EPOMAKER Carbon X Review
De EPOMAKER Carbon X is een 46 g koolstofvezel draadloze esports-muis. Zijn PAW3950 sensor, 8.000 Hz polling en tri-mode connectiviteit kosten slechts $79.99.
Wat ons beviel
- Ultra-licht lichaam van 46 g
- Honingraatbehuizing van koolstofvezel
- Flagship PAW3950 sensor
- Echte 8.000 Hz polling
- Zeer lage 2,4 GHz latentie
- Tri-mode connectiviteit
Kan beter
- Honingraatbehuizing kan stof en vuil verzamelen
In dit artikel
Wat is de EPOMAKER Carbon X?
De EPOMAKER Carbon X is een rechtshandige draadloze esports-muis met een geperforeerde honingraatbehuizing van koolstofvezel en een PixArt PAW3950 sensor. Hij weegt ongeveer 46 g, ondersteunt 400 tot 30.000 DPI en polls tot 8.000 Hz via 2.4 GHz of USB. De prijs is $79.99.
EPOMAKER bouwt naast hun toetsenborden gestaag een reeks gaming-muizen op, en de EPOMAKER Carbon X staat bijna bovenaan hun Carbon-serie. Hij volgt een vertrouwde formule: een sensor van flagship-kwaliteit, een extreem licht behuizing, snelle draadloze verbinding en een prijs onder veel gevestigde concurrenten.
Voor $79.99 richt de EPOMAKER Carbon X zich rechtstreeks op competitieve spelers die een lichte, responsieve muis willen zonder de prijzen van merken met een flagship-status te betalen. Deze review behandelt het ontwerp, de sensor, polling, connectiviteit, batterij en software, zodat je kunt beslissen of het de moeite waard is om te kopen. Het is vooral interessant als je de EPOMAKER Carbonis leuk vond, maar een eenvoudiger, zonder scherm ontworpen model verkiest dat puur gericht is op gewicht, tracking en draadloze prestaties.
In tegenstelling tot de EPOMAKER NEX Pro is dit geen muis die probeert een all-round bureau-metgezel te zijn met een oplaadstation, RGB-verlichting en een grotere ergonomische behuizing. De Carbon X is veel gefocuster. Hij wil licht, snel en precies zijn, en al zijn ontwerpprincipes vloeien hieruit voort.
Ontwerp en Bouwkwaliteit
De EPOMAKER Carbon X maakt gebruik van een symmetrische honingraatbehuizing van koolstofvezel die 118 × 62,2 × 39,6 mm meet en ongeveer 46 g weegt. Het geperforeerde ontwerp is centraal in zijn ultra-lichtheid, terwijl het koolstofvezelmateriaal de behuizing stevig houdt ondanks de vele openingen.
Hoewel de behuizing symmetrisch is, is de Carbon X effectief een rechtshandige muis omdat beide zijknoppen aan de linkerkant zitten. Rechtshandige spelers hebben er gemakkelijk toegang toe, maar linkshandige gebruikers profiteren er niet op dezelfde manier van.
De honingraatopening maakt de muis gemakkelijk vast te pakken en te positioneren, en het oppervlak biedt goede grip tijdens snelle bewegingen. Het nadeel is dat stof, haar en vuil in de behuizing kunnen verzamelen, dus hij moet af en toe worden schoongemaakt.
Met ongeveer 46 g is de EPOMAKER Carbon X uitzonderlijk licht. Het gewicht voelt goed gebalanceerd aan rond het midden van de muis en de sensor, wat zorgt voor controle tijdens snelle flicks en herpositioneringen. Ondanks de geperforeerde constructie voelt de behuizing stevig aan onder druk in plaats van fragiel.
De afwerking van koolstofvezel geeft de Carbon X een kenmerkende uitstraling, en het ontbreken van RGB-verlichting benadrukt zijn prestatie-eerst benadering. Hij is ontworpen rond wendbaarheid, precisie en laag gewicht, in plaats van visuele effecten aan het bureau.
