Chat with us, powered by LiveChat

Začínáme s přenosným monitorem

Getting started with your portable monitor
Last updated: 30 dubna 2024
Estimated reading time: 3 min

Blahopřejeme vám k nákupu přenosného monitoru. Připravili jsme průvodce pro začátek, který doporučujeme prostudovat. Obsahuje informace o tom, co je třeba zkontrolovat a jak monitor nastavit a používat.

Pokud máte jakékoli problémy nebo dotazy týkající se přenosného monitoru.

Ve společnosti DroiX jsme pyšní na vysokou úroveň předprodejního i poprodejního zákaznického servisu. Pokud máte jakékoli dotazy nebo problémy s nákupem u nás, kontaktujte nás. Jsme tu pro vás a rádi zodpovíme všechny vaše dotazy a co nejdříve vyřešíme všechny problémy.

Kontrola obsahu

Před použitím přenosného monitoru zkontrolujte, zda je v něm veškerý obsah, který by měl být součástí balení. To se může u různých modelů lišit, zkontrolujte si obsah balení v našem seznamu produktů pro váš přenosný monitor, abyste se ujistili, že je vše součástí vašeho monitoru.

Přenosný monitor a příslušenství (Váš model se může lišit)
Přenosný monitor a příslušenství (Váš model se může lišit)

Pokud vám něco chybí nebo si nejste jisti, kontaktujte náš zákaznický servis a my vám rádi pomůžeme.

Používání 15,6″ přenosného monitoru 4K s baterií / dotykovou obrazovkou / Adobe RGB

Máme různé varianty 15,6″ přenosného monitoru 4K s dotykovou obrazovkou, ale jejich ovládání je obecně stejné.

Před použitím monitoru odstraňte ochrannou fólii, pokud je na něm umístěna. Pokud není odstraněn, může to způsobit určité problémy při používání dotykového displeje.

Napájení monitoru

Pokud máte přenosný monitor v bateriové variantě, můžete jej napájet z baterie. Můžete ji také dobíjet z portu USB.

Pokud máte variantu bez baterie (nebo nechcete baterii používat), můžete použít dvě různé metody.

  • K napájení monitoru můžete použít přiložený nabíjecí kabel USB typu C a napájecí zdroj.
  • Zařízení, jako je miniaturní počítač nebo kapesní herní počítač s rozhraním USB 3.0 nebo vyšším, by mělo být schopno napájet monitor a zobrazovat jej prostřednictvím kabelu USB ze zařízení do monitoru. Zkontrolujte prosím kompatibilitu svého zařízení.
iPhone devices require a lightning-to-HDMI adapter to connect to the monitors for full functionality, due to a lack of a USB-C port. The iPhone 15, which features a USB-C port, is an exception and supports direct connection but will lack touch functionality.

Připojení zařízení k přenosnému monitoru

K přenosnému monitoru lze zařízení připojit dvěma způsoby: HDMI a USB typu C. To závisí na tom, jaký výstup vaše zařízení podporuje.

  • HDMI umožňuje připojit téměř jakékoli moderní zařízení. Tento způsob je nejběžnější a nejkompatibilnější. K připojení ze zařízení k monitoru můžete použít přiložený kabel HDMI na Mini HDMI.
  • USB typu C je vynikající způsob připojení kompatibilních zařízení, jako je miniaturní počítač nebo kapesní herní počítač, k přenosnému monitoru. V uživatelské příručce svého zařízení zjistěte, zda podporuje výstup videa přes port USB typu C. Můžete mít dva nebo více portů a podporovat ho může například jen jeden. Další výhodou může být napájení monitoru přes zařízení stejným kabelem USB.
Přenosný monitor s přenosným herním počítačem AYA NEO Geek
Přenosný monitor s přenosným herním počítačem AYA NEO Geek

Navigace v nabídkách přenosného monitoru

Do nabídky přenosného monitoru se dostanete stisknutím kolébkového tlačítka na levé straně. Nabídky lze ovládat kolébkovým ovladačem a klepnutím na tlačítko napájení, nebo je mnohem snazší dotknout se samotné obrazovky.

Hlavní nabídka přenosného monitoru
Hlavní nabídka přenosného monitoru

Nabídky můžete procházet stisknutím příslušných políček na obrazovce a nakonfigurovat přenosný monitor podle vlastních preferencí.

