Chat with us, powered by LiveChat

Pierwsze kroki z monitorem przenośnym

Getting started with your portable monitor
Last updated: 30 kwietnia 2024
Estimated reading time: 3 min

Gratulujemy zakupu przenośnego monitora. Przygotowaliśmy przewodnik dla początkujących, który gorąco polecamy. Zawiera informacje o tym, co należy sprawdzić oraz jak skonfigurować i używać monitora.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub pytań dotyczących monitora przenośnego

W DroiX jesteśmy dumni z naszego wysokiego poziomu obsługi klienta przed i po sprzedaży. W przypadku jakichkolwiek pytań lub problemów związanych z zakupem u nas, prosimy o kontakt. Jesteśmy tutaj i z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania i rozwiążemy wszelkie problemy tak szybko, jak to możliwe.

Sprawdzanie zawartości

Przed rozpoczęciem korzystania z monitora przenośnego należy sprawdzić, czy zawiera on wszystkie elementy, które powinny znajdować się w zestawie. Może się to różnić w zależności od modelu, sprawdź sekcję Zawartość pudełka na naszej liście produktów dla swojego przenośnego monitora, aby upewnić się, że wszystko jest w nim zawarte.

Przenośny monitor i akcesoria (model może się różnić)
Przenośny monitor i akcesoria (model może się różnić)

Jeśli czegoś brakuje lub nie masz pewności, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta, a chętnie pomożemy.

Korzystanie z 15,6-calowego przenośnego monitora 4K z akumulatorem / ekranem dotykowym / Adobe RGB

Istnieją różne wersje 15,6-calowego przenośnego monitora 4K z ekranem dotykowym, ale generalnie ich działanie jest takie samo.

Przed użyciem monitora należy usunąć folię ochronną pokrywającą monitor, jeśli jest ona obecna. Może to powodować pewne problemy z korzystaniem z ekranu dotykowego, jeśli nie zostanie usunięte.

Zasilanie monitora

Jeśli posiadasz wariant bateryjny przenośnego monitora, możesz go użyć do jego zasilania. Można go również ładować z portu USB.

Jeśli posiadasz wariant bez baterii (lub nie chcesz korzystać z baterii), możesz skorzystać z dwóch różnych metod.

  • Do zasilania monitora można użyć dołączonego kabla ładującego USB typu C i zasilacza
  • Urządzenie takie jak mini PC lub przenośny komputer do gier z USB 3.0 lub wyższym powinno być w stanie zarówno zasilać, jak i wyświetlać na monitorze za pośrednictwem kabla USB z urządzenia do monitora. Sprawdź kompatybilność swojego urządzenia.
iPhone devices require a lightning-to-HDMI adapter to connect to the monitors for full functionality, due to a lack of a USB-C port. The iPhone 15, which features a USB-C port, is an exception and supports direct connection but will lack touch functionality.

Podłączanie urządzenia do monitora przenośnego

Istnieją dwie metody podłączenia urządzenia do przenośnego monitora: HDMI i USB Type-C. Zależy to od tego, jakie wyjście obsługuje urządzenie.

  • HDMI umożliwia podłączenie niemal każdego nowoczesnego urządzenia. Jest to najpopularniejszy i najbardziej kompatybilny sposób. Do podłączenia urządzenia do monitora można użyć dołączonego kabla HDMI-Mini HDMI.
  • USB Type-C to doskonała metoda na podłączenie kompatybilnych urządzeń, takich jak mini PC lub przenośny komputer do gier, do przenośnego monitora. Zapoznaj się z instrukcją obsługi swojego urządzenia, aby sprawdzić, czy obsługuje ono wyjście wideo przez port USB typu C. Możesz mieć dwa lub więcej portów i tylko jeden może je obsługiwać. Dodatkową korzyścią może być zasilanie monitora przez urządzenie za pomocą tego samego kabla USB.
Przenośny monitor z przenośnym komputerem do gier AYA NEO Geek
Przenośny monitor z przenośnym komputerem do gier AYA NEO Geek

Poruszanie się po menu monitora przenośnego

Dostęp do menu monitora przenośnego można uzyskać, naciskając przełącznik po lewej stronie. Menu można obsługiwać za pomocą przełącznika i przycisku zasilania lub znacznie łatwiej dotykając samego ekranu.

Menu główne monitora przenośnego
Menu główne monitora przenośnego

Możesz poruszać się po menu, naciskając odpowiednie pola na ekranie i skonfigurować przenośny monitor zgodnie z własnymi preferencjami.