Technicals
De EPOMAKER Carbon X combineert een PAW3950 sensor, een 46 g koolstofvezelbehuizing en tri-mode connectiviteit voor $79.99.
| Specificatie | EPOMAKER Carbon X |
|---|---|
| Merk | EPOMAKER |
| Model | Carbon X |
| Type | Draadloze esports gamingmuis |
| Prijs | $79.99 |
| Behuizing materiaal | Koolstofvezel |
| Behuizing ontwerp | Honingraat / geperforeerd |
| Vorm | Symmetrische behuizing, rechtshandige knopindeling |
| Afmetingen | 118 × 62,2 × 39,6 mm |
| Gewicht | Ongeveer 46 g (EPOMAKER rondt dit af naar ongeveer 50 g) |
| Sensor | PixArt PAW3950 |
| DPI / CPI | 400 tot 30.000 |
| DPI-stappen | 400, 800, 1.600, 2.400, 3.200, 5.000, 30.000 |
| Trackingssnelheid | 750 IPS |
| Versnelling | 50 g |
| Framesnelheid | 20.000 FPS |
| Lift-off afstand | 0,7 mm, 1 mm of 2 mm |
| Connectie modi | 2,4 GHz draadloos, Bluetooth, USB-A naar USB-C bedraad |
| Polling rate (2,4 GHz / bedraad) | 125 Hz tot 8.000 Hz |
| Standaard polling rate | 1.000 Hz |
| Polling rate (Bluetooth) | 125 Hz |
| Bedrade latentie | 0,35 ms |
| 2,4 GHz draadloze latentie | 0,4 ms |
| Bluetooth latentie | 10 ms |
| Knoppen | Vier programmeerbare knoppen; linker knop niet herkenbaar |
| Batterij | 300 mAh oplaadbaar |
| Batterijduur in testen | Meer dan twee weken bij gemengd dagelijks gebruik |
| Opladen / bedrade verbinding | USB-A naar USB-C |
| Software | Browsergebaseerde online software |
| Aanbevolen browser | Chrome-gebaseerde browser |
| Besturingssystemen | Windows, macOS, Linux |
| Console compatibiliteit | PS4/5, Xbox en Switch (volgens EPOMAKER) |
| In de doos | Muis, 2,4 GHz dongle, afneembare USB-A naar USB-C kabel, gebruikershandleiding |
De specificaties zijn gebaseerd op de officiële productlijst van EPOMAKER voor de Carbon X , waarbij de batterijduur en de ervaring gebaseerd zijn op onze tests.
Sensor en Prestaties
EPOMAKER heeft de Carbon X uitgerust met de PixArt PAW3950 optische sensor , een van de meest capabele sensoren die momenteel in gaming-muizen te vinden zijn. Hij ondersteunt 400 tot 30.000 DPI over zeven vooraf ingestelde stappen: 400, 800, 1.600, 2.400, 3.200, 5.000 en 30.000 DPI.
De sensor is beoordeeld op 750 IPS, 50 g versnelling en 20.000 FPS, wat meer dan genoeg is voor snel FPS-gerelateerd spel en hoog-sensitiviteit desktopgebruik. De lift-off afstand kan ook worden ingesteld op 0,7 mm, 1 mm of 2 mm, waardoor je controle hebt over hoe de sensor zich gedraagt wanneer je de muis verplaatst.
Bij testen voelde de tracking vloeiend en consistent tijdens snelle flicks, gecontroleerde bewegingen en snelle richtingsveranderingen. Er was geen duidelijk teken van angle snapping, voorspelling of ongewenste versnelling tijdens normaal gebruik.
Voor de meeste gamers ligt het nuttige bereik ruim onder de headline van 30.000 DPI. Competitieve FPS-spelers verkiezen vaak 400, 800 of 1.600 DPI, terwijl hogere instellingen geschikt zijn voor snelle desktopnavigatie, strategie-games of weergaven met een zeer hoge resolutie.
De PAW3950 geeft de EPOMAKER Carbon X tracking-hardware die kan concurreren met veel duurdere muizen. De belangrijkste vraag is of het ontwerp, de bouwkwaliteit en de software van EPOMAKER dit optimaal benutten, en bij normaal spelgebruik is het antwoord grotendeels ja.
