai ir kortelių skaitytuvas veikia tik prijungus prie USB 4 pagrindinio įrenginio. Vaizdo išvestis yra dvi „DisplayPort” ir viena HDMI, kad būtų galima palaikyti iki trijų monitorių.
GPD G1 eGPU techninės specifikacijos
GRAFIKOS ČIPAS | „AMD Radeon RX 7600M XT |
ARCHITEKTŪRA | RDNA 3.0 |
BAZINIS LAIKRODIS | 1500 MHz |
ŽAIDIMO LAIKRODIS | 2300 MHz |
BOOST CLOCK | 2615 MHz |
RAM | 8 GB GDDR6 2 250 MHz |
GRAFIKOS UŽDUOTIS | Oculink(SFF-8612)Moteriškas prievadas × 1 USB 4 × 1 |
VIDEO PRIEVADAS | HDMI 2.1 × 1 DisplayPort 1.4a × 2 |
DUOMENŲ PRIEVADAS | USB 3.2 × 3 SD 4.0 × 1 Abu veikia tik prijungus prie USB 4 įrenginio. |
APSAUGA | Aktyvus vėsinimas, oro vėsinimas |
TGP | 120W |
MAITINIMO ŠALTINIO GALIA | Integruotas 240 W GaN maitinimo šaltinis |
Prie savo GPU įrenginio galite prisijungti dviem būdais. Jei jūsų įrenginys, pavyzdžiui, GPD WIN MAX 2 2023, turi „Oculink” prievadą, tai yra geriausia jungtis. Jei turite su USB 3 ar naujesniu standartu suderinamą įrenginį, galite prijungti per USB 4 prievadą.
„Oculink” – tai tiesioginė jungtis iš GPU PCIe į jūsų įrenginį, užtikrinanti didesnį duomenų srauto pralaidumą ir stabilumą nei USB 4. Ji taip pat turi konkrečias grafikos plokštėms būdingas granuliuotas energijos valdymo galimybes, kurios, pavyzdžiui, pagerina energijos naudojimą. Čia pateikiame išsamų straipsnį apie „Oculink”, kuriame galite paskaityti daugiau.
Per likusius 2023 m. ir vėliau atsiras daugiau įrenginių, palaikančių „Oculink”, pvz., MAX 2 23 ir būsimas GPD WIN MINI bei atnaujintas AYA NEO 2S. Iš esmės tai geriausias būdas pasiekti optimalų GPD G1 eGPU dokinės stoties našumą kartu su jūsų įrenginiu.
Naujausi delniniai kompiuteriai palaikomi, jei jie turi „OcuLink” arba USB 4 palaikymą. Tai apima ir naująjį ROG Ally X, kuris dabar turi USB 4 prievadą.
GPD G1 lyginamieji testai
Atlikdami GPD G1 eGPU doko stoties apžvalgą, atliekame keletą lyginamųjų testų. Atlikdami lyginamuosius testus naudojame GPD G1, prijungtą prie GPD WIN MAX 2 2023 per „Oculink”, kaip GPU, ir USB 4, skirtą kitoms funkcijoms, pvz., USB prievadams.
Siekdami skaidrumo turime nurodyti, kad vis dar naudojame WIN MAX 2 2023 beta tvarkykles, kurios sukėlė daug problemų, kad GPD G1 eGPU prijungimo stotelė gražiai su ja veiktų. Kurį laiką diegę įvairias tvarkykles, gavome daugmaž stabilią sąranką, bent jau tiek, kad galėtume parengti apžvalgą.
Šioje GPD G1 eGPU doko stoties apžvalgoje esame prijungti prie 4K monitoriaus ir naudojame tik jį. Turėjome problemų, susijusių su jo veikimu su vidiniu ekranu, todėl tai patikrinsime būsimame atnaujinime, kai jis bus stabilus.
Esame gana tikri, kad šios problemos susijusios su tinkamų AMD tvarkyklių, skirtų GPD WIN MAX 2 2023, trūkumu ir iki paleidimo turėtų būti išspręstos.
[UPDATE] „AMD” išleido tvarkykles ir mes iš naujo bandome delninius kompiuterius ir „G1”. Atlikę pirmuosius bandymus pastebėjome net 30 % didesnį našumą, palyginti su beta tvarkyklėmis, todėl turėkite tai omenyje atlikdami toliau pateiktus lyginamuosius testus.
Visi bandymai atliekami esant 28 W TDP ir 800P, 1200P, 1440P ir 4K raiškai be FSR ir t. t., kad būtų gauta įvairių duomenų integruotam ir išoriniam GPU palyginti.
„Shadow of the Tomb Raider
Žaidimų lyginamuosius testus pradedame nuo „Shadow of the Tomb Raider” su žemiausiais grafikos nustatymais. Esant 800P ir ypač 1200P raiškai, matome nedidelį skirtumą – FPS padidėjo atitinkamai 23 % ir 56 %.
Esant 1440P raiškai, FPS, palyginti su integruota grafika, padidėja maždaug 119 %, o esant 4K raiškai, FPS padidėja net 153 % – nuo 28 iki 71 kadro.
Cyberpunk 2077
„Cyberpunk” žaidime naudojame žemus grafikos nustatymus. Esant 800P ir 1080P raiškai, FPS padidėja nuo maždaug 20 % iki 35 %.