Nastavení přenosného monitoru
Nastavení přenosného monitoru

Použití datových kabelů pro komunikaci se zařízením

Přiložené kabely USB Type-C na Type-C / USB-A umožňují komunikaci s podporovaným zařízením, jako je miniaturní počítač se systémem Windows nebo kapesní herní počítač. Tím povolíte podporu dotykové obrazovky v zařízení se systémem Windows.

Pokud vaše zařízení podporuje USB typu C, můžete jednoduše použít stejný kabel pro napájení, zobrazení a zapnutí podpory dotykové obrazovky.

Pokud používáte HDMI, můžete k portu USB zařízení připojit přiložený kabel USB typu C na USB-A, abyste aktivovali podporu dotykové obrazovky.

Pomocí propojovacího kabelu micro USB (není součástí dodávky) jej můžete k monitoru připojit také přes port micro USB. K němu pak můžete připojit periferní zařízení, jako je myš nebo klávesnice, která budou po připojení přes USB typu C fungovat, jako by byla připojena přímo k zařízení.

Nastavení zobrazení systému Windows

Častým dotazem, který dostáváme, je, že displej vypadá méně kvalitně, než se očekávalo. Téměř vždy je to způsobeno nesprávným rozlišením obrazovky. Přenosné monitory podporují rozlišení až 4K, takže například při použití rozlišení 720P nebudou vypadat kvalitně.

Chcete-li změnit rozlišení displeje, zadejte do vyhledávacího řádku systému Windows příkaz Nastavení zobrazení a vyberte jej z výsledků.

Pokud se nastavení monitorů zobrazuje jako „Duplikovat tyto displeje“, doporučujeme změnit toto nastavení na Rozšířit displeje (plocha se rozdělí na dva monitory) nebo Zobrazit pouze na přenosném monitoru (obvykle displej 2), abyste dosáhli nejlepšího rozlišení.

Změna způsobu zobrazení na displeji
Změna způsobu zobrazení na displeji

Po výběru způsobu zobrazení může monitor při přepínání rozlišení na krátkou dobu zobrazit černou obrazovku. Poté se zobrazí buď obvyklá plocha, pokud se zobrazuje pouze na přenosném monitoru, nebo prázdná plocha, pokud se displeje rozšiřují.

Plocha je nyní rozšířena
Plocha je nyní rozšířena

Protože se jedná o monitor 4K, můžete nyní změnit rozlišení obrazovky až na nejvyšší, které vaše zařízení podporuje.

Změňte rozlišení obrazovky na nejlepší, které vaše zařízení podporuje.
Změňte rozlišení obrazovky na nejlepší, které vaše zařízení podporuje.

Pokud máte problémy se zobrazením, doporučujeme zkontrolovat obnovovací frekvenci, pokud není nastavena na 30 nebo 60 Hz. Můžete to provést v nabídce Rozšířené zobrazení a poté změnit obnovovací frekvenci například na 60,00 Hz.

Změna obnovovací frekvence monitoru
Změna obnovovací frekvence monitoru

Řešení problémů s displejem

Pokud monitor bliká, je černý nebo je v pohotovostním režimu, je běžným problémem nedostatek napájení monitoru. Zkontrolujte, zda je monitor dostatečně napájen. Pokud problém přetrvává, doporučujeme kontaktovat zákaznickou podporu DroiX, která vám rychle a snadno pomůže.

Při připojení k telefonu se ujistěte, že je monitor připojen k dodanému napájecímu adaptéru.

Přenosný monitor bez baterie

Ujistěte se, že jsou použity správné kabely pro napájení a přenos dat. Jednotlivé kabely jsou uvedeny níže:

  • Dodávaný kabel USB-A na USB-C slouží k napájení a nelze jím přenášet data.
  • Dodávaný kabel USB-C na USB-C je určen pro přenos dat, například videa.
ZařízeníPowerDataVýsledek
PCHDMINefunguje
PCNapájecí adaptérHDMI Práce
PCUSB-C na USB-CHDMINefunguje
PCUSB-A na USB-CHDMIPráce
PCUSB-A na USB-CUSB-C na USB-CPráce
Tags:
Was this article helpful?
Dislike 0