Polling en Latentie
De EPOMAKER Carbon X ondersteunt polling rates van 125 Hz tot 8.000 Hz in 2.4 GHz draadloze of USB bedrade modus. Het standaardinstelling is 1.000 Hz, met zeven selecteerbare stappen: 125, 250, 500, 1.000, 2.000, 4.000 en 8.000 Hz.
| Connectie modus | Polling rate | Latentie | Beste gebruik |
|---|---|---|---|
| 2,4 GHz draadloos | 125 Hz tot 8.000 Hz (standaard 1.000 Hz) | 0,4 ms | Competitief gamen |
| Bedraad USB-A naar USB-C | 125 Hz tot 8.000 Hz | 0,35 ms | Opladen en fallback-gebruik |
| Bluetooth | 125 Hz | 10 ms | Secundaire apparaten en reizen |
EPOMAKER vermeldt een bedrade latentie van 0,35 ms, een 2,4 GHz draadloze latentie van 0,4 ms en een Bluetooth-latentie van 10 ms. Deze cijfers brengen de 2,4 GHz-verbinding extreem dicht bij de bedrade prestaties, wat precies is wat een competitieve draadloze muis nodig heeft.
In de praktijk betekent 8.000 Hz dat de muis zijn positie tot acht keer vaker rapporteert dan een conventionele 1.000 Hz muis. Dit kan snelle flicks en snelle richtingsveranderingen iets directer laten aanvoelen, vooral op monitoren met een hoge verversingssnelheid.
Tijdens de test merkten we geen waar verschil in input lag tussen bedraad en 2,4 GHz draadloos gebruik tijdens normaal gameplay. De 2,4 GHz-verbinding is de te gebruiken voor competitief gamen, terwijl Bluetooth beter gereserveerd kan worden voor secundaire apparaten of reizen.
Het voordeel van 8.000 Hz is het meest merkbaar in competitieve scenario’s en op systemen die de hogere polling-belasting aankunnen. Voor dagelijks werk, browsen en minder veeleisende games blijft 1.000 Hz de verstandige standaard, omdat het responsiviteit balanceert met batterijduur en systeemoverhead.
Nu populair
Wat mensen deze maand kopen
Prijzen zoals vermeld in elke winkel

GPD WIN 5 (AI Max HX 385 – 32GB_RAM/1TB_NVME) (Raven Black)

MANGMI Pocket Max (Snapdragon 865 – 8GB_RAM/128GB_STORAGE) (Retro GB)
Connectiviteit en Batterij
De Carbon X biedt tri-mode connectiviteit: 2,4 GHz draadloos, Bluetooth en een USB-A naar USB-C kabel. EPOMAKER zegt dat dit het mogelijk maakt om te werken met PS4/5, Xbox en Switch, evenals Windows, macOS en Linux.
Bluetooth is beperkt tot een polling rate van 125 Hz en een latentie van ongeveer 10 ms, dus het werkt het beste als een gemak-modus voor tablets, secundaire apparaten of reizen. Voor gamen is de meegeleverde 2,4 GHz dongle of een bedrade USB-C-verbinding de betere keuze.
De ingebouwde batterij heeft 300 mAh, wat klein klinkt voor een draadloze gamingmuis. In ons gemengde dagelijkse gebruik hield de EPOMAKER Carbon X echter meer dan twee weken mee voordat hij opgeladen moest worden, dus het is praktischer dan de capaciteit alleen suggereert.
De batterijduur zal variëren afhankelijk van de polling rate, de verbindingsmodus en hoe intensief de muis wordt gebruikt. Bij 8.000 Hz kun je een merkbaar korter bereik verwachten dan bij de standaard 1.000 Hz, maar het resultaat van twee weken is een veelbelangend teken voor normaal desktop- en gaminggebruik.
De afneembare USB-A naar USB-C kabel betekent dat je de Carbon X kunt blijven gebruiken terwijl hij oplaadt. De meegeleverde geweven kabel is niet bijzonder flexibel en kan licht slepen wanneer hij aangesloten is, dus bedraad gebruik wordt het beter behandeld als een oplaad- of fallback-optie in plaats van de hoofdbijkomst om de muis te gebruiken.
Knoppen en Software
De EPOMAKER Carbon X bevat vier programmeerbare knoppen, hoewel de linker muisknop niet opnieuw toegewezen kan worden. Dat is genoeg voor veelgebruikte gaming-shortcuts, DPI-wisselingen, mediabesturing of macros, zonder de muis om te zetten in een rommelig MMO-achtig apparaat.
De twee zijknoppen zijn gepositionereerd voor rechtshandig gebruik en bieden een scherp, tactiel gevoel. Ze zijn gemakkelijk te bereiken zonder per ongeluk te drukken tijdens normaal gamen, hoewel de plaatsing wat aanpassing kan vereisen als je gewend bent aan een ander knopindeling.
Personalisatie wordt afgehandeld via de browsergebaseerde online software van EPOMAKER in plaats van een traditionele downloadbare applicatie. EPOMAKER raadt een Chrome-gebaseerde browser aan, aangezien andere browsers compatibiliteitsproblemen kunnen hebben.
De online aanpak is handig omdat er niets te installeren valt, maar het kan minder verzorgd aanvoelen dan gevestigde desktop softwarepakketten. In onze mening zou er een desktop software-optie moeten zijn voor het geval de website om welke reden dan ook niet beschikbaar is.
Voor een prestatiegerichte muis is het ontbreken van een specifieke desktop-app een van de meest opvallende compromissen. De hardware-specificaties zijn uitstekend, maar de software-ervaring is net zo belangrijk voor iedereen die de muis regelmatig wil verfijnen.
Wat zit er in de Doos
EPOMAKER levert de EPOMAKER Carbon X muis, een 2,4 GHz draadloze dongle, een afneembare USB-A naar USB-C kabel en een meertalige handleiding.
De afneembare kabel is handig voor zowel opladen als de bedrade modus. Er is echter geen ingebouwde opbergruimte voor de dongle, dus de USB-ontvanger is een klein accessoire om bij te houden tijdens het reizen.
Hoe het Vergelijkt
De EPOMAKER Carbon X is de lichtste van drie EPOMAKER-muizen die de PAW3950 sensor en 8.000 Hz polling delen.
| Muis | Gewicht | Sensor | Max polling | Display | Oplaadstation | Beste voor |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EPOMAKER Carbon X | ~46 g | PAW3950 | 8.000 Hz | Nee | Nee | Ultra-light competitief gamen |
| EPOMAKER Carbonis | ~50 g | PAW3950 | 8.000 Hz | Ja | Nee | Lightweight gamen met statistieken op de muis |
| EPOMAKER NEX Pro | ~65 g | PAW3950 | 8.000 Hz | Nee | Ja | Comfortabele ergonomische dagelijkse muis |
De EPOMAKER Carbon X komt het dichtst bij de Carbonis qua sensor en draadloze prestaties, maar hij is lichter, heeft het LCD-scherm weggelaten en gebruikt een koolstofvezel-honingraatbehuizing om wendbaarheid voorop te stellen. In vergelijking met de NEX Pro is hij veel meer gericht op esports: lichter en sneller aanvoelend, maar minder geschikt voor gebruikers die een grotere ergonomische vorm, een dock of een grotere batterijcapaciteit willen.
Als je voornamelijk competitieve shooters speelt en laag gewicht boven alles verkiest, dan maakt de Carbon X het meeste zin. Als je de DPI, polling rate, verbindingsmodus en batterijstatus zonder software te openen wilt zien, is de Carbonis de betere keuze. Als je een comfortabelere muis voor lange sessies en een schonere oplaadopstelling wilt, blijft de NEX Pro de meest praktische all-rounder, en de bredere gaming accessoires reeks biedt verdere opties om mee te combineren.
Ons Oordeel – Is de EPOMAKER Carbon X de moeite waard om te kopen?
Korte samenvatting: Ja, als je een lichte, snelle draadloze esports-muis wilt en met software alleen in de browser kunt leven.
Beste voor: Rechtshandige, middelzware FPS-spelers die een lichtgewicht muis met 8.000 Hz polling willen.
Niet ideaal voor: Linkshandige gebruikers, spelers die een dock, een display op de muis of een volledig afgesloten behuizing willen, en iedereen die een desktop-app nodig heeft.
Huidige status: Retailmodel, gelisted voor $79.99.
Beoordeling: 8,5/10
De EPOMAKER Carbon X is een gefocuste, ultra-lichtgewicht draadloze esports-muis die de belangrijke dingen goed doet. Hij weegt ongeveer 46 g, gebruikt een flagship PAW3950 sensor, ondersteunt 8.000 Hz polling en houdt de 2,4 GHz latentie extreem laag. De koolstofvezel-honingraatbehuizing is centraal in deze aantrekkingskracht, waardoor de muis licht blijft terwijl hij in gebruik stevig aanvoelt.
Hij is het beste geschikt voor middelzware spelers die een lichtgewicht muis willen voor FPS-games en geen bezwaar hebben voor een open behuizing. Onze tests toonden aan dat de batterijduur beter is dan de kleine capaciteit van 300 mAh suggereert, waarbij de muis meer dan twee weken meeging bij gemengd dagelijks gebruik.
Als je meer comfort, een dock of een volledig afgesloten behuizing wilt, blijft de NEX Pro de betere all-round optie. Als je statusinformatie op de muis wilt, is de Carbonis de rijker uitgeruste alternatief. Maar als je prioriteit ligt bij een lichte, snelle, no-nonsense esports-muis, dan is de EPOMAKER Carbon X een zeer overtuigende optie in het EPOMAKER-assortiment.
Veelgestelde Vragen
Hoeveel weegt de EPOMAKER Carbon X?
De EPOMAKER Carbon X weegt ongeveer 46 g in onze review, terwijl de eigen lijst van EPOMAKER het getal rondt naar ongeveer 50 g. Het gewicht is gebalanceerd rond het midden van de muis en de sensor, en de koolstofvezel-honingraatbehuizing voelt stevig aan onder druk.
Ondersteunt de EPOMAKER Carbon X 8.000 Hz polling draadloos?
Ja, de EPOMAKER Carbon X ondersteunt tot 8.000 Hz polling via zijn 2,4 GHz draadloze verbinding en via een bedrade USB-verbinding. De standaardinstelling is 1.000 Hz, en Bluetooth is beperkt tot 125 Hz.
Hoe lang gaat de batterij van de EPOMAKER Carbon X mee?
De EPOMAKER Carbon X hield meer dan twee weken mee op één lading in ons gemengde dagelijkse gebruik. De duur zal merkbaar korter zijn bij 8.000 Hz dan bij de standaard 1.000 Hz, dus de batterijduur varieert met de polling rate en verbindingsmodus.
Is de EPOMAKER Carbon X de moeite waard voor FPS-gaming?
Ja, de EPOMAKER Carbon X is een sterke keuze voor FPS-spelers die een lichte muis willen, omdat hij een 46 g behuizing combineert met de PAW3950 sensor, 8.000 Hz polling en 0,4 ms 2,4 GHz latentie voor $79.99. De belangrijkste compromissen zijn de stofgevoelige honingraatbehuizing, de stugge geweven kabel en de software die alleen in de browser werkt.
Moet ik de EPOMAKER Carbon X, Carbonis of NEX Pro kopen?
Koop de EPOMAKER Carbon X als laag gewicht het allerbelangrijkst is, de Carbonis als je een display op de muis wilt, en de NEX Pro als je een comfortabelere ergonomische vorm en een oplaadstation wilt. Alle drie gebruiken de PAW3950 sensor en ondersteunen 8.000 Hz polling, dus de keuze komt neer op gewicht, functies en handcomfort.
Vragen & opmerkingen
0Elke vraag krijgt een antwoord. Vraag voordat je koopt — DaveC en het team antwoordt binnen een werkdag, en antwoorden blijven openbaar zodat ze de volgende lezer ook helpen.