Naudojant 1440P raišką kadrų per sekundę skaičius padidėja maždaug 132 %, o naudojant 4K raišką – 160 % (nuo 13,5 iki 35,2).
„Call of Duty Modern Warfare 2
„Call of Duty Modern Warfare 2” žaidime naudojame minimalius grafikos nustatymus. Esant 800P raiškai gaunamas 83 %, o 1080P raiškai – įspūdingas 194 % kadrų per sekundę skirtumas.
Esant 1440P raiškai nepastebime didžiulio FPS šuolio, palyginti su 1080P – tik 152 %, tačiau esant 4K raiškai FPS padidėja net 181 %.
„Street Fighter 6
„Street Fighter 6” žaidime naudojame aukščiausius nustatymus, kad įtemptume abu GPU. Kad būtų paprasčiau, diagramoje pateikiame tik 1440P ir 4K ekraną. G1 įrenginyje pasiekėme visą 60 FPS greitį 720P ir 1080P, todėl čia jis veikia daug greičiau nei integruotas.
Atliekant 1440P režimą gaunami 23, 26 ir 20, palyginti su 55, 55 ir 59 kadrais per sekundę trijuose bandymuose, t. y. maždaug 148 % vidurkis. Naudodami integruotąją grafiką, esant 4K raiškai, pasiekdavome apie 10 FPS, kol ji vis atsitiktinai sugriūdavo. Atlikdami tris bandymus su eGPU gavome 35, 37 ir 30 kadrų per sekundę. Tai didžiulis 240 % vidutinis padidėjimas.
Lyginamojo indekso santrauka
Esant 4K skiriamosios gebos raiškai, vidutiniškai 150 % padidėja kadrų per sekundę skaičius. Esant 1440P, vidutinis padidėjimas yra maždaug 108 %. 1080P ir mažesnės raiškos ekranuose pastebima mažesnė našumo grąža.
Tai paprastai pastebime aukštesnės klasės vaizdo plokštėse, kurių našumas, palyginti su integruotomis, labiau padidėja, kai pereinate nuo 800P iki 4K raiškos.
Jei turite su 1440P ar aukštesnės kokybės monitorių, naudodami GPD G1 eGPU prijungimo stotelę pamatysite padorų našumo padidėjimą. Esant 1080P raiškai, ji vis dar padoriai padidėja, tačiau esant bet kokiai mažesnei raiškai tikrai negausite visos naudos, kurią suteikia išorinio GPU naudojimas, palyginti su integruotuoju, kai grafikos nustatymai yra suderinti.
Galutinės mintys
Baigiame savo GPD G1 eGPU dokinės stoties apžvalgą pateikdami galutines mintis apie ją. Ir vėl esame AMD rankose ir jų tvarkyklių atnaujinimų trūkumas 7840U ir 780M GPU, kuris tikrai trukdė mūsų lyginamiesiems testams. Tai apėmė paprasčiausią padorių lyginamųjų testų rezultatų gavimą naudojant integruotą GPU ir net tinkamą GPD G1 eGPU prijungimo stoties veikimą.
Todėl integruotos ir išorinės grafikos lyginamieji testai nėra galutiniai. Planuojame dar kartą peržiūrėti ir išbandyti visus 7000 serijos delninius kompiuterius, kai tik AMD išleis tinkamas tvarkykles, kada tik tai įvyks!
Tuo tarpu mes naudojamės turima informacija. Iš lyginamųjų testų rezultatų žinome, kad geriausiai tinka naudoti esant 1440P ir didesnei raiškai, nors, jei norite, galite naudoti ir mažesnę raišką. 1440P vis dar yra tinkamiausias taškas žaidimams daugumai žmonių, tačiau taip pat galite naudoti FSR, kad galėtumėte paleisti, pavyzdžiui, 4K.
Apie pačią ” G1 eGPU” prijungimo stotį. Pagrindinis G1 pardavimo pranašumas yra tas, kad tai yra viskas viename įrenginyje. Nereikia pirkti atskiro eGPU, kompiuterio maitinimo šaltinio, kabelių ir korpuso viskam laikyti. Be to, yra papildomi USB prievadai, greitaeigis kortelių skaitytuvas ir trys vaizdo išvestys. Be to, reikia atsižvelgti į faktinį dydį, nes GPD G1 dydis tiesiog neegzistuoja. Jis yra mažas, labai lengvas ir itin nešiojamas!
Antroje mūsų GPD G1 eGPU dokinės stoties apžvalgos dalyje apžvelgsime USB našumą, palyginti su „Oculink”. Taip pat išbandysime jį su kitais įrenginiais, kurie nepalaiko „Oculink”, įskaitant GPD WIN 4 6800U modelį, AOKZOE A1 Pro, AYA NEO 2S ir kitus!
Daugiau apie ją sužinoti ir užsisakyti GPD G1 eGPU prijungimo stotelę galite čia. Šiuo metu jis parduodamas, todėl nuolaidos kodo nėra, tačiau dabar galite sutaupyti daugiau nei 100 USD!
Tai užbaigia pirmąją mūsų GPD G1 eGPU doko stoties apžvalgos dalį, tikimės, kad ji jums buvo naudinga. Antroje mūsų GPD G1 eGPU prijungimo stoties dalyje pateikiami daugelio su USB 4 suderinamų delninių kompiuterių lyginamieji testai, kuriuos galite perskaityti čia.