Ustawienia monitora przenośnego
Ustawienia monitora przenośnego

Używanie kabli danych do komunikacji z urządzeniem

Dołączone kable USB Type-C do Type-C / USB-A umożliwiają komunikację z obsługiwanym urządzeniem, takim jak minikomputer z systemem Windows lub przenośny komputer do gier. Umożliwi to obsługę ekranu dotykowego na urządzeniu z systemem Windows.

Jeśli Twoje urządzenie obsługuje USB Type-C, możesz po prostu użyć tego samego kabla do zasilania, wyświetlania i włączania obsługi ekranu dotykowego.

Jeśli korzystasz z HDMI, możesz podłączyć dołączony kabel USB Type-C do USB-A do portu USB urządzenia, aby włączyć obsługę ekranu dotykowego.

Za pomocą kabla micro USB (brak w zestawie) można go również podłączyć do monitora za pośrednictwem portu micro USB. Następnie można podłączyć do niego urządzenia peryferyjne, takie jak mysz lub klawiatura, które będą działać tak, jakby były bezpośrednio podłączone do urządzenia po podłączeniu przez USB typu C.

Ustawienia wyświetlania systemu Windows

Częstym pytaniem, które otrzymujemy, jest to, że wyświetlacz wygląda na gorszej jakości niż oczekiwano. Jest to prawie zawsze spowodowane niewłaściwą rozdzielczością ekranu. Przenośne monitory obsługują rozdzielczość do 4K, więc na przykład korzystanie z rozdzielczości 720P nie zapewni wysokiej jakości obrazu.

Aby zmienić rozdzielczość wyświetlania, na pasku wyszukiwania systemu Windows wpisz Ustawienia wyświetlania i wybierz je z wyników.

Jeśli ustawienia monitorów są wyświetlane jako „Duplikuj te wyświetlacze”, zalecamy zmianę tej opcji na Rozszerz wyświetlacze (podziel pulpit na dwa monitory) lub Pokaż tylko na monitorze przenośnym (zwykle wyświetlacz 2), aby uzyskać najlepsze rozdzielczości.

Zmiana sposobu wyświetlania danych wyjściowych
Zmiana sposobu wyświetlania danych wyjściowych

Po wybraniu sposobu wyświetlania monitor może przez krótki czas wyświetlać czarny ekran podczas przełączania rozdzielczości. Następnie wyświetli albo zwykły pulpit, jeśli jest wyświetlany tylko na monitorze przenośnym, albo pusty pulpit, jeśli rozszerza wyświetlacze.

Pulpit jest teraz rozszerzony
Pulpit jest teraz rozszerzony

Ponieważ jest to monitor 4K, można teraz zmienić rozdzielczość ekranu do najwyższej obsługiwanej przez urządzenie.

Zmień rozdzielczość ekranu na najlepszą obsługiwaną przez urządzenie.
Zmień rozdzielczość ekranu na najlepszą obsługiwaną przez urządzenie.

W przypadku jakichkolwiek problemów z wyświetlaniem zalecamy sprawdzenie częstotliwości odświeżania, jeśli nie jest ustawiona na 30 lub 60 Hz. Można to zrobić za pomocą opcji menu Zaawansowane wyświetlanie, a następnie zmienić częstotliwość odświeżania na przykład na 60,00 Hz.

Zmiana częstotliwości odświeżania monitora
Zmiana częstotliwości odświeżania monitora

Rozwiązywanie problemów z wyświetlaczem

Jeśli monitor miga, jest czarny lub znajduje się w trybie gotowości, najczęstszym problemem jest brak zasilania monitora. Upewnij się, że monitor jest zasilany wystarczającą ilością energii. Jeśli problem nie ustąpi, zalecamy skontaktowanie się z działem obsługi klienta DroiX w celu uzyskania szybkiej i łatwej pomocy.

W przypadku połączenia z telefonem należy upewnić się, że monitor jest podłączony do dostarczonego zasilacza.

Przenośny monitor bez akumulatora

Upewnij się, że do zasilania i przesyłania danych używane są odpowiednie kable. Poniżej przedstawiono różne kable:

  • Dostarczony kabel USB-A do USB-C służy do zasilania i nie może przesyłać danych.
  • Dostarczony kabel USB-C do USB-C służy do przesyłania danych, takich jak wideo.
UrządzenieMocDaneWynik
PCHDMINie działa
PCZasilaczHDMI Prace
PCUSB-C do USB-CHDMINie działa
PCUSB-A do USB-CHDMIPrace
PCUSB-A do USB-CUSB-C do USB-CPrace
Tags:
Was this article helpful?
Dislike